• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia graminifolia

A DSM módszer eddig úgy néz ki, hogy reggel és este permetezem micro macro -s tápoldattal éjszakára teljesen le van fóliázva nappal két oldalt szellőztetek :) Lassan nekivágok naplózni mert már 2 hetes.
 
Most ezt csak szemre csináltam. A feleségem amivel permetezi a növényeket kölcsönvettem és abba csepegtettem a már bekevert mikro-makróból pár cseppet 1-2 ml max.
 
Sziasztok! Lusta vagyok végigolvasni az eddigi hozzászólásokat. Van olyan aki ezt a növényt sikeresen tartja 0,5w/l fényben co2 mellett? A talaj Jbl proscape shrimp soil alatta meg jbl aqua basic plus. 10nk a keménység. :)
 
Sziasztok! Lusta vagyok végigolvasni az eddigi hozzászólásokat. Van olyan aki ezt a növényt sikeresen tartja 0,5w/l fényben co2 mellett? A talaj Jbl proscape shrimp soil alatta meg jbl aqua basic plus. 10nk a keménység. :)
Szereti a fényt is ,de ami fontosabb hogy a minél aprobb talajt kedveli. Nàlam a dekorhomokban érezte jol magàt

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Sziasztok!

Kétszer is végigolvastam a topicot és látom, hogy sok évvel ezelőtt a szépsége ellenére is "félelmetes" növény volt még az Utricularia. Kérdezném most, hogy ennyi idő eltelt: mi a sikeres tartás titka? A GA galériában látott UG-s akva teljesen lenyűgözött és beszippantott egy jó fél óra idejére, uh azt már tudjuk, hogy nem lehetetlen feladat. @viktorlantos meg tudnád mondani,hogy az az akitok DSM-mel indult vagy valami más módon sikerült az a gyönyörű gyep? Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Kétszer is végigolvastam a topicot és látom, hogy sok évvel ezelőtt a szépsége ellenére is "félelmetes" növény volt még az Utricularia. Kérdezném most, hogy ennyi idő eltelt: mi a sikeres tartás titka? A GA galériában látott UG-s akva teljesen lenyűgözött és beszippantott egy jó fél óra idejére, uh azt már tudjuk, hogy nem lehetetlen feladat. @viktorlantos meg tudnád mondani,hogy az az akitok DSM-mel indult vagy valami más módon sikerült az a gyönyörű gyep? Előre is köszönöm!

Lassan pedig szétkapjuk a kis kertet, hogy valami mást jöjjön. A kísérlet megvolt, a növényt az elejétől a végéig lehetett jó formában tartani. Korábban ideig óráig ment csak majd hirtelen állapotváltozás miatt végül elbuktuk.
Most dry start. És csak ADA brighty K ment bele mint táp a CO2 mellett. Se carbo se semmi. A növény kavicsban volt nem aquasoil volt az ültetőközeg.
 
Akkor dög***jön meg és hirtelen elkezdenek szaporodni mint a nyulak
Mennyire igaz :happy:
És milyen jó, hogy embereknél ez nem így működik, mert sok kapcsolatban az ilyen "jókívánságok" miatt túlnépesedés veszélye forogna kockán :D

Miért utáltátok meg az UG-t?
 
Lassan pedig szétkapjuk a kis kertet, hogy valami mást jöjjön. A kísérlet megvolt, a növényt az elejétől a végéig lehetett jó formában tartani. Korábban ideig óráig ment csak majd hirtelen állapotváltozás miatt végül elbuktuk.
Most dry start. És csak ADA brighty K ment bele mint táp a CO2 mellett. Se carbo se semmi. A növény kavicsban volt nem aquasoil volt az ültetőközeg.

Dekorhomokban szerintem tovább bírta, de meg van a tudat hogy tudunk ilyet tartani :D

Köszönöm a gyors választ. Tegnap vettem egy adag zselés UG-t és nem akarom, hogy kapásból tönkre menjen. A következő akváriumba tervezem és akkor ezek szerint érdemesebb dry start-tal indítanom majd. Nem tudom mikor indul majd uh lehet, hogy a jelenleg üzemelőbe fogom betenni a homokba. Szerintetek a ti tápjaitokkal is működik?
 
Miért utáltátok meg az UG-t?

Kicsit eltúloztam, de valahogy mindig ez a növény volt az ami nem ment. Talán az első megnyugvást az adta amikor Oliver Knott-tól és Mick-től (Tropica) megkérdeztük mi a siker titka 4-5 évvel ezelőtt. Azt mondták vagy sikerül vagy nem. Ők sem tudnak 100% választ adni :) Olinak épp mákja volt :)
Minden növényünk megy mint a golyó, az UG esetén ez pont visszafele sült el. Egyszerűen nem tudtuk talajban tartani csak low tech körülmények között.
Nálunk csak aquasoil van, kavics homok nem nagyon, ezért kb mindig ez volt a vége, hogy elszállt a növény.

Ok hozzá tartozik, hogy 5-6 évvel ezelőtt borzalmas lutri volt minden szállítmány. Nagyon ki kellett fogni és nagyon frissen kellett használni, hogy egyáltalán megmaradjon.
Aztán a zselés növények eljövetelével ez megváltozott és sokkal nagyobb sikerrel lehetett polcon frissen tartani, nagyobb az esély egy egészséges gyepre is.

Ha jól rémlik Olivernél is anno soil volt. Persze ott volt néhány ázsiai példa szintén agyagos aljzattal. Az ADA galériában megint amazonia és brutál UG mező. Nekem ez a vastagabb formája tetszik a növénynek. A színtelen vékonyka erőtlen UG csak kínlódik.

Az utóbbi időben időnként van dry start a boltban és használunk kavicsot is, homokot is. Így az egyetlen probléma megoldódott. A mostanit nem nagyon kellett nyírni és az indulás óta szépen fogja az aljzat.

Még most is azt gondolom, hogy nem tartható szépen más növényekkel tartósan. De egyszer ki kell próbálni egy csak UG gyepet mindenkinek.

A mostanit oda lehet tenni egy ADA vagy egy Oliver Knott-os akvárium mellé is. Sőt, szerintem a sokáig etalonnak számító Oliveres akváriumot is lenyomtuk kondícióban.

10341261695_556b3b0520_b.jpg60P Aquarium with Utricularia and Micranthemum Sp. Monte Carlo by Viktor Lantos, on Flickr


ug-51278128.60Hem191000.jpg


51278135.60Hem191007.jpg

31955706900_fb18ba7889_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

30538475314_96f9039f22_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

32212783511_729cc2f101_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Az extraplantos akvárium azért jól nézett ki. Kevesebb fénnyel és valószínűleg némi színkorrekcióval a fotón picit szembecsapós... :)

4351657897_26c924e140_z.jpgAquascape with Utricularia graminifolia by Stephan Mönninghoff, on Flickr

Csak 1 perc PS beletolva a zöldbe kicsit több kontraszt, shadow és máris méreg zöld még ezen a fehéren is. A fenti sárgás fotó az aquasky-ból ahogy jött wb korrekció nélkül.

ug-vik2.jpg

Hát kb ez az UG sztori. Persze Gáboréknál évek óta egy működő dolog volt, nekünk meg nem nagyon hiányzott egy versenyakváriumból sem, ezért aztán nem nagyon görcsöltünk a mindennapokban. De most már pipa.

Elatine pipa, kell valami új hóditás. Buce mini-ből gyep? :)
 
Utoljára módosított:
Amellett, hogy kicsattan a gyep, azért ennél az akváriumnál a hardscape-t is iszonyatosan eltaláltátok. Nem tudom miért de képen is megbabonázott mikor először láttam, aztán mikor bent jártam a boltban akkor tényleg ott álltam előtte 10 percig és próbáltam felfogni...nem ment! :) Elfogadnám :D
 
Szerintetek ha emers formában megpróbálok gyepet nevelni és mondjuk sikerül, akkor az később átültethető egyben egy akiba? Vagy csak ugyanúgy szétszedegetve mint normális esetben?
 
Most, hogy jobban belegondolok nem az volt a siker kulcsa, hogy egyszerűen megutáltuk és hozzá sem nyúltunk? :)
Kicsit a garnélatartás jut az eszembe róla. Simogatva kedveskedve kényeztetve nem megy. Akkor dög***jön meg és hirtelen elkezdenek szaporodni mint a nyulak :)
Én is eljutottam erre a szintre. Szépen fejlődik de folyamatosan két három kisebb sziget elengedi a talajt és felmegy a víz tetejére. Most elégé elfoglalt vagyok így úgy gondoltam le...rom. Mi rosszat tehet hogy a flow pergeti a víz tetején. Míg a tegnapi nap szembesültem vele, hogy bele akadhatott egy nagy moha csomóba és nem hogy elkezdett fejlődni, rendesen bele gyökerezett. Most van vízfelszíni ug ligetem is. Rendesen jól érzi magát. Ettől függetlenül ami stabilan legyökerezett nagyon szépen terjed.
Riccardia után a második kedvenc.
 
Kicsit eltúloztam, de valahogy mindig ez a növény volt az ami nem ment. Talán az első megnyugvást az adta amikor Oliver Knott-tól és Mick-től (Tropica) megkérdeztük mi a siker titka 4-5 évvel ezelőtt. Azt mondták vagy sikerül vagy nem. Ők sem tudnak 100% választ adni :) Olinak épp mákja volt :)
Minden növényünk megy mint a golyó, az UG esetén ez pont visszafele sült el. Egyszerűen nem tudtuk talajban tartani csak low tech körülmények között.
Nálunk csak aquasoil van, kavics homok nem nagyon, ezért kb mindig ez volt a vége, hogy elszállt a növény.

Ok hozzá tartozik, hogy 5-6 évvel ezelőtt borzalmas lutri volt minden szállítmány. Nagyon ki kellett fogni és nagyon frissen kellett használni, hogy egyáltalán megmaradjon.
Aztán a zselés növények eljövetelével ez megváltozott és sokkal nagyobb sikerrel lehetett polcon frissen tartani, nagyobb az esély egy egészséges gyepre is.

Ha jól rémlik Olivernél is anno soil volt. Persze ott volt néhány ázsiai példa szintén agyagos aljzattal. Az ADA galériában megint amazonia és brutál UG mező. Nekem ez a vastagabb formája tetszik a növénynek. A színtelen vékonyka erőtlen UG csak kínlódik.

Az utóbbi időben időnként van dry start a boltban és használunk kavicsot is, homokot is. Így az egyetlen probléma megoldódott. A mostanit nem nagyon kellett nyírni és az indulás óta szépen fogja az aljzat.

Még most is azt gondolom, hogy nem tartható szépen más növényekkel tartósan. De egyszer ki kell próbálni egy csak UG gyepet mindenkinek.

A mostanit oda lehet tenni egy ADA vagy egy Oliver Knott-os akvárium mellé is. Sőt, szerintem a sokáig etalonnak számító Oliveres akváriumot is lenyomtuk kondícióban.

View attachment 2457560P Aquarium with Utricularia and Micranthemum Sp. Monte Carlo by Viktor Lantos, on Flickr


View attachment 24572


View attachment 24573

View attachment 24576Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 24577Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 24578Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Az extraplantos akvárium azért jól nézett ki. Kevesebb fénnyel és valószínűleg némi színkorrekcióval a fotón picit szembecsapós... :)

View attachment 24579Aquascape with Utricularia graminifolia by Stephan Mönninghoff, on Flickr

Csak 1 perc PS beletolva a zöldbe kicsit több kontraszt, shadow és máris méreg zöld még ezen a fehéren is. A fenti sárgás fotó az aquasky-ból ahogy jött wb korrekció nélkül.

View attachment 24582

Hát kb ez az UG sztori. Persze Gáboréknál évek óta egy működő dolog volt, nekünk meg nem nagyon hiányzott egy versenyakváriumból sem, ezért aztán nem nagyon görcsöltünk a mindennapokban. De most már pipa.

Elatine pipa, kell valami új hóditás. Buce mini-ből gyep? :)
Ez az akva.. Ha bontásra kerülne a sorsa, esetleg megelőzhetnénk egy árajánlattal. Technika nélkül. A cégér és a neved maradhat rajta :rolleyes::)
 
Lassan pedig szétkapjuk a kis kertet, hogy valami mást jöjjön. A kísérlet megvolt, a növényt az elejétől a végéig lehetett jó formában tartani. Korábban ideig óráig ment csak majd hirtelen állapotváltozás miatt végül elbuktuk.
Most dry start. És csak ADA brighty K ment bele mint táp a CO2 mellett. Se carbo se semmi. A növény kavicsban volt nem aquasoil volt az ültetőközeg.

A DSM szakaszban hogyan/mivel tápoztatok? Akkor is ADA brighty K, vagy a Doaqua wabi tápja ment?
A párásítást hogyan oldottátok meg? A dombok tetején hamar kiszáradnak a dolgok...
A bolti aksiban van amano garnéla? Nekem van jópár 'vaddisznó' példány :) Félek hogy szétkapnák a gyepet... (de ahogy nézem, mint a paplan olyan vastag a gyep, sok kárt nem tennének)
 
Az Utricularia graminifolia rovaramésztő növény.
A terresztris rencék csoportjába tartozik. Éérzékeny a tápanyagokra, ugyanis olyan helyen él eredeti élőhelyén, ahol nagyon kevés tápanyag van a környezetében.
Hogy a nitrogén mennyiségét pótolja, a gyökerén hólyagcsapdákat növeszt, amelyek elkapják az alsóbbrendű vízi- illetve mocsári talajban élő apró állatokat, majd megemésztik.
Ezért nehéz eset a növényes akváriumban, mert alig igényel tápanyagot, míg a többi növénynek adni kell az optimális növekedéshez.
Főleg a fémsókat és egyéb nyomelemeket tolerálja kevésbé, valamint a kemény, lúgosabb vizet sem szereti.
Sokkal könnyebb a dolog, ha emers üzemmódban neveljük. ;-)
16427771_1242452819164800_8779600644254277587_n.jpg
 
En is szenvedek ezzel a novennyel. Nekem tobb gondom van vele, szepen no es surusodik, de egy kis karbantartas, vagas total idegolo tud lenni ugyanis kis behatasra is feljon a viz tetejere. Nalam nem szep rendezett a noveny, hanem eleg kusza kepe van, ez talan annak koszonheto hogy eleg eros feny van otthon, es nem vilagitott orakban a novenyek a feny fele hajlanak. Tovabba, a levagott darabok konkretan belenonek a mohaba, alig lehet oket kiszedni. Cerna algat lehetetlen kiszedni belole, mert amint az ember megprobalja feltekerni az algat cibalja ki a novenyt a foldbol rogton. Szoval nalam ilyen noveny tobbet nem lesz az tuti:)

Meg rakok egy adagot wabiba, megnezem ott mihez kezd magaval. Majd leirom a tapasztalataimat.
 
Back
Oldal tetejére