• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Akkor legyen egy harmadik vélemény is: a jobb oldal tetszik, a baloldal fái viszont nem, amivel egyetértek az a finomítás apró kövekkel és vékony ágakkal. Ha viszont a terved a sűrű növényesítés, ami eltakarja a fákat, akkor jó ez az utolsó változat.
 
Szerintem az előző ennél azért lényegesen jobb !
...és szimmetrikusabb is :) De alapvetően egyetértek!

Akkor legyen egy harmadik vélemény is: a jobb oldal tetszik, a baloldal fái viszont nem
Az korábbi változat finomabb volt, ez utóbbi meg jobb arányokkal bír... bárcsak találnék még faanyagot a bal szélre! Amúgy nekem pont nincs gondom ezekkel a göcsörtösebb ágakkal, csak túl kontrasztosak az egyenesekkel szemben.

a vékony ágacskákat hiányolom egyedül
amivel egyetértek az a finomítás apró kövekkel és vékony ágakkal.
A díszítgetés majd csak ezután jön. Vékony ágak a vasfákon nem nagyon vannak.
A redmoor meg eléggé elüt tőle színben. Ötlet?

Ha viszont a terved a sűrű növényesítés, ami eltakarja a fákat, akkor jó ez az utolsó változat.
Viszonylag sűrű lesz a benőtt állapot.
 
A bal oldal fáit egyfelől vastagoknak érzem, másfelől az elrendezésük instabil hatású, mintha csak oda lennének állítva, nem kapcsolódnak szervesen az alapzat köveihez. Ha dús növényzet lesz körülöttük, úgysem fog sok látszani belőlük, a végén majd csak annyit kellene rajtuk mozdítani, amennyit szeretnél, hogy kilógjon a növényfalból. A vékonyabb ágakat csak az alapzathoz raknék, de ráér még az később is, addigra biztosan találsz megfelelőt.
 
DSC_2429.JPG DSC_2420.JPG DSC_2426.JPG DSC_2425.JPG

Előző hétvégén nekiduráltam magam, és kijavítottam mindent, ami nem tetszett. A szigetes megoldás ment a levesbe, és egy patakpart rézsűje lépett a helyébe. Találtam új fákat is. Elértem végre a számomra is késznek érzett hardscapehez, így innen már könnyű volt továbblendülni: feltöltöttem és beültettem. Azóta megvolt az első vízcsere, haladok előre.

7 óra fény, 1,4-1,6 bps, 140 tds full RO
Majd mérek a hètvégén.

Meglepődtem, amikor észrevettem egy potyautas sakurát falatozgatni az akváriumban. Egy korábbról megőrzött Cryptocorine levelei közt megbújva érkezhetett."The Martian" lett a neve: egyes egyedül egy távoli világon. Félelmetes lehet! :)
 
Utoljára módosított:
Nem fér be a szekrénybe a Hydor fűtőm, a plafont verdesi, mivel nem tudom függőleges helyzetbe állítani a 2073 felett. Mellé szerelném, de alig hajlik ez a 12-es cső, megtörik. Valami trükköt tudtok mondani, hogyan vezessem el? Eheim L-alakú tömlőtoldók vannak?
 
Utoljára módosított:
Nem fér be a szekrénybe a Hydor fűtőm, a plafont verdesi, mivel nem tudom függőleges helyzetbe állítani a 2073 felett. Mellé szerelném, de alig hajlik ez a 12-es cső, megtörik. Valami trükköt tudtok mondani, hogyan vezessem el? Eheim L-alakú tömlőtoldók vannak?
A legtutibb egy hajlított akril cső lenne szerintem. Az olyan sugárban hajlik, ahogy te szeretnéd és ráadásul nem is csúnya zöld. (Pont én beszélek...)
 
Nem fér be a szekrénybe a Hydor fűtőm, a plafont verdesi, mivel nem tudom függőleges helyzetbe állítani a 2073 felett. Mellé szerelném, de alig hajlik ez a 12-es cső, megtörik. Valami trükköt tudtok mondani, hogyan vezessem el? Eheim L-alakú tömlőtoldók vannak?
En szetvagtam a gyari muanyag szivocsovet, igy lett "u" es "l" alaku csovem. Az eheimnek van "l" profilja 4014050 a 12mm-es es 4015100 a 16mm-es szama.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nem fér be a szekrénybe a Hydor fűtőm, a plafont verdesi, mivel nem tudom függőleges helyzetbe állítani a 2073 felett. Mellé szerelném, de alig hajlik ez a 12-es cső, megtörik. Valami trükköt tudtok mondani, hogyan vezessem el? Eheim L-alakú tömlőtoldók vannak?
Minél több a törés, kanyar, annál nagyobb a veszteséged, csökken a flow.
Megoldás: http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-csocsatlakozo-konyok-16-22.html
http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-csocsatlakozo-konyok-12-16.html
Vagy ha van háttered, beállíthatod az aki mögé a nyomó ágba építve is.
 
A legtutibb egy hajlított akril cső lenne szerintem. Az olyan sugárban hajlik, ahogy te szeretnéd és ráadásul nem is csúnya zöld. (Pont én beszélek...)
Ugyanarra gondoltál, mint a többiek utánad? Ja, a színe alapján nem :D Ha a plexis boltokban kapható akril csövekre gondolsz, azokat sajnos csak minimum 2 méteres kiszerelésben lehet kapni.

Minél több a törés, kanyar, annál nagyobb a veszteséged, csökken a flow.
Megoldás: http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-csocsatlakozo-konyok-16-22.html
http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-csocsatlakozo-konyok-12-16.html
Vagy ha van háttered, beállíthatod az aki mögé a nyomó ágba építve is.

Az már amúgy is szevasz, mivel 12-re szűkítettem a 2073-at, hogy kisebb lily-vel tudjam használni. :)
Hátterem nincs. Most fóliát se ragasztok, mert szebb a fehér fal.

Egy próbát megér a mindannyiótok által ajánlott Eheim toldó. Végül is nem "L", hanem negyedív, ami talán egy kicsit kevesebbet fog az áramláson. Legalábbis ezzel áltatom magam!
 
Ugyanarra gondoltál, mint a többiek utánad? Ja, a színe alapján nem :D Ha a plexis boltokban kapható akril csövekre gondolsz, azokat sajnos csak minimum 2 méteres kiszerelésben lehet kapni.



Az már amúgy is szevasz, mivel 12-re szűkítettem a 2073-at, hogy kisebb lily-vel tudjam használni. :)
Hátterem nincs. Most fóliát se ragasztok, mert szebb a fehér fal.

Egy próbát megér a mindannyiótok által ajánlott Eheim toldó. Végül is nem "L", hanem negyedív, ami talán egy kicsit kevesebbet fog az áramláson. Legalábbis ezzel áltatom magam!
En is szukitem az experience 350 et 12-esre minden szerelveny a 16/22-es csovezessel van epitve (futes, reaktor) csak ezek utan szukitem 12-esre. Igy az osszes kanyar 16mm-es es igy a legnagyobb fojtas a 12mm lesz nem kell aggodnom a kanyarok miatt.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Helyzetjelentés: eltelt egy hét a rajt óta, és közben kétnaponta cserélgettem a vizet, a 2. naptól adtam Carbot, a 8. naptól meg elkezdtem a Brighty-K tápozást. A vasfa takonypóc lett, amit halak hiányában egyelőre fogkefézek és egy kis tömlővel leszívok.

A Cryptocoryne petchiik levelei elmállottak, a hínárok meg éppen szubmerszálódnak (az új kedvenc nemszavam). Tegnap bepakoltam egy csomó saját nevelésű Anubias petite-et, kis kavicsokra kötve. Egész jól lehet puzzle-özni velük :)

IMG_0856.JPG

Eddig nem mértem semmit, csak a tds-t, az meg 125 körül mocorog. Na, majd ma! Gyanítom, hogy a beállt szűrő sokat gyorsít, és ha a mérések is igazolják, akkor hétvégére beköltöztetem az Otocinclusaimat és egy-két új Siamensist. Az Amanók majd egy héttel később jönnek. Árgus szemekkel nézem, melyik kedvenc algám érkezik meg elsőként...

Azért ez a 13-ra szűkítés eléggé értelmetlennek tűnik, teljesen csalódott vagyok miatta. Az ugyanennyi literes előző akváriumomban a 17mm-es lily mellett még picit folytanom is kellett ugyanezt a túlméretes szűrőt, itt viszont nem képes olyan áramlást csinálni, hogy körbeérjen, és a befolyó alatt lévő növényeket is megmozgassa. Az üveg formája tökéletes, szóval kétlem, hogy azon múlik. Már most látom, hogy nincs egyenletes CO2 eloszlás (a dc sötétzöld mindenhol), és később, a pangó sarkokban felgyülemlő mulmról ne is beszéljünk. :mad: Mit lehet ezzel kezdeni?
 
Utoljára módosított:
A pasaréti kertészetből szereztem, kb. 20 kilós kiszerelésben kapható ilyen apró szemcseméretben. Ezt tettem az Amazonia alá is, hogy "levegős" maradjon a legalsó réteg, nomeg a balkonnövényeim alatt is ez a vízelvezető/víztartó réteg.
 
Üdv.
Mivel kötözted a kövekre az Anubiast és hol lehet beszerezni? Úgy néz ki mint a kertészeti kötöző csak barnában (kívül műanyag belül fémszállal).
 
Az a helyzet, hogy a 12. napon betettem 5 Otocinclust és egy sziámit, amik reggelre vidáman összekulázták az előtéri dekorhomokot. Ott legalábbis jól látszik. :poop::whistle: Alkalmazható erre a helyzetre Murphy törvénye: ami betojhat, az be is tojik! Vagy valami ilyesmi...

Tápozás. Nem világosodott a DC reagense, hiába pakolásztam előre-hátra. Aztán rájöttem, hogy meglehetősen régi a folyadék, tehát jó eséllyel fityiszt mutat. Kicseréltem, és feljebb tekertem a beoldást 2bps-re. Már sokkal szebb a színe, de még határesetnek érzem. Ezzel variálok még.

A másik fejlemény, hogy belekezdtem az ADA Step adagolásába is. Valami homályosan dereng, hogy a weboldalukon egy PDF-ből szedtem az infót, hogy heteket kell várni vele. Közben kiderült, hogy a zselés növények miatt nem szabad gatyázni.

Már csak annyi érdekelne, hogy a Step-1 kihagyása esetén a Step-2-vel is a full napi adaggal kell-e kezdeni, vagy csak a felével?
 
Utoljára módosított:
Íme az első nyírás utáni állapot:

DSC_2472.JPG

Növénylista

Rotala indica
Rotala spec. green
Rotala rotundifolia
Rotala wallichii
Ludwigia arcuata
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne petchii
Bolbitis heudelotii
Hygrophila pinnatifida
Eleocharis acicularis
Staurogyne repens (beültetésre vár)
Taxiphyllum barbieri

Következő lépés

Iszom egy kávét, majd a hétvégén még frodó köveket zúzok össze díszítésnek.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére