• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terror from the Deep

a nehézség abban van, hogy ez mindig fordul mindenfele. nagyjából öt másodpercenként másfele. :)
egyébként szépen befeketedett ahol kell neki, úgy nézem. még egy kicsit ferdén úszik, mintha alkohol is lett volna az előző vizében. :)
 
hát sok jelentéssel nem szolgálhatok.
elég nagy csalódás lett ez a scape, valahogy nem jönnek össze a dolgok. hátul a montevidensist ellepte az ecset, a kövek egyöntetű sötétzöldek, sehol nem látszik a szép mintájuk, az anubiasokon és a parvákon tetőtől talpig zöldpont és barna alga egyszerre, a tenellusaim kezdenek eltűnni, mert most ott konkrétan mindenhol monosolenium van, meg riccia - hogy ez utóbbi honnan jött, nem tudom.

a riccardiák a fákon és köveken nagyrészt felszakadtak, ahol megpróbáltam ritkítani, ami megmaradt az pedig feketedik.

nagyjából ez minden. illetve még egy: 23 darab kis lazacom van. mostmár konkrétan japán koporsó-hotel feelingje van a tanknak, úgyhogy hamar átrendezés kell, hogy a márnáktól megszabadulhassak, mert ez így már nagyon sok.
 
Szomorú olvasni ezeket a sorokat:(
Milyen irányban gondolkodsz rescape-el? Gondolom marad a jelenlegi felállás, hogy mindkét frontja felé szép arcát kell mutassa.
Köves? Fás? Esetleg a kettő elegye?
 
a fene se tudja... van egy nagy fatörzses, amit szeretnék megépíteni, és egy köves minimált is kéne. de még konkrét nincs.
 
a fene se tudja... van egy nagy fatörzses, amit szeretnék megépíteni, és egy köves minimált is kéne. de még konkrét nincs.
Én megnéznék tőled egy minimál iwagumis akváriumot is,az is jót mutatna minden oldalról;)
 
nem vagyok jó benne, ez kiderült már az iwagumi challenge-ken. de ettől függetlenül kéne valami jót építeni :)
csak nehéz lesz visszafogni magam a növényekkel.
 
valószínűleg ezek az utolsó képek a tankról jelen állapotában - már csak @keszalvo kollegára várok, hogy menjünk fát lopni, és szedem is szét. már ahogy időm engedi. :)
Sok viszontagságod volt vele, de ez a két kép alapján azt kell mondjam, hogy -az én szememnek legalábbis- ez egy szerethető akva.
Mi lesz a folytatás? Viktor nyomdokaiba lépsz és egy erdőt varázsolsz az akvádba?
 
Sok viszontagságod volt vele, de ez a két kép alapján azt kell mondjam, hogy -az én szememnek legalábbis- ez egy szerethető akva.
Mi lesz a folytatás? Viktor nyomdokaiba lépsz és egy erdőt varázsolsz az akvádba?

nem hiszem hogy tudnék annyi fát szerezni, amiből ebben a tankban olyan erdőt lehetne gyártani :D
másrészt annak szerves része az emelkedő talaj, azt itt nagyon nem lehetne megoldani jól.

ezzel együtt maradok a fásnál. csak most 2-3 brutál fa lesz a néhány satnya helyett. ha találok. :)
 
tisztelt publikum

nagyon nagyon nagyon itt az ideje egy szétszedésnek. emiatt szeretnék érdeklődni, kinek lenne szüksége
- hatsávos márnára (@Pecás te erre jelentkeztél valamikor, még fenntartod? vannak huszan elvileg, gyakorlatilag talán 17-18an)
- rombuszsávos márnára (@Pecás szintén? tízről indult, talán megvan még mind)
- fekete császárlazacra
- eredeti színű csíkos császárlazacra

kék garnélák nincsenek, valószínű mind lazacgyomorban végezte. az otokat megtartom, amanok eltűntek (gyanítom, hogy nem kajává váltak, azért ekkora szája még a lazacoknak sincs), sziámiból egyetlen egy maradt.

növényt nem adok senkinek, mert iszonyatosan rossz állapotban vannak - azon kívül mindent az égvilágon ellepett a monosolenium tenerum, szétválaszthatatlanul összenőve velük. úgyhogy kb minden megy a kukába.

de 1-2 héten belül meg kell legyen a szétszedés, mert utána annyira sok dolgom lesz és itthon se leszek egy hétig, hogy így nem maradhat (rohadt monosolenium pl kétnaponta eltömíti a beszívóágat).
 
Már pont akartam írni hogy mikor bontod vagy már ránőtt a gaza a nappalira :D
Egyébként ha kellek szólj ;)

szólni fogok, @ozzy kollegának is, de egyszerűen képtelen vagyok sok előfeltételt teljesíteni - pl. még csak a hátsó fele van meg az elképzelésnek. valamelyik nap nem jössz át a héten, hogy megnézzük a maradékot?

emellett a co2 palack is most fog kifogyni, meg az átmeneti tárolásra való hordók is csak júliusban állnak rendelkezésre, valamint augusztus elejére meg kell legyen, mert elutazunk - szóval mostmár kényszerítő körülmények vannak. de még sehol se tartok az előkészítéssel.
 
Back
Oldal tetejére