• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

Köszi:) Április elején csináltam, van egy kis zöld alga, de nem vészes, minden azóta benn van, a növényeim viszont mind nagyon lassan nőnek, de szándékosan igy terveztem, hogy a garnélák miatt ne kelljen sokszor nyírni:)
 
IMG_7998.JPG IMG_7992.JPG Eszik a kis mix csapatom, van több petés kismama is és a Blue bolt is petés megint. Nagy kedvenc a Dennerle kaja, azon belül a snow pops:D ahogy a vizbe nyúlok, azonnal jön a kenény mag a megint szitára rágott diólevél irányába...
Beszereztem a GA-ba 3 db tigrist is, lesz ami lesz alapon, ugyhogy mixelem őket rendesen.
A kis nanoba is lecseréltem a szűrőanyagot bioriora, teljesen üres, várja az új lakókat, de nemtom még mit tegyek bele, egyenlőre várok mik fognak születni, kb 2 hét és várhatóak a kis garnélák egy része.
 
View attachment 20297 View attachment 20296 Eszik a kis mix csapatom, van több petés kismama is és a Blue bolt is petés megint. Nagy kedvenc a Dennerle kaja, azon belül a snow pops:D ahogy a vizbe nyúlok, azonnal jön a kenény mag a megint szitára rágott diólevél irányába...
Beszereztem a GA-ba 3 db tigrist is, lesz ami lesz alapon, ugyhogy mixelem őket rendesen.
A kis nanoba is lecseréltem a szűrőanyagot bioriora, teljesen üres, várja az új lakókat, de nemtom még mit tegyek bele, egyenlőre várok mik fognak születni, kb 2 hét és várhatóak a kis garnélák egy része.
Szia! A garnélák megeszika diólevelet?!?:eek: Akkor lehet én is megkóstoltatom a red cherrykkel és az amanokkal.;)
Amugy szárazon, vagy zölden adod nekik??
 
Szia! A garnélák megeszika diólevelet?!?:eek: Akkor lehet én is megkóstoltatom a red cherrykkel és az amanokkal.;)
Amugy szárazon, vagy zölden adod nekik??
Szia, többféle levelet is próbáltam, ezt szeretik a legjobban, igen ezt nekik lehet adni. Kiszárítom, mielőtt betenném picit forralom vízben, úgy megpuhul. Például a tebang levélhez hozzá sem nyúltak:confused:
 
Szia! Ezt jó tudni, valahonnan nekem az rémlik, hogy a diófa levele mérgező... de akkor lehet én is kipróbálom. (y)
 
Nekem is ugyan ez rémlett.:)
Ez egy régi tévhit, valóban tartalmaz olyan anyagot amely az alatta növő aljnövényzet növekedését gátolja, de amikor már kiszárad a levél, akkor ez az anyag bomlásnak indul. A neten számos információ van róla. Itt a fórumon is olvastam egy srác által irt részletes leirást, ahogyan a garnéláin kipróbálta, hogy melyiket szeretik a legjobban. A diólevél az abszolut befutó;)nyugodtan használjátok!
 
Ez egy régi tévhit, valóban tartalmaz olyan anyagot amely az alatta növő aljnövényzet növekedését gátolja, de amikor már kiszárad a levél, akkor ez az anyag bomlásnak indul. A neten számos információ van róla. Itt a fórumon is olvastam egy srác által irt részletes leirást, ahogyan a garnéláin kipróbálta, hogy melyiket szeretik a legjobban. A diólevél az abszolút befutó;)nyugodtan használjátok!
Én is ismertem vele kapcsolatos jótékony hatásokat emberre. Nem mérgező,pattanásos bőrfertőtlenítésre kiváló. Viszont: gyerekkoromban még a mamáéknál növényeket permeteztek a levével (levelét beáztatták,forralták) mivel nagyon erős rovar ölő hatása van (élettevékenységet gátló) inkább így fogalmaznék, rovar riasztó is,és ami a legkomolyabb, gombaölő és baktérium ölő hatása is van nem gyengén.
Ha a garniknak semmi baja tőlük akkor talán nem gáz viszont kérdés, hogy mennyi kell egy akváriumba belőle, hogy a bacikat leírja? Lehet elég 1 levél? Azt nem gondolnám mert jelentkezett volna már nálatok a probléma. Viszont hihetetlen szép ahogy lebontották a levelet és csak az erek látszanak.
 
IMG_8116.JPG Sziasztok!
Szépen sokasodik a taiwan mix állományom, egy egy petésnek már üres a hasa, de vannak akik még cipelik.
Többnyire piros csíkosak vannak, de láttam egy szinte fehér apróságot is. Ez gold bee lehet szerintetek?
 
IMG_8192.JPG IMG_8189.JPG Újabb felfedezés:) a tigriseknek is van szaporulata úgy néz ki. Egyet-kettőt sikerült fotóznom, íme:
Először azt hittem, hogy valahogy bekerült kifakultabb sakura az akiba, de aztán a csíkok elárulták kik is ők valójában.
 
Back
Oldal tetejére