• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia graminifolia

tibicuk said:
Milyen talajban vannak?
Gratula,nagyon szép!

Köszönöm!
Tropica táptalaj és homok!

Luna said:
Eszméletlen szép. Biztos jó érzés megsimogatni is. Ránézésre finom puha. :mrgreen:

Köszönöm Luna!
Valóban finom puha! Mint egy perzsa szőnyeg!

viktorlantos said:
HUGO said:
Köszönöm Vik!
Kereken 2 hónap!

Baba! ;) Kíváncsi leszek mennyi ideig lehet megtartani. Van egy olyan érzésem, hogy a legtöbb ilyen előtéri, aminek kicsi a gyökere nem éli meg az 1 éves kort. Remélem rácáfolsz majd. :thumbup:

Remélem Én is! ;)

Nigro said:
Nagyon pöpec :thumbup:

Köszi Atti!
 
atti76 said:
Nagyon komoly! Jó lenne egy full is ;)

Köszönöm atti! Még vannak hiányosságok így még nem aktuális a full kép! :|

attibva said:
HUGO basszus most látom csak... ez eszméletlen szép!!!!! :clap:

Köszönöm Neked is! :thumbup:
 
Azt hiszem rájöttem az UG titkára, kopp kopp. A legnagyobb eséllyel a következőképp marad meg Wabiban és akvában: akvában emersen kell kezdeni vele, DSM módszerrel, és nem szabad beültetni a talajba mert akkor gyakran elrohad. Egyszerűen le kell fektetni a szálacskákat az aljzat felszínére és hagyni hogy a növény magának oldja meg a megkapaszkodást. Ez azért is fontos mert ez a növény a lehető legsajátosabban növekszik. Egy levél, egyben szár is aminek fonákjából, egyszerre akár 3-4 új kúszó indát tud növeszteni. Ha a szárakat beültetjük, nem tud emiatt megkapaszkodni könnyen és a víz felhajtó ereje fel fogja lebegtetni. Fektetve viszont minden kis új inda megtalálja az aljzatot és meggyökeresedik. Viszont ehhez muszáj víz nélkül indítani mivel máshogy eleinte ugyanúgy feljönne.

Persze nem csak így működik. Mint tudjuk bizonyos körülmények között, rendesen víz alatt kezdve is elérhető vele jó eredmény. A fenti módszeren még dolgozom, illetve figyelem az UG-t de nagyon úgy néz ki hogy így erős gyep érhető el. HUGO, te víz alatt indítottad a gyeped vagy DSM-el?
 
Hosszas kínszenvedéssel sikerült életben tartanom egy (gyerek)tenyérnyit ebből a gyűlölt növényből,erre most betámadta egy vegyes fegyvernemekből álló algakommandó.nem látom esélyét a megmentésének.a kérdés nyírható ez a növény?egy tarvágásból van esély a felépülésre?
 
Hosszas kínszenvedéssel sikerült életben tartanom egy (gyerek)tenyérnyit ebből a gyűlölt növényből,erre most betámadta egy vegyes fegyvernemekből álló algakommandó.nem látom esélyét a megmentésének.a kérdés nyírható ez a növény?egy tarvágásból van esély a felépülésre?
Szinte kötelező a nyírása!
 
Viktor, nagyon szép a vidi. Csak egy gyors kérdés.
Szerinted miért van az, hogy a legtöbb akváriumban ilyen vékony levélzettel szerepel a növény?
Bár zöld és sűrű, de nincs sehol egy vastag levél amilyennek kellene lennie. Nekem ez mindig olyan, mintha félig döglődne a növény. A jól működik és az olvad kategória határán.
A boltban nálunk is ilyen. Ha nincs CO2 akkor az olvad felé billen a mérleg. Ha van egy pici akkor a jól működik. De sosem néz ki úgy ahogy valóban ki kellene. Vastag húsos levelekkel.

Ez kb olyan, de láttam ennél is vastagabbat már ami persze nem volt ilyen sűrű

10341261695_b91f9ca176_o.jpg
60P Aquarium with Utricularia and Micranthemum Sp. Monte Carlo by viktorlantos, on Flickr
 
Erre gondolok a vastagabb húsos levelekkel. Ez erőteljes vastag levél.

Utricularia-graminifolia.jpg


Vagy ő?

Upe_12.jpg


De Oli régi akváriumában is ilyen állapotban található a növény

44069454.60Hem300505.jpg
 
Nem lehet, hogy Oli anubiastól származó UG-t használt, ami egy kicsit húsosabb levelű, mint a tropica növénye?
Nem tudom, hogy az anubias árul-e UG-t, de azt tudom, hogy Oliver az ő növényeiket használja leginkább.
A japánok meg megint valami más törzset?
 
Nem lehet, hogy Oli anubiastól származó UG-t használt, ami egy kicsit húsosabb levelű, mint a tropica növénye?
Nem tudom, hogy az anubias árul-e UG-t, de azt tudom, hogy Oliver az ő növényeiket használja leginkább.
A japánok meg megint valami más törzset?

Elkepzelheto, de akkor meg oli is Tropicas volt :)

Siman lehet bar sok novenyt "atemelnek" egymastol a termesztok.

Amiert azt gondolom hogy valami nem ok, hogy a noveny amit tartunk neha olyan mintha foszlani akarna. :)
 
Back
Oldal tetejére