• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Third dream

Sziasztok!
A karacsonyi nagy utazások a 9 nap távollét sajnos szörnyű eredményt hozott...
View attachment 161184

View attachment 161186
Co2 biztos rosszul ment. Most inkabb kihuztam. Tapozás is biztos alacson volt, mert ugye itthon se voltam. A vizcsere is szintén kimaradt...

BO t nem javasoltatok korábban, de ettől hogy lehet másképp megszabadulni?😭
:eek: fogkefe-fogkefe és a vízparaméterek rendezése. Szűrőpucolás, vízcserék :) én várnék a BO-val.
 
Sziasztok!
A karacsonyi nagy utazások a 9 nap távollét sajnos szörnyű eredményt hozott...
View attachment 161184

View attachment 161186
Co2 biztos rosszul ment. Most inkabb kihuztam. Tapozás is biztos alacson volt, mert ugye itthon se voltam. A vizcsere is szintén kimaradt...

BO t nem javasoltatok korábban, de ettől hogy lehet másképp megszabadulni?😭
Nem értem. Heti vízcsere +2 nap. Ennyire nem lenne szabad eldurvulnia a helyzetnek.
Ez egy többtényezős probléma.
Rövid időn belül több mindent változtattál, ami erősen ellenjavalt. Utána meg nem egyszer magára hagytál egy még be nem állt akvát.
Egy megoldás van: munkálkodni. Alga eltávolítás fogkefével, hurkapálcával, miegyébbel. Szűrőpuci, vízcsere, a durván algás leveleket lemetszeni, stb.
A lámpához, CO2 rendszerhez, tápozáshoz ne merj nyúlni, mert annak akvabontás lesz a vége.
Legyél türelmesebb.
 
Hát, nincs más út mint előre. Holnap kipucolom amennyire tudom. Sajnos nem ideális időben lett magára hagyva, de ezzel most nem tudtam mit kezdeni, csak bízni.
A növények levele a kérdés. Arról nem tudom lepucolni.... levagni meg félek. Előző ilyen akció is kinyirta a növények nagy részét.
Talan 2-3 Sziámi algázót hozok..
Majd jelentkezem a részletekkel. 😊
Legalább van kihívás
 
Hát, nincs más út mint előre. Holnap kipucolom amennyire tudom. Sajnos nem ideális időben lett magára hagyva, de ezzel most nem tudtam mit kezdeni, csak bízni.
A növények levele a kérdés. Arról nem tudom lepucolni.... levagni meg félek. Előző ilyen akció is kinyirta a növények nagy részét.
Talan 2-3 Sziámi algázót hozok..
Majd jelentkezem a részletekkel. 😊
Legalább van kihívás
Nem csüggedni, innen szép nyerni! 🙂🤞🤞🤞
 
Na. Beszereztem pár sziámi algázót. Remélem szépen meghíznak. Meg le tesztelúnk egy bio algaelleni szert. Nem írok nevet, mert nem tudom lehet e. E.L márka Bio Kilépés zöld 😁. Ha valaki ebből rájön..
Meglátjuk mit hoz.
Továbbá nem zavar az alga most mert nincs a kötelező dolgokon kívül időm most rá, még nézegetni sem..
Hagyok neki időt 😊
 
Az nem volt célom. Inkább csak találós kérdés volt.
A főnyeremény egy tábla csoki 😁.
Ha egyszer jársz felém, jelentkezz😊
Inkább egy sör... Sajnos eléggé kiesik a nagyobb útjaimból is... innen a Dunántúlról utazgatom a Heves megyei rokonokhoz. Anno volt egy kollégám Egerben, aki Nyíregyházáról mindig büszkén mesélt. Ajánlgatta nekem(22 éves voltam), hogy néz majd nekem valami jóféle "csöcsös-faros tirpák-lyányt", de elkésett, Heves megyei lyány lett a feleségem. ☺️
 
Inkább egy sör... Sajnos eléggé kiesik a nagyobb útjaimból is... innen a Dunántúlról utazgatom a Heves megyei rokonokhoz. Anno volt egy kollégám Egerben, aki Nyíregyházáról mindig büszkén mesélt. Ajánlgatta nekem(22 éves voltam), hogy néz majd nekem valami jóféle "csöcsös-faros tirpák-lyányt", de elkésett, Heves megyei lyány lett a feleségem. ☺️
Jó, hogy ez így feljött. Frissítem már a profilom. Lelkileg vagyok már csak tirpák, jelenleg már Szadai lakos vagyok 😊
 
Sziasztok.
Lassan egy hete jelentkeztem.
Szerencsére van változás 😊.
Tápozok tovabbra is, bár elég hektikusan sikerül...
Co2 teljesen levéve. Lámpa 60% on
Es ment bele bio exit green ma a második adag.
Ime az eredmény:
20220119_182827.jpg
20220119_182818.jpg
20220119_182815.jpg
Van még bőven alga, de ha mellette végre beindulnak a növények akkor boldog leszek. A többi nem.zavar sőt. Még tetszik is így a dekor 😁
Nyert az alga a "megszoksz vagy megszöksz" elvvel 😅
 
Back
Oldal tetejére