• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri herkentyűk

Tibi

Legenda
@Selena kolléga után én is mutatok pár tengeri herkentyűt, ők egy átalakított növényesben laknak. Nem fogom naplózni!:p

A színeket remélem jól eltaláltam, a hülye kék neoncsövek mellett nem egyszerű feladat.

21475607153_62b3830026_b.jpgRicordea florida by Tibor Zilahy, on Flickr
21473907304_13f9ee0140_b.jpgRicordea florida by Tibor Zilahy, on Flickr
22084235552_a6d4d87497_b.jpgFungia sp. by Tibor Zilahy, on Flickr
22096745425_f954b225f6_b.jpgRicordea yuma by Tibor Zilahy, on Flickr
21908555300_f24455a880_b.jpgIMG_1072 by Tibor Zilahy, on Flickr
21908829288_2aa6657dc4_b.jpgPachyclavularia violacea by Tibor Zilahy, on Flickr
21909803889_7cd355072c_b.jpgZoanthus sp. by Tibor Zilahy, on Flickr
21475564903_f08a422ecf_b.jpgZoanthus sp. by Tibor Zilahy, on Flickr
21908527700_8e0ae3209b_b.jpglysmata amboinensis by Tibor Zilahy, on Flickr
21908801328_5b812d3215_b.jpgAmphiprion ocellaris by Tibor Zilahy, on Flickr
 
Viszont ha van kedved egy picit írhatnál az élmény oldaláról. Könnyű volt összerakni vagy sem? Növényezéshez képest milyen üzemeltetni. Volt e valami ami nem működött? Egyáltalán milyen érzés, hogy ilyen lassan változik minden a növényesedhez képest. Szóval ha van kedved örömmel olvasnánk ezt is pár sorban :)
 
Egy növényes akváriumból csináltam a tengerit, konkrétan ebből: Növényes - Legacy | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

A technikai különbségek: más típusú szűrés és tengeris csövek a lámpába. 64l-es az akvárium, ezt bőven elviszi egy kis belső lehabzó, ezt a használt piacon találtam: Tunze 9004. Van még egy Jebao RW4-es vezérelhető áramoltatóm és egy ozmóvíz utántöltő szivattyúm.

Szerencsére a technikának a nagyja már megvolt, mire kaptam egy fülest, hogy van 11kg élőkő sporttársi áron, de azonnal hozni kell. Ekkor persze még be volt rendezve a növényes.
Elhoztam egy hordóban a köveket, azt sem tudtam hogy néznek ki. Mikor itthon kinyitottam a hordót, tök zavaros volt a víz. Nem sok jövőt jósoltam neki, de belógattam az áramoltatót. Másnapra kristály tiszta lett a víz.:)

Gyorsan szétszedtem a Legacy-t, majd megpróbáltam valami szirt félét építeni a köveimből. Nem vacakoltam sokat, nem akartam kinyírni az élőköveket. Feltöltöttem tengervízzel, beraktam az áramoltatót és a lehabzót és elindítottam.

Itt is van egy bejáratási szakasz, lezajlik egy algaváltás, mérni kell a paramétereket, ezeket a tengeris irodalomban megtaláljátok.

Sokkal simábban ment minden, mint amire számítottam és a karbantartás is sokkal egyszerűbb egy növényesnél. A fenntartását még drágábbnak sem mondanám, de erre ne vegyetek mérget, nem számoltam utána.

Teljesen más világ, mint az édesvízi, minden mozog, mindenhol élet van. A köveken sokféle csiga, féreg és kicsi rákocskák érkeztek, ezek az első perctől érdekesek voltak nekem. Van 3 remeterák, 2 lysmata amboinensis, 1 wurdemanni és egy bohóchal, akinek a párja öngyilkos lett.
 
Sok sikert kivanok hozza! Elso hallasra egy mukodo rendszert hoztal letre. A fungiat azert tegyed le az aljzatra mert ha rendesen van taplalva akkor mozognak es ha a szirten van leeshetnek.
Ha jol olvasom nincsen kulon technikai? Minden az aksiban van? A jebaot milyen uzemmodban hasznalod?
Egy total majd engem is erdekelne! :)
 
Sok sikert kivanok hozza! Elso hallasra egy mukodo rendszert hoztal letre. A fungiat azert tegyed le az aljzatra mert ha rendesen van taplalva akkor mozognak es ha a szirten van leeshetnek.
Ha jol olvasom nincsen kulon technikai? Minden az aksiban van? A jebaot milyen uzemmodban hasznalod?
Egy total majd engem is erdekelne! :)
Köszi! :)
A fungia kb. 2cm magasan van, de lerakom akkor.
Nincs technikai tartály, minden az akváriumon belül van, kivéve az ozmóvizes hordó. :D Az áramoltató a legkisebb sebességen megy, w1 üzemmód, leglassabb hullámmal.
 
A tunze nem bubizik? Marmint nincsen bubifelho a vizben? Nem tervezel egy kis rekeszt levalasztani a technikanak?
A w1 jo lesz. Ne legyen nagy hullam mert egy ido utan az akvarium ragasztasa elengedhet...csak gondolj bele hogy az egesz viztomeget "utod" az akvarium oldalahoz...
 
Van, majd kipróbálom. Azért nem raktam bele, hogy ne fogja vissza a lehabzót, tényleg nincs sok bubi.
[emoji106]

Egy ido utan beall es akkor elmeletileg nem fog semmit sem bubizni. Egyebkent az egyik legjobb belso lehabzo. Azert eteteskor vagy ha csak benyulsz az aksiba (zsiros lesz a viz) amig a zsirt nem dolgozza ki jobban bubizhat lefele...ez teljesen normalis.
 
Én azt vettem észre, hogy vízcsere után nyomja a bubit a lehabzóm. Aztán kb 1 óra elteltével megszünik.
 
Gyerkőcök mit mondanak Tibi? Jobban leköti őket? Vagy a tengeri sem? Vagy még az újdonság varázsa? :)

A boltit szoktam nézegetni, de igazából nagy változást akkor látok ha valami új dolgot telepítünk be :)

Milyen spec aljzószereket használsz a korallokhoz?
 
Ez volt a 60 literes tanuloaksim egy levalasztott technikaival benne szinten egy tunze 9004-el. Az aramlas itt is a legkisebb jebao volt.

Talan kedvet kapsz tole egy kis technikait levalasztani ;)

 
Itt is van egy bejáratási szakasz, lezajlik egy algaváltás, mérni kell a paramétereket, ezeket a tengeris irodalomban megtaláljátok.

Sokkal simábban ment minden, mint amire számítottam és a karbantartás is sokkal egyszerűbb egy növényesnél. A fenntartását még drágábbnak sem mondanám, de erre ne vegyetek mérget, nem számoltam utána.

Na nálam nem indult/indul simán minden. Első körben három hét után restartoltam az egészet, mivel az élőkőről bevittem egy kis fonál algát. Az élőkő egy algamentes akváriumból érkezett. A technikai részben pihent, amíg hozzám nem került. Próbálkoztam pár dologgal, de mivel nem volt még semmi az akváriumban, így kidobtam mindent, a köveket kifőztem, lesikáltam. Ezután élőkő nélkül, de bejáratott vízzel és "élő" korallzúzalékkal és baktériumkúrával indítottam.
Az első hónapban 0 vízcserével, csak vízpótlással üzemelt az akvárium, etettem a bacikat és töröltem a diatomot. Utána beköltözött néhány korall, csiga, lysmata ambionensis. Most pedig betámadott a cianó, úgyhogy azzal kell megküzdenem. Nagyjából tippem is van az okára, a nitrátom hirtelen felszaladt 25-re.
Szóval sima indulásról nem tudnék beszámolni. :)
 
Back
Oldal tetejére