• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

Petés. El is engedi majd élve a kicsiket, de azok egy-két nap alatt elpusztulnak az édes vízben. De ebből legalább tudod, hogy jól érzik magukat.
Köszi! Hmmm. Összedobok gyorsan egy brakkvizest, nem az kell nekik [emoji3] azert sajnálom őket...
 
Viszont segítséget kérnék!!! A HC elég gyatra. Mivel lehetne felpörgetni? Még több co2? Több Mic/Mac ? Segítség SEGÍTSETEK! KÖSZ
 
HC-nak mehet ADA Green Gain vagy Seachem Advanced, egy kicsit megpörgeti bármelyik

scape pofás, most várni kell ;)
 
Várni, azaz nézegetni, töprengeni, hogy mit kell még megváltoztatni ahhoz, hogy egy jó versenyeredmény is szülessen belőle a következő HAC-on. Mert bár lehet, nem ez a cél így első - növényes - nekifutásra, de ezt oda kell rakni! Szóval egy hónap csendes, minimál-karbantartós tervezgetés, majd nagy levegő, végső alakítás, újabb pihi és csatt. Ezután meg jöhet a nyári lazulás és a meleg vagy elviszi, vagy nem :)
Ja, nem. Ezt én csinálnám. :D
 
Várni, azaz nézegetni, töprengeni, hogy mit kell még megváltoztatni ahhoz, hogy egy jó versenyeredmény is szülessen belőle a következő HAC-on. Mert bár lehet, nem ez a cél így első - növényes - nekifutásra, de ezt oda kell rakni! Szóval egy hónap csendes, minimál-karbantartós tervezgetés, majd nagy levegő, végső alakítás, újabb pihi és csatt. Ezután meg jöhet a nyári lazulás és a meleg vagy elviszi, vagy nem :)
Ja, nem. Ezt én csinálnám. :D
Köszönöm [emoji1] igyekszem megfogadni, és nem adom [emoji1]
 
Sziasztok!

Képek nélkül, csak a naplózás kedvéért!
@viktorlantos hosszasan segített a növényes gondok topicban. Ezúton is köszönet érte.

A probléma forrását szerintem sikerült azonosítani, legalábbis sok minden erre mutat. Az akváriumba betett mennyiségű Seiryu kövek jelentős vízparaméter rallyt okoznak egy-egy vízcsere között. Csak egy tény: vízcsere után TDS: 120, 5 nap múlva 200. Azt következtettem ki (kis kezdő fejemmel), hogy a kemény fogkefézés még jobban befolyásolja ezen tevékenységét a köveknek. Na, de nem bírom, hogy zöldek. Tehát az algásodást kell megszűntetni, Viktor javaslatával a fény csökkentésével kicsit visszafogva a "pörgést".

Viszont, azt vettem észre, hogy minden belassult, talán túlságosan is, és a HC még meg se közelíti az általam elvárt formát, így kicsit még kivárok, és megcsavartam a Co2-t, mert bevillant, hogy ami elég volt indulásnál, tuti nem elég ma már ennyi növénnyel. Most 3 napja pörög komolyabban a Co2, természetesen még "zöld DC értékkel", halak, garnélák bírják, semmi mellékhatás egyenlőre, és mintha kicsit magára kapott volna a moha, de talán a HC is, a többiek persze berobbantak, mert eddig is jól voltak.

Ami meglepett, hogy az eddig vegetáló néhány tő Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' mintha hozott volna egy-egy friss hajtást. Lehet kellett ez a Co2?

Tudom, hogy meg kellett volna fogadnom Viktor tanácsát, és csökkenteni a fényt, de szeretnék fotózni május végéig, nem azért mert iaplc esélyes, de rohadjon meg, ha már ennyit foglalkozom vele, csak megmérettetem, na persze ha összeáll.

Na most lehet véleményezni! Hülyeség, felelsleges, van értelme, stb...

köszönök minden hozzászólást,
 
Sziasztok!

Képek nélkül, csak a naplózás kedvéért!
@viktorlantos hosszasan segített a növényes gondok topicban. Ezúton is köszönet érte.

A probléma forrását szerintem sikerült azonosítani, legalábbis sok minden erre mutat. Az akváriumba betett mennyiségű Seiryu kövek jelentős vízparaméter rallyt okoznak egy-egy vízcsere között. Csak egy tény: vízcsere után TDS: 120, 5 nap múlva 200. Azt következtettem ki (kis kezdő fejemmel), hogy a kemény fogkefézés még jobban befolyásolja ezen tevékenységét a köveknek. Na, de nem bírom, hogy zöldek. Tehát az algásodást kell megszűntetni, Viktor javaslatával a fény csökkentésével kicsit visszafogva a "pörgést".

Viszont, azt vettem észre, hogy minden belassult, talán túlságosan is, és a HC még meg se közelíti az általam elvárt formát, így kicsit még kivárok, és megcsavartam a Co2-t, mert bevillant, hogy ami elég volt indulásnál, tuti nem elég ma már ennyi növénnyel. Most 3 napja pörög komolyabban a Co2, természetesen még "zöld DC értékkel", halak, garnélák bírják, semmi mellékhatás egyenlőre, és mintha kicsit magára kapott volna a moha, de talán a HC is, a többiek persze berobbantak, mert eddig is jól voltak.

Ami meglepett, hogy az eddig vegetáló néhány tő Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' mintha hozott volna egy-egy friss hajtást. Lehet kellett ez a Co2?

Tudom, hogy meg kellett volna fogadnom Viktor tanácsát, és csökkenteni a fényt, de szeretnék fotózni május végéig, nem azért mert iaplc esélyes, de rohadjon meg, ha már ennyit foglalkozom vele, csak megmérettetem, na persze ha összeáll.

Na most lehet véleményezni! Hülyeség, felelsleges, van értelme, stb...

köszönök minden hozzászólást,
A fogkefezest be lehet tervezni vizcsere elott.
A fotot jol gondold at. Sokkal akar tobb szaz helyezessel is kozelebb kerulhetsz egy jo akvaval ami patent. Hogy most nevezed be vagy jovore szerintem tok mindegy. Itt az a cel, hogy az akva patika legyen es a foto is. Ha benevezed egy gyengebb allapotban jovore nem nevezheted. Ha kivarod es par honap mulva elered a maximumot amit kihozhatsz belole lefotozod es benevezed jovore. Gondold meg.. Egy 79. Hely vagy 279. Egy elso benyomas is donto lehet.
 
A fogkefezest be lehet tervezni vizcsere elott.
A fotot jol gondold at. Sokkal akar tobb szaz helyezessel is kozelebb kerulhetsz egy jo akvaval ami patent. Hogy most nevezed be vagy jovore szerintem tok mindegy. Itt az a cel, hogy az akva patika legyen es a foto is. Ha benevezed egy gyengebb allapotban jovore nem nevezheted. Ha kivarod es par honap mulva elered a maximumot amit kihozhatsz belole lefotozod es benevezed jovore. Gondold meg.. Egy 79. Hely vagy 279. Egy elso benyomas is donto lehet.
Vettem! Csak az a rohadt énem. A kedvesem szerint "mindentazonnalakarok" Zsolt a nevem [emoji1]
 
A fogkefezest be lehet tervezni vizcsere elott.
A fotot jol gondold at. Sokkal akar tobb szaz helyezessel is kozelebb kerulhetsz egy jo akvaval ami patent. Hogy most nevezed be vagy jovore szerintem tok mindegy. Itt az a cel, hogy az akva patika legyen es a foto is. Ha benevezed egy gyengebb allapotban jovore nem nevezheted. Ha kivarod es par honap mulva elered a maximumot amit kihozhatsz belole lefotozod es benevezed jovore. Gondold meg.. Egy 79. Hely vagy 279. Egy elso benyomas is donto lehet.
Ja. 1000en belül már boldog lennék [emoji1]
 
Azzal lehetsz is. Ez siman 300 alatt lenne.

Én ezt nem érzem, jobb egy picit realistán szemlélni a dolgokat.
Az 1000-en belül egy jó cél azért ennél lehetsz kicsit szigorúbb is magadhoz a jelenlegi hozzáállással. Egy top 500-600 elsőre szerintem nagyon jó kezdés.
200-300 általában már keményebb
150 kürül Aquajournal szintű akváriumok mennek persze mindig van egy két értelmetlen meglepetés
50 alatt pedig az elit. Itt is van néha indokolatlan szereplő, de azért a többség minden évben hozza a kötelezőt.

Én idén pl 150 körülire taksálom magam megint. Pedig kicsavartam rendesen magam, hogy meglegyen a fotó :)

Egy jó fotó még sokat dobhat rajta, de ahogy a boltban is említettem talán, nekem a jobb oldali szikla mérete, formája, szöge és az egészhez viszonyított súlya nem adja.

Viszont anno nagyon örültem volna egy ilyen akváriumnak elsőre az tuti :)

Azért próbáld meg kicsavarni a maximumot, mert ezek a lépések a következő akvárium építésénél, felkészítésénél is sokat segítenek majd.
Az emelt CO2 a HC miatt mindenképp jó döntés. Valahol meg kell találni azt a pontot, ahol még a növények szépek, a lakók jól érzik magukat és fonalasodás sem indul el.

Drukkolok (y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére