• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The7up halas akváriuma

The7up

VIP kertész
Sziasztok!

Már nagyon szégyellni kezdtem magam, hogy nincsen naplóm. Most egy picit azért, hogy a sok dús, növényes akvárium között eléggé kopárnak tűnik. De valahol el kell kezdeni.... :D

2012. július végén indítottam el az akváriumot, ami valahogy így nézett ki:


Akvárium120807 by SzabolcsSiebenhofer, on Flickr

Akvárium: 140l
Szűrés: Atman 3336 (kerámiagyűrűvel, baktoballal és lávakővel)
Fűtés: Atman 200W
Világítás: Diversa 2x18W TO (egy daylight és egy növényes csővel)
Aljzat: kvarchomok, 0.7 - 1.2mm

A növények eléggé kevesen voltak (és vannak is): amazoni kardfű, két vizikehely, bacopa karoliana. Ezek maradtak meg, átmenetileg volt (a kéen is látható átokhínár) és némi valismeria, de ezek eléggé gyorsan kikerültek, mivel ezek - láthatólag - rosszul viselték a költözést.

Aztán kb. egy hónap után belekerültek a halak is, vannak benne jómunkás halak (mollyk, botiák, sziámi algázók és egy anci), volt egy pár cápamárna, 8 zebra dánió (többen voltak, de elfogytak :( ) de már csak egy van és a kedvencek, a három L-es harcsa (egy Sultan Pleco és két L129-es, bár ők elbújtak szerintem örökre :eek: ).

Szóval, ez az akvárium halasnak készült. Aztán rátaláltam erre a fórumra és a GA-ra, így elkezdett megváltozni az elképzelésem. Viszont itthon az a döntés született, hogy semmi olyan változás nem lehet, ami a halaknak rossz. Úgyhogy lassú átalakítás indul. (Bár van remény, hogy lesz egy nano, mert a GA-ban látott garnélák azonnali sikert arattak.)

És akkor hol tartunk most? Kb. itt:


Akvárium130316 by SzabolcsSiebenhofer, on Flickr

Ami változott az eredetihez képest:

A szűrő töltete (bár még folyamatban a csere): a baktoball kikerült belőle, a aminek a helyére Seachem Matrix került egy kis Purigennel. A kerámiagyűrű lement mechanikai szűrőnek. A lávakő még a szűrőben van, de amint a Matrix baktériumai élesítik magukat, Eheim BioMech kerül a helyére.

A növények változtak kicsit, az egyik vizikehely (vagy amit annak gondoltam) kikerült, a bacopa-t topoltam és újra ültettem, és került melléjük Elocharis parvula és Ludwigia repens 'Rubin' és egy Limnophila aquatica (de ez nem biztos, ezért megköszönném, ha valaki segítene ;)). Változott még a világítás, egy Quad 4x24W van most felette, így az akvárium nincsen lefedve.

A növények Tropica tápot kapnak, hetente 14 ml-t és napi 2,5ml Carbo. CO2 még nincs :(

Röviden ennyi, aztán meglátjuk, hova jutunk...
 
"Semmi olyan változás nem lehet, ami a halaknak rossz" - Mire gondolsz? (Mert az írásod alapján nem jó nekik most. Ergo csak jobb lehet.)

A kérdésem az lenne, hogy mik a terveid? Hova szeretnél eljutni? Akarsz-e, tudsz-e rá költeni?

Én a talajt próbálnám meg első körben lecserélni, az új talajból már lehetne építkezni egy kicsit, és olyan növényeket is lehetne telepíteni, amik elkezdhetnének szaporodni.
Mik az akvárium méretei?
 
"Semmi olyan változás nem lehet, ami a halaknak rossz" - Mire gondolsz? (Mert az írásod alapján nem jó nekik most. Ergo csak jobb lehet.)

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A halaknak szerintem nem rossz, de az elvárás az, hogy bármit is kezdenék az akváriummal, a halak maradnak, míg maguktól nem távoznak.

Az akváriummal kapcsolatban konkrét tervek nincsenek, ez egy 140 literes akvárium. Bármibe is kezdenék, az nagyon sokba' lenne (talaj, CO, ilyesmik...). Azt hiszem, az van, hogy ez halas akváriumnak indult és amíg vannak halak, az is marad (mivel van benne pár darab L-es harcsa, anci és páncélos harcsa, a növények alapból vesztésre állnak). És ugye ennek megfelelően lett kiválasztva a szűrő is, amit most feltuningoltam a világítással együtt, hogy a növények szépek legyen, ha nem is kimondottan növényes akvárium.

Viszont, van itthon egy 18 literes aki, abból szeretnék egy szép iguwami stílusú nanót összehozni, esetleg garnélákkal.
 
Megvolt a vízcsere, és bekerült az újonnan érkezett Eleocharis. A hinarakat rendszabályozni kellett, mert nő, mint a gomba, de némelyik eldobálja a lenti "leveleit". Ezzel azt tudtam csinálni, hogy kivettem és a tetejét levágtam, visszaültettem. Az Echinodorus bleheri levágott leveleinek legtöve, amihez nem érek oda, eléggé csúnyán néz ki. Mennyi ideig él egy ilyen növény?

Van egy fotó is telefonnal, de... na mind1 :)


140l 2013-04-14 by SzabolcsSiebenhofer, on Flickr
 
A hinarakat rendszabályozni kellett, mert nő, mint a gomba, de némelyik eldobálja a lenti "leveleit"
Nálam is ezt csinálja a hínár,alul tök kopasz,ha valaki főkertész tudna mondani rá valamit mitől van ,megköszönném én is:)
 
Lehet kevés a tápanyag!
A régi alsó leveleket nem tudja ellátni tápanyaggal mert az az új hajtáshoz levélhez kell!
 
Lehet kevés a tápanyag!
A régi alsó leveleket nem tudja ellátni tápanyaggal mert az az új hajtáshoz levélhez kell!

Előfordulhat az hogy az általad említett hiányos tápozás miatt van,abban az esetben ha carbo és profito megy az akiba?Tudomásom szerint profito csak micro elemeket tartalmaz,vagyis macro hiány van,ettől lehet a hínár alsó leveleinek hiányossága ,elhullatása?Mert akkor azt sűrgőssen pótolnom kell:eek:
 
Az nem lehet, hogy nem ér le addig a fény? Vagy ez hülyeség? (A fény is kevés, és még pluszban az aki is magas)
 
Előfordulhat az hogy az általad említett hiányos tápozás miatt van,abban az esetben ha carbo és profito megy az akiba?Tudomásom szerint profito csak micro elemeket tartalmaz,vagyis macro hiány van,ettől lehet a hínár alsó leveleinek hiányossága ,elhullatása?Mert akkor azt sűrgőssen pótolnom kell:eek:

Pillanatnyilag Tropica Plant Grow Premium Fertiliser megy nálam, a gyári ajánlás szerint, heti egy alkalommal és 3ml EasyCarbo napi szinten.
 
Az nem lehet, hogy nem ér le addig a fény? Vagy ez hülyeség? (A fény is kevés, és még pluszban az aki is magas)

Az van, hogy azt még nem írtam át, de már 4*24 van felette, 8 órát megy, úgy, hogy van kb. 3 óra, amikor teljes erővel... előtte-utána csak 2x24...
 
Annak idején használtam az Easy-Life minden termékét(profito,carbo,fosfo,stb)
Én 220l-re 105w világítás mellett 6ml/nap adtam mindenből és jó volt!
Szépen nőtt mindenem!
Emelj az adagoláson kicsit és vagy használd a macrokat is vagy keverd porból!
Utóbbinál figyelni kell mert a profito eleve tartalmaz kálliumot!
 
Nagyok a halak és nagyot ürítenek!
Nem biztos,hogy a szűrő megbirkózik vele!
Milyen időközönként pucolod a szűrőt?
Hogy etetsz?
Én hétfőn,szerdán,pénteken nem etetek!
 
Majd minden nap kapnak, de csak épp annyit amennyi elfogy illetve JBL tablettákat. A szűrőt próbálom nem túl gyakran tisztítani, mondjuk havonta, de perlont minden héten cserélek és a csöveket is tisztítom.
 
Ma megvolt a szokásos vízcsere. Most egy ideg vendégművészként egy 2213-as is besegít. Bejáratódik a nanóhoz, amíg meg nem jön a CO2 palack...
Továbbá a GA-s fiúk jóvoltából kétfajta Tropica táp kerül bele felváltva, meglátjuk, milyen eredménnyel...

Fotók máskor, villanyoltás előtt elfelejtettem fotózni...

És persze amennyire ügyes vagyok, visszatöltés közben sikerült elejteni a kannát, amivel a vizet hordom. Lett ám kapkodás...
 
Ma megvolt a szokásos vízcsere. Most egy ideg vendégművészként egy 2213-as is besegít. Bejáratódik a nanóhoz, amíg meg nem jön a CO2 palack...
Továbbá a GA-s fiúk jóvoltából kétfajta Tropica táp kerül bele felváltva, meglátjuk, milyen eredménnyel...

Fotók máskor, villanyoltás előtt elfelejtettem fotózni...

És persze amennyire ügyes vagyok, visszatöltés közben sikerült elejteni a kannát, amivel a vizet hordom. Lett ám kapkodás...

Úszott a lakás?:)
 
Back
Oldal tetejére