• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Hálás köszönet ,egy ilyen rendezett tesztleírás minden bizonnyal sokunknak nagy segítség.Nekem pl.nagyon hasznos:)
 
Ráadásul ott vannak a szavatosságok, pontatlanságok stb. k, de
Ezeknek a csepegtetős teszteknek mennyi a szavatossága? Pl az általatok forgalmazott JBL kombi teszt szettnek? De úgy általánosságban meddig lehet ezeket használni?
 
Nekem az ammónia tesztel kapcsolatban lenne kérdésem:
Mégpedig az, hogy elég rég óta azt tapasztalom, hogy a cseppteszt eredménye egy elég élénk narancssárga szín. Viszont a színskálán a halvány citromsárgától indul és meg a zöldön át a kékbe (azt hiszem)
Vagyis az én csepegtetett színem egyáltalán nem található meg a színskálán. Eddig úgy gondoltam, hogy ez rendben van, de azért jó lenne egy megerősítés :)
 
Ezeknek a csepegtetős teszteknek mennyi a szavatossága? Pl az általatok forgalmazott JBL kombi teszt szettnek? De úgy általánosságban meddig lehet ezeket használni?

A legtöbb cseppteszt 1-2 év max. De ha jól rémlik rajta van a szavatosság a legtöbb teszten érdemes megnézni.
Ha kezem ügyébe kerül a kombi megnézem. Lehet csak a teszteken van rajta.
 
Nekem az ammónia tesztel kapcsolatban lenne kérdésem:
Mégpedig az, hogy elég rég óta azt tapasztalom, hogy a cseppteszt eredménye egy elég élénk narancssárga szín. Viszont a színskálán a halvány citromsárgától indul és meg a zöldön át a kékbe (azt hiszem)
Vagyis az én csepegtetett színem egyáltalán nem található meg a színskálán. Eddig úgy gondoltam, hogy ez rendben van, de azért jó lenne egy megerősítés :)

Tesztek között is van jobb és kevésbé jó felbontású teszt. A gyengébbeknél pont ez a baj, hogy nem elég részletes, vagy nehezen leolvasható.

A tesztek egy magasabb lépcsője a fotométer lenne. Ahol a szín problémák vagy színtévesztés is teljesen kizárható. És a műszer már egész kis eltérést is ki tud mutatni a méréseknél.
 
Viktor, tudsz nekünk egy kicsit írni a foszfátról / foszfát teszteléséről?

Pontosan mire gondolsz?

A boltban ha gyors mérést csinálunk általában a Pack Checker-t használjuk.
ADA Pack Checker PO4 teszt (5 teszt) most csak 3900 Ft - Green Aqua
De ha van idő és pontosabb érték kell akkor fotométerben mérjük.

Az ideális foszfát szint az egy teljesen más téma. Tápozástól és akváriumtól is függ. Az ADA szisztéma pl nulla foszfátra esküszik. Az ELOS 1ml/l körül tartaná inkább.
Több út is járható, de ha szemmel látható előnye van az extra foszfátnak akkor érdemes beépíteni a tápozásba.
 
Pontosan mire gondolsz?
Az ideális foszfát szint az egy teljesen más téma. Tápozástól és akváriumtól is függ. Az ADA szisztéma pl nulla foszfátra esküszik. Az ELOS 1ml/l körül tartaná inkább.
Több út is járható, de ha szemmel látható előnye van az extra foszfátnak akkor érdemes beépíteni a tápozásba.

Igazából erre gondoltam. Hogy hol van az ideális szint, mint érdemes belőni. Most próbálkoztam azzal, hogy mi van ha egyáltalán nem adok plusz foszfátot, és szemmel láthatóan elkezdett a Monte Carlo szenvedni, és a Twinstar ellenére burjánzott a zöldpont. Úgyhogy, nálam működik az extra foszfát, most már csak megint szintbe kell hoznom (y)
 
Még annyi kérdésem volna, hogy a megemelkedett foszfát szint káros lehet-e a vízben lakókra? És hogy a megemelkedett foszfát szint milyen algásodást okoz? (Tetra tesztjében is le van írva, hogy a magasabb szint algásodást okoz.)
 
Tesztek között is van jobb és kevésbé jó felbontású teszt. A gyengébbeknél pont ez a baj, hogy nem elég részletes, vagy nehezen leolvasható.

A tesztek egy magasabb lépcsője a fotométer lenne. Ahol a szín problémák vagy színtévesztés is teljesen kizárható. És a műszer már egész kis eltérést is ki tud mutatni a méréseknél.

Minden tesztem JBL márkájú, eddig egyikkel sem volt gondom. Egyedül az ammónia teszt csinálja ezt a furi viselkedést. Nem tudom az élénksárga színt hova tenni....
 
Még annyi kérdésem volna, hogy a megemelkedett foszfát szint káros lehet-e a vízben lakókra? És hogy a megemelkedett foszfát szint milyen algásodást okoz? (Tetra tesztjében is le van írva, hogy a magasabb szint algásodást okoz.)

Nálam ecsetalga jött.
 
Minden tesztem JBL márkájú, eddig egyikkel sem volt gondom. Egyedül az ammónia teszt csinálja ezt a furi viselkedést. Nem tudom az élénksárga színt hova tenni....
Én is JBL teszteit használom,de csalódnom kellett mert a nitrát tesztem mindig ugyan azt mutatja bármikor mérek.Az alga meg jött..
 
Sziasztok!

water_chemistry_test.jpg


Termék: API Fishcare: Freshwater Master Test Kit

Ezt a terméket ismeritek, hallottatok róla? ph, ammónia, nitrit, nitrát, 800 teszt 5.000 Huf körül, meg sajnos ugyanennyi szállítás.
Tudtok ajánlani hasonló képességű tesztet hasonló árban?
 
Sziasztok,

ezt a márkát Prodac Prodactest Laboret Test Kit (pH, NO2, gH, kH, NH3) esetleg ismeri vki?

Olasz gyártmány de többet nem tudok róla.

előre is köszi az infót.
 
Back
Oldal tetejére