• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Third dream

Szabolcs91

Főkertész
Sziasztok!

Eljött az idő hogy szegény elfeledett és elhanyagolt second chance nevű akváriumom új életre keljen. Techinka maradt a régi, csak a berendezés változik.
Sajnos nekem ez sose lesz egy olyan hobbi amire annyi időt tudok szánni, hogy az a maximalis törődés megkapja, de nem szeretném teljesen elengedni sem, főleg, hogy sok minden már megvan hozzá és a ház dísze is 😊😁.
GA egyik új videója megihletet és nagy hévvel már a főbb hardscape elemeket be is vásároltam. Eddig 1-2 elrendezés született, jöhet a véleményeztetés. 😊
1:20211026_194603.jpg
2:
20211026_195510.jpg
3:
20211026_204831.jpg
A kövek egyelőre csak a kitámasztást szolgálják. Megkövesedett fa lesz a végleges és elől homok, ada kaviccsal.
Vélemény? Jöhet minden ötlet, kritika. Egyelőre nem mondom meg nekem melyik a best 😁, de még szerintem jön eg, kettő terv.

Köszi előre is.
 
Sziasztok!

Eljött az idő hogy szegény elfeledett és elhanyagolt second chance nevű akváriumom új életre keljen. Techinka maradt a régi, csak a berendezés változik.
Sajnos nekem ez sose lesz egy olyan hobbi amire annyi időt tudok szánni, hogy az a maximalis törődés megkapja, de nem szeretném teljesen elengedni sem, főleg, hogy sok minden már megvan hozzá és a ház dísze is 😊😁.
GA egyik új videója megihletet és nagy hévvel már a főbb hardscape elemeket be is vásároltam. Eddig 1-2 elrendezés született, jöhet a véleményeztetés. 😊
1:View attachment 157004
2:
View attachment 157005
3:
View attachment 157009
A kövek egyelőre csak a kitámasztást szolgálják. Megkövesedett fa lesz a végleges és elől homok, ada kaviccsal.
Vélemény? Jöhet minden ötlet, kritika. Egyelőre nem mondom meg nekem melyik a best 😁, de még szerintem jön eg, kettő terv.

Köszi előre is.
Részemről a harmadik.
 
Sziasztok!

Eljött az idő hogy szegény elfeledett és elhanyagolt second chance nevű akváriumom új életre keljen. Techinka maradt a régi, csak a berendezés változik.
Sajnos nekem ez sose lesz egy olyan hobbi amire annyi időt tudok szánni, hogy az a maximalis törődés megkapja, de nem szeretném teljesen elengedni sem, főleg, hogy sok minden már megvan hozzá és a ház dísze is 😊😁.
GA egyik új videója megihletet és nagy hévvel már a főbb hardscape elemeket be is vásároltam. Eddig 1-2 elrendezés született, jöhet a véleményeztetés. 😊
1:View attachment 157004
2:
View attachment 157005
3:
View attachment 157009
A kövek egyelőre csak a kitámasztást szolgálják. Megkövesedett fa lesz a végleges és elől homok, ada kaviccsal.
Vélemény? Jöhet minden ötlet, kritika. Egyelőre nem mondom meg nekem melyik a best 😁, de még szerintem jön eg, kettő terv.

Köszi előre is.
Nekem a második jön be. Van benne fantázia. 90%ba csak mohával, Anubias, buceval dolgoznék, a többi 10% opcionális.
A döntés és meglátásod a te kezedben van.
 
Nekem a második jön be. Van benne fantázia. 90%ba csak mohával, Anubias, buceval dolgoznék, a többi 10% opcionális.
A döntés és meglátásod a te kezedben van.
A második kép, számomra, olyan mint egy "nyitott könyv", de a könyv tartalmát, neked kell kitalálnod(megírnod) , hogy megragadja a olvasót. ;)
 
Köszönöm a véleményeket.
Nagyon sok múlik a növényesítésen és az egyéb kő, kavics, homok, gyep kombináción. Mindegyikből ki lehet hozni valami fantasztikusat és el is lehet rontani a nem megfelelő kombinációval.
Szerintem is Buce, Anubias, moha kombináció jó lehet, valamint esetleg hátra valami hosszabb fűszerű vagy rotala...
Még most hagyok magamnak 2 hetet, közben az előző koncepciót is szétszedem és az alatt még tervezgethetek.

Üdv.
Szabolcs
 
Plusz egy szavazat a masodikra. Az egy iranyba mutato faknal valahogy jobb volna ha elvekonyodnanak a fak egy iranyba mutatva a tavolba. Ha viszont a masodikat nezzuk, az olyan mintha a foldbol torne elo valamilyen kepzodmeny, letoredezett kozet. Az sugarozza az erot!
 
Lenne egy kérdésem a tapasztalt szakikhoz akik már többször csináltak szetszedést, hogy a kiszedett kövekről az algát mivel lehet teljesen leszedni? Kifehériteni?
Már sikáltam órákig, kifőztem, de bizinyos hejeken még mindig zöld.
Esetleg fehérítőben aztatás?

Köszi előre is
 
Back
Oldal tetejére