• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Egyébként érdemes kisebb lilyre cserélni 60 hosszú akváriumban? Van bármilyen előnye az esztétikum mellett?
Attól függ, hogy milyen erős a szűrőd, és milyen kidolgozású a lily. Ha nagyon szűk a belső átmérő, az erősebb, koncentráltabb flow-t eredményezhet. szerintem ezek a 13-as lily kinkább a nano akváriumokhoz való kisebb teljesítményű szűrőkhöz valók.
De mondjuk ha egy hosszabb akváriumot akarsz a hosszanti oldalon jobban meglőni, akkor simán jó lehet.
 
2075-ös a szűrő. Nincs bajom a nagyobb lilyvel, csak tényleg hangsúlyos a 60 hosszú akvában (60x45x40). Csak már szépséghibás és cserélném. Aztán gondolkodom, hogy ugyanilyen (GA) méretű vagy kisebb.
 
Szűkítheted nyugodtan mindkét ágat, bent a boltban is így használjuk a 60-asok alatt a szűrőket évek óta.

Ha szukitem 13as-ra attol vajon meg fog mukodni diy reaktorral? Valamint nem okoz gondot a szivo oldal folytasa? Eddig meg csak a 16/22 es csovezesel probaltam (meg csak teszt uzem volt, az akva epites alatt) azzal tokeletes viszont tenyleg hatalmas a 60-as akvaba a 17 es lily. Velemeny? A szuro Experience 350 szuro.
 
Csak a szívó oldal fojtasa gondot okoz. Vagy nyomó oldal vagy mindkettő.
A reaktor meg kiderül, lehet kell bypass
 
Csak a szívó oldal fojtasa gondot okoz. Vagy nyomó oldal vagy mindkettő.
A reaktor meg kiderül, lehet kell bypass

Koszonom, akkor marad a probalgatas :) A szukitest majd a reaktor utan epitem be remelem ugy jo lesz. Viszont most ugy nez ki lesz egy felesleges 17es lily szettem, es rendelhetek 13ast :banghead:
 
50x30x30-as akiba a lily vagy a spin lenne a jobb megoldás szerintetek? Tetra ex600 van alatta 16/22 csövezéssel. Azért vagyok tanácstalan, mert a lily sztem túl hosszan nyúlna be az aksiba, a spin viszont képről jónak tűnik.
 
50x30x30-as akiba a lily vagy a spin lenne a jobb megoldás szerintetek? Tetra ex600 van alatta 16/22 csövezéssel. Azért vagyok tanácstalan, mert a lily sztem túl hosszan nyúlna be az aksiba, a spin viszont képről jónak tűnik.

gyárilag is 12/16-os csovel van, ha visszarakod akkor jó a 13-as normál lily, lehet a nano is.
 
gyárilag is 12/16-os csovel van, ha visszarakod akkor jó a 13-as normál lily, lehet a nano is.

Köszi a segítséget. Közben látom, hogy elírtam ezt a 16/22 dolgot, mert minden gyári rajta így 12/16. Csak nem koncentráltam eléggé! :) Bocs! A nano méretet is néztem, de annak meg a szívó ága rövid, mert kb az aki feléig érne le, de max az alsó harmadba. Most a gyári szívó kb 2 centire van az aljzattól!
A spin amúgy nem jó megoldás? Vagy több hátránya van mint előnye?
 
Ekkoraba nem hiszem hogy eleg a spin. A szívó ág nem baj ha nem ér le az aljaig.
 
Bevallom van egy kis zavar fejemben.
45cm hosszú akvába (51 literes) a poppy pipe legjobb választás 440L/h szűrőhöz? Elvileg az "fogja vissza" a legjobban a flow-t, nem?
 
Bevallom van egy kis zavar fejemben.
45cm hosszú akvába (51 literes) a poppy pipe legjobb választás 440L/h szűrőhöz? Elvileg az "fogja vissza" a legjobban a flow-t, nem?
Esetleg még az ADA Lily Pipe Spin is megfelelő lehet, ennél mozdulatlan lesz a vízfelszíned. A poppy ( a leírás alapján ) az áramlást a felszínre irányítja, úgy csökkenti azt, itt adódhat egy kis plusz oxigén beoldás és felszíni hártya csökkentés.
szerk. A Te akváriumodban, az enyém alapján nem kellene kialakulnia túl erős áramlásnak sima lilyvel sem.
 
Lenne egy nagyon alapvető kérdésem, de mivel nem túl rég próbálkozom, ezért fel merem tenni!

Adott egy üveg ki és befolyó, de amiket látok eladókat, azok mind nagyon magasak, ezek mind kilógnának az én 40L-es 25x40x25-ös akimból. Valahogyan biztos ezek is használhatóak, de mivel én használom a gyári tetejét (aminek felturbóztam a világítását és vágtam rajta hátul egy nagyobb "rést", hogy kiférjenek a szűrő csövei), így nem engedhetem meg, hogy kilógjanak!

Mit tudok tenni? Kérlek segítsetek!:cry:
 
Lenne egy nagyon alapvető kérdésem, de mivel nem túl rég próbálkozom, ezért fel merem tenni!

Adott egy üveg ki és befolyó, de amiket látok eladókat, azok mind nagyon magasak, ezek mind kilógnának az én 40L-es 25x40x25-ös akimból. Valahogyan biztos ezek is használhatóak, de mivel én használom a gyári tetejét (aminek felturbóztam a világítását és vágtam rajta hátul egy nagyobb "rést", hogy kiférjenek a szűrő csövei), így nem engedhetem meg, hogy kilógjanak!

Mit tudok tenni? Kérlek segítsetek!:cry:
Nem igazán világos a kérdés! Az a baj, hogy nagyon meg kell emelni az üvegeket a méretük miatt? Létezik sokféle kisebb be(és ki-)folyó is, EZ csak egy a sok közül.
Vagy maga az ív, ami magas? Ezzel sajnos együtt kell élned :) Csővastagságnyi mérettel (minimum) mindig ki fog lógni az akvárium felső síkjából
A 40x25x25 meg amúgy csak 25 liter!
 
Na ez egy kezdő szett volt, és 40L volt ráírva...ezt jó tisztàzni.
Így is kilóg az ív, de a gyári eheim ki és befolyó hosszából vágnom kellett, mert az asztalig leért, és az ív legalább 5 centivel magasabban volt mint az akvàrium felső síkja, remélem így érthető. Akkor nekem Mini ki-befolyót kell keresnem, mert ügye nanok-ban is látni üvegeket..?!?
 
Na ez egy kezdő szett volt, és 40L volt ráírva...ezt jó tisztàzni.
Így is kilóg az ív, de a gyári eheim ki és befolyó hosszából vágnom kellett, mert az asztalig leért, és az ív legalább 5 centivel magasabban volt mint az akvàrium felső síkja, remélem így érthető. Akkor nekem Mini ki-befolyót kell keresnem, mert ügye nanok-ban is látni üvegeket..?!?

Tudunk egyedi méretre is gyártatni üveg ki- és befolyót. Ha gondolod írj egy emailt méretekkel és esetleg rajzzal az info@Green Aqua(pont)hu címre
 
Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni a Lily beállításában..
Mert már arra is gondoltam hogy nagy az áramlás és fojtanom kellene a szűrőt. (1200l/h, 80*35*40 akihoz
Kérlek segítsetek a növények körbe körbe úsznak a felszínen... Emeljem feljebb mint a második képen, mert szeretném ha jobban fodrozódna a víz felszíne és fojtsam meg a szűrőt?ű
Szerinte túlságosan is lefelé írányul a víz a Lily-ből.
 

Attachments

  • IMG_20161029_182630.jpg
    IMG_20161029_182630.jpg
    105.4 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_20161029_182725.jpg
    IMG_20161029_182725.jpg
    96.7 KB · Megtekintések: 11
Vagy még egy kicsit meg kéne törnöm a végét a csőnek hogy felfelé nyomja a vizet? És akkor lehet hogy jó lenne és nem kellene a skimmert vennem.
 
Back
Oldal tetejére