• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

Amennyire tudod eressz le a vízből, hogy minél kisebb legyen a nyomás. Akár úgy is, hogy leszeded a ki-be folyókat és a csövezést direktbe a vízbe rakod. Persze a szűrőt lefojtva.
 
:(
Amennyire tudod eressz le a vízből, hogy minél kisebb legyen a nyomás. Akár úgy is, hogy leszeded a ki-be folyókat és a csövezést direktbe a vízbe rakod. Persze a szűrőt lefojtva.
Tök jó ötlet, köszi Zoli!
Magától lement reggelre kb 2cm és tényleg,most szemmel látható vízszivárgás nincsen, legalábbis a vasmerevîtés mentén, gondolom lassabban szivárog, valszeg annyit, hogy a bútor magába szívja:(
Eddig mindig koppig töltöttem, mert úgy a legszebb.,,
Remélem azért nem tud alatta összreccsenni a bútor, mert akkor tényleg elájulok, az totális katasztrófa lenne.
Ha ezen túl leszek, akkor már jöhet bármi:rolleyes:
Csak addig bírja ki, míg az új aki meglesz:notworthy:
Köszi Mindenkinek a bíztató szavakat!
 
Sziasztok!

Végül nem bontottam szét az akit (hál Isten) mert mint utóbb kiderült nemis az aki folyt, hanem túltöltöttem és hátul lefolyt a víz, amire a szűrő által keltett áramlás is rásegített. A bútort sikeresen hazavágtam, nem lehet becsukni az ajtókat rajta, majd legfeljebb levágatom. Szóval ez egy jó hír mert mostanra szépen letisztult a barna algától, a parvula szépen elkezdett fejlődni, mert azt érintette leginkább.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    311.6 KB · Megtekintések: 3
A Staut jól levágtam, mert valamiért nagyon lassan nő, most szépen elkezdett torzsásodni.
A mai nap legjobb hîre, hogy miközben csináltam a heti karbantartást, pici crs-ekre lettem figyelmes ami abból a csapatból született amit @TZ től hoztam kb. 1,5 hónapja (már akkor petés volt). Kb. 4 db ot láttam:)
Ime két kép róluk, nagyítókat elővenni!!;)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    122.3 KB · Megtekintések: 3
  • image.jpeg
    image.jpeg
    170 KB · Megtekintések: 3
Aztán figyelgettem a taiwanokat, akik kb. 3 hete költöztek be @Tibi től. Tudom, nem jó, hogy együtt a crs ekkel, de azt gondoltam meg sem maradnak és lám, ma néztem az egyik blue boltot(remélem jól tudom) és fura volt, hogy más lett a színe, szinte kifehéredett. Hát tele van petével:rolleyes:, hogy ki lehet a másik szülő nem tudom de kiváncsian várom!
Csináltam 2 képet a nem petésről és a petésről, h lássátok a szíknülönbséget. Mondjuk ez @Tibi nél már jobban láthattátok!
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    188.2 KB · Megtekintések: 1
  • image.jpeg
    image.jpeg
    197.4 KB · Megtekintések: 2
Végül, a lakásunk már annyira meleg, kb. 26Celsius, hogy beindítottam a tarcsiban levő kis coolert, ami nagyon jó célt szolgál mert leviszi olyan 25 C-ra a víz hőmérsékletét. Eddig nem használtam de most a garnélák miatt bekapcsoltam:)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    99 KB · Megtekintések: 2
Úgy néz ki, hogy egy panda is petés, a mai etetésnél fedeztem fel, próbáltam fotózni amikor pörgeti a kis lábaival a golyókat, hát csak ennyire sikerült;)
Nagy élmény ez nekem!
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    232.3 KB · Megtekintések: 2
  • image.jpeg
    image.jpeg
    175.4 KB · Megtekintések: 2
Újabb hír, de ezuttal rossz...most találtam meg a crs mamit, elpusztult szegény, maradtak benne peték, nemtom mitől, a vízcsere pont akkor volt amikor "szült" szegény, vagy simán azért mert nem tudta elengedni a petéket rendesen?
A kicsiket látom egyelőre, maradt benne kb 8 db:cry:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    85.6 KB · Megtekintések: 2
QUOTE="porsolyka, post: 318324, member: 2748"]Aztán figyelgettem a taiwanokat, akik kb. 3 hete költöztek be @Tibi től. Tudom, nem jó, hogy együtt a crs ekkel, de azt gondoltam meg sem maradnak és lám, ma néztem az egyik blue boltot(remélem jól tudom) és fura volt, hogy más lett a színe, szinte kifehéredett. Hát tele van petével:rolleyes:, hogy ki lehet a másik szülő nem tudom de kiváncsian várom!
Csináltam 2 képet a nem petésről és a petésről, h lássátok a szíknülönbséget. Mondjuk ez @Tibi nél már jobban láthattátok![/QUOTE]
Semmi baj nem történik, ha összeívnak, lesznek a szaporulatban taiwanok, taiwan mixek ( szépek-kevésbé szépek) crs-cbs-ek (szépek- kevésbé szépek), de helyes csapat lehet belőlük.
 
Utoljára módosított:
QUOTE="porsolyka, post: 318324, member: 2748"]Aztán figyelgettem a taiwanokat, akik kb. 3 hete költöztek be @Tibi től. Tudom, nem jó, hogy együtt a crs ekkel, de azt gondoltam meg sem maradnak és lám, ma néztem az egyik blue boltot(remélem jól tudom) és fura volt, hogy más lett a színe, szinte kifehéredett. Hát tele van petével:rolleyes:, hogy ki lehet a másik szülő nem tudom de kiváncsian várom!
Csináltam 2 képet a nem petésről és a petésről, h lássátok a szíknülönbséget. Mondjuk ez @Tibi nél már jobban láthattátok!
Semmi baj nem történik, ha összeívnak, lesznek a szaporulatban taiwanok, taiwan mixek ( szépek-kevésbé szépek) crs-cbs-ek (szépek- kevésbé szépek), de helyes csapat lehet belőlük.
[/QUOTE]
Köszi Feri, várom izgatottan;)
 
Végül nem bontottam szét az akit (hál Isten) mert mint utóbb kiderült nemis az aki folyt, hanem túltöltöttem és hátul lefolyt a víz, amire a szűrő által keltett áramlás is rásegített.

Hát ez elég jó hír! Ijesztő volt amit korábban leírtál.

A CRS - Taiwan kereszteződés menetét alaposan leírta itt szentgyo: https://szentgyo.wordpress.com/2013/08/16/taiwan-bee-mix/

Szerintem ennek most már nincs nagy jelentősége. Abban az esetben lenne gond, ha emiatt a szaporulatot nem tudnád drágábban eladni. De egyrészt szerintem nem ez motivál téged, másrészt ahogy látom (szerencsére!) egyre többünknek szaporodnak sikeresen a Taiwan garnélák is, így hamarosan nem lesz érdemi különbség a CRS és Taiwan ára között. Innentől kezdve pedig ízlés kérdése, hogy valaki akar-e ilyen vegyes csapatot vagy nem. Szerintem legalábbis ez lesz.
 
Utoljára módosított:
Hát ez elég jó hír! Ijesztő volt amit korábban leírtál.

A CRS - Taiwan kereszteződés menetét alaposan leírta itt szentgyo: https://szentgyo.wordpress.com/2013/08/16/taiwan-bee-mix/

Szerintem ennek most már nincs nagy jelentősége. Abban az esetben lenne gond, ha emiatt a szaporulatot nem tudnád drágábban eladni. De egyrészt szerintem nem ez motivál téged, másrészt ahogy látom (szerencsére!) egyre többünknek szaporodnak sikeresen a Taiwan garnélák is, így hamarosan nem lesz érdemi különbség a CRS és Taiwan ára között. Innentől kezdve pedig ízlés kérdése, hogy valaki akar-e ilyen vegyes csapatot vagy nem. Szerintem legalábbis ez lesz.
Köszi Zoli!
A kérdésem a következő lenne, a további ph csökkentés érdekében gondoltam tőzegelek (rio negro)egy kicsit, de nem tenném be állandóra a zsákot, mert annyira randa látvány:cool:hanem mikor visszatöltöm a napi elpárolgott vízmennyiséget akkor az előre kiáztatott tőzeges vizzel teszem, kb 2 liter. Van ennek értelme szerinted vagy nem oszt nem szoroz állandóan áznia kellene az akváriumban? Olvastam, hogy sok hasznos anyag is van benne, pl huminsavak amik kellenek a garniknak.
 
Szerintetek milyen mohát tegyek a kopasz red moorokra? Persze, nem az osszesre, ami szépen befutja az ágakat, de nem brutálisan kezelhetetlen?! Kicsit dzsungelesiteném:rolleyes:
 
Köszi Zoli!
A kérdésem a következő lenne, a további ph csökkentés érdekében gondoltam tőzegelek (rio negro)egy kicsit, de nem tenném be állandóra a zsákot, mert annyira randa látvány:cool:hanem mikor visszatöltöm a napi elpárolgott vízmennyiséget akkor az előre kiáztatott tőzeges vizzel teszem, kb 2 liter. Van ennek értelme szerinted vagy nem oszt nem szoroz állandóan áznia kellene az akváriumban? Olvastam, hogy sok hasznos anyag is van benne, pl huminsavak amik kellenek a garniknak.

Azért sem raknék be zsákot, mert folyamatosan figyelni kellene, hogy éppen milyen állapotban van. Az elején biztos nagyon savasít később meg nem. Szóval nem csak ronda, de macerás is. Ha előre kiáztatod, akkor az biztosan használ valamit, és nem is kell külön figyelni rá, tehát jó ötlet. De nem tudom, hogy kell-e. Mennyi most a pH? Ha a TDS 150 körül van, akkor nem lehet olyan magas a pH sem.

Másrészt szerintem is kellenek a huminsavak, de én ezt a SaltyShrimp - Black Water Powder SE/Fulvin+ adagolásával oldom meg. A gyárinál kicsit kevesebbet, de rendszeresen minden héten egyszer adok belőle. Szerintem tényleg számít! Picit sárgítja a vizet, de ahogy a leírésában olvasható, ez elmúlik másnapra.

Nem hiszem ám, hogy különösebb gond lenne nálad, ha ilyen szépen szaporodnak. :)
 
Sziasztok!

Szépen éldegél, működik az akim:) a Rotala walichii nem igazán hasít, néhol szép rózsaszín a vége, de néhol csökevényes, a hátsó két cső menetidejét megemeltem tegnap, meglátom hogyan reagál. A crs ek folyamatosan szaporodnak, vannak 1cm-től 1-2mm nagyságúak. Érdekes, hogy született pár db cbs is, legalábbis én annak látom. Továbbra is megvan a blue bolt és panda kismamám, igazán "eregethetnének" már mert a crs ek igy jóval többen vannak. Tervezem további taiwanok beszerzését @mastodon kollégától ami reményeim szerint összejön, ha végre lejutok Debrecenbe a Nagyszülőkhöz.
Ime pár kép a gyerekekről:)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    169 KB · Megtekintések: 3
  • image.jpeg
    image.jpeg
    233 KB · Megtekintések: 2
Egy kis helyzet jelentés:
@mastodon kollégától sikerült szereznem 17db taiwant, pontosan 5db King kong, 1db extra red ruby, a többi red vine és red ruby.
Egyik szebb mint a másik:)nagyon örülök nekik. Hétfőn költöztek be, jó sokáig szoktattam őket az új vízparaméterekhez. Tegnap volt 1db red vine elhullás, remélem több nem lesz.
A crs-ek átköltöznek a nanoba, vagy lehet elköltöznek még nem döntöttem, nagyon szaporák, szeretnek nálam lakni:rolleyes:
Legalább 40db kicsi született már vannak egész nagyobbacska példányok. Taiwan szaporulatot egyelőre nem látok, de ha majd az újoncok ivarérettek lesznek, remélem beindulnak:))
Az aki jól elvan, minden héten csinálok karbantartást 30-50% vizcserével.
A rotala walichiinak fényhiánya volt, mióta megemeltem a hátsó két cső világítási idejét azóta szép kövér és rózsaszin a hajtása, ha valakinek kell szóljon mert rengeteg van.
Ezek a képek készültek a beköltözéskor:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    75 KB · Megtekintések: 2
  • image.jpeg
    image.jpeg
    100.9 KB · Megtekintések: 3
Back
Oldal tetejére