• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The tree of life

Ebben az esetben tényleg nem sok a fény. A növényeid színein ezt látni. Lehet sok volt a Lightroom, de nagyon sötétzöld minden.



Ezzel a dekor kővel néhány növény nem ugyanolyan tempóban fejlődik. Ennek persze ellentmond pl @eMZé új akváriuma, de ez az a szitu amikor a fény sokkal többet számít, mint a dekor fajtája.
Szerintem a fotóhoz kevés a fény, de majd elválik. Meg valahogy zöldebb minden a fotón mint élőben. Lehet nem ártana a fehéregyensúlyt is beállítani nem csak az előre beállítottal lőni.
Amúgy odyssea lámpaák vannak picit módosítva. Konkrétan a ház meg a foglalat maradt meg.
 
Hát èn mind 3 akidat csak csodálom. Az enyèm elèggè lowtech, de remènykedem egyszer nekem is beindul mèg így is co nèlkül.
De neked csak gratulálni tudok ezekhez a remekművekhez.
 
Hát èn mind 3 akidat csak csodálom. Az enyèm elèggè lowtech, de remènykedem egyszer nekem is beindul mèg így is co nèlkül.
De neked csak gratulálni tudok ezekhez a remekművekhez.
Sokan kezdtük lowtechben, meg halasban amiben egyszerre csak egyre nőtt az ágak, kövek és növények száma...aztán sokunkat elkap a gépszíj és jöhet a co2, világítás, böhöm szűrők, meg az állandó netezés, hogy mi legyen a következő scape.
 
Majd ha van időd olvasd el a naplomba irtam, ès holnap teszek fényképet. Megfogadtam tanácsod ès a nem túl règi (2hetes) akit átrendeztem. Majd holnap kiváncsi lennèk a vèlemènyedre.
 
Sajnos már csak egyetlen remény maradt a csúfos bukás előtt. Blackout. 3 nap. Ma kezdtem, és meglátjuk mi lesz hétvégén. Remélem megszűnik a cérnaalga. Ha nem akkor sajnos nem hagy más választást ez a tank mint egy szétszedést. Szívok amúgyis eleget a seryiu kövek keményítése miatt, de azt még lenyelem. De ez az alga sírba tesz.
 
Ismerős a helyzet!

Amit én tettem eddig hiába! A gond valószínűleg nálam a rengeteg mulm. Szóval.
Pilács megemelése - semmi
Pilács időtartam csökkentés - semmi
Molly - semmi
Algázó géb - semmi
Amano , rc - semmi
Black out - eltűnt , de 1 hét múlva megint mindenhol ott volt
Táp váltás , növelés , csökkentés, külön foszfát - semmi
Fogkefézés - semmi
h2o2 carbo - semmi
Nagyobb szűrés , jobb flow, több szűrőanyag - semmi
Difiről reaktorra - semmi

Nállam mindenhol van. Talajon , növényen , dekoron , üvegen , skimmeren , akvárium mellet , szőnyegn , plafonon stb stb. Kiirtani nem tudtam , a lehetséges problémák 99% kiküszöböltem a maradék 1% a mulm ami okozza nálam. Érdemes lehet bekukkantani a növények alá!
 
Ismerős a helyzet!

Amit én tettem eddig hiába! A gond valószínűleg nálam a rengeteg mulm. Szóval.
Pilács megemelése - semmi
Pilács időtartam csökkentés - semmi
Molly - semmi
Algázó géb - semmi
Amano , rc - semmi
Black out - eltűnt , de 1 hét múlva megint mindenhol ott volt
Táp váltás , növelés , csökkentés, külön foszfát - semmi
Fogkefézés - semmi
h2o2 carbo - semmi
Nagyobb szűrés , jobb flow, több szűrőanyag - semmi
Difiről reaktorra - semmi

Nállam mindenhol van. Talajon , növényen , dekoron , üvegen , skimmeren , akvárium mellet , szőnyegn , plafonon stb stb. Kiirtani nem tudtam , a lehetséges problémák 99% kiküszöböltem a maradék 1% a mulm ami okozza nálam. Érdemes lehet bekukkantani a növények alá!
Hát akkor én még lehet többet is csináltam. Mulmot is szívtam a héten minden nap, mohákat nyírtam porszívóztam. Sajnos ez a kis mocsok jött egy növénnyel, én meg lusta voltam rendesen leszedni, de tényleg úgy látom, hogy kipusztíthatatlan. Nálam csak a karácsony mohában van. Persze onnan néhány szál tovább megy, de azokat pár naponta könnyű eltavolítani. Így viszont hogy azt írod blackout után visszajött eléggé elszomorítottál.
 
Sajnos befejezem ezt a "művet" . Nincs elég kitartásom hozzá. A blackout látszólag jól sikeredett vagyis a cérna alga eltűnt. Viszont más gondok léptek fel. 3 napig nem volt semmi vízcsere és tds 280-on állt. Valami durván el van rontva. KH 8 GH 12. Pedig full ro vízzel megy minden. BO előtt 70% vízcsere RO-val, előtte kb 2 hétig napi 20% csere. Sajnos túl sok időmet viszi így el ez a tank. Tetszett, tetszett, de valahogy nem is én voltam és már inkább kötelesség volt a gondozása mint öröm. Így majd kérném a modikat, hogy rakják át a befejezettek közé.
De azért megfogadom Viktor tanácsát és kilépek a komfortzónámból...nagyon is. Már hetek óta gondolkodom egy új scapen a hyperborea helyett és nemrégiben sikerült beszereznem minden hozzávalót. A héten meg összedobtam a skiccet. Ma már be is raktam a hardscapet, a növényesítésre holnap lesz időm.
Na de aki figyelemmel szeretné követni megoldásaimat az megteheti a Salem nevű naplóban.
 
Back
Oldal tetejére