• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vivarium projekt - Nigro dzsungele ;)

Csinálnál otthonra Viváriumot?


  • Total voters
    202
Egy érdekes lehetséges magyarázat:

Tillandsia cyanea bracket turns green (?) - Bromeliad Forum - GardenWeb

I have a T. cyanea that did the exact same thing. It also turned green after it finished flowering.
Somebody else here may know more and could correct me on this, but I like to think its because when it finishes blooming, the plant reserves its energy rather than using its sugars to create the pigments that make red. It no longer has a reason for attracting insects so it doesn't waste its energy on red pigments. So the existing cholophyll shows through making it appear green.

Another idea may be that when its done flowering the chlorophyll overtakes the red pigments and uses the inflorescence as a new sort-of leaf, so that has a greater ability for producing more sugars. On my plant, it remained green for awhile, but after a couple months, it started turning yellow and brown. That's when i cut it off. You can leave it on, or remove it whenever you please. It won't harm it either way.

és egy másik...

You aren’t doing anything wrong – the plant is going through its normal cycle after flowering. The pink quill is the flower & will fade to grey/green over time. Cut it away when it completely dies. You’ll see the plant itself gradually turning brown, leaf by leaf, & that’s normal. The “mother” will die but don’t toss the plant – babies will appear at the base & live on. It takes a while for them to flower so be patient. Nell
 
Valaki nem jártas a Tillandsia-k világában?
visszanézve a képeket, ez a tillandsia totál piros volt

"Nigro, post: 216191, member: 61"]Valaki nem jártas a Tillandsia-k világában?
visszanézve a képeket, ez a tillandsia totál piros volt
Mi lehet az ok?

Kezdetben biztos a fény miatt pirosodtak, de evolúciós előnyt jelentettek a piros levelek virágzási, beporzási időszakban (nagyobb céltábla a rovaroknak), így virágzási időszakba bepirosodnak, virágzás után bezöldülnek/szürkülnek.[/QUOTE]
 
Utoljára módosított:
Most amúgy hány db és fajta béka is lakja ezt a viváriumot?
-Dendrobates leucomelas
-Dendrobates tinctorius "citronella" és
-Dendrobates tinctorius azureus?
 
Igen.. Ez volt az indulás. Sajnos pár breki elpusztult az én hibámból. :( Sokkal több muslincát kell nekik adni, mint ahogy azt gondoltam....
 
Igen.. Ez volt az indulás. Sajnos pár breki elpusztult az én hibámból. :( Sokkal több muslincát kell nekik adni, mint ahogy azt gondoltam....
Sajnálom!
Egy videót nem akarsz csinálni majd a viváriumról?
 
a front üveg mitől nem lesz vízköves ettől a gyakori permetezéstől, párásítástól? RO viz miatt?
Szia! Egész egyszerűen az RO víz miatt nem vízkövesedik semmi.
Nekem nincs RO-m, ezért én ioncseréltet használok emiatt.
 
Hi nagyon szépen sikerült. De nálam a csúcs a gomba kinövés lett! -mohával került oda a spóra biztos.
Egy másik kérdés,hogy a Nigro oldalon kérdezettekre még szoktál válaszolni? köszi bye.
 
Köszi. A bolti viváriumban is nőtt egy mini gomba. Nagyon jól áll neki :) Az erdei mohával jöhetett a gombaspóra.
A kérdésedre válaszolok mindjárt a blogon. (Mindig szoktam ott is válaszolni, csak most kicsit sűrűek a napok :) )
 
Hétvégén láttam a dzsungelt. Nagy gratula hozzá, jól sikerült darab. A feleségemmel hosszú percekig néztük. Mikor hazaértünk persze egyből utána olvastunk a békatartás rejtelmeinek. Az etetésük nagyon problémásnak tűnik, de nagyon-nagyon szépek.
Sok kitartást hozzá!
 
Back
Oldal tetejére