• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The Rhytm Of The Island (28. hetes)

Re: The Rhytm Of The Island

Hát igen! Ennél az akváriumnál is olyan érzésem van hogy szívesen belemásznék. :) :clap:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Szia!
Gratulálok a berendezéshez! Igazán természetes.
Engedd meg, hogy leírjam a személyes véleményem a munkáidról. Természetes és egyre jobb minden új berendezésed, de nekem a végső állapotuk nem igazán tetszik. Szerintem a végére a növényeket túl zömökre és sarkosra vágod. Valahogy mindegyik elveszti a természetességét a nyírt sövény hatása miatt. Szerintem sokszor a növényeket is túlságosan csoportokba szorítod. Ha neked mindez így tetszik, akkor felejtsd el az okoskodásomat! :silent:
 
Re: The Rhytm Of The Island

egedzs said:
Szia!
Gratulálok a berendezéshez! Igazán természetes.
Engedd meg, hogy leírjam a személyes véleményem a munkáidról. Természetes és egyre jobb minden új berendezésed, de nekem a végső állapotuk nem igazán tetszik. Szerintem a végére a növényeket túl zömökre és sarkosra vágod. Valahogy mindegyik elveszti a természetességét a nyírt sövény hatása miatt. Szerintem sokszor a növényeket is túlságosan csoportokba szorítod. Ha neked mindez így tetszik, akkor felejtsd el az okoskodásomat! :silent:
Köszi egedzs!
Teljes mértékben igazad van, hiszen általában nem igazán úgy sikerül a végkifejlet (növényileg) és a végső fotó ahogy én szeretném! :( Talán az első iwagumi elrendezésnél bejött a végső állapot, de aláírom, hogy az azutáni 2-nél én sem így képzeltem! Megpróbálok figyelni ezekre a dolgokra, nem ígérek semmit :lol: , de köszönöm az észrevételt!

"Nyugodtan írjatok kritikákat, szívesen veszem, hisz ebből tanul az ember!! ;) "
 
Re: The Rhytm Of The Island

Egyébként érdekes a felvetés. Hol segít az olló és a precíz nyírás és hol nem. Melyik az a növény amit nyírni kell és melyik az amelyiket tépkedni és közben ritkítani, hogy a természetes hatás megmaradjon.

Jogosnak érzem a kritikát és ez az a terület, amivel keveset foglalkozunk. Pedig ahogy a kommentből látszik a nyírás sem mind1, hogy milyen. És a természetes sokszor kellemesebb a szemnek, mint a mindenhol szabályosra nyírt aki.
 
Re: The Rhytm Of The Island

viktorlantos said:
Egyébként érdekes a felvetés. Hol segít az olló és a precíz nyírás és hol nem. Melyik az a növény amit nyírni kell és melyik az amelyiket tépkedni és közben ritkítani, hogy a természetes hatás megmaradjon.

Jogosnak érzem a kritikát és ez az a terület, amivel keveset foglalkozunk. Pedig ahogy a kommentből látszik a nyírás sem mind1, hogy milyen. És a természetes sokszor kellemesebb a szemnek, mint a mindenhol szabályosra nyírt aki.

hát igen pl stemet nyírni szépen igen nehéz. úgyértem az embernek nem mindig van lehetősége és ideje újraültetni, de sok stemnél nagyon rosszul mutat mikor hirtelen abbamarad egy-egy szár vágás miatt. Ha újra is ültet néhány szárat az ember azok gyorsabban nőnek mint a félbevágott társaik ezért nehéz egyenletesen növeszteni a bokrot.

http://www.aquaticplantcentral.com/...lants-discussions/57960-pruning-timeline.html

Ez a nyírás demonstráció az APC-ről van szerintem hasznos lehet valakinek. Ez inkább a jól kordában tartott kategória nem pedig a "termésetesebb". Viktor, nem akorom szétoffolni Cecska naplóját, de nem tudsz pár szerinted hasznosnak tartott linket adni, angolt is, amiben nyírási technikákat mutatnak be? Elsősorban engem is a természetes hatású nyírás technika érdekelne. Arrol is keveset hallok (lehet saját hibámból adódóan), hogy egyáltalán Amano hogyan csinálja... Szal valahova a mondjuk a Növények topicba nem nyitnál esetleg, ha szépen megkérlek, egy kis győjtőhelyet a nyírással kapcsolatos dolgoknak? Ha jól figyeltem ez még tényleg hiányzik a fórumunkról.

Mégegyszer bocsi az offért.
 
Re: The Rhytm Of The Island

Tegnap fotóztam egy kicsit, felbuzdulva Nigro kis sügis képén!! ;)
Egy kép oldalról!!
5811121750_0ca2cfd3fc_z.jpg

Egy közelebbi.
5811124332_b53b5e30b9_z.jpg

Martima vs Parvula
5810555151_129034266c_z.jpg

A kis RC megmássza a vasfát!! :lol:
5810562215_63353077b1_z.jpg

Microsorum Narrow és Petite
5810564215_5c0d25a9ca_z.jpg


Az aki 1,5 hetes!!! :cool:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Brutál!!!
Ki lehetne nyomtatni és lehetne használni poszternek akváriumháttérként.
 
Re: The Rhytm Of The Island

Nagyon szépen alakul! :thumbup:

A parvula martima kombó különösen jó hangulatú. Mintha a mezőn lennék. :angel:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Nagyon jók a képeid. Meg persze az aki is, de azt már mondtam. Úúú már alig várom hogy ismét legyen akváriumom aztán fotózhassam. A hátsó rész nagyon jól beültetted. Szinte kész. :thumbup: :mrgreen:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Köszi szépen mindenkinek!! ;) :oops:
Megpróbáltam egy kicsit részletesebb fotókat lőni, még látszik néhol hogy gyerek még az aki, de remélem idővel még részletesebb képekkel tudok szolgálni!! :cool: ;)
 
Re: The Rhytm Of The Island

Szia Cecska!

Nézem az utlsó képeidet és azon gondolkodtam hogy mért nem láttam idáig ezt a több hónapos akváriumot. A képek alatt olvasom hogy az aki 1,5 hetes :eek: :shock: :eek:
Nagyon nagy gratuláció, mert brutál jó lett az akváriumod! :clap: :clap: :clap:
 
Re: The Rhytm Of The Island

Most már 2 hetes az aki és tegnap fotóztam kicsit vízcsere után!! :cool:
Otocinclus affinis-ek bekerültek a garnélák mellé, hétvégén hoztam még egy doboz Riccardia-t , Fissidens fontanus hozza a világoszöld "leveleket", sajnos a karácsonyi mohán nem igazán látok fejlődést ( de bízok benne), Cryptocorine Balanse és Anubias petite is új leveleket hozott. :)
Vízparaméterek csepegtetős tesztel mérve (vízcserék csak RO-val):
GH:8
KH:6

Fehér háttérrel
5831283585_07bfab365f_z.jpg

Fekete háttérrel
5831834736_a40f104348_z.jpg

Red Cherry-k kajálnak, nem is mást mint Shirakura Ebi Dama-t! ;)
5831835630_e2f0a1a6f5_z.jpg

Red Cherry
5831838016_f4a5e0e2ef_z.jpg
 
Re: The Rhytm Of The Island (2 hetes)

Csak így tovább! Még mindig csodálatos. Ha jól emlékszem a karácsonyi nálam is lassabban indult be mint a többi moha.

korábban mondtad hogy jöhet kritika. Őszintén szólva nekem nem hiányozna a bal szélső kiálló ág, bár lehet finomodik ha benövik a növények. A középen lévő rohadt jó ahogy a kis ág felé tart a nagy csonk tetején jobbra de a bal szélső nekem valahogy felborítja a dolgot. A háromszög a nagyfával és a kövekkel sokkal teljesebb lenne nélküle szerintem. Ha nem így látod ne is figyelj egy ilyen amatőrre mint én... :oops:
 
Re: The Rhytm Of The Island (2 hetes)

Köszi schruz!! ;)
A karácsonyi mohát akkor ki várom, kíváncsi leszek milyen lesz. ;)
Amit írtál a bal szélső ágról, akkor megkérdezem a tisztelt akvakertész tagoktól, hogy ők mit gondolnak, maradjon-e vagy ne az az ág!!???
 
Re: The Rhytm Of The Island (2 hetes)

Én is kivenném. Valahogy természetellenes ahogy most ott van. Nélküle kicsit üresebb lesz a kép, de ez csak az aktuális állapot. A növények fejlődésével az üres hatás csökken majd.
 
Re: The Rhytm Of The Island (2 hetes)

Vagy mindkét hátsó ágat megfordítod 180 fokkal, hogy lefelé nézzen és a baloldalit jobban lenyomod, hogy jobban felvegye az előtte lévő vasfa kanyarulatának formáját (már ha egyáltalán lehetséges).
A világos fotón mindez persze jobban látszik, nekem különben ez jobban is tetszik, mert a feketével nehéz megcsinálni azt, tiszta fekete legyen a háttér, ne látszódjon a víz felszínén a lámpa fénye. Egyébként még mindig megagratula, Tibi!
5831283585_07bfab365f_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére