• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Under a spell

Sziasztok!
Amint a minap említettem, bontottam a 72 literest. Untam, tele lett növénnyel, nem kedveltem az amandákat.... és mivel jövőre költözés elé nézünk, úgy döntöttem még egyszer átépíten, újrarendezem.
Adatok:
Karcos akva, 60x30x40 cm.
JBL e702 szűrő
Világítás Chihiros 60 cm, napi 6 óra
500 g palack, nagynyomású CO2
Hardscape: gyökerek, ágak, seiryu kövek, bazalt
Talaj: használt Amazonia, Dennerle scaper’s soil, ADA Mekong, táptalaj Cal Aqua labs Multi -R adalék.

Mivel nem akartam sokat költeni, csakis a bontásból maradt dekorokat használtam fel.
Növény ami új, az csak a Rotala. A többi a megmaradtak...
Sajnos a nagy berendezésben elfelejtettem a hardscapet lefotózni.
Reggel 9-kor kezdtem az átépítést, este 22.00-ra kész lettem.
Egy egyszerű, letisztult, karbantartható berendezést akartam.
Azt hiszem sikerült.
 
Nagyon bejön ez a sziget elrendezés. 👏
De két dolog szúrja a szememet. Az egyik az a furi ág:
View attachment 91571

A másik a phallikush fűtő. 🤭
Élőben annyira nem zavaró, így fotón valóban szembetűnőbb. Meglátom, hogy mit tehetek. Az a gondom, hogy olyan jól befeszítettem oda, tartja a hosszú bal oldali ágat is.
Tudom, hogy lehetne jobb a fadekor, de nem invesztáltam most, tényleg fullra a meglévő fákat használtam fel. Tegnap este tűnt még fel, hogy az alsó, bal oldali gyökér picit nagy, azt lehet kicserélem.
Hmm....a fűtőre “úgy” még nem tekintettem...😃😃
 
Update:
2x volt eddig vízcsere, a paraméterek rendben vannak.
NO3 10 mg/l
NO2 0 mg
PH. 6,5-6,8 körül
GH 8
KH 5-6
Megjöttek a lakók is.
Plattikat elvetettem...alacsony nekik a pH, és ahol voltam, ott nem voltak egészségesek. Így nem vettem.
Beköltözött 12 db rézlazac és 6 db fekete fantomlazac.
A8DFECF1-646F-4C19-BD50-48FEEB8748F9.jpeg
4C490E4A-9514-4BD5-BC17-268AE89E6A37.jpegFB71DE11-33BA-4A22-9921-533648EA2FF4.jpeg
 
...és beköltözött egy Atyopsys gabonensis is.
Remélem a vízkeménység nem lesz alacsony neki.
Nagyon rejtőzködik, így nem tudtam telefonvégre kapni.
 
Tudod, én mit látok bele az elrendezésbe? Nem két szigetet, mint Mary, hanem nekem olyan érzésem van, mint egy kettétört hajóroncs, amit a flóra és fauna kezd visszahódítani.
A kis ágakat bemohásítod később vagy maradnak így csupaszon?
 
Tudod, én mit látok bele az elrendezésbe? Nem két szigetet, mint Mary, hanem nekem olyan érzésem van, mint egy kettétört hajóroncs, amit a flóra és fauna kezd visszahódítani.
A kis ágakat bemohásítod később vagy maradnak így csupaszon?
Most, hogy mondod...
Még nem tudom....terveztem alapvetően, de olyan sok volt az Anubiasom, hogy nem volt hely mohának a fákon. Vagy 5 bokrot át is tettem a nagyba. Lehet azt a bal oldali csupaszat mohásítom majd.
 
Back
Oldal tetejére