• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terror from the Deep

nebula

VIP kertész
ha addig várok, amíg normális nevet találok neki, sose lesz napló. :)

tehát második nekifutás a 272 literes térelválasztóval. a hétvége az előző scape nyugdíjazásával telt - szombat szétdurrantás, vasárnap építés - lelkes és hozzáértő kollegák segítségével, akik nélkül nem jöhetett volna létre semmi, nemhogy ez. :) a névsor @ozzy, @keszalvo és @mdk01.

az ihletet keymaker 2013as AGA-résztvevő berendezése szolgáltatta, amikor azt megláttam, tuti biztos lettem benne, hogy nekem egy hasonlót muszáj építenem.
a lehetőségek persze behatárolták az építést, ezzel együtt nagyon bejön az eredmény.

hardscape:
- zöld márvány kövek
- "mocsári gyökér" címzetű fa dekor, ez, amennyire sikerült utánajárnom, a mocsári ciprus gyökere
- ezen felül egy @keszalvo által előállított másfél méteres nyárs:)
- a talajt fekete zúzott márvány alkotja, már többször használtam [rock on the ridge például], és azon kívül, hogy kicsit könnyű, ideálisan működik és nem teszi gajra a vizet.

flóra:
- minimális micro needle az előző berendezésből
- szintén onnan egy kevés eleocharis montevidensis
- ugyanonnan ludwigia arcuata és egy apró hygrophila araguaia tő
- kimentettünk egy kevés littorella uniflorát és egy veder echinodorus tenellust is
- egy férfiökölnyi riccardia is visszakerült, @keszalvo moharagasztó mester keze munkáját dícsérve
- valamint három apró hygrophila pinnatifida is megmaradt.
- érkezett 10 tő anubias petite, valamint maradt még vagy 15 tő a régiből is, ezek nagyrésze bekerült
- jött ozzytól egy csomó ranunculus, végrevégre, remélem harmadik nekifutásra megmaradnak nálam
- és végül ozzytól szintén érkezett egy aprócska bucephalandra, ami nagyon remélem, hogy szeretni fog itt.

fauna:

- a régiek, hatsávos és rombuszsávos márnák, sziámi és ezüst crossocheliusok, császárlazacok, blue jellyk és amanok. egyelőre szokják a helyet, a márnák fosnak mint a fene, a lazacok már elvannak, de a két és fél nap koplalás után beszórt három kocka mysis egy része a talajon maradt, szóval még nem fér a zabszem a seggekbe.

technika:
- még a szétbontás estéjén sikerült kettéreccsentemen a gyönyörű skimmeres szívóágamat, és nem fogta meg se a kétkomponensű epoxy, se a pillanatragasztó, úgyhogy itt most kicsit gondban vagyok. visszakerült a tákolt tartalék, ami a kockában teljesített sokáig szolgálatot, de ez csak 20as cső, nagyobb átmérő kéne.
- a szűrés a megszokott 60 literes hordó, bontás nélkül. mivel sikerült 120 liter vizet megmenteni a régi tankból, és a szűrő is ment folyamatosan [némi szünet kivételével], így remélem az algák megbocsájtanak és ez csak egy nagyobb vízcserének fog számítani. mindenesetre most egy ideig adagolok bacit.
- kölcsön nagynyomású szett, 2kg palackkal, kisszsu féle.
- a régi függesztett diy világítás 6x36w csapos kompakttal.
2nd_5.jpg

2nd_6.jpg

2nd_7.jpg


2nd_4.jpg

2nd_1.jpg

2nd_2.jpg

2nd_3.jpg


a feltöltés után legnagyobb örömömre a víz kb. minimálisan ködölt csak be [még egy jó pont a talajnak], mára tökéletesen tiszta lett. most azon izgulok, hogy a keszalvo által kerített fa nehogy valami gondot okozzon, mert élő vízből származik és nem volt semmiféle lehetőségem se kifőzni, se kisütni [se kisüsti]. mindenesetre remélem a halak rövig úton elintézik a nemkívánatos betolakodókat.
 
most azon izgulok, hogy a keszalvo által kerített fa nehogy valami gondot okozzon, mert élő vízből származik és nem volt semmiféle lehetőségem se kifőzni, se kisütni [se kisüsti]. mindenesetre remélem a halak rövig úton elintézik a nemkívánatos betolakodókat.
Nem kel aggódni,nem lesz gond,ha meg még is kimászna valami akkor nem hiszem hogy a mindent felfaló halaidnak gondot okozna.;)
Marha jó lett már így első naposan is tettszik,és feltöltve is azt mondhatom kellett oda a tenellus,csak tudod majd kordában tartani.Előre meg majd ha a kicsit bontod a kövektől indulva beültetsz egy kis elatine-t,aztán kész is.
És szerintem sikerült eltalálni azt az arányt is hogy ne legyen ebből is dzsungel a végére.:)
Kíváncsian várom majd kb 2 hónap után mit mutat.
A napló név meg ...... :D
Szóval itt is megköszönöm a lehetőséget hogy ekkora akváriumban építhettem,na meg végre személyesen együtt @ozzy mesterrel akitől a kezdetekben na meg ma is sokat lehet tanulni (y)
 
:eek:Bakker ,az egy szigony ott középen????:LOL:
Amugy klafa lett ,nagyon tetszik(y)Ügyesek vagytok.
De a cím mire is utal???A srácok terrorban tartottak az építéskor????:)
 
De a cím mire is utal???
...ha csak nem arra, hogy a sarokban bandázó márnák terrorban tartják a császárokat, amiket nagy nehezen összevadászott nekem Ati;)
Jó lett, le a kalappal!(y) No majd egyszer élőben is rákacsintok;) ha sikerül.
 
'Stét kívánok!

Köszönöm a lehetőséget @nebula szaktársnak, hogy részt vehettem a projektben,
gondos előkészítést végzett szombaton, flottul ment az építkezés.
Tegyük hozzá, képes volt volt két hete az egész hardscape vázlatot pestre hozni, s legoztunk egyet nálam a konyhaasztalon :)
Szerintem jól lett a cucc, apró finomításokra szükség lesz, de büszkén vállalom, hogy részt vehettem a létrehozásában.
@keszalvo a legtehetségesebb moharagacsoló, akivel eddig találkoztam.(y)

Savazzon aki akar, én (érthető módon) nem tudok. @letsgodisco (is) csendben van, ez pl. gyanús.... :nailbiting:

Urak, megtiszteltetés volt, süssön Rátok a Nap!

ui: hálás köszönet a csajoknak a csilisbabért, s az útravaló mézeskalácsért!
 
ide is egy kis update, bár nem sok minden érdemleges történik, és interest se nagyon van.

119th_1.jpg

119th_2.jpg


kb ennyi. az ecset kezd elmúlni, átcseréltem a másik lilyre, ami nem a felszín alatt küldi körbe a flowt - meg kell mondjam, amikor megérkezett, mérges voltam, hogy nem jó a forma és nem mozog a felszín eléggé, mert átlóban lefele nyomja a vizet, viszont most pontosan tökéletes, így a hosszú fa nem kapja koncentráltan.
szóval így állunk. kéne riccardiát írtani, de én nem merem, majd megvárom, míg egyszer @keszalvo erre jár :D
 
hát dübörögni dübörög, de változni semmi nem változott, úgyhogy kb ugyanazt látni, mint feljebb :)
próbálom a nyársakat kissé megtörni, jelenleg keresem hozzá a megfelelő növényt, most a monte carlo van soron. az amanok szökdösnek, amúgy mindenki nagyon jól érzi magát.
 
hát dübörögni dübörög, de változni semmi nem változott, úgyhogy kb ugyanazt látni, mint feljebb :)
próbálom a nyársakat kissé megtörni, jelenleg keresem hozzá a megfelelő növényt, most a monte carlo van soron. az amanok szökdösnek, amúgy mindenki nagyon jól érzi magát.
mikori telepítés az amano?
nekem bevált, hogy 3 hétig lefolpakoztam az akvámat. 1 sem mászott ki azóta. megszokták a környezetet, pedig van lehetőségük kimászni.
 
visszautalva erre a csendes megjegyzésre azért azt tudni kell, hogy itt komoly kiképzésnek vannak kitéve a fauna tagjai, főleg hétköznapokon, amikor rajtuk kívül egyedül én vagyok itthon :singing::singing::cool:

ehhez azért már ők is idomulnak, legalábbis viselkedésben. egy rövid dokumentáció:

ezen felül egyébként ma a 154. napot tapossuk. sák.
154th_1.jpg
154th_2.jpg
154th_3.jpg
154th_6.jpg
 
Nálad hogyan terjed így a tenellus :eek:,nálam meg akár hova tettem eddig mindig stagnált.
No csak eljutok majd hozzád,és ha esetleg lesz tenellus,no meg egy kis crypto parva akkor azt szívesen elhozom :D
A fákat szerintem ki kell egészíteni még legalább 3-4 a sarokból előre nyúló inkább girbe gúrba ággal,ezt már beszéltük is úgy hogy ezen már rajta vagyok csak jussak el gyűjtögetni.:)
 
Back
Oldal tetejére