• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vivarium projekt - Nigro dzsungele ;)

Csinálnál otthonra Viváriumot?


  • Total voters
    202
Gratula Atti, meseszép. Nekem is régi vágyam a vivárium. Hát majd egyszer... :)

Megkérdezhetem hogy nagyjából milyen anyagi vonzata volt annak, hogy ezt mindennel együtt összedobd?

Köszi Andris! A wabi és a vivárium egész közeli rokonságban állnak ;)
Amire rájöttem, hogy nem feltétlenül kell a vízi/mocsári növényeket erőltetni a viváriumnál. Olyan trópusi (nem vízi) növények vannak, melyek sokkal látványosabbak, mint a legtöbb vízi növény emers formája. Ezért erősen kevertem a már ismert vízinövényeket és a kitapasztalandó trópusi meleg és párakedvelő növényeket.

Az ár...
Itt megint nagy a szórás. Ha valaki maga megoldja a napi spriccelgetést, szellőztetést, akkor a technikai rész nem drága. Még nem kalkuláltam, de kb fele lehet így technikával, mint egy hasonló méretű növényes akvárium.
Ami viszont a másik oldal, hogy ez sokkal több előkészületet és szabadidőt vesz el a beüzemelés előtt. A későbbiekben viszont töredéke a karbantartási idő. A növényeket néhány havonta kell nyírni, ritkítani.
 
Sir, hihetetlen szép ez a kis esőerdő. (y)
A második képen látható gomba külön szuperextra. Milyen gomba ez?

Ez a gomba ügy érdekes volt. A netet túrva, találtam egy ilyen fotót.

KF2fperB.jpg


OMG ez kell mondtam! Már ment is a gugli, hogy honnan vehetnék "díszgombát". Persze ez nem olyan egyszerű, mint ahogy azt gondoltam.:cautious:Ha figyeltem volna biosz órán, akkor tudtam volna, hogy a gomba igen kiterjedt szervezet. Ami látszik, az csak a jéghegy csúcsa. Nem úgy megy, hogy fogom a sporát beszórom és csókolom. A lényeg, hogy zsákutca volt. Nah erre mi történt?! Már épp lemondtam az egészről, amikor a fa tövében megpillantottam ezt:



Nem lett az a gyönyör, mint a fenti képen, de legalább lett. :cool: Az enyém ha jól tudom tintagomba, de majd javítson ki egy gombaszaki, ha mégsem.
 
Egy ideje nézegetem, olvasgatom a"békás" fórumokat. Megfogott ez a világ is és bár fantasztikus lehetőségek rejlenek egy ilyen vivárium, paludárium elkészítésében, rengeteg jó alapanyag, technika, flóra és fauna áll rendelkezésre egy remek kis esőerdő-részlet kialakításához, ennek ellenére többnyire kissé művi alkotásokkal találkoztam. Úgy érzem talán az akvakertészetnél is élesebb ezen a területen a határ az igazán természetes és a mesterkélt összhatás között.

Pont ugyanezt tapasztaltam én is. Hiányzik a legtöbb helyen az a szemlélet, ami pl. egy akvakertész fórumon már természetes.

Nagyon szép lett! Az összkép és a részletek is csodálatosak!:)
A család megbékélt az itt ott megpattanó muslincákkal? Vagy nincs saját tenyészet? Meg tudtad oldani másképpen az etetést?
Gyönyörűek a békák is! Ritkábban hangoskodnak, de akkor is inkább csicseregnek mint brekegnek - nem?
Helyes a kis gomba, hasonló nőtt ki a nano-m fájának emers részén a hydro között.

Az etetést egyelőre a muslincákkal oldom meg, ez vált be a legjobban mindenkinél. Nálam a garázsban van a tenyészet, de lehet kialakítok neki valami hermetikus szekrényt, mert a garázsban nincs elég meleg.
 
még azt bírom, hogy ebben a párafürdőben milyen életteliek a tillandsiák színei!
szuperklassz ez az egész!
 
Igen, az látszik, hogy ez most nekik jó. Sajnos az első hetekben kicsit sanyarú volt a sorsuk, mert az üvegtetőt többször cserélnem kellett, de lassan rendbe jönnek.
 
Atti, azt tedd még hozzá, hogy már épp ki akartad dobni ezt az akváriumot :) Igaz akkor még az volt a terv, hogy egy szép növényes szett érkezzen a helyére.
De tök jó példa arra, hogy a megunt, vagy épp szanálásra váró, de egyébként jó szettek hogy kaphatnak egy új életet és lehetnek megint a lakás díszei.

A fótók pazarok. Hozzák a nyálcsorgatós ázsiai feelinget :)
 
Négy hónap tervezés és építés végeredménye:

Napi szinten ez még is hány óra "munkát" jelentett? Mert ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy nem nagyon unatkoztál az elmúlt hónapokban :)
 
Napi szinten ez még is hány óra "munkát" jelentett? Mert ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy nem nagyon unatkoztál az elmúlt hónapokban :)

A tervezés, utánajárás, telefon stb 1-2 hét.
A tőzeges háttérrel dolgoztam kb 2 hetet (esténként 1-2 órát). Persze itt száradás is volt meg, saját magamat is szívattam, mert megérdemlem ... :)
A ventilátoros szellőzés kitalálása 3X elrontása és beépítése egy komplett vasárnapomat elvette :)
Utána az ültetés berendezés már gyorsan ment. Teszek majd fel werk fotót, ha érdekel valakit.
 
"Teszek majd fel werk fotót, ha érdekel valakit."

Ugyan már Nigró! Mégis ki a fenét érdekelne néhány verkfotó egy ilyen csúcsszuperül sikerült lakásdíszről!
Szerintem ne áltasd magad;)
 
Bazi jó lett. Azért az a néhány 10 berendezett növények akvárium megtett a hatást. :jawdrop: :) ;) Nagyon jó érzékkel alakítottad ki a belső teret. A hannoveri The art of the planted aquarium versenyen most volt egy ilyen kategória is ahol hasonló cuccokat kellet összedobni. Hát mit ne mondjak a végeredmények meg sem közelítették azt a szintet. Valahol vannak képek majd megkeresem. Igaz azokat ott dobták össze és nem volt idejük nőni, fejlődni.
 
Back
Oldal tetejére