• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwanland

Na most az a helyzet ,hogy PLEASE HELP!!
A múltnapi algátlanítás után másnap cseréltem garnélavédőt is az üvegen,mert brutál lett,gondoltam lesavazom,még írmagja se maradjon az algának.Egy nap után ez lesz megint.Tanácstalan vagyok.Mondjuk @viktorlantos türelemre intett,és a co2 is csak most kezd beállni,de ez durva ,hogy egy nap alatt ez lesz.Mi lehet a probléma segítsetek lécci,mert nincs több ötletem.
Ami tuti:- a szűrőt kicsit megkönnyebbítettem egy tálca BioRio-tól,hátha a gyenge flow miatt jön ennyire
-a co2 már 0-24-ben megy
 
Szia!
Biztos,hogy zöld fonál alga?
Blog - Algatípusok Green Aqua
Mert a képed és a Green Aqua blog képek alapján más is lehet.
Rápillantottam erre a linkre amit ajánlottál.Érdekes ,mert ezt eddig nem is láttam ,és köszi ,hogy megmutattad.
Ezek alapján nem is fonal lehet ,hanem zöld szakállalga.Viszont hasonlóak a leírtak a két alga jellemzőinél,így maradnak a már véghezvitt - talán jó megoldások amiket eddig eszközöltem ellene.
 
Rápillantottam erre a linkre amit ajánlottál.Érdekes ,mert ezt eddig nem is láttam ,és köszi ,hogy megmutattad.
Ezek alapján nem is fonal lehet ,hanem zöld szakállalga.Viszont hasonlóak a leírtak a két alga jellemzőinél,így maradnak a már véghezvitt - talán jó megoldások amiket eddig eszközöltem ellene.
A hálót én sav helyett tömény hypoba raknám. Azt élje túl bármi is.
Utána alapos öblítés ém mehet ázni prime oldatba.
 
Sziasztok!
Elvétve eddig is láttam egy ideje planáriát az akváriumban,de nem tartottam nagyon jelentős dolognak,mert piciket láttam csak,olyan 3 mm-eseket.Na most viszont betelt az a bizonyos pohár.Az imént láttam egy fél centis Pandát ami eléggé furcsán mozgott ,csak utána vettem észre a fején egy kis dögöt.Szerencsére lejött róla,de ha már ilyen piciként rámennek a garnikra ....:facepalm:.
Huhh,most beparáztam tőlük.Már eszközöltem is a kezelésből az első adag Fenbendazolt.Hagyj hulljon a férgese:)
Úgy tűnik tényleg komolyan kell venni őket ,még pici méretben is
 
Igazából azért kérdeztem, mert abból elvileg 10 mg kellene az 54 literedre (egyes receptek szerint). És kíváncsi vagyok, hogy ehhez képest te többet, vagy kevesebbet adagolsz és mi lesz az eredmény. De fogalmam sincs, mekkora az a kanál :)
 
Igazából azért kérdeztem, mert abból elvileg 10 mg kellene az 54 literedre (egyes receptek szerint). És kíváncsi vagyok, hogy ehhez képest te többet, vagy kevesebbet adagolsz és mi lesz az eredmény. De fogalmam sincs, mekkora az a kanál :)
Viktornál használt ,ugy mondta elég volt 2 kezelés.És ilyen a kanál:
68ccbeb87a8c1427fb0069a7a94ce54e.jpg
 
:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:
RedBolt ifjoncot láttam az előbb a talajon:woot:
Igaz ,csak olyan 3 mm-es ,és rohadt nehéz a beige talajon látni,de vannak kicsik:):):)
Eddig már csak ez a fajta szaporulata hiányzott a sok panda ,kingkong,és bluebolt valamint red ruby mellé.Érdekes ,hogy a sötét színezetűek mennyire nagyobb számban gyarapodnak;)
 
Üdv.
Az alga nagyon úgy fest ,hogy visszavonulót fúj.Jelen van még ,de már nem akkora mennyiségben.A lámpában a 6500K-s csövet kicseréltem Plant-ra,és a lily-t is áthelyeztem máshova.No meg a tápozás is változott ugye a múltkor.Talán ezen változtatások segítettek az alga elleni harcban.
Egy kis képcsokor az állományról:)
DSC05785.JPG
DSC05790.JPG
DSC05793.JPG
DSC05798.JPG
DSC05807.JPG
 
Üdv.
Az alga nagyon úgy fest ,hogy visszavonulót fúj.Jelen van még ,de már nem akkora mennyiségben.A lámpában a 6500K-s csövet kicseréltem Plant-ra,és a lily-t is áthelyeztem máshova.No meg a tápozás is változott ugye a múltkor.Talán ezen változtatások segítettek az alga elleni harcban.
Egy kis képcsokor az állományról:)
View attachment 2175
View attachment 2176
View attachment 2177
View attachment 2178
View attachment 2179
Ez igen hát micsoda állomány jött itt össze [emoji122] [emoji106]
Érdekes hogy a CRS vonal kudarc lett ez meg működik,na ezért nem szabad feladni emberek Lackó a példa rá [emoji6]
 
Ez igen hát micsoda állomány jött itt össze [emoji122] [emoji106]
Érdekes hogy a CRS vonal kudarc lett ez meg működik,na ezért nem szabad feladni emberek Lackó a példa rá [emoji6]
Köszi.
CBS vonal volt az Viktor,de így van ahogy írtad.Az nem ment,viszont annak is megvolt az oka ,így utólag már tudom miért nem működött.A jelenlegi tudásommal már menne;).
De hát jó pap is......:)
 
Szabad tudni miért nem ment? Mi volt az oka?
Anno még az Inception-ban ,és a The new era-ban ugy cseréltem vizet ,hogy egynegyed rész csapvíz a többi RO,plusz még tetőztem a bajt ,hogy nem sima GH+-t használtam ,hanem GH/KH+-t visszasózásra.Taiwanok nem nagyon tolerálják a magas KH-t
 
Back
Oldal tetejére