• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terror from the Deep

Nálad hogyan terjed így a tenellus :eek:,nálam meg akár hova tettem eddig mindig stagnált.
No csak eljutok majd hozzád,és ha esetleg lesz tenellus,no meg egy kis crypto parva akkor azt szívesen elhozom :D
A fákat szerintem ki kell egészíteni még legalább 3-4 a sarokból előre nyúló inkább girbe gúrba ággal,ezt már beszéltük is úgy hogy ezen már rajta vagyok csak jussak el gyűjtögetni.:)

én éppen azt szeretném inkább tudni, hogyan lehetne visszafogni ezt a rohadt gyomnövényt :D
mindennapos küzdelem, hogy a számára rendelt területen ne fusson túl. egyébként @ozzy tanácsára izomból megnyítam fűnyíró elven másfél centisre, mint a parvulát. jól is néz ki, de a riccardiát továbbra se tudom közüle kiszedni, egyöntetűen mindenhol van közte. :(

ragasztottam MCt a fákra, már a gyökere meg is indult, azzal is lesz majd harc, már látom.

ami a crypto parvát illeti. én eddig nem tudtam, hogy ez a növény ilyen szinten indázós. alapban ugye az első kőrakás elejéhez volt ültetve egy tő. az nagyon szépen sokasodik - és az első kőrakás rendezői jobb oldalán hátul, húsz centire az anyatőtől egyszercsak előbújt. mostmár ott is hat nagy levélből álló telep van. ennyit kúszott a nagy sziklák alatt étlen-szomjan o_O:jawdrop::jawdrop::D
 
jól is néz ki, de a riccardiát továbbra se tudom közüle kiszedni, egyöntetűen mindenhol van közte

látszik hogy lányos apa vagy :D mit aggódsz ezen? ha jól elvannak együtt hagy bulizzanak...
természetesebb az összkép, szétszedésnél meg lesz egy marék riccardiád. Hol itt a gond? :cool:
 
az a marék riccardia az két húszliteres vödör lesz lassan. :)
egyébként engem zavar. mittomén miért. csak. :D

a bucephalandra nagyon nem érzi jól magát :( rakjam valahova közelebb a fényhez? most lennvan az elülső sziget oldalánál a résben.
 
a bucephalandra nagyon nem érzi jól magát :( rakjam valahova közelebb a fényhez? most lennvan az elülső sziget oldalánál a résben.

érdemi tanácsot nem tudok adni, nálam is csak kb. 9 hónapja laknak, amit eddig le tudtam szűrni tapasztalatként: legjobb ha minél kevesebbet piszkálod :)

@Tibi esetleg tudja-e árnyalni a képet, ha kérhetem? :pompous:
 
hát eddig beérkezése óta összesen egyszer lett piszkálva. de most a halak lerágják az új hajtásokat, úgy veszem észre, szóval ez nem jó hely neki.
 
az sem kizárt....

az a marék riccardia az két húszliteres vödör lesz lassan. :)
egyébként engem zavar. mittomén miért. csak. :D

egyébként rájöttem, hogy lehet egyben megoldani az egész problémakört, négy lépésben :facepalm:

1. szedd fel a riccaridás tenellust, válogasd szét őket
2. ültesd vissza a tenellust
3. add el a 20 avagy több liter riccardiát
4. az árából vegyél bucét, s tedd be őket a másik tankba... vagy a sziámikat :D
 
jahhh :)

egyébként ha jól emléxem, nekem is volt sziámi abban az akvában ahol a buce is, s nem tapasztaltam ilyet.
mondjuk azok kicsik voltak, nem ez a torpedő méret mint a tieid...
szerintem ha megnőnek, megbarmulnak, nálam anno a weeping mohát ették rendületlenül, de a középső vékony száracskát azt meghagyták a kis ínyencek :cool:
 
a 65 literben a monosolenium bokromat csapták szét egyik napról a másikra, holott előtte egy hónapig hozzá se nyúltak. nem normálisak. :)
 
juszt se naplózom agyon. :D
ezen nincs is mit egyébként.
No, azért ahogy nézem, mégis akadt...;)
Jobb ez így, legalább tudjuk, mi történik ott az utca sarkon.
A cripto parva mivel cryptocoryne féle, nem meglepő, hogy indákat is hoz, főleg egy olyan akvában, ahol jócskán kényezteted is.:)
A tenellus nyugton marad, ha nincs rendesen kiszolgálva -sajnos nálam így sztrájkol:(
 
azért a parva ilyet még nem csinált nálam. csak vastagodott iszonyúan. de 20-30 centiket nem költözött nyomás alatt. :)
 
ezek a kis huncutok csak leikráztak valahogy megint... láttam egy pici lazacot, kétszer, de eléggé más formája volt úgyhogy zseniális logikai láncot felállítva legalább két kishal van. :)
 
a migránshelyzet nálam is fokozódik - egy akváriumkatasztrófa nyomán földön[vízben-]futóvá vált fekete tetrát voltam kénytelen ma befogadni. most öt perccel ezelőtt került betelepítésre elég hosszú szoktatás után, de ezzel együtt sem vagyok biztos benne, hogy túléli szegény, elég rossz bőrben volt, mire ide került.
mivel a többi lazac viszont szemmel láthatólag jól érzi magát, remélem a wellness körülmények azért uszonyra állítják.

hogy aztán a viselkedése milyen lesz itt, arról nincs egyelőre fogalmam se, főképp a garnélák vonatkozásában.
 
Back
Oldal tetejére