• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Hátul szemben kettő? Arra gondoltam.
Ha csak egy van az működhet, mert akkor körkörös áramlás van. Ha hátul van kettő akkor elöl középen rakódik le a mulm.
Értem :) Egy van. De amúgy, ha elöl rakódik le a mulm, akkor könnyebb kiszívni :)
 
Üdv!
Talán nem a legjobb helyre írok, de nem találtam jobb helyet a kérdésemnek.
Fluval 204-es szűrőhöz vettem egy Dennerle Lily-t, amit egy akril csővel szeretnék összerakni, valamint a szívóág is abból készülni. A probléma ott kezdődik, hogy a szűrő eredeti csövezése szürke gégecső, kb. mint a mosógép kifolyócsöve, amit mindenképp cserélni szeretnék. A gégecső 2 végén 1-1 gumidugó található, aminek a mérete kb. 17/20 mm. A gégecső belső átmérője 14 mm, valamint a csap belső átmérője is 14 mm. A gyári szívóág 15/17-es.
A Dennerle Lily 13/16-os, így a legegyszerűbb az lenne, ha 10/13-es akril csövet vennék. A kérdés tulajdonképpen az lenne, hogy leszűkítsem-e 10/13-as akrilra, amire 12/16-os csövet teszek, vagy inkább 16/20-as csövet vegyek 12/16-os akrillal. A szűrő gyári teljesítménye 680 l/h.
Előre is köszönöm.
 
Sziasztok. Először is Boldog karácsonyt mindenkinek! Másodszor, lenne 2 kérdésem nekem is.

1. Nekem 3db 20l-es Nano van egymás mellett. Kettő között van a 1-1 szívó ág, amit a talaj (akvárium) domborzata miatt nem tudok hátrébb helyezni. Maga a gumislag elég merev így kénytelen vagyok köztes megoldásnak, csőcsatlakozó könyököt használni. Ez viszont, mint a képen is látszik, ronda. :( Nincs valami ötletetek, hogy lehetne valahogy szebbé varázsolni?

OeQNku.jpg

2. Elég körülményes tisztításkor, a két üvegcsövet lehúzni a slagról. Mindig attól félek, hogy most törik el a kezembe tekergetés közben az üveg. :(
Láttam egy ilyen megoldást, de ez meg a nem túl szép kategóriába tartozik. Valaki esetleg tudna jobb (szebb) megoldást?

xbGe8l.jpg
 
Sziasztok. Először is Boldog karácsonyt mindenkinek! Másodszor, lenne 2 kérdésem nekem is.

1. Nekem 3db 20l-es Nano van egymás mellett. Kettő között van a 1-1 szívó ág, amit a talaj (akvárium) domborzata miatt nem tudok hátrébb helyezni. Maga a gumislag elég merev így kénytelen vagyok köztes megoldásnak, csőcsatlakozó könyököt használni. Ez viszont, mint a képen is látszik, ronda. :( Nincs valami ötletetek, hogy lehetne valahogy szebbé varázsolni?

View attachment 2069

2. Elég körülményes tisztításkor, a két üvegcsövet lehúzni a slagról. Mindig attól félek, hogy most törik el a kezembe tekergetés közben az üveg. :(
Láttam egy ilyen megoldást, de ez meg a nem túl szép kategóriába tartozik. Valaki esetleg tudna jobb (szebb) megoldást?

View attachment 2070
Lehet üvegből és akrilból is kapni csőtoldó könyököt. Csak rá kell húzni a csöveket, mint a lilyt.
 
Sziasztok,
Egy 60x40x40-es akváriumom van, ami alatt egy 2075-ös szűrő teszi a dolgát. A szűrő kifolyó ága szűktve van 13mm-re és egy green works 13mm-es lilly pipe van "rákötve". Sajnos azt tapasztalom, hogy annyira nagy az áramlat, hogy sok co2-t kihajt a vízből. A vízfelszín nagyon fodrozódik, DE a szűrőt már folytottam a feléig, sőt még lehet jobban is, szóval ezalá nem lehet menni.
Esetleg nem tudtok ajánlani olyan kifolyót amivel el tudnám kerülni a co2 problémát?
Arra gondoltam, hogy esetleg egy ADA Do!Aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13 mm megoldhatná ezt a problémát. Ahogy a neten láttam ez a lilly inkább a talaj felé irányítja az áramlást és így kevesebb lenne a vízfelszín mozgatás ergo kevesebb co2 távozna. Hülye ötlet? :)
 
Sziasztok,
Egy 60x40x40-es akváriumom van, ami alatt egy 2075-ös szűrő teszi a dolgát. A szűrő kifolyó ága szűktve van 13mm-re és egy green works 13mm-es lilly pipe van "rákötve". Sajnos azt tapasztalom, hogy annyira nagy az áramlat, hogy sok co2-t kihajt a vízből. A vízfelszín nagyon fodrozódik, DE a szűrőt már folytottam a feléig, sőt még lehet jobban is, szóval ezalá nem lehet menni.
Esetleg nem tudtok ajánlani olyan kifolyót amivel el tudnám kerülni a co2 problémát?
Arra gondoltam, hogy esetleg egy ADA Do!Aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13 mm megoldhatná ezt a problémát. Ahogy a neten láttam ez a lilly inkább a talaj felé irányítja az áramlást és így kevesebb lenne a vízfelszín mozgatás ergo kevesebb co2 távozna. Hülye ötlet? :)

Do! üveggel meg algásodni fogsz, mert a talajodat fogja kavargatni.
 
Sziasztok,
Egy 60x40x40-es akváriumom van, ami alatt egy 2075-ös szűrő teszi a dolgát. A szűrő kifolyó ága szűktve van 13mm-re és egy green works 13mm-es lilly pipe van "rákötve". Sajnos azt tapasztalom, hogy annyira nagy az áramlat, hogy sok co2-t kihajt a vízből. A vízfelszín nagyon fodrozódik, DE a szűrőt már folytottam a feléig, sőt még lehet jobban is, szóval ezalá nem lehet menni.
Esetleg nem tudtok ajánlani olyan kifolyót amivel el tudnám kerülni a co2 problémát?
Arra gondoltam, hogy esetleg egy ADA Do!Aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13 mm megoldhatná ezt a problémát. Ahogy a neten láttam ez a lilly inkább a talaj felé irányítja az áramlást és így kevesebb lenne a vízfelszín mozgatás ergo kevesebb co2 távozna. Hülye ötlet? :)


Ezeket az akváriumokat is így használjuk és gyönyörűek!

23930846985_a6e6bdcdc6_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

23848399291_747710f8f1_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Ne cserélj üveget. A minap beszéltünk néhány dolgot. Közöttük a hőmérséklet is. Ha megvagyunk vele lehet tovább lépni.
 
Easy Aqua üveg befolyóval (17 mm) mik a tapasztalatok?

Nekem 13-mas van, de kellemesen teszi a dolgát. A kifolyó lily nem túl nagy, így kb 30 fokos szögben lefelé tolja a vizet. Kb. 1 centivel lehet fölé tölteni úgy, hogy fodrozzon.
 
Nekem 13-mas van, de kellemesen teszi a dolgát. A kifolyó lily nem túl nagy, így kb 30 fokos szögben lefelé tolja a vizet. Kb. 1 centivel lehet fölé tölteni úgy, hogy fodrozzon.
Nincs olyan érzésed, hogy mindjárt kettétörik, ha éppen szerelni kell?
 
Nincs olyan érzésed, hogy mindjárt kettétörik, ha éppen szerelni kell?

Eddig csak összeszerelés volt nálam, de nem éreztem nagyon törékenynek. ADA átlátszó csövet húztam rá és megszenvedtem vele, mire feltettem, de nem lett semmi baja.
 
Back
Oldal tetejére