• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Tündérkert a tündérnek

De jó, hogy ezt megosztottad velem. Ha már itt vagy két további gyanúsítottam lenne. Az első a wavemaker, ill a wavemaker mágnese. A második pedig az ada akvárium fém pöckei, amik a fedő lapot tartják. Ezek nem lógnak vízbe, de az állandó sós víztől korrodálhatnak. Vajon ezek tartalmazhatnak cinket? @Trappista , @Nigro ?

Bocsi, de ehhez nem értek. Nem volt.még soha se wawemakerem, sem fém pöcköm. Azért kicsi a valószínűsége, mert ugye előbbit eleve tengeri akvákba gyártják, utóbbi meg ahogy te írtad nem is érintkezik a vízzel.
Ha tippelnem kellene, én a szűrőanyag, vagy a szűrőrotor mágnes korroziójára tippelnék inkább. De tényleg nem tudom ám sajnos. :(
 
De jó, hogy ezt megosztottad velem. Ha már itt vagy két további gyanúsítottam lenne. Az első a wavemaker, ill a wavemaker mágnese. A második pedig az ada akvárium fém pöckei, amik a fedő lapot tartják. Ezek nem lógnak vízbe, de az állandó sós víztől korrodálhatnak. Vajon ezek tartalmazhatnak cinket? @Trappista , @Nigro ?
Azt kizárnám, hogy horganyzott holmi lenne ezek közül bármi is. Mágneseket meg nem szokás horgannyal bevonni. Szóval én is egy egyszeri bekerülésre szavazok. 🙂
 
Ma csináltam egy 60%-os vízcserét. Elvileg most kellene 16 microgramm/liternél lennie az értéknek. Holnap veszek mintát és beküldöm ICP-re. Ma adtam bele N-t, P-t és redsea ab+ annak érdekében hogy élőlények hiányában is legyen egy kis aminosav a vízben. Ja meg adtam egy kezdő löketnyi bacikoktélt is. @Trappista hozzászólása nagyon elgondolkodtatott. Lehet a szűrőanyag lesz a ludas??? Ha igen, az irodai akvàriumban is hasonlóan magas kell legyen, mivel ott is aquario szűrőanyagot hasznàlok.
 
Ma csináltam egy 60%-os vízcserét. Elvileg most kellene 16 microgramm/liternél lennie az értéknek. Holnap veszek mintát és beküldöm ICP-re. Ma adtam bele N-t, P-t és redsea ab+ annak érdekében hogy élőlények hiányában is legyen egy kis aminosav a vízben. Ja meg adtam egy kezdő löketnyi bacikoktélt is. @Trappista hozzászólása nagyon elgondolkodtatott. Lehet a szűrőanyag lesz a ludas??? Ha igen, az irodai akvàriumban is hasonlóan magas kell legyen, mivel ott is aquario szűrőanyagot hasznàlok.

Ezuttal egyáltalán nem szeretném, ha igazam lenne. Remélem nem is lesz.
Csak egy nagyon gyenge tipp volt. Már biztos nem tenném meg. Inkább csökkenjen a szintje a vízcserével, és akkor biztos hogy a kaja volt...
Amúgy hogy tovább rémisztgesselek, még az jutott eszembe, hogy a vízművek is lehetne a ludas, bár az RO-n nem tudom mennyire tudnak átszabadulni a fémek... :(
 
az RO-n nem tudom mennyire tudnak átszabadulni a fémek... :(

Ezt kizárnám. A cink jóval nagyobb, mint a szilícium. A RO szűrők jellemzően a szilikátot veszik ki csak 75%-os hatásfokkal. A nagyobb elemek nem mennek át.

@Bálint Nagy az RO is ludas lehet.
Anno nálam az ÁNTSZ bevizsgálta az ivóvizet, és megkértem, hogy mérjék be az RO vizet is (akkor kb. 1 hónaposak voltak a szűrőbetétek és a membrán).
Az eredmény (csak az ólmot mérték):
Clipboard02.jpg
 
@Bálint Nagy az RO is ludas lehet.
Anno nálam az ÁNTSZ bevizsgálta az ivóvizet, és megkértem, hogy mérjék be az RO vizet is (akkor kb. 1 hónaposak voltak a szűrőbetétek és a membrán).
Az eredmény (csak az ólmot mérték):
View attachment 180921
Honnét kerül bele az ólom? Nekünk, amikor behozták a vezetékes vizet (1972), tettek az aknába egy 30-40 centis ólomcsövet. Abból kioldódhatott ennyi ólom? Az utcában eternit csövet fektettek (az aszbeszt csak beszippantva rákkeltő)
Azután, amikor az ólom ára nagyon felment, kicserélték a bekötő vezetéket műanyagra.
Mit tett a Vízművek a 20x-os határértéked láttán? Legyintettek?
 
Honnét kerül bele az ólom? Nekünk, amikor behozták a vezetékes vizet (1972), tettek az aknába egy 30-40 centis ólomcsövet. Abból kioldódhatott ennyi ólom? Az utcában eternit csövet fektettek (az aszbeszt csak beszippantva rákkeltő)
Azután, amikor az ólom ára nagyon felment, kicserélték a bekötő vezetéket műanyagra.
Mit tett a Vízművek a 20x-os határértéked láttán? Legyintettek?
Ahol lakom többnyire még mindig ólom csövek vezetnek a főhálózatról.
A vízművek nem csinál semmit. Az önkori meg csak a bölcsikben, ovikban és iskolákban korszerűsítette a dolgokat.
A vizsgálat óta nálam RO-val megy a KV, tea, főzőcske is. Inni meg ÁV-t szoktam.
 
Ahol lakom többnyire még mindig ólom csövek vezetnek a főhálózatról.
A vízművek nem csinál semmit. Az önkori meg csak a bölcsikben, ovikban és iskolákban korszerűsítette a dolgokat.
A vizsgálat óta nálam RO-val megy a KV, tea, főzőcske is. Inni meg ÁV-t szoktam.
Apám fiatal korában volt ólommérgezéssel kórházban. Míniumos festékek miatt. 30 évvel az eset után "csak" a fele volt a vérében, ami még egy átlagos 70kg-os embernek halálos dózis lett volna.
 
Megjött az első ICP teszt eredménye. Egyáltalán nem értem és még jobban össze vagyok zavarodva. Egyáltalán nem tudtak cinket kimutatni… De az utána következő elemeket sem. Ami azért lehetetlen, mert a sóban amivel cserélek, ideális mennyiség van és lehetetlen, hogy lecsökkenjen 0-ra. Viszont az alumínium meg 30-al nőtt. De mi a fenétől??? Kezd rohadtul elegem lenni az egészből. El fogom adni az egészet a francba.
 

Attachments

  • 121578.pdf
    130.2 KB · Megtekintések: 11
Egy utolsó nekifutást adok még neki, rendeltem pár nyomelemet és phos megkötőt, hogy az alumíniumot kiszedjem. Tulajdonképpen arra jutottam, hogy biztosan hibás volt az ICP teszt azon elemekre, amikre nem mutatott ki semmit. Egész egyszerűen lehetetlen, hogy ennyire lecsökkenjen egy olyan érték, ami 10x-es határérték koncentrációban volt még pár hete. Logikailag lehetetlen, mivel nem cseréltem annyi vizet. Közben azért elkezdtem felkészülni az eladásra és a bontásra is.
 
Szia! Szerintem egy újraindítást még megérdemel, kár lenne veszni hagyni a megszerzett tapasztalatodat. Próbáld ki, hogy nem méred az értékeket, hanem csak figyeled az élővilágot. Ez egy mesterségesen előállított ökoszisztéma, az van a vizedben amit beleraksz. Kerülném a minél több féle termék használatát, csak annyit amennyi feltétlenül szükséges. A katasztrófa valszeg az újonnan kipróbált eleségtől volt, erre utal az opálos víz, és az egy időben történt elhullás is. :)
 
Bálint! Te sosem adod fel, most se tedd! El sem tudom képzelni, mekkora gyomros lehetett ez a legutóbbi kudarc, és még csak ki sem derült igazán, hogy mi okozta, de te is igazi harcos vagy, amit nagyon becsülök benned és most is drukkolok ezerrel, hogy újból meglegyen a motiváció, ami kihoz ebből a gödörből. Ha valakinek, akkor NEKED sikerülni fog.
 
Köszönöm a bíztatást Csilla! @argobalogtibi újraindítani biztos nem fogom. Ez az akvárium növényesre átszámítva kb 6 hónapos lehet. Jódot, lítiumot és ként fogok adagolni bele. Ezek azok az elemek amik mind a két teszt alapján hiányoznak. Jódot hosszabb távon is fogok adagolni, mert kritikus elem. Meglátjuk mi lesz. Van még két ICP tesztem, nyár végéig kiderül hogy marad-e vagy növényes akvárium lesz-e belőle. Nekem mindig a növényes lesz a szívem csücske.
 
Érkezett ma 3 üvegrózsa evő garnéla és egy pompom garnéla. Kb akkorák még mint egy neocaridina… Időszerű volt a wurdemanni, mert durva a helyzet.

IMG_5454.jpeg

Főleg egész közelről.

IMG_5458.jpeg
IMG_5459.jpeg
Remélem sokat esznek és gyorsan felnőnek a kihíváshoz. :D Innen szép nyerni.

A pompom még nem félős:

IMG_5457.jpeg
Az egyetlen túlélő:

IMG_5460.jpeg
 
Back
Oldal tetejére