• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri herkentyűk

A fonalalga indulaskor termeszetes, nem kell ellene kuzdeni! Ezt hivjuk algavaltasnak ami 3-5 het alatt lezajlik. Eloszor barnaalga majd zoldalga formaban majd utana jon a voros meszalga amit mar szeretunk :) szoval csak varnod kellett volna egy kicsit...

Elokovet kifozni???????
Ekkora butasagot :(
Az eloko lenyege a benne levo millio eletforma ami beinditja az akvariumot es kialakitja a biologiai egyensulyt...pont a lenyeget vesztette el...raadasul a sok doglott eloleny most csak bomlik benne es nemcsoda hogy magas a nitratod (es gondolom a foszfatod is). Elokobol szoktak szarazkovet kesziteni de azt NaOH-val zeljesen sterilizaljak (kifeheritik)...
 
Az élőkövet nem főztem ki. A szárazkövet főztem ki, amin a fonálalga elburjánzott. Az élőkő visszament a technikai tartályba.

Foszfátom nulla. Legalábbis a salifert teszt szerint.
 
Nem az én technikaimba került vissza, hanem oda, ahonnan kaptam. Neki már nem fér az akváriumba.
Az én technikám jelenleg a Tibi aksijához hasonló. Nincs technikai tartály. A következő rendes tengeris tervezése folyamatban van.
 
Gyerkőcök mit mondanak Tibi? Jobban leköti őket? Vagy a tengeri sem? Vagy még az újdonság varázsa? :)

A boltit szoktam nézegetni, de igazából nagy változást akkor látok ha valami új dolgot telepítünk be :)

Milyen spec aljzószereket használsz a korallokhoz?
Egy fokkal jobban érdekli a gyerekeket, mint a taiwanok. Mondjuk 1-2 percnél többet nem nagyon töltenek az akvárium előtt, de nem is nekik csináltam!:D
Még nem tudom, milyen tempóban fognak nőni a korallok, de ha az arcuata-nál lassabban, annak örülni fogok. Nem sietek sehova.

Fagyasztott cyclops-ot és egyéb apro tengeri fagyasztottat kapnak, 2-3 naponta. Száraz tápból van Fauna Marin Ultra Ricordea/Zoanthus, Ultra LPS Grow+Color és egy folyékony táp: Aquaforest Coral F, ez zooplanktont és phytoplanktont tartalmaz.
 
A legjobb kaja ha veszel mindenfele nyers tengeri herkentyut (rak, tintahal, polip, stb) ezt osdzeturmixolod foghagymaval meg vitaminokkal es lefagyasztod mondjuk egy jegkockatartoba. Ennel jobb tengeri kajat nem tudok ;)
Arra azert figyelj hogy ne fuszerezett cuccokat vegyel...
 
Egy növényes akváriumból csináltam a tengerit, konkrétan ebből: Növényes - Legacy | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

A technikai különbségek: más típusú szűrés és tengeris csövek a lámpába. 64l-es az akvárium, ezt bőven elviszi egy kis belső lehabzó, ezt a használt piacon találtam: Tunze 9004. Van még egy Jebao RW4-es vezérelhető áramoltatóm és egy ozmóvíz utántöltő szivattyúm.

Szerencsére a technikának a nagyja már megvolt, mire kaptam egy fülest, hogy van 11kg élőkő sporttársi áron, de azonnal hozni kell. Ekkor persze még be volt rendezve a növényes.
Elhoztam egy hordóban a köveket, azt sem tudtam hogy néznek ki. Mikor itthon kinyitottam a hordót, tök zavaros volt a víz. Nem sok jövőt jósoltam neki, de belógattam az áramoltatót. Másnapra kristály tiszta lett a víz.:)

Gyorsan szétszedtem a Legacy-t, majd megpróbáltam valami szirt félét építeni a köveimből. Nem vacakoltam sokat, nem akartam kinyírni az élőköveket. Feltöltöttem tengervízzel, beraktam az áramoltatót és a lehabzót és elindítottam.

Itt is van egy bejáratási szakasz, lezajlik egy algaváltás, mérni kell a paramétereket, ezeket a tengeris irodalomban megtaláljátok.

Sokkal simábban ment minden, mint amire számítottam és a karbantartás is sokkal egyszerűbb egy növényesnél. A fenntartását még drágábbnak sem mondanám, de erre ne vegyetek mérget, nem számoltam utána.

Teljesen más világ, mint az édesvízi, minden mozog, mindenhol élet van. A köveken sokféle csiga, féreg és kicsi rákocskák érkeztek, ezek az első perctől érdekesek voltak nekem. Van 3 remeterák, 2 lysmata amboinensis, 1 wurdemanni és egy bohóchal, akinek a párja öngyilkos lett.
Tanúsítom: tényleg tele van ilyen apró minigeronimókkal -- kemény mozi! Gyönyörűek ezek a képek, de nagyon örülök, hogy ezek a lények akkorák amekkorák, és én meg ekkora vagyok. De @Tibi ez az akvárium már fél éve is tök jól nézett ki, a rinyálás az én dolgom ezen a fórumon. Pic or gtfo.
 
Hello Srácok!

Nem is gonoltam volna, hogy vannak még itt többen is, akik ilyet is, olyat is üzemeltetnek.

@Tibi nagyon szépek a fotóid!!! A gép a jó? Tudod a titkot vagy egy lehelletnyi utómunka? :) Utómunka nélkül megmutatom a legújabb szerzeményemet (Euphillia paradivisa - talán :rolleyes:) :

22054774464_d526a076a6_c.jpg

ja, és terjed/támad a Xenia:

22489582340_51aaa3ce14_c.jpg

Üdv: Robi
 
A xeniaval vigyazzal mert kiirthatatlan...

Szia!

Igen hallottam, és mondták is, de egyelöre örülök, hogy feltámadt és fejlödik, mivel az elején teljesen "lelegelte" egy, az élökövekkel kapott rák (pilumnus villosissimus). Nagyon gáz helyzet volt... (n)

Üdv: Robi
 
Nagyon szép lett! A mandarinhal eszi a fagyikajat?
Köszi! :)

A mandarin csak pár napja van nálam, még nem figyeltem ki. Egyenlőre bőven van mit ennie, de tudom, hogy figyelni kell rá! Van esetleg valami trükköd az etetésére?
 
Köszi! :)

A mandarin csak pár napja van nálam, még nem figyeltem ki. Egyenlőre bőven van mit ennie, de tudom, hogy figyelni kell rá! Van esetleg valami trükköd az etetésére?
Eleve csak olyant szabad megvenni aki már eszi a fagyikajat...úgy szokták raszoktatni hogy kulonteszik egy pici medencébe és azt telenyomjak fagyikajaval hogy akkor levegőt vesz akkor is kaja menjen a szájába...normál akváriumi körülmények között nem eszi csak az élő elégséges de abból sokat...szóval nagy akváriumba való ahol sok kis elő kaját talál...
 
Back
Oldal tetejére