• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Ezeket az akváriumokat is így használjuk és gyönyörűek!

View attachment 3394Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 3395Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Ne cserélj üveget. A minap beszéltünk néhány dolgot. Közöttük a hőmérséklet is. Ha megvagyunk vele lehet tovább lépni.


A fotón mindkét ág szűkítve van?
Továbbra sem egyértelmű nekem, hogy csak a kifolyót, vagy mindkettőt szabad/lehet.
Az Eheim német szervíz azt írta, hogy nem szabad így folytani a szűrőt, mert egyrészt nő a rotor zajszintje, így előbb fog ez a forgó alkatrész elkopni, másrészt csökken a nyomás a rendszerben. Viszont azt írták, nem csökkenti a fejegység élettartamát, és nem terheli a tömítéseket, így várható folyás se tőle. Ez az alacsonyabb belső nyomás teóriáját erősíti.

Az adapteren lévő szürke folytó kar is mindkét ágat egyszerre, egyforma arányban szűkíti le. Így az ellenjavallatuk kicsit érthetetlen.

Ennek ellenére van, aki 13-as kifolyót, és 17-es befolyót használ egyszerre (hatvanas akváriumnál, erős szűrővel). Hol az igazság? o_O
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.

A nem túl távoli jövőben ráncfelvarrás lesz, és a 2 Tetra1200-ra az akril esőztető+szívó helyett üveg lily+szívót tervezek.

Viszont ugye mindenből kettő kell, így ha mondjuk DoAqua lenne, az sajnos nem fér a büdzsébe (100.000.- majdnem), szóval olcsóbb. de még igényes és vállalható alternatíva után nézelődök.
A GA saját márkás üveg cuccai szépek, de ott is 64.000-nél vagyok. :(

Talán az Easy Aqua termékei szóba jöhetnek, vagy felejtős a dolog, nagyon gagyi? Inkább ne egyek egy hónapig és a minimum szint a GreenWorks?

Gondolom keletről rendelni totál mellényúlás, azok a cuccok übergagyik... :(

Köszi!
 
Gondolom keletről rendelni totál mellényúlás, azok a cuccok übergagyik... :(
Nekem kínaiak vannak. 17-es szett (kettő is kellett a 2080-hoz) , elég masszív és vastag üveg. Gagyisághoz hozzá tartozik, hogy a kifolyója olyan amilyen, vagyis az aljzatot kavarja, rá kellett ragasztanom egy plexi lapot. A szívó ágakkal se lett volna nagy gond,ha kicsit szélesebb vágásokat csinálnak rá, ,mert úgy fél milliméteresek voltak. hevenyészet számításaim szerint a belső átmérő fele volt a vágások áteresztőképessége. De ezt egy gravírozó, és gyémántfej segítségével megoldottam ;). Árban valahol 15 ezer körül volt egy szett. Ezek alapján szívópipát továbbra is vennék kintről, befolyót viszont inkább valami GA-st (GW-st :))
 
Az Easy Aqua szívó oldalával nincs gond, a nyomót viszont csak kis medencéhez javasolnám. Abból mindenképpen GW- t vegyél. Így spórolhatsz jópár ezrest.
 
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.

A nem túl távoli jövőben ráncfelvarrás lesz, és a 2 Tetra1200-ra az akril esőztető+szívó helyett üveg lily+szívót tervezek.

Viszont ugye mindenből kettő kell, így ha mondjuk DoAqua lenne, az sajnos nem fér a büdzsébe (100.000.- majdnem), szóval olcsóbb. de még igényes és vállalható alternatíva után nézelődök.
A GA saját márkás üveg cuccai szépek, de ott is 64.000-nél vagyok. :(

Talán az Easy Aqua termékei szóba jöhetnek, vagy felejtős a dolog, nagyon gagyi? Inkább ne egyek egy hónapig és a minimum szint a GreenWorks?

Gondolom keletről rendelni totál mellényúlás, azok a cuccok übergagyik... :(

Köszi!

A GW szerintem is egy teljesen elfogadható kompromisszum, de ha még olcsóbban akarsz hozzájutni, akkor külföldről is lehet ám igényeseket rendelni. A kérdés az hogy megkockáztatod-e, megvárod-e...
 
Az Easy Aqua szívó oldalával nincs gond, a nyomót viszont csak kis medencéhez javasolnám. Abból mindenképpen GW- t vegyél. Így spórolhatsz jópár ezrest.

Én 17-es Easy-t használok Tetra 1200-hoz, 160l-es, 80 széles medencéhez, a rövid falon irányba állnak a növények. :)

Kellően masszív darab, nekem bevált.
 
Én is Easyvel kezdtem, de a nyomó oldalt muszáj voltam GW-re cserélni, mert a cuba képtelen volt nőni alatta. Állandóan kiforgatta az ültetést :(( a GW szépen nyomja a túloldal fele a vízet, a Easy kb. 45 fokban lefele nyomott egy jetet, zárnom kellett a tetrán (800+), hogy működni tudjon az akvárium. Szerintem jó kompromisszum a GW nyomó és Easy szívóoldal.
 
Sziasztok.

Hamarosan én is indítanék egy 100*40*40-es akit.

két szűrő lesz benne, egy tetra ex700 és egy atmann cf 1200

mindkettőre szeretnék üveg kifolyót venni, de nem tudom milyen kellene. gondolom ekkora méretben már a poppy nem játszik. a másik kérdés két szűrőnél hogyan érdemes a ki be folyókat elrendezni? az atmannra lesz a co is rákötve

köszi, Zoli
 
Sziasztok.

Hamarosan én is indítanék egy 100*40*40-es akit.

két szűrő lesz benne, egy tetra ex700 és egy atmann cf 1200

mindkettőre szeretnék üveg kifolyót venni, de nem tudom milyen kellene. gondolom ekkora méretben már a poppy nem játszik. a másik kérdés két szűrőnél hogyan érdemes a ki be folyókat elrendezni? az atmannra lesz a co is rákötve

köszi, Zoli
Miért 100??? 90kevés, 120 sok???
a kibefolyók elrendezése berendezésfüggő
nálam:
uploadfromtaptalk1461764485652.jpg
Az esőztető helyére képzelj egy greenworks szettet :)
a ki befolyó szerintem 16/22 legyen
 
Külső szűrőm csővastagsága külső mèret 16mm, erre milyen lily pipe csővastagságút vásároljak, egy kis segítsèg kellene, kezdő vagyok.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Ezt nem èrtem, vastagabb a pipe mint a cső, ezt hogy èrtetted?
Alapvetően két féle csőméret (ki és befolyó) van elterjedve:
a 17mm-es, illetve a 13mm-es.
Azért kell nagyobb, hogy biztos ami biztos rászoruljon, és ne eresszen mellette.
 
Utoljára módosított:
Ide kapcsolódik: használ bárki víztiszta pvc tömlőből standard akvarisztikai falvastagságút?Tehát pl. 20 helyett 22-eset?
 
Ma en is beleptem a lillypipe torok soraba... A hetvegen a GA-ban vasarolt 17-es Do!Aqua a csorahuzas kozben elreccsent. Csak szolok, hogy ha lehet ne vegyetek az aukciós link moderálva-rol 16/22 atlatszo csovet, a kicsi kinai kisse alulmeretezte a belso atmerot, forro vizzel is csak szenvedve tudtam ratenni. Kesobb kisse el akartam forditani, mert rossz fele feszult a lilly, na ezt nem kellett volna. Pedig olvastam hogy ez kerulendo....
 
Back
Oldal tetejére