• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The7up halas akváriuma

Az a bazi nagy adab Bolbi, az az ott hátul a fa tövében?
Mekkora ez az akvárium??????!!!
Az enyémbő a vizet is kiszorította volna.

Jól néz ki!
 
Az a bazi nagy adab Bolbi, az az ott hátul a fa tövében?
Mekkora ez az akvárium??????!!!
Az enyémbő a vizet is kiszorította volna.

Jól néz ki!
Nekem is vissza kellett lapoznom, hogy hány literes :D
akartam is kérdezni, hogy szétszedted a nagy bokrot? :) Ez brutál, hogy elveszett benne...
Nem azért de mekkorák a sziami algevőid? 20 centisek?
Növényeket nem túrták még ki?:)
 
A Tied van középen, a szombati lepattanó a bal sarokban. Az algaevők 10 centi körül vannak. A GAban már majdnem megkérdeztem, hogy az a sok kicsi más fajta esetleg... :D
 
Most nálam megint azt az időszakukat élik,hogy elbújnak nem is látni őket!
Mikor odamegyek az akihoz hirtelen eszeveszett módon cikáznak!
Pedig mikor "normálisak"szeretem nézni őket ahogy matatnak az akiban és úszkálnak!
Remélem hamar túljutnak ezen az időszakon megint!
 
Most nálam megint azt az időszakukat élik,hogy elbújnak nem is látni őket!
Mikor odamegyek az akihoz hirtelen eszeveszett módon cikáznak!
Pedig mikor "normálisak"szeretem nézni őket ahogy matatnak az akiban és úszkálnak!
Remélem hamar túljutnak ezen az időszakon megint!

Egy megint repült. RIP :(
 
Na de ide is, az archívum kedvéért: vizcsere megolt, Prime ment bele és zöld Tropica táp, 12 nyomásnyi.

Azok a k...a blyxák a bolondját járatják velem. Egy mindig feljön. De legalább van humorérzékük, mert sosem az, amit visszaraktam. De nem adom fel. :D
 
Katasztrófa történt.

Tegnap etetés után elfelejtettem visszakapcsolni a szűrőt. Ezt még csak-csak, bár egész homályos a víz, küldtem bele stablity-t és prime-ot.
Viszont két idióta beleúszott a lilybe. Nagyon furcsán néztek ki, amikor a kiköpte őket az áramlat.

2 dánió minusz - bár, már egy évesek, de eléggé göthösen néznek ki, így utólag nem tűnnek jó választásnak.
 
Újabb vízcserén túl, előtte még mértem egyet:

KH 15
GH >21 (kiakadt a papír)
pH 8,4

Sajnos, a csapvíz nálunk ilyen (a TDS alapból nagyobb, mint 350), egyenlőre RO víz csak a kicsiben van.

Van valakinek ötlete, hogyan lehetne a pH-t csökkenteni? Ebben az akiban nincs CO2
 
nem akarlak lelombozni, de kb sehogy ezek közt a körülmények közt. futottam pár kört ezügyben én is, ha a csapvízed ennyire lugos, akkor még rosszabb is lesz a helyzet a medencében amikor a csapvízben oldott co2 kimegy belőle.
én már 10:1 arányban adok cserekor ozmót [gyakorlatilag tiszta ozmóval cserélek], és még így is 7.3-7.7 közötti a víz napszaktól függően. pedig a kH már csak 3-4. mostmár savazhatnám, de egyrészt úgyis visszamegy, másrészt akar a franc savakkal pancsolni hetente.

szóval vagy lágyvizes csere, vagy co2, vagy savazás, vagy ezek tetszőleges kombinációja:) de mástól stabilan nem fog lemenni. sajnos.
 
Back
Oldal tetejére