• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terra Plaza - 2012. október 14.

Tervezed a megjelenést az őszi TP-n?


  • Total voters
    107
Mi is megjártuk, szerencsére időben mentünk, ezért nem volt 100 méteres sor. 2 gyerekkel zéró közlekedés. Sosem voltunk még, véleményem szerint egy ekkora rendezvénynek ez nagyon pici hely. Babakocsival lehetetlen volt közlekedni, volt hogy percekig álltunk mert senki nem engedett el szemben, meglepő volt, hogy ennyi p@raszt ember van egy állat börzén...azt gondolná az ember, hogy aki az állatokat szereti az értelmes, tévedtem...
A másik pedig a kiállítók. Nem hívnám ezt kiállítás/börzének. Ez 90%-ban arról szólt, hogy az üzletek kivitték a portékáikat árulni egy piacra, ahol rengeteg ember van, ez is csak a pénzről szól. Kiállítás? Hagyjuk már. Miért is kellett fizetni belépőt? Hogy vásárolhassak? Tisztelet a kivételnek, de kiállítás talán 3-4 standon volt. Azt gondoltam, hogy ha már belépőt szednek akkor látnivaló is van. Érdekelt volna több dolog is. Hogyan kell hüllőt tartani, milyen egy tengeri akvárium, mi kell hozzá stb...Kiállítást csak nyomokban tartalmaz ez az egész. Mondhatjátok, hogy elfogult vagyok, de aki kint volt igazolhatja, a GA standján kívül sok kiállított dolog nem volt...Ez egy jó kis családi program lehetett volna, de nem az lett. Most meg nem mondom mennyi egy belépő a tropicariumba, de én azt vártam, hogy a belépő mellé kapok is valami élményt, én főleg nézelődni mentem, de sajnos a dobozokba zárt portékán kívül sok mindent nem láttunk. Persze egyetértek azzal, hogy vásárolni lehet, sőt. Az arányokkal van a baj...
Azért lett hosszú, mert kiakadtam:mad:
Kicsit keserű szájízzel távoztuk, a GA stand szuper volt, szerencsére az érdeklődő is sok volt, ezért csak átszaladtunk, meg a gyerekeknek megmutattam az érdekességeket. És Nigro-nak köszönhetően gazdagodtam pár halaccsal, külön köszönet a hajnali halászatért(y)
Ha nem gyerekkel lettünk volna, valószínű eltöltök még 1-1,5 órát.
Szívemből szóltál! Egyetértek. A sok lökdösődés minket is kikészített, most komolyan? 1 perccel hamarabb megnézi/átjut...
 
Most először én is rossz véleménnyel vagyok a terráról. Nincs mese, túlnőtt önmagán. Kevés látogatóval minden árus tudott régen beszélgetni, de ennyi emberrel ez csak futószalag szerűen, személytelen módon megy. A másik helyen sokkal jobb volt szerintem. Mindenesetre ajánlom mindenkinek, hogy a belépő árát költsétek üzemanyagra és uzsgyi Törökbálint, az tényleg nagyon jó élmény! Ha a következő terra is itt lesz, azt hiszem én kihagyom :(. Pedig a hely nagyon jó, csak sokan vagyunk.

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Apropó, egy biztos: a GA ismét megmutatta, hogy hogyan kell ezt csinálni. Rengeteg munkát és szenvedélyt fektettek bele és még mindig nincs semmi ami akár csak megkozelítette volna a standjukat. Elfogult vagyok, de attól még igaz :p.

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Mire gondolok? :)

553395_371680442911714_1068275443_n.jpg

Foto by: Moszat
 
Apropó, egy biztos: a GA ismét megmutatta, hogy hogyan kell ezt csinálni. Rengeteg munkát és szenvedélyt fektettek bele és még mindig nincs semmi ami akár csak megkozelítette volna a standjukat. Elfogult vagyok, de attól még igaz :p.

Tapatalk HD - Nexus 7
Nem is nagyon volt más stand:) Pont erről beszéltem, asztali árusokkal volt tele az egész, pár látnivaló. GA stand komoly volt. Először azt hitem, hogy az állványzat a házé:D Tisztára olyan érzete volt, mint egy német kiállító hangárnak. ott jön csak ez a színvonal.
 
Akkor néhány fotó tőlünk is.... a többit a flickr-en megtaláljátok:

Flickr: viktorlantos' Photostream

Reggel még ez fogadott...

8087896031_a95bc16a61_c.jpg


Később már inkább ez..

8087904442_9ea1ebd06c_c.jpg


8087924443_cfe17bc553_c.jpg


Amikor a fotóst fotózzák.... ugye @Moszat? :)

8087913336_5fb504508b_c.jpg


Egy kis Vuppa...

8087903281_613bb4f1f6_c.jpg


Egy kis ADA Solar fehérben....

8087900119_aac723318e_c.jpg


Egy szép Elatine mező....

8087901757_e11ffbf9ea_c.jpg


Egy kis ADA Aquasky 602....

8087897511_5afd5ac56e_c.jpg


És akikről talán többet beszéltek ma mint rólunk.... kevesen voltak ilyen szerencsések pfff :)

8087933461_efd595103b_c.jpg


Köszi, hogy eljöttetek és pár szó erejéig, de behahóztatok.(y)
A boltban a következő 2 napban erős káosz várható, de szerdára már normalizálódik a szitu.

Még több fotó a flickr oldalamon: Flickr: viktorlantos' Photostream
 
Azért nem mentem mert.......................tavaly megfogadtam, hogy többé nem vagyok hajlandó annyit sorba állni a bejutáshoz illetve a valóban érdekes standokhoz. Amúgy is tömegiszonyom van de ami a tavaly őszin volt betette nekem a kulcsot.
 
Na akkor én is leírom az élményeimet erről a "kiállításról".

Sikerült a feleségemet és 4 éves fiamat rávenni, hogy menjünk ki. Jó lesz az, kígyók békák, sok-sok halacska...
Először is parkolóhelyet nem volt könnyű találni. A kocsik mennyiségéből már számítani lehetett valami kellemetlenre. Majd megláttuk a jó 100 méteres sort. Beálltunk, közben eleredt az eső. Egy kb. fél órás várakozás után bejutottunk a konzervdobozba. Direkt nem a GA felé indultunk. Azzal akartam a napot megkoronázni. Szóval jobbra vettük az irányt. hát elkeserítő volt. Az asztalokhoz nem lehetett odaférni, ráadásul szinte mindenhol ugyanazok az állatok voltak. Ugyanazok a kígyók, ugyanazok a békák, gekkók. Uncsi. Mondjuk az egyik helyen egy kedves "kiállító" felajánlotta hogy az egyik kígyót kiveszi, hogy kisfiam megsimogathassa, ha akarja. Ez pozitív volt. Bár már akkor is a karomban vittem, mert a tömeg teljesen elnyomta volna. Egy helyen láttunk csak édesvízi halakat árulni.
Végül elértünk a GA standhoz, ami olyan volt, mint egy báró a plebs között. Látszik, hogy a GA csapata más dimenzióban játszik! :)
Kivilágított aksik, minőségi termékek, überdekoratív csajok! :) Kedves eladók, akikek egy kicsit el is lehetett beszélgetni, bár sajnos nem mindenkihez lehetett hozzáférni. (Cecska mestert valaki olyan szinten lefoglalta, hogy nem tudtam vele még egy szót sem váltani, pedig jó lett volna).
Szóval GA stand maradt a végére, utána már a lögdösődéstől elfáradva hazamentünk.

Drága feleségem miután kijutottunk kedvesen megjegyezte, hogy legközelebb ilyen eseményre jöjjek magam. Én azt válaszoltam neki, hogy inkább nem akarok többet ilyen eseményre jönni. Borzasztó nagy csalódás volt, mindez két felnőtt jegy áráért. Ha belegondolok azért a pénzért kifutotta volna egy törökbálinti látogatás is. Ott meg aztán lenne mit nézelődni. :)

Bocs hogy hosszú voltam, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ez nagy csalódás volt.

Viszont GA-nak ismét egy szép kövér piros pont.
 
A
És akikről talán többet beszéltek ma mint rólunk.... kevesen voltak ilyen szerencsések pfff :)

8087933461_efd595103b_c.jpg

Nem mertétek már bevállani, hogy a lányok térdelnek, és Ti álltok? :D :ROFLMAO:

Olvasva itt a beszámolókat, jól döntöttem, hogy én a múlt héten Törökbálintra látogattam ki. Legutóbb én is a csöppemmel voltam kint, de a tapasztalat hasonló.

Viszont ez felveti azt a kérdést, hogy az interzoo mintájára nem lehetne itthon is egy minőségi kiállítást összehozni? Valóban bemutató jelleggel. Látszik, hogy van igény erre is, meg szerintem lenne arra is. De ezen agyaljanak a nagyok. ;)
 
Mi fél 11-kor álltunk be a sorba kedves feleségemmel és kb. 20 perc alatt be is jutottunk.
Első utunk a GA standjához vezetett természetesen. Megcsodálva a szépen összehozott kiállításukat, majd egy kis beszélgetés Viktorral. Utána körbejártuk az egész kiállítást, útba ejtve az ásványtani és a természettudományi kiállításokat is. A végén, miután már nagyon zsibongott a fejünk, visszatértünk a GA-s csapathoz. Még egy kis bámészkodás, majd kis beszélgetés Nigro-val és Keymaker-el és kedves feleségével, utána irányba vettük a kijáratot egy jó kis élménnyel gazdagodva zártuk a programunkat.
Egy pár kép azoknak, akik nem tudtak eljönni. Biztos tesznek fel mások is még. Fényképezni nagyon nehéz volt a tömeg miatt sajnos, de azért egy pár csak sikerült:
IMG_4434.jpg


Köszönjük a szép élményt a csapatnak! (y)

Még több kép!

Lekaptál engem és a barátnőmet miközben fontos információkat szívtunk magunkba :D
 
Azért durva, hogy ott sétálgattunk egymás mellett, anélkül, hogy tudtuk volna.

Legközelebb a fórumtagoknak valami megkülönböztető jelzés kellene a ruhájára, hogy felismerjük egymást! :)
Elszalasztottunk így egy csomó jó beszélgetést szerintem. :)
 
Nagy nehezen én is kijutottam :) Csak 3 óra autózásba, és fél óra sorbaállásba került... de azért megérte. Főleg a GA-s stand miatt :) A tömeg tényleg borzasztó volt, az asztalokhoz nagyon lehetett odajutni, de amit akartam venni, azt többé-kevésbé sikerült is. Jó lett volna pár szót személyesen is váltani a GA-s csapattal, de legalább most már nem csak fényképekről láttalak benneteket (ha valaki bambán bámult benneteket,az én voltam) :D
A legközelebbi célállomás azt hiszem Törökbálint lesz :)
 
Aktív fórumozóknak, naplóval rendelkezőknek: "Hivatásos Akvakertész" feliratú póló! :)
Esetleg egy kis ADA logo :) csak a reklám végett :)
 
Back
Oldal tetejére