• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vivarium projekt - Nigro dzsungele ;)

Csinálnál otthonra Viváriumot?


  • Total voters
    202

Nigro

Alapító
Admin
Sokan kérdezték, mi a helyzet, hogy áll az otthoni akváriumom. Mi tagadás, jó rég nem jelentkeztem vele kapcsolatban. Megvallom őszintén, egyre inkább valami új kihívás motoszkált a fejemben. Mondjuk megmászni a Mount Everestet.... ejtőernyővel leugrani az Eifel toronyról.... megmenteni Behr Grills-t az Antarktiszon.. szóval kihívás kellett... :sneaky:
Egy hideg, fehér, decemberi éjszakán (hát ezzel a metaforával idén lebukok) @Vikorlantos linkelt egy vidit a skype-ra.
Lehidaltam és azonnal tudtam, ez kell! Ez a következő kihívás! Dobtam a "Behr projektet" és nekiláttam.

Négy hónap tervezés és építés végeredménye:

13741420103_48606f427d_c.jpg

13510409264_62ea4d286e_c.jpg

13741440343_d359a946a1_c.jpg

[13741430673_8980ea337c_c.jpg

13741794514_de21ce5ccc_c.jpg

13495613865_b9f35fef0a_c.jpg



13741443043_501582eb54_c.jpg

13741445853_49ec18a14a_c.jpg


Néhány technikai paraméter.
A rendszert igyekeztem teljesen automatizálni.

Vivárium mérete 100x40x50 cm
Párásítás: napi 4 x 15 perc ultrahangos párásítóval
Esőztető: napi 3 alkalommal kapcsol be néhány másodpercre. 3 fúvókával már megfelelő az eloszlás.
Világítás: 4x39W (a Quad lámpára esett a választásom, mivel az éjszakai ledekkel a "holdfény" effekt varázslatos) a fénycsövek 2 x 4000K Sylvania és 2 x 6500K Giesemann Midday
Szellőzés: a tőzeges háttérbe épített Aquamedic ventilátor.

Növények:
Sajnos a pontos neveket nem sikerült feljegyeznem, mivel a növénycímkéket a macskák lenyúlták és eltüntették.
Zömében Tillandsia-k, Bromelia-k, néhány apró termetű orchidea kerültek a dekorációra. Az aljzat ADA Amazonia, melybe Ludwigia sp. Micrantheum monte carlo, parvula és sok-sok moha került. (köszönet érte @Luigi13 nak és persze kis feleségének, aki mindig hoz nekünk a boltba valami finomságot :shame: )

Állatok
Nyílméregbékákat hoztam. Pillanatnyilag 2 db Dendrobates tinctorius és 2 db Dendrobates leucomelas van bent, de hamarosan érkezik még hozzájuk néhány darab ;)
Aki esetleg nem tudná, a nyílméregbrekik fogságban nem nyílmérgezőek. Ugyanis ilyen körülmények között nem jutnak hozzá olyan rovarokhoz, melyből méreganyagot tudnának termelni :bookworm:

Nos, így alakul a kis otthoni Vivarium projektem... imádom :)
 
Nagggyon komoly lett ez,kicsit fura hogy nincs benne víz ,de elképesztő szép .Egy MoonLed-es fotót is akarok látni.
És szép a cicátok is :)
 
Gratulálok,ez csodálatos.Engem a nyílméregbékás vivárium vitt el egy paludárium és az akvarisztika felé,de ezt látva újra beleszerelmesedtem a békákba.Ha lefut az egyik fél éves akva project,szerintem lecserélem egy ilyenre.Hajlandó lennék belépőt fizetni is egy tárlatvezetérse,és hogy feltehessek ezer kérdést a hogy készült témában:Dmég egyszer gratu,teljesen elvarázsolt!(y)
 
Leesett az àllam, ez gyönyörű...azt hiszem van mèg mit tanulnom...ès a macsek....több is? Tök jó fej(y)
 
Gratula Nigró, nagyon szép kis kerted van. No és a cica egy tünemény!
Éppen gondoltam rá, hogy nehogy elkapja brekiket mert rosszul jár. De most hogy írod, ilyen körülmények között nem mérgezőek, hát nyalogassátok őket bátran:wtf:
 
nem is tudom mire irigykedjek leginkább :)
- tudásod, hogy ilyen tökéletes összhangot tudsz készíteni
- a békákra
- a fotók minőségére
vagy a macsekra !!

@Nigro , azt hiszem csinálhatsz egy jó akciót:
aki áprilisban X Ft felett vásárol a GA-ban, sorsoláson vehet részt, fődíj egy látogatás Nálatok :p
 
Utoljára módosított:
Ez bámulatos. Gratulálok! Le a kalappal.
Ugyanis ilyen körülmények között nem jutnak hozzá olyan rovarokhoz, melyből méreganyagot tudnának termelni
Mivel eteted őket?
Mennyire hangosak a békák? Ha jól tudom ezek nincsenek olyan hangzavarral mint a hazai béka fajok.
Mennyire vastag az üveg? Gondolom itt nem kell olyan üvegvastagság mintha vízzel lenne feltöltve.
 
Gratula Atti, meseszép. Nekem is régi vágyam a vivárium. Hát majd egyszer... :)

Megkérdezhetem hogy nagyjából milyen anyagi vonzata volt annak, hogy ezt mindennel együtt összedobd?
 
Szerintem azok a békák nem is igaziak.:p
Ilyen stadion világítás mellett nagyon szépet sikerült összehozni.
Megint hoztad a Tőled elvárt magas színvonalat.
Azért kíváncsi lennék,hogy miben,vagy mennyire különbözik a fenntartása?
Mármint nyilván nem kell vizet cserélni és hasonlók.
A ráfordított idő kevesebbnek tűnik,egyáltalán hogyan kell ezt karbantartani?
A macska nemkülönben "minőségi":)
 
Sir, hihetetlen szép ez a kis esőerdő. (y)
A második képen látható gomba külön szuperextra. Milyen gomba ez?
 
Komoly(y)

Azért ennek az automatizálás a lelke a leírás szerint. Gondolom az sokakat érdekelhet egy picit részletesebben :)
 
Egy ideje nézegetem, olvasgatom a"békás" fórumokat. Megfogott ez a világ is és bár fantasztikus lehetőségek rejlenek egy ilyen vivárium, paludárium elkészítésében, rengeteg jó alapanyag, technika, flóra és fauna áll rendelkezésre egy remek kis esőerdő-részlet kialakításához, ennek ellenére többnyire kissé művi alkotásokkal találkoztam.
Úgy érzem talán az akvakertészetnél is élesebb ezen a területen a határ az igazán természetes és a mesterkélt összhatás között.

Nagyon szép lett! Az összkép és a részletek is csodálatosak!:)
A család megbékélt az itt ott megpattanó muslincákkal? Vagy nincs saját tenyészet? Meg tudtad oldani másképpen az etetést?
Gyönyörűek a békák is! Ritkábban hangoskodnak, de akkor is inkább csicseregnek mint brekegnek - nem?
Helyes a kis gomba, hasonló nőtt ki a nano-m fájának emers részén a hydro között.
 
Olyan kép nincs amikor a béka a macsek szájában van? :D

Szépen kikupálódott a kert. Be is hozhatnád a boltba :)

Olyan van, hogy a macsek van a béka szájában... :ROFLMAO:

White-Cat-Wearing-a-Frog-Hat.jpg


Ha tetszik nektek csinálok egyet a boltba is ;)
 
Ez bámulatos. Gratulálok! Le a kalappal.

Mivel eteted őket?
Mennyire hangosak a békák? Ha jól tudom ezek nincsenek olyan hangzavarral mint a hazai béka fajok.
Mennyire vastag az üveg? Gondolom itt nem kell olyan üvegvastagság mintha vízzel lenne feltöltve.

Köszi :)
A nyílméreg békások már jó ideje találtak egy genetikailag hibás muslincafajt, ami már nem képes repülni. ... Gyalogmuslincákkal etetek :D
A békák viszonylag ritkán hallatják hangjukat és nem is zavaró. A tenyésztő szerint ez faj és habitus függő.
Mivel ez az első ilyen irányú próbálkozásom, ezért a régi 200 literes akváriumot alakítottam át, ami 10-es üvegből van. A következőt természetesen már vékonyabból csinálnám.
 
Back
Oldal tetejére