• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan Hotel - második felvonás

11 napja születtek meg a kicsik, most kezd elmúlni a kékes alapszínük.

A blue bolt majdnem az összes petét eldobálta, gondolom túl fiatal még. A maradékra remélem jobban vigyáz majd.
 
A kis CRS-ek már több, mint 1 hónaposak, 1cm körüliek, már nem izgulok miattuk. Tegnap megszületett a következő brigád és még van két petés nőstény.

A kis taiwan-ok holnap után lesznek 4 hetesek, most 5-6mm között vannak, miattuk folyamatos a para.:nailbiting: Brutál lassan fejlődnek, mintha megállt volna az idő. Szerintem borul a nagy aksiba költözésük is, de már megvan a "B" tervem!;) Azért még nem temetem a tervet, ahogy az 1cm-t elérik biztosan jelentkezni fogok.

A következő videót Maci kollegának ajánlom, a CRS tank átalakított Eheim 2040 szűrője (vidi után BioRio-val telenyomva) a főszereplő:
 
Sziasztok!

Zajlik szépen az élet a kis aksiban, minden remekül alakul. A red ruby és a nagy king kong pár napja eresztette el az utánpótlást!:) Ma már ezek a kicsik is elkezdték a terepet felfedezni, egyre több jön elő.
Az első brigád is lassan elérte a biztonságos méretet:cool:, közel 1 centisek már. Van még pár, aki kisebb, de majd behozzák. 5-6 king kong van köztük, a többi panda. Számukat 20 köré tippelem, azért ez nem rossz.
A blue bolt másodszor is bepetésedett, remélem most nem dobálja el őket. Van még egy petés kk is, neki ez az első alakalom.

Az akvárium egyébként tiszta alga:ROFLMAO:, ha lenne alga szépségverseny több fajtával is tudnék nevezni.:D

Holnap vízcsere után próbálok lőni pár képet!
 
A nagy fotózásból alig lett valami. Először lemerült a vaku, aztán majdnem a gép, aztán a lekapcsolt a világítás.:banghead::D

6 hónapja megy az akvárium, elég dzsumbujos is lett, a mohát már nagyon meg kéne tépjem. A garnélák viszont jól érzik benne magukat és itt ez a lényeg.


Taiwan Hotel by zilahytibor, on Flickr

KK mama, olyan, mintha oldalba nyomták volna:eek:!

King Kong by zilahytibor, on Flickr


Blue Bolt by zilahytibor, on Flickr

A kicsikről majd még csinálok fotót, most minden a töltőn van!:p
 
Szia Tibi!

Érdeklődnék, hogy működik az akasztós eheim liberty szűrőd?
Csendes?
Hálószobában van a garnélás akváriumom abba szeretnék a szivacsszűrő helyett valamit aminek szinte semmi hangja.

Gyönyörűek a garnéláid!

Üdv. Decso
 
Szia Tibi!

Érdeklődnék, hogy működik az akasztós eheim liberty szűrőd?
Csendes?
Hálószobában van a garnélás akváriumom abba szeretnék a szivacsszűrő helyett valamit aminek szinte semmi hangja.

Gyönyörűek a garnéláid!

Üdv. Decso
Szia Decso!

Nálam nem a hálóban van a Liberty, így nem tudok teljesen hiteles infót adni. Szerintem teljesen halk, nem zörög, mint a kínai átlátszó akasztósok. Nekem nagyon bejött, szerintem jó szűrő! 30l-ig elég a 2040, e fölött érdemes nagyobbat választani.

Köszi a garnélák nevében!:)
 
Szia Tibi!

Nagyon szépek a "báránykáid", ahogy legelésznek... :) Ha van valamikor időd, akkor leírnád pár sorban, hogy milyen karbantartási, etetési rendszert használsz? Milyen gyakran cserélsz vizet/etetsz, milyen mennyiségben, szűrőket milyen gyakran tisztítod? Neked is egy rakat "baktérium mulm" jön ki a sarokszűrőből, ha tisztítod? Az akasztós szűrő hadrendbe állítása okozott valami extra hasznot, vagy csak biztonsági tartalékot képez? Valamilyen adalékot, nyomelemet, stb. adagolsz? Tápozásod még mindig Ada step és K, kéthetente? Neked kevés táp és Carbo nélkül nem olajosodik a felszíned? Nekem a 16-os AquaStyle-ban valamiért most megjelenik egy kis olaj 1-1,5 hét után, ami könnyen leszedhető, csak nem értem, mert a növények ránézésre egész jól vannak. :)

Végül lenne még egy kérdésem: meddig töltöd fel az akváriumot? A képeken mindig egészen fel van töltve, és az aquacorner teljesen le van nyomva, így a tetején levő vízesés effektből semmit sem használsz. Ez csak a fényképezés idejére van így, vagy mindig így használod? Én az AquaStyle-omon mindig felhúzom a sarokszűrőt, hogy minél nagyobb legyen a vízesés, és így sokkal jobban hullámoztatja a vízfelszínt. Így valahogy a vízkeringés is aktívabb az akváriumban, ha le van nyomva, és nincs vízesés, akkor szinte olyan, mintha nem is mozogna a víz... :)

Bocsi a sok kérdésért, de láthatóan a nanod nagyon jól működik, és stabil kiinduló pont lehet másoknak is. ;)
 
Szia Péter!

Nincs semmi extra karbantartási rendszerem a garnis akváriumhoz, szinte ahogy esik, úgy puffan alapon mennek. 1-2 hetente cserélek kb.20%-ot a taiwanoknál, 30-40%-ot a CRS-eknél.
A szűrőket akkor pucolom, ha nagyon leesett az áramlás, 4-8 hetente. Van baci mulm, de nem egy rakat.:)
Az akasztós a CRS aksin van, itt csak a sarokszűrő.
GH+, moshura old see mud power-t adagolok, ez sem extra.
A táppal átálltam a kétnapi 3-3 cseppre, különben nekem is hártyásodott a felszín. Így a növények is egészségesebbek és a "feladatukat" is jobban végzik. Már váltanom kéne Step2-re, de ez még csúszik egy kicsit! Carbo nincs!

A vízszintet itt próbálom tartani, a szűrő valóban nem nagyon fodroz, azért a víz mozog rendesen. A CO2 megy, az oxidator szintén.

Az két garnélás aksim szerencsére tényleg jól működik, a titok nyitja talán a teljesen más hozzáállás. Én is "növényes" fejjel mentem neki az elején, ennek meg is fizettem az árát. A garnis akváriumaim sokkal retkesebbek mint a Highland, semmi suvickolás, porszívózás. Elburjánzott növények, alga hegyek, törmelék mindenhol.:D

Remélem segítettem!:D:D:ROFLMAO:
 
Szia Tibi!

Köszönöm a leírást! Gondolom ez másnak is segít, nem csak nekem... :) Kb. hasonlóan történnek nálam is a dolgok, eltekintve attól, hogy kb. 3 hét után, ha lenyitom a sarokszűrőt, akkor olyan adag "baktérium mulm" jön, hogy meglepődök, mindenhol az úszik, barnás lesz a víz. (Gyorsan kitisztul és a garnélák is rávetik magukat.) Az áramlás nem esik le, a szűrő nincs eltömődve, csak a barna szmötyi van. Lehet, hogy túladagolom a baktérium kultúrákat, mert stability-ből és a bt-9-ből is jóval többet adok, mint kéne (van, hogy egyszerre). Ha oxigén ellátás van (amiről az Oxydator, meg a sarokszűrő vízesése gondoskodik), akkor ez nem okoz állítólag problémát... ;) (Legalábbis a stability leírása szerint... :D )

Mivel nekem csak hógolyóim vannak, ezért lehet, hogy átállok a heti 2-3x 1-1 nyomás Step-2 és Brighty-K-ra, az nem lesz sok nekik. Hátha elmúlik a hártyásodás. Most spártai körülmények vannak, heti 1-1 nyomás megy csak, bár minden nő... Ha nem lenne hártya, és fonál a fissidensben, akkor teljesen meg lennék elégedve... Co2-öm nincs, Carbot hangulat szerint kapnak... :) Co2-nél egyébként milyen bubi számmal adagolsz? Ha jól emlékszem valami extra alacsonnyal "dolgozol", éppen, hogy csak pöfög...

Etetni milyen gyakran és mértékben etetsz? Mindig csak a spenótot fotózod, kamerázod, garnélás tápokat nem is használsz?

Egyébként tényleg egy jól működő ökoszisztémád van! :)
 
Etetni milyen gyakran és mértékben etetsz? Mindig csak a spenótot fotózod, kamerázod, garnélás tápokat nem is használsz? Egyébként tényleg egy jól működő ökoszisztémád van! :)
Azért fotózok a spenóton, mert sok garnéla jön rá:) és mutatósabbak is rajta, mint egy tablettán összegubancolódva.
Minden második nap etetek, felváltva friss zöldet vagy valamilyen tápot.
A CO2 kb. 1bubi/5sec tempóval pöfög.

A növénytápot szerintem nyugodtan emelheted, baj nem lesz belőle. Legújabb tesztjeim szerint az újszülött taiwan-ok is bírják a a high-tech tápozást, de erről később.:pompous:

Miért adagolod túl a bacikat?
 
A növénytápot szerintem nyugodtan emelheted, baj nem lesz belőle. Legújabb tesztjeim szerint az újszülött taiwan-ok is bírják a a high-tech tápozást, de erről később.:pompous: Miért adagolod túl a bacikat?

Volt, hogy úgy tápoztam, ahogy az ADA javasolja, tehát napi szinten 1-1 nyomás (+carbo), és akkor sem volt baj. Viszont van egy kis fonalam, ezért gondoltam "this is sparta", így áttértem a heti 1x 1-1 nyomásra. A növények nem sértődtek meg, sőt, de a fonál sem kopott... Kevés és sok táp mellett is nőt a fissidensben a fonál, de a kevés táp mellett jött a hártya. Így most visszanövelem a tápot. Co2-öt tropicas harangal kapott a rendszer, ami szerintem segített az induláskor, de most több, mint 2 hét kihagyás után nem látom feltétlenül a hiányát. Igaz kicsit lassabban nőnek a növények, de a fissidens végre zöld! :)

A baktériumkultúrát azért adagolom túl, mert elvileg nem lehet túladagolni, és 16 literre ilyen pár csepp kellene csak a stability-ből, a bt-9-ből meg a mérőkanál hegyére kellene pöttyinteni. Mivel mind a kettőből nagyon kevés kell, így nem fogy olyan gyorsan, ezért inkább többet adok egy nagy vízcsere után, biztos, ami biztos elven. Problémám ebből még nem volt, de lehet, hogy visszafogom magam... :) Az üvegen gyakran volt ilyen barnás filmréteg, amit egy ideig barna algának azonosítottam, így gondoltam a több baci majd segít az egyensúly beállításában... Most inkább úgy gondolom, hogy a több baci okozhatta a barnás filmréteget, mert megtelepedtek az üvegen... (n)

Tulajdonképpen működnek nálam a dolgok, csak ha az ember olyan akváriumot lát, mint a Tied, akkor elgondolkozik azon, hogy hova lehetne még fejlődni... :D
 
Egy gyors helyzetjelentés:

7 hónapos múlt az akvárium. A növények is és a garnélák is szépen fejlődnek.
Az elmúlt hónapban kétféle támadást is sikerült elhárítanom: a fonálalgát @Cecska Mester segítségével(y), a szitakötőlárva inváziót pedig kitartó pecázással.

Azért egy csúnya hiba is becsúszott, tegnap éjjel esett le mit tettem (illetve nem tettem): nem cseréltem időben a tőzegemet, pH felment, 1kör kicsi elpusztult!:cry:

Nézzétek meg, mekkora bokor lett a buce! Azért nem reménytelen!:D


Taiwan Hotel
by zilahytibor, on Flickr


Taiwan Hotel
by zilahytibor, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére