• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vivarium projekt - Nigro dzsungele ;)

Csinálnál otthonra Viváriumot?


  • Total voters
    202
A Mount Everest eltörpül ez a vivarium mellett.(y)Gyönyörű,fenomenális és hihetetlenül természetes.De milyen napló az ilyen, nincs leírva csak a vég kifejlet. Így,hogyan fogom megtanulni én kis zöld fülű csíkos hátú kis malac miképpen készítsek ilyet? :eek:
Taníts mester ha már megfertőztél minket e nemes hobbi vírusával.:D
 
Gyönyörű lett! Viszont a penész ilyen zárt rendszerben nem okozhat problémát?

Bizony, ez jó kérdés. Azt tapasztaltam, hogy a vasfán itt-ott felütötte a fejét, fehér penész, de amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is tűnt.
(a szellőzés éppen ezért fontos) A penészhez hasonló gomba is megjelent. Durván ijesztő volt.

13408016724_d081d6721a_c.jpg

Viszont ez is eltűnt és azóta sem hallok felőle. :whistle:
 
Nagyon jó kis kertet raktál össze.Teljesen dzsungel hangulata van,a brekik meg tesznek rá még egy lapáttal.Esetleg valami apró virágú orchidea félét is lehetne bele tenni (ha van benne nem szóltam,elsiklottam felette),az is emelne a ezen a fényen.Leülni elé egy kis esőerdei hangokkal megspékelni ,és totál zen hely lenne belőle.;)
Azért majd a werk fotókat én is szívesen venném egészen az építés elejétől kezdve,ha készültek azokból az időkből:whistle:
 
Nos ott tartottam, hogy egy, vagy két ember szeretné látni, hogy miként alakult a vivárium olyan állapotra, ami már mutogatható :D
Némi fejkarate után összeállt a kép, hogy milyen technikai felszerelésre lesz szükségem. Világítás, szellőzés, párásítás, permetezés no meg a háttér.
A világítás első körben a gyári, 4x39-es armatura volt, de az első nap lecseréltem, mert 1 óra után 30 fokra melegítette a terrát. A Quad ezért is jó, mert a trafók lent vannak a szekrényben, kevésbé melegített.

A párásítást gyorsan kigondoltam.
Egy ilyet építettem a háttérbe, gyakorlatilag egyáltalán nem látszik csak egy nyílás, ami előtt ráadásul egy kis növény van.

A szellőzés nehezebb dió volt. Itt egy kürtőt kellett építenem, ami a belső levegőt mozgatja.
Kb. ilyet csináltam, csak az enyém bénább lett. Szerencsére a háttér ápol és eltakar :)


Íme a hátterezés. Ekkor bárkinek mutattam, csak szájhúzás és értetlenkedés volt. Kicsit el is bizonytalanodtam ... :)

13764420195_5f00f71914.jpg

13764781844_53e19d927d.jpg

13764429483_d7828f5f7f.jpg

Ezután ment bele a Power Sand és az Amazonia.

13764430313_f0a38e1493.jpg

További növények vadászása...
Kamu családi program szervezése a Füvészkertebe...

13764780434_c0e96682c4.jpg

13764427843_a291a9b355.jpg

További ültetés

13495954504_cef8542f2e.jpg

Nagyjából kész! Örülés, koncertre menés :)

13764428293_a968472700.jpg

Folytatva az építést, az esőztető bekötése és beüzemelése nem volt nehéz. Egy ilyen rendszert választottam.
TRIXIE - Search Reptile Rain Sprinkler System

A tetőn szépen bevezetve.
13741777104_c322aefe7a.jpg


Ahogy látjátok, az esőztető és a párásító is külön tartályról megy, melybe RO vizet töltöttem. Ahogy látom, kb 1 hónapot bírnak egy feltöltéssel a tartályok. Ez is volt a lényeg, hogy a karbantartások ne hetente legyenek. ;)

2-3 hónap egy vivárium életében nem sok. Az, hogy valójában ezekből a növényekből mi marad meg hosszú távon, azt az idő dönti el. Igyekeztem olyan növényeket találni, ami kedveli ezt a fajta környezetet, de higgyétek el, legalább olyan nehéz volt, mint jó néhány évvel ezelőtt, előtéri növényt kapni...

Azért ma is dobok brekis képet :)

13741374655_12d134b30e.jpg

Ezekre még várok, hamarosan kapok belőlük. Szürkelábú festőbéka

12912702704_c3f3698c0d.jpg
 
Utoljára módosított:
2-3 hónap egy vivárium életében nem sok. Az, hogy valójában ezekből a növényekből mi marad meg hosszú távon, azt az idő dönti el.

A tapasztalatom,hogy viváriumban sokkal nehezebb fenntartani egy egészséges környezetet mint egy akváriumban.Nálam a 3.-6. hónap volt nagyon küzdelmes,sok addig erős és jól fejlődő faj halt ki ebben a szakaszban.van ami egyik hétről a másikra,van ami hónapok alatt.Én agyag granulátummal dolgoztam,szerintem a te talajodban sokkal jobbak az esélyek.jobb környezet tud kialakulni és nincs pangó víz probléma sem.Ha a penész eltűnt,de a moháid ilyen szépek akkor az azt jelenti,hogy nagyon sikerült eltalálnod a párásítás/szellőztetés arányt(y)
 
Amikor pár hónapja beszéltünk róla..láttam a tüzet a szemedben..de azt gondoltam,hogy majd olaszosan összedobod oszt' jó napot!
Viszont azt nagyon oda tetted! ;)
Szép minden,a növények,a háttér meg persze a brekik is!
Kérdés:párásítás után gondolom,az üvegre kicsapódik a pára?
Ha ez történik,a szellőző ventik segítenek megoldani?
 
Igen, ez a cél, hogy a pára lemenjen az üvegről. Most, hogy már van a tetőn is egy szellőző, így már jól működik.
 
Gratulálok én is eme remekműhöz!
A ventik mikor kapcsolnak be, párásítás után? Mennyi ideig mennek?
 
Nos ott tartottam, hogy egy, vagy két ember szeretné látni, hogy miként alakult a vivárium olyan állapotra, ami már mutogatható :D
Némi fejkarate után összeállt a kép, hogy milyen technikai felszerelésre lesz szükségem. Világítás, szellőzés, párásítás, permetezés no meg a háttér.
A világítás első körben a gyári, 4x39-es armatura volt, de az első nap lecseréltem, mert 1 óra után 30 fokra melegítette a terrát. A Quad ezért is jó, mert a trafók lent vannak a szekrényben, kevésbé melegített.

A párásítást gyorsan kigondoltam.
Egy ilyet építettem a háttérbe, gyakorlatilag egyáltalán nem látszik csak egy nyílás, ami előtt ráadásul egy kis növény van.

A szellőzés nehezebb dió volt. Itt egy kürtőt kellett építenem, ami a belső levegőt mozgatja.
Kb. ilyet csináltam, csak az enyém bénább lett. Szerencsére a háttér ápol és eltakar :)


Íme a hátterezés. Ekkor bárkinek mutattam, csak szájhúzás és értetlenkedés volt. Kicsit el is bizonytalanodtam ... :)







Ezután ment bele a Power Sand és az Amazonia.



További növények vadászása...
Kamu családi program szervezése a Füvészkertebe...





További ültetés



Nagyjából kész! Örülés, koncertre menés :)



Folytatva az építést, az esőztető bekötése és beüzemelése nem volt nehéz. Egy ilyen rendszert választottam.
TRIXIE - Search Reptile Rain Sprinkler System

A tetőn szépen bevezetve.


Ahogy látjátok, az esőztető és a párásító is külön tartályról megy, melybe RO vizet töltöttem. Ahogy látom, kb 1 hónapot bírnak egy feltöltéssel a tartályok. Ez is volt a lényeg, hogy a karbantartások ne hetente legyenek. ;)

2-3 hónap egy vivárium életében nem sok. Az, hogy valójában ezekből a növényekből mi marad meg hosszú távon, azt az idő dönti el. Igyekeztem olyan növényeket találni, ami kedveli ezt a fajta környezetet, de higgyétek el, legalább olyan nehéz volt, mint jó néhány évvel ezelőtt, előtéri növényt kapni...

Azért ma is dobok brekis képet :)



Ezekre még várok, hamarosan kapok belőlük. Szürkelábú festőbéka


Nagyon szép munka Nigro-mester! Jó volt végig kísérni a képeket, hogy míből is áll össze az egész.
Azért egy jó vidire én is vevő lennék, mondjuk esőztetés alatt :)
 
Back
Oldal tetejére