• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The tree of life

A képek szigorúan kitobival, kézből lőve, nappal, ablakon besütő fénnyel készültek. Pfff, de amatőr :)
 
:mad: ágh! Csecskamester hatására mindenki csak részletfotókat rak fel.... :dead: Teljeset is szeretnénk látni! :ROFLMAO::D (és nem az elsőként belinkelt üres, teljeset. :) )
 
Na akkor lehetnel egy kicsit bövebb!Milyen lämpa,mekkora aki,butor stb...
A technika hasonló. Az aki mérete 60x30x30. A 90-es medence még várat magára. Talán a Jézuska hozza. A szűrésről egy Eheim Classic 2215 gondoskodik, 3x24 watt világítás napi 8 órában. (egyenlőre. Ma vettem 70W-os hqi izzót, csak még nem tudom hogyan kéne belerakni ebbe az armatúrába.) Nagynyomású co2 rendszer, ista küldő reactorral. Röviden ennyi. Holnap vízcsere és akkor még szolgálhatok pár infóval.
 
Nem akarod gyorsan (képekkel:D) összefoglalni, hogy hány akid is van jelenleg?:rolleyes:;) Én is teljesen el vagyok veszve.
Akkor kezdjük.
Még üzemel a hyperborea nevű akva, elhanyagolt naplóval, habár nem ezt fogadtam meg az elején. Némi átalakítás történt, amit egyenlőre nem szeretnék publikálni, vagyis szeretném csak nem lehet. Legutóbbi publikus állapot


5wfull
by tamashalasz83, on Flickr
Egy másik, halódó medence ami már régen túlérte fénykorát. Igazából csak növényszaporításra tartom, erre is lett összerakva. Vágyom a 90-es akvára, a scape meg már készen van fejben.

the edge
by tamashalasz83, on Flickr
és akkor itt ez lenne az új! Sajnos a család nyomására valamelyiket hamarosan meg kell szüntetnem, és félek, hogy az a hyperborea lesz :( Egyébként minden tank 60x30-as
 
Na de akkor jöjjön a heti beszámoló.
Az aki indításakor tápot váltottam, vagyis microt. A macrot magam keverem aztán majd csak borogatom valahogy. Hét elején még rettenetesen ingadozott minden érték, de a tegnapi vízcserével, vagyis utána azt hiszem sikerült mindent beállítani. A seryu kövekkel ugyan szívok a kh gh miatt, de így legalább ro vízzel cserélhetek.
De hogy ne csak mindig a dicsekvés meg jó fotók legyenek azzal is el kell büszkélkednem, hogy van ám alga. És ez még nem is lenne gond, dehát mivel azt mondhatom hogy eddig nem igazán találkoztam velük, ezért tanácstalan is vagyok hogy mit kellene tennem.
Részletek:
1., egy két szál cérnaalga. ezeket csak a lustaságom miatt nem szedtem ki. Magammal hoztam az akiba, csak szintén lusta voltam megtakarítani a növényeket mielőtt beraktam. Szaporodást nem igazán veszek észre.
2., némi fonál alga 1-2 blyxán, de kevesebb, mint az első napokban. Meg a sziámiknak is kell valami nasi. Ez sem vészes.
3., ami viszont aggaszt, hogy lövésem sincs ez mi lehet.

DSC_2619
by tamashalasz83, on Flickr

DSC_2615
by tamashalasz83, on Flickr
nem vészes a mennyisége, csakhát mégis.

illetve az első képen látszik ahogy olvad el a staurogen. De csak az. A többi növényke meg mint a gomba nő. Van benne olyan ami friss dobozos, és van benne ritkitásból származó is. Mindegyik ilyen. Legelőször a csomók eleje olvad el, aztán terjed hátrafele a kupacban. Valami ötlet?
 
illetve az első képen látszik ahogy olvad el a staurogen. De csak az. A többi növényke meg mint a gomba nő. Van benne olyan ami friss dobozos, és van benne ritkitásból származó is. Mindegyik ilyen. Legelőször a csomók eleje olvad el, aztán terjed hátrafele a kupacban. Valami ötlet?

Staurogyne egyébként is olyan mint a Crypto viselkedésre. Bekerül egy új környezetbe és nagy a sansz, hogy levélváltás lesz a vége. Amíg a gyökerek egyben vannak nem kell aggódni, csak ronda.
Lehet egy picit több CO2 kellene. Ha zselés növény volt azt érdemes az elejétől tápozni ezt ajánlja a Tropica is, nem érdemes megvárni az 1-2 hét türelmi időszakot mint a cserepes társainál.
Az akváriumod üvege zöld pont algás, lehet ez is a baj, mérj rá egy foszfátra a biztonság kedvéért.
 
Ha szabad ilyent mondanom ,akkor a hypert rombold ,nem azért mert baj lenne vele,de nekem a THE EDGE az sokkal ,de sokkal jobban tetszik.Remek akvárium,szép munkád,imádom még képről is nézni .:)
 
Ha szabad ilyent mondanom ,akkor a hypert rombold ,nem azért mert baj lenne vele,de nekem a THE EDGE az sokkal ,de sokkal jobban tetszik.Remek akvárium,szép munkád,imádom még képről is nézni .:)
Én is így gondolom. Köszi a megerősítést. Habár a The Edge is túl van már fénykorán, de a növények meg kellenek majd belőle.
 
Staurogyne egyébként is olyan mint a Crypto viselkedésre. Bekerül egy új környezetbe és nagy a sansz, hogy levélváltás lesz a vége. Amíg a gyökerek egyben vannak nem kell aggódni, csak ronda.
Lehet egy picit több CO2 kellene. Ha zselés növény volt azt érdemes az elejétől tápozni ezt ajánlja a Tropica is, nem érdemes megvárni az 1-2 hét türelmi időszakot mint a cserepes társainál.
Az akváriumod üvege zöld pont algás, lehet ez is a baj, mérj rá egy foszfátra a biztonság kedvéért.
Co2 szint remélem rendben van. Max néha elmászhat a KH miatt, de szerintem az sem vészes. Első naptól kezdve full táp, full világítás. Eddig egyszer jött elő egy kis rhizo indításnál - azóta sem tudom az okát - de hamar el is tűnt. Én is levélváltásra gondoltam, főleg hogy a ritkitott és a zselés is ezt játsza. A pontalga miatt én vagyok a f.sz, mert nem húztam el reggel a függönyt és egész nap sütötte az akit a napocska.
Ami jobban aggaszt az a második kép, amin nem tudom az algát egyértelműen azonosítani.
 
Co2 szint remélem rendben van. Max néha elmászhat a KH miatt, de szerintem az sem vészes. Első naptól kezdve full táp, full világítás. Eddig egyszer jött elő egy kis rhizo indításnál - azóta sem tudom az okát - de hamar el is tűnt. Én is levélváltásra gondoltam, főleg hogy a ritkitott és a zselés is ezt játsza. A pontalga miatt én vagyok a f.sz, mert nem húztam el reggel a függönyt és egész nap sütötte az akit a napocska.
Ami jobban aggaszt az a második kép, amin nem tudom az algát egyértelműen azonosítani.

Akkor lehet az ingadozó keménység és a CO2 szint is lehet az oka.

Az alga Staghorn :)
 
Back
Oldal tetejére