• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The tree of life

Köszönöm az összefoglalást
Három 60-as aki? Nem semmi!:cool: Így én is vágynék egy 90-esre:) Ha meglesz talán nem is lesz olyan borzasztó szétkapni egy kicsit

Olyat még szabad kérdeznem, hogy ezen a képen milyen növény van középen a fókusz mögött?

untitled-2
by tamashalasz83, on Flickr
 
Akkor lehet az ingadozó keménység és a CO2 szint is lehet az oka.

Az alga Staghorn :)
Én is erre tippeltem, de csak ma nézegettem meg jobban. Így hogy lefotóztam már könnyebben kivehető, csak az okát nem értem. Ammóniát nem mértem, vagyis a teszt nem tud kimutatni.
Fe 0,5
PO4 0,5 és 1 között
NO3 kb 20
NO2 0
KH 5, de ez naponta kb 0,5-1-el mehet fentebb hála a köveknek
GH 8
Áramlással ránézésre nem lehet gond, a dc-t meg már pár helyen megjárattam és mindig jó volt a szine, a HC meg hihetetlenül bubizik. Na az van minden részén az akvának.
 
Köszönöm az összefoglalást
Három 60-as aki? Nem semmi!:cool: Így én is vágynék egy 90-esre:) Ha meglesz talán nem is lesz olyan borzasztó szétkapni egy kicsit

Olyat még szabad kérdeznem, hogy ezen a képen milyen növény van középen a fókusz mögött?

untitled-2
by tamashalasz83, on Flickr
Valóban jó ez a 3 aki, ráadásul 3 irányvonal mindegyik. Egy csak fás, egy csak köves, és ez a mostani meg vegyes. Mindig más a kihívás. Az a növény szerintem a pogostemon erectus lesz, csak nagyon rövidre vágva. Egy hét alatt kb 3 mm-t nőtt felfele. Ha sok a fény akkor alig nő, inkább csak húsosodik.
Amúgy miért kérded? Annyira béna, vagy pont ellenkezőleg?
 
Vízcsere után, karácsony előtt történt egy kis méricskélés meg némi update.

Update: szűrőcsere, de a szűrőanyagok maradtak. Az új szűrű egy tetra ex 700-as, effimech,szivacs, matrix trop és szubsztrat pro keverék, Seachem Purigen, perlon a töltet.
Co2 beoldás maradt az ista inline
1 napra kikaptam a twinstart, de aztán arra a döntésre jutottam, hogy túl drága játékszer ahhoz hogy a polcon porosodjon, meg hogy magyarázom meg az asszonynak, hogy miért nem használom az ajándékot...ezért visszatettem egy olyan helyre ahol nem nagyon tud árnyékolni.
Kicseréltem a sphere beömlőt lillyre. Így azért még szellőzik is a víz.

Vízadatok:
KH 3
GH 7
Ph 6.5
ammónia nincs
po4 0,5
No3 10
Fe 0,2

További update, hogy visszaváltottam rég megszokott tápozási módszeremhez. Heti 6 nap tápozás, a hetedik pihi. Ebből 3 szor csak mikrót, háromszor csak makrót adok. Valahogy így mindig könnyebb volt az algákat legyőzni, vagy egyáltalán elő sem jöttek.
1 dolog viszont aggaszt. A tds-em vízcsere előtt 300 fölött volt, utána is visszakúszott 200-ra, pedig még semmit nem raktam bele. A növényeken meg némi mg hiányt vélek felfedezni, vagy relatív mg hiányra gondolok, tehát a K tartalom nyomja felfele a tdsemet. Seryiuból oldódik a cucc rendesen, de az szerintem inkább kalcium mint magnézium.
Vélemény?
 
Mivel ez az akva úgy érzem soha sem lesz "versenyképes" merthogy az elején elbasz...és ezzel olyan hibákat csináltam amiket nehezen lehet helyrehozni ezért nem látom értelmét a további képmegvonásnak. Úgy döntöttem kap még 2 hetet (akkor lesz 2 hónapos) és ha nem lesz jófiú akkor szétbombázom és a helyére megy egy másméretű, kb 100 literes tank. Megpróbálom megnyerni a küzdelmet már csak azért is mert szép adag növény van benne és kár lenne a tyúkokkal megetetni mindet.
Tehát a kép, ami pocsék minőségű, mert ezért a tankért még az állványt is sajnálom felállítani.

untitled
by tamashalasz83, on Flickr
 
5-6 hét alatt "kész" szokott lenni az akva

Szerintem ebben az állapotban még nagyon fiatal minden. Persze ennek is megvan a varázsa, de bármilyen versenyen lepontoznák az ilyen akváriumokat mert nincs összeérve a látvány.
Érdemes legalább 3-5 hónapot kivárni a végleges fotóval.

A HAC akváriumod is valahol ezen a ponton bizonytalankodott. Szuper volt a terv, jó volt az ültetés és jó a fotózás is. De nagyon érződött rajta hogy fiatal még. Majdnem olyan érzésem volt mintha fotózás előtt lett volna összelegózva a növényzet.

Szóval tudom hogy sok ötletet szeretnél kipróbálni, de próbáld megvárni míg beérik minden. Lehet jobb kép lesz mint ezek a friss fotók. Nem biztos de egy próbát megér.

A fenti akvárium egy jó feszegetése az eddigi korlátoknak. Más fajta akváriumokat építettél eddig, de néha ki kell lépni a komfort zónából.
Azért egy jó fotót még várj meg vele :)
 
Szerintem ebben az állapotban még nagyon fiatal minden. Persze ennek is megvan a varázsa, de bármilyen versenyen lepontoznák az ilyen akváriumokat mert nincs összeérve a látvány.
Érdemes legalább 3-5 hónapot kivárni a végleges fotóval.

A HAC akváriumod is valahol ezen a ponton bizonytalankodott. Szuper volt a terv, jó volt az ültetés és jó a fotózás is. De nagyon érződött rajta hogy fiatal még. Majdnem olyan érzésem volt mintha fotózás előtt lett volna összelegózva a növényzet.

Szóval tudom hogy sok ötletet szeretnél kipróbálni, de próbáld megvárni míg beérik minden. Lehet jobb kép lesz mint ezek a friss fotók. Nem biztos de egy próbát megér.

A fenti akvárium egy jó feszegetése az eddigi korlátoknak. Más fajta akváriumokat építettél eddig, de néha ki kell lépni a komfort zónából.
Azért egy jó fotót még várj meg vele :)
Köszi a biztatást. Persze én is tudom, hogy várni kell ezzel még. De jelen pillanatban (lehet ez a fotókon nem jön le) úgy fest az egész mintha 2 hete dobtam volna össze. Főként a HC-ra gondolok. Sok növény nem igazán találta a helyét, vagyis csak most kezd magára találni, pedig ennek első héten le kellett volna zajlani. Tudom hogy mit rontottam el az elején és ezért lett kínlódás az egész. Valahogy ezzel a tankkal 3x annyit foglalkozok mint minden mással és már emiatt is kezdem elveszteni a szeretetemet. Ha nem takarítok 2 napig algát, akkor már feleségemnek is zavaró a látványa. Nincsenek a növények még azon a szinten, hogy csak maguktól győzzenek. Talán ez az a pont amikor a hobbi nyűggé válik.
A HAC-os akva meg nem érett meg a versenyre. Azt tudod a leégett tankból raktam össze, tényleg csak pár héttel a hac előtt. Ráadásul semmi gyors növésű növény nem volt benne, így eddig az volt a legjobb fotó. De majd jövőre...
 
Szerintem a fenti Seiryu is sokkal fejlettebb lenne ha normál kövek lennének nem Seiryu.

Ha a DC nem lenne ilyen zöld azt mondanám kevés a CO2 a gyepen biztos.
De kicsit olyan az akvárium mintha összességében is kevés lenne neki a fény.
Akkor láttam ilyesmit amikor Solar HQI-vel világítottunk és túl magasan volt a lámpa.
 
Türelem-türelem.Miert sieteted a termeszetet?Egy akihoz mint minden mäshoz IDÖ KELL!Sztem ebben a hobbiba a legfontosabb a tudäs mellet a türelem!EZT NE FELED!Sztem meg sok ember összeraknä a ket kezet ha össze tudna rakni egy ilyen akit.;)
 
Szerintem a fenti Seiryu is sokkal fejlettebb lenne ha normál kövek lennének nem Seiryu.

Ha a DC nem lenne ilyen zöld azt mondanám kevés a CO2 a gyepen biztos.
De kicsit olyan az akvárium mintha összességében is kevés lenne neki a fény.
Akkor láttam ilyesmit amikor Solar HQI-vel világítottunk és túl magasan volt a lámpa.
Na ez az egy amit kizárok. A fény az biztos nem kevés. 4x24 w a nettó kb 50 liter fölé. 15 centire a vízfelszíntől. ha ennél lentebb engedem akkor bizony algabumm 1 nap alatt. A co2-t sajna csak dc-vel mérem, de hetente máshova rakom, így nagyjából azt látom, hogy közel azonos a szint mindenhol. Mióta meg a TS megy az áramlást is szépen meg lehet figyelni.
Szerintem a fenti Seiryu is sokkal fejlettebb lenne ha normál kövek lennének nem Seiryu - ezt viszont nem értem :S
 
Elírás, mert csak 3x24 W.

Ebben az esetben tényleg nem sok a fény. A növényeid színein ezt látni. Lehet sok volt a Lightroom, de nagyon sötétzöld minden.

Szerintem a fenti Seiryu is sokkal fejlettebb lenne ha normál kövek lennének nem Seiryu - ezt viszont nem értem :S

Ezzel a dekor kővel néhány növény nem ugyanolyan tempóban fejlődik. Ennek persze ellentmond pl @eMZé új akváriuma, de ez az a szitu amikor a fény sokkal többet számít, mint a dekor fajtája.
 
Back
Oldal tetejére