• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Fotós szemmel nem nagyon tudok hozzátenni sok mindent, mert nekem nincs olyanom.:) Viszont tetszik nagyon az akváriumod és a fotó is, elég jó kis mélységet is érzek benne. Ha zavar a képzaj, akkor az iso értéket csökkentsd kb.500 vagy 640 körüli értékre és ennek kompenzálásaként növeld a záridőt, ha állványt használsz 1/100 alá is bemehetsz!​
 
Fotós szemmel nem nagyon tudok hozzátenni sok mindent, mert nekem nincs olyanom.:) Viszont tetszik nagyon az akváriumod és a fotó is, elég jó kis mélységet is érzek benne. Ha zavar a képzaj, akkor az iso értéket csökkentsd kb.500 vagy 640 körüli értékre és ennek kompenzálásaként növeld a záridőt, ha állványt használsz 1/100 alá is bemehetsz!​


Igen, állványt használok. Az 1/200 környékét a halak mozgékonysága miatt vettem alsó határnak. Még ki fogom próbálni, mennyivel lehet alá menni, illetve az ISO értéket szimplán csökkenteni, ameddig elbírja. Most ugrott be, hogy elfelejtettem felkapcsolni még 2x24W fénycsövet, illetve van még 2x24 háttérvilágítás is. Valószínűleg ez lesz a jó irány, hogy kompenzálni tudjam a fele annyi ISO-t. Köszi az ötletet! :)
 
Hát nem is tudom. Ha növényes a szemem, leginkább semmit se. És a pupillám is szúrja... :p:)
Amúgy tetszik ez az elrendezés, nagyon patent!

Magas labda volt egy szemantikai poénhoz! :D Próbáltál már mentalevelet a szemhéjad alá tömködni? Jobb a chillinél. Katartikus!
Köszi, a patentokkal most úgyis közeli haverságba kerültem: naponta gombolom félre őket. :hilarious:
 
Viktor egy laza mozdulattal elültette a fülembe a bogarat: már tesztelem az Aquario diffúzort. A kinézete oké, viszont egy fokkal azért csinosabb lenne fehér habkővel. Mikrobuborékoztatásban nagyon jó, meg fogom kedvelni!

A beállítás érdekessége az volt, hogy felszerelés után lelassult a buborékszám a számlálóban. Gondolom a kő másfajta áteresztőképessége miatt nagyobb nyomás szükséges a rendszerben, tehát feljebb kellett tekerni az áramlásszabályozót. Ez megvolt, de végül így sem mentem el a korábbi 2bpm-ig, hogy a finomabb porlasztás miatti esetleges jobb beoldás ne sokkolja le az állatokat.

Mivel unom a számolgatást, született ezzel kapcsolatban egy ötletem: bubbles per minute = beats per minute. A frekvencia ugyanaz, csak ütemek helyett mást mérünk. Ehhez kell egy tapicskolós BMP számláló app a telefonra, ami pár másodpercig kopogtatva megadja az átlagot. (Figyelem! Ez nem egy precíz mérés, és csak jó ritmusérzékűeknek ajánlom. Zene ne menjen a háttérben, mert tudat alatt rááll az agyad!) :headphone:

▼▼▼

Télen délutánonként, tiszta időben bekacsint a nap az ablakon, és kap egy kis szembőli derítést az akvárium:

31261966376_6040853d24_o.jpg

Amúgy lett egy új fétisem... egy algakaparó formájában. :shame:

▼▼▼
 
Utoljára módosított:
ImageUploadedByTapatalk1481137258.379652.jpg

Vajon miért ilyen lassú ez a rotala? 3.5 hete vágtam tarra, és ültettem vissza 8-10 centis csúcshajtásokat. A gyökeresedés már csak sikerült neki. Kevés lenne a 2x24W Lumilux 8 órát járatva? Pár napja rákapcsolom a nap végére a másik két csövet is...
 
Utoljára módosított:
Mennyit menjen a másik fele? Ja, a CO2 most kb 1,8 bps. Step2-ből csak 2 pumpát kap, K-ból hármat.

Amúgy nem akarom hajtani, csak egészséges fejlődést szeretnék látni. Jelenleg az alsó levelek (sp. green) hangyányit satnyulnak (a képen talán megfigyelhető némi barna pöttyösödés), ami nagyon nem tetszik.
 
Utoljára módosított:
A 2x24 alatt nekem is k. lassúak a stemek. Ha meglesz az új 64l aki, akkor néznem kell még egy quadot mellé.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
szia

a lámpa rudazatát egyszerűen meghajlítottad, hogy magasabbra tudd rakni?

ez gyárilag így van kitalálva, hogy hajlítsd meg magadnak ahol tetszik?
 
Nagyon érik bennem a gondolat, hogy szerelek bele négy tisztességes reflektort. De valószínűbb, hogy inkább egy rendes lámpa lesz a vége. :jimlad:

gyerekfény
Ezen nagyon röhögtem, aztán elkezdem dúdolni, hogy "always look on the bright side of life!" :whistle: Korábban elindítom akkor naponta a másik felét, csak túrnom kell egy időkapcsolót hozzá.

ez gyárilag így van kitalálva, hogy hajlítsd meg magadnak ahol tetszik?
Nem gyárilag, viszont mindenki így hajlítgatja. Sokat nem bír, szóval csak óvatosan! ;) Hamarosan fel fogom inkább függeszteni - mert belelóg a vízbe, rozsdásodik és labilis - ezért készül egy állványt hozzá.

A 2x24 alatt nekem is k. lassúak a stemek. Ha meglesz az új 64l aki, akkor néznem kell még egy quadot mellé.

Két Dual-prora gondoltál egymás mellett? Nem rossz ötlet, mert nagyobb szélességet lefednek, mint egy szimpla négycsöves.
 
Utoljára módosított:
Két Dual-prora gondoltál egymás mellett? Nem rossz ötlet, mert nagyobb szélességet lefednek, mint egy szimpla négycsöves.
Igen, ha már van egy dualom, akkor már olcsóbb venni még egyet mellé, meg kevesebb macera is, mint ezt eladni, és venni egy 4x24-et. Meg aztán 2 lámpát úgy helyezel el az akván, ahogy tetszik.
 
2x24 az gyerekfény
:smuggrin::smuggrin:,ezt a GA-s pólókra lehetne nyomtatni egy idézőjellel és Vik aláírásával,mondom ezt úgy hogy nekem is ilyen lámpám van :wacky:,de ha minden igaz akkor már nem sokáig .... :rolleyes:
Bocs az offért,akkor egy kicsit az akváriumról is.Egy szinten jó hogy egyre több napló van egy szinten meg nem mert így a fontosabb számomra érdekesebb naplókat elfelejtem megnézegetni.Ilyen a Tiéd is.Nagyon jól alakul az akvárium,mondjuk nekem még pár ág beférne a bal oldalra meg a kövekre lefuttatva,de ez az Én keresztem mindenhova fát raknék :facepalm:
Szóval csak így tovább (y)
 
így a fontosabb számomra érdekesebb naplókat elfelejtem megnézegetni.Ilyen a Tiéd is.Nagyon jól alakul az akvárium,mondjuk nekem még pár ág beférne a bal oldalra meg a kövekre lefuttatva,de ez az Én keresztem mindenhova fát raknék
Szóval csak így tovább

Köszönöm! A bal oldal tudatosan lett függőlegesen szellős, de a kövek közé még én is el tudnék képzelni valami kiegészítést. Van még pár kisebb faágam, amit direkt nem tettem be, hanem a növényesedéshez akarom igazítani őket. Meglátjuk. Fából tényleg sosem elég! :beaver:

Amúgy pedig kész a GW limited edition szerkó:

9292961.jpg
 

Attachments

  • 9292786.jpg
    9292786.jpg
    10.3 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
de ha minden igaz akkor már nem sokáig ....

Mi lesz helyette?

Amúgy már felmerült bennem korábban, hogy egy quadot is gatyába lehetne rázni ati reflektorokkal, pláne 2db dupla Osram elektronikus előtéttel, csak akkor már egy Suzuki karosszériába rejtett VW lenne. :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nyugisan telnek a kis ▼ mindennapjai az alapvető heti karbantartási rutin mellett. Asszem megtanulok még mellette horgolni is...

Némi habfolt feltűnését követően kiváncsian néztem bele a szűrőbe múlt hétvégén. Ez volt az első alkalom az indítás óta. A szokásos pár garnélán kívül minimális iszapot találtam csak az ülepítőben, viszont a perlon már 80%-ban el volt tömődve és a Seachem Purigen is elég barna volt. A jelenség forrása úgy fest meglett, de ezzel a kijelentéssel várok még egy hetet.

A világítást egy hete felnyomtam gyerekfényről pubertázsra. A hatás nem maradt el: jobban látunk a lakásban és nőtt az oxigéntermelés is. :astronaut:

Továbbá úgy fest, sikerült az állataim amazonia-görgető hobbiját minimalizálnom: a kipakolási útvonalak feltérképezése, és hathatós eltorlaszolása után töredékére csökkent az előtér porszívózásával járó szívás. Pipa. Azóta nagy a sunyítás, tuti valami nagy dobásra készülnek! :)

A hétvégén némi maszatolás következik, ezek közül választok egyet-kettőt:
  • az Anubiasok súlyozókavicsait ki fogom cserélni bazaltra, mert a vörös lávakő nagyon elüt a környezetétől
  • a jobb oldali farakást ki kell emelnem, mert még van benne egy kábelkötöző, amit likvidálni kellene
  • ha már kinn van, a fő karaktert adó göcsörtös ág dőlésszögén változtatok
  • és a telepítéskor kimaradt gyér mohakötözést bepótolom (fú, de utálom csinálni) :)
  • a Ludwigia arcuata vágása/sűrítése az utolsó stemes feladat, amivel együtt valamennyire össze fogom mosni a hínárcsoportok határait
A Rotalás nyomozást folytatva (ahol a fény lesz a megoldás), még az amúgy robbanékony Pinnatifida egyes régebbi levelei sincsenek csúcsformában (lyukak, foltok).
Sorra véve a dolgokat: kerek a tápozás, a dc szerint egyenletes a széndioxid szint, van elég fény. A TDS-t egy hónapja 125 körülire lőttem be, azóta ugyanazzal a mennyiséggel sózok vissza (másfél mérőkanál GH+). Most viszont 175-öt mértem, 3 nappal a vízcsere után. Sokat nem méricskélek, az tény :D Az esetleg bénán beállított vízkeménység > hullámzó CO2 szint nyomon indulnék el. Szerintetek?
 
Utoljára módosított:
86. nap

Helyzetjelentés. A stemek megint tarra lettek vágva, miután a Ludwigia arcuata végre megnőtt. A sűrítés kész. Most épp ez a növény a kedvenceim egyike, elképesztő vörös színt produkált az utóbbi hónapban.

A Pinnatifida futókkal való terjeszkedéséről pedig egy dolog jut eszembe: olyan, mint egy :blackalien:

Közben a homokba is nőtt egy pár csinos varázsgomba.

Aztán átálltam az Excelre, napi adagolásban. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy van-e bármi előnye egy hájtek rendszerben! Az algaprevenciós hatása szerintem városi legenda. Helyi ecsetelésre tényleg jó. Mit gondoltok?

A jobb kanyarban elterjedt a BBA. Pörög a víz, de nem fluktuál a co2. Kenegetem a gonosz löttyel. A fáról aztán leszedem a kifehéredett pamacsokat a japó mágikus sebészi kaparóval, a kőről viszont a fenének se megy vele, így maximum a sziámi fogja tudni lelelegni. Más para egyelőre nincs. :D

A versenyt ki kellett hagynom, mert december végére nem tudtam befejezni. Kár.
Még folyt. köv. most rohannom kell. Pács!

32257717682_fa54dd523a_o.jpg

31565565634_11afc68afa_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Szio!
Szép natúr akváriumot dobtál össze!Gratula!

Közben a homokba is nőtt egy kis H. verticillata... varázsgombák
Szerintem nem való oda!Túl vaskos!Talán egy kevés
Dennerle Marsilea hirsuta -Jobb lenne!

Pinnatifida futókkal való terjeszkedéséről pedig egy dolog jut eszembe: olyan, mint egy :blackalien:
Igen öt gyakran vissza kell vágni!De az alsó nagyobb leveleket mindig vissza vágjuk!
Majd a többi versenyre bedobod!Kell meg az akinak egy kis idő!(y)
 
Köszi Patrik! Én is szeretem nagyon. :) Most inkább még naturista ezzel a pucérságával, de már nem kell sok neki a dúsulásig. :)

Viszont a marsilea hirsutát nem győzném gyomlálni! Van egy másik faja, az nem barátságosabb?
 
Back
Oldal tetejére