• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

Tegnap csináltam egy vizcserét és beköltöztettem 10 Otot, hogy takarítsanak egy kicsit:D
Nagyon jól érzik magukat és takarítanak szorgalmasan:)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    246.3 KB · Megtekintések: 1
Vagy csak több fény kéne a fotózáshoz. Milyen géppel fotózol?
Szerintem érdemes lenne még világos kék és szürke háttérrel is megnézni.
 
+1 eMZé felvetésére, valamint a kép alapján van némi sötét árnyalat az akiban, ha élőben is ilyesmi hatást kelt, akkor biztos jól állna neki a fehér háttér.
 
Vagy csak több fény kéne a fotózáshoz. Milyen géppel fotózol?
Szerintem érdemes lenne még világos kék és szürke háttérrel is megnézni.
Sajnos, csak a telefonommal tudom fotózni, van egy kis Panasonic lumix gepem, de nem hinném, hogy az jobb képet csinálna.
A szűrkés háttér szerintem jó ötlet. (y)
 
+1 eMZé felvetésére, valamint a kép alapján van némi sötét árnyalat az akiban, ha élőben is ilyesmi hatást kelt, akkor biztos jól állna neki a fehér háttér.
Igen, szerintem is valahogy világosítanom kell rajta, köszi:) @eMZé ötlete azért is tetszik mert elöl a Dennerle yucon dekorkavics is szürke, így ahhoz passzolna.
 
Tegnap beköltözött 10db Crs garnéla próbaképp, gondolván már jól ellesznek, ma 5 hetes az akva. Ph 6,5 Tds 118
Persze néha néha látom csak őket, ahogy felkapcsol a lámpa elbújnak:D
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    354.8 KB · Megtekintések: 1
  • image.jpeg
    image.jpeg
    176.5 KB · Megtekintések: 1
Az Otok elég szépen dolgoznak, totál letakarították az elöl levő red moort(y)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    296.2 KB · Megtekintések: 1
A kis nano gyönyörűen fejlődik, 3 hetes, nincs co2, csak kevés táp és semmi alga benne...
Persze a csoki sakurak se sokat kapnak enni, az Otok detto:D:pdolgozzanak csak!
Ma a nagyban kipucoltam a perlonvattát, ráfért nem mondom, elég barnásnak bizonyult. Ja, és a parvulát tarra vágtam a frontüvegen nem csak diatom hanem egy-egy helyen amolyan vatta szerű alga kezdett jelentkezni, persze kapott azonnal carbot a nyakába. Remélem a Parvula nem lett korán vágva, szépen jönnek elő az új hajtásai így gondoltam kibírja már. Mértem ma foszfátot a nagyban Sera teszttel és 1mg/10ml (asszem ebben a felállásban) az 1mg biztos, úgyhogy szerintem azt most nem adagolom nehogy sok legyen a garniknak...
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    266.9 KB · Megtekintések: 1
Történt egy kis változtatás, a 2 szűrőtálcában kicseréltem a Substrat Pro-t Ada bio riora, többek között a ph csökkentés miatt, most a ph 6,6-6,7 körül van, 6,5-re szeretném legalább lecsavarni úgyhogy jön majd bele egy kis tőzeg is.
Aztán felkerült a 4x39W mellé a 2x39W amiből az egyik plant rózsaszín cső. Egyelőre csak 5 órát megy a másikkal együtt, igy végre estére bubiznak a növények. Egy kis diatom még mindig van a parvulan de remélem hamarosan megszűnik. Lehet korai volt a crs-ek beköltöztetése mert még mindig alakítgatom a fákat, rendezgetem a növényeket...stresszelem szegényeketo_O
Következő lépés a háttér csere lesz világosabbra, utána kell nézzek majd.
Egy kis crs csendélet Oto hátsóval:joyful:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    215.4 KB · Megtekintések: 1
:cry::cry::cry:Őrületes dolog történt! Ma du. hallottam az akva felől valami pattanó hangot, volt mellette egy zacskó, gondoltam a szűrő ér hozzá vagy valami...
Elhúzom a szatyrot, látom barnás víz alatta, nézem a lilyt hátha abból, de nem...
Ezután nézem az aki alját, azt hittem ott rögtön dobok egy hátast, az alsó merevítő tele vízzel, az aki alatt a bútorlap totál átázva, gondolom már napok óta az szívhatta magába a szivárgó vizet és mostanra lett tele. Egyszerűen nem értem, miért pont most kezdte? Miert nem az átalakítás után ami már 2 hónapja volt?
Totál kész vagyok, nem elég, hogy csinàltathatok újat, mert csodák mint tudjuk sajnos nincsenek, de kezdhetem előröl az egészet, rohadt sok melóm oda:cry::unsure:sírni tudnék, de komolyan..,
Ráadásul a crs ek mellé beköltözött @Tibi től 10 db taiwan...velük is mi lesz...ilyen nincs!!!
Segítség!!!
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    183.4 KB · Megtekintések: 1
  • image.jpeg
    image.jpeg
    161.7 KB · Megtekintések: 1
Kb 5 éves, szerintem a ragasztásnál, alul, mert csak alul van víz, el sem volt mozdítva a helyéről, ütés sem érte:-((
 
Tudunk valamiben segíteni? Ideiglenes aki, segítség, jó szó?
Nagyon köszi, aranyosak vagytok:)
Holnap első dolgom egy új akva rendelése lesz valahol...addig meg "rongyozom" a szivárgó vizet jobb hijján:mad:
Úgyis vágytam egy opti white akváriumra, csak nem ilyen áron, sajnos.
 
:cry::cry::cry:Őrületes dolog történt! Ma du. hallottam az akva felől valami pattanó hangot, volt mellette egy zacskó, gondoltam a szűrő ér hozzá vagy valami...
Elhúzom a szatyrot, látom barnás víz alatta, nézem a lilyt hátha abból, de nem...
Ezután nézem az aki alját, azt hittem ott rögtön dobok egy hátast, az alsó merevítő tele vízzel, az aki alatt a bútorlap totál átázva, gondolom már napok óta az szívhatta magába a szivárgó vizet és mostanra lett tele. Egyszerűen nem értem, miért pont most kezdte? Miert nem az átalakítás után ami már 2 hónapja volt?
Totál kész vagyok, nem elég, hogy csinàltathatok újat, mert csodák mint tudjuk sajnos nincsenek, de kezdhetem előröl az egészet, rohadt sok melóm oda:cry::unsure:sírni tudnék, de komolyan..,
Ráadásul a crs ek mellé beköltözött @Tibi től 10 db taiwan...velük is mi lesz...ilyen nincs!!!
Segítség!!!
Gyosan szerezz egy kis (30-40 literes) akváriumot, egy kis aljzat, egy szivacsszűrö, és töltsd fel az akvárium vizével, így néhány hétig simán ellesznek!
 
Nagyon sajnalom, remelem minel hamarabb megoldodik a problemad. Ilyen tavolsagbol nehezen tudok segiteni, de szurkolok!!:(
Az egyetlen vigasz, hogyha valamin most alakitani akarsz, megteheted, igaz kenyszerböl...
Egyebkent szep lett az aki, tajekoztass minket, ahogy idöd engedi, hogy hogyan haladsz!
Sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére