• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The7up halas akváriuma

Éppen vízcsere előtt mérek, a PO4 valahol 2 és 5 mg/l között van. Kell ezzel foglalkozni? (Első gondolatom, hogy csökkenteni kéne a táp mennyiségét, de most inkább majd vízcsere után rámérek megint)
A nitrát szint pedig 12mg/l körül van, nitritet sajna nem tudok mérni :(
 
ammóniát tudsz mérni? ha az nulla és a nitrát tápozás nélkül is megmarad 0 felett, akkor nincs nitrited, le van bontva.
 
A foszfát 1-3mg/l között legyen!Az 5 az már sok!
A nitrát lehet magasabb is nem baj!
A nitrit ne is legyen jelen a vízben mert nagyon kicsi mértékben is mérgező!
 
A foszfát 1-3mg/l között legyen!Az 5 az már sok!
A nitrát lehet magasabb is nem baj!
A nitrit ne is legyen jelen a vízben mert nagyon kicsi mértékben is mérgező!


Lehet, hogy 3 :poop: de a tetrás tesztnek ilyen a beosztása. :( A kicsiben határozott 0 :)
 
A pH szint nem nagyon változik. Hogyan tudnám csökkenteni a pH-t??? HELP!

Nézz körbe a GA honlapján, vannak PH csökkentő szerek. Van a Mosurának is és van a Seachemnek is.
  • A mosurának van gyantája (Soft water), amiből egy kicsit berakhatsz egy (belső)szűrőbe. Hszilvi is használta ezt a CRS-es nanojában ha jól emlékszem.
  • De a Mosurának van PH down-ja is, amit 2-3 naponta kell adagolnod (Viktor a GA-ban régebben adagolta, most nem tudom.)
  • A Seachemnek van pl. a Neutral és Acid regulatorja, amikkel különböző értékekre tudod a PH-t állítani. Minden por olyan, hogy adagolni kell bizonyos időnként, de egy idő után lenyomják a PH puffered, és átveszik az "irányítást". Ha jól tudom Viktor a taiwanos akváriumában használta a Neutral regulatort.
  • Próbálkozhatsz tőzeggel is, Tibi a Taiwan Hotelben is ezt csinálja.
  • (Co2, de ez triviális)
  • (Savazás, de nekem ez eszembe sem jutna :) )
  • (Aktív talaj a szűrőbe, valahol olvastam, hogy hátsó szűrőkamrába is amazóniát raktak, mert az jó porózus, és stabilizálja a PH-t, hát ezt én nem biztos, hogy bepróbálnám, de talán egy Shirakura Red Bee Sand jó lehet, nem csökkent olyan erősen, mint egy Malaya, de táp sincs benn. :) )

Remélem valamelyik opció segít rajtad! :)
 
Ülök csendben, nyugodtan, olvasgatom a fórumot, jól megérdemelt szabadságomat töltöm, erre csoban az aki. Micsoda rendetlen banda... De aztán halom, mintha valami csapdosna a földön. Uppsz, hát nem kiugrott az egyik sziámi algázó? 10 centi körüli, lehet, hogy költöznük kéne?, már csak ketten maradtakn a négyből... Kinőtték az akváriumot... :(
 
Milyen jó, hogy szabin vagy. Ilyen szerencsém volt nekem tegnap, hogy az asszony otthon volt a "csőtöréskor"
 
Ülök csendben, nyugodtan, olvasgatom a fórumot, jól megérdemelt szabadságomat töltöm, erre csoban az aki. Micsoda rendetlen banda... De aztán halom, mintha valami csapdosna a földön. Uppsz, hát nem kiugrott az egyik sziámi algázó? 10 centi körüli, lehet, hogy költöznük kéne?, már csak ketten maradtakn a négyből... Kinőtték az akváriumot... :(
vissza ne tedd!!!! soha többet nem tudod megfogni!!!!!!! :D
 
Döbbenet ül rajtam. Szeretett szultán plecom beadta a kulcsot.

Fura volt egyébként is, mert reggelre mindenki levegőt próbált kapni az akiban, pedig tegnap este volt vízcsere RO+kezelt víz keverékével, utána pedig, mint rendszeresen, vörösszunyog lárvát kaptak. Raktam levegőztetőt a vízbe, azóta mindenki más jól érzi magát.

Hogy itt is legyen jóhír, névnapomra megleptek egy hatalmas Do!aqua csipesszel, és kiadták a parancsot az akvárium átrendezéséhez :D
 
és mikor teszed át őket az akváriumba? vagy kicsit később filézés és paprikás lisztbe forgatás következik? :D :D :D
[bocs:)]
 
Back
Oldal tetejére