• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan Hotel - második felvonás

Tibi

Legenda
Sziasztok!

Az első felvonást ma szétbombáztam, a történetet itt megtaláljátok: Taiwan Hotel | Magyar Akvakertész Fórum

Mielőtt belevágnék az új akvárium indításába, lenne hozzátok pár kérdésem, így talán el tudom majd kerülni az újabb kudarcot.

Garnélából a taiwan mixek és a 2 taiwan fog visszakerülni, esetleg 2 oto, de ezt nem erőltetem.
Növényekből nagy változás lesz: HC, parvula megy, szerintem a vallisneriák is, a Echinodorus 'Vesuvius' talán marad.
Amit tervezek: Microsorum pteropus Narrow (+Trident?), Hydrocotyle Tripartita Japan, karácsony moha, a bucephalandrám, limnobiumok és kipróbálom a Monosolenium tenerum-ot.
Dekorok: kövek mennek, vasfák jönnek.


Adott az Eheim Aquastyle24 szett, bejáratott szűrővel. A nagynyomású CO2 marad, csak visszaveszem kicsit a bubiszámot. Tápot sem tervezek minden nap, csak mondjuk három naponként (ADA) vagy hetente profito-t.
Majd meglátom, hogy a pH hogyan alakul, ha kell tőzeggel savanyítok.

Milyen pH-t próbáljak belőni?
Táptalaj legyen vagy ne?
Amazonia vagy Malaya?
BioRio vagy Substrat Pro? Friss vagy bejáratott?

Hirtelen ennyi. Kicsit kusza lett, de már félig alszom.:wacky:
 
Malaya talajt soha nem próbáltam, garnélás akváriumban nem nagyon szokott lenni én az Amazoniára szavazok, bacter ball, 4 hét járatás, és utána mehetnek bele a garnélák, addig pedig ideiglenesen el kell szállásolni őket egy másik akváriumban.

Döntsd el, hogy mi a célod, ha a garnélák a fő szempont, akkor ne tegyél táptalajt, ha a növények, akkor igen. Ha a taiwan vonalnál akarsz maradni, akkor PH 6,5 körül legyen maximum, szűrőanyag teljesen mindegy.

Nem tudom menny garnéla maradt, de lehet, hogy kell erősítés, ha csak 4-5 van, az nem nagyon szokott működni.
 
Köszönöm a választ fiúk!(y)

Az amazoniát rég óta ki szeretném próbálni, Szentgyo ajánlása megerősített e téren. A táptalajt akkor kihagyom, úgyis igénytelenebb növényeket tervezek az aksiba.
A 4 hetes bejáratást simán meg tudom csinálni, ma kaptak a garnélák egy 14l-es kis akváriumot, ebben töltik majd az időt a beköltözésig. 7 vagy 8 mix maradt, 1 kk és 1 rr társaságában. Ha velük minden rendben lesz mondjuk egy újabb hónapig, akkor fogom a létszámot bővíteni, taiwanokat szeretnék leginkább.:rolleyes:

Vettem Novobalt tőzeget a víz savanyításához, ha ezzel van valakinek tapasztalata szívesen olvasnám. Amit eddig olvastam róla, az alapján harisnyában fogom a vízbe lógatni, tuti feldobja az összképet.

Ozzy kollegának köszönet a növényekért, a Nap süssön rád barátom!:)

Tegnap sikerült kisikálni az akváriumot és a szűrőt is, pár nap múlva összelegózom az talajt a vasfákkal és a növényekkel, aztán indulhat a visszaszámlálás!
 
Szia Tibi!

Sajnálom a kis medencét (de itt is igaz hogy könyebb nagyban)!
Kíváncsi vagyok mit alakítasz!
Én is a bejáratott szűrőanyagra szavazok!
A többi kérdést a hozzáértők már megválaszolták.
Az E. vesuviust ki ne dobd (vagy elötte szólj hogy mikor és hova)!

A.ttila
 
Vettem Novobalt tőzeget a víz savanyításához, ha ezzel van valakinek tapasztalata szívesen olvasnám. Amit eddig olvastam róla, az alapján harisnyában fogom a vízbe lógatni, tuti feldobja az összképet.
Azon kívül, hogy savanyít és színezi a vizet van némi lágyító hatása is, erre azért érdemes figyelni nehogy túl lágy legyen a vized.
 
Ma délelőtt sikerült berendeznem és elindítanom az akváriumot.
Dekornak 3 kisebb és egy kicsit nagyobb vasfát használtam.
A talaj Amazonia lett, táptalaj nélkül.
A növények: Microsorum pteropus Narrow, Hydrocotyle Tripartita Japan, Vesicularia dubyana 'Christmas', Echinodorus 'Vesuvius', egy kis Ranunculus inundatus, Bucephalandra motleyana "sintang", Limnobium laevigatum.
CO2 kb. 0,5bubi/sec.
Világítás 6 óra.

Kicsit még homályos a víz, ha a gyerekeket lefektettük, csinálok képet!

Szerk: a talaj alá befaragtam egy fél Bacter Ball-t, feltöltés után 3 csepp Green Bacter-t is kapott.
 
Már csak a képeket várjuk.
A Bucephalandrával eddig milyen tapasztalataid vannak?
Kb. 6 hete van mag a buce. Eddig is fára volt kötözve, most is így lesz. Hozza az új gyökereket és hajtásokat, nem volt vele semmi gond, szépen de lassan fejlődik.

Sok sikert kívánok az új nekifutáshoz! Kíváncsian várom a képeket. ;)
Köszönöm, rám fér!:)
 
Itt vagyok a képekkel. Mivel még nem az igazi a víz, így kevesebb fényt kell beosszak és most csak kézből fotóztam. Azért a lényeg látszik, várom a véleményeiteket!

A vesuvius a bal hátsó sarokba került, vasfákkal határolt dombocskára, a ranunculus két fa közti kis résbe, a többi fára kötözve. A hydro remélem bír majd magával és nem kell kirakjam. Ha ez megtörténne, lenne hely újabb bucephalandra-nak!:)

Most, hogy közel hajoltam a vízhez, nagyon erdő szaga volt, gondolom a friss Amazonia!:)


Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr


Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr

És egy "felülről":

Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr
 
Kb. 6 hete van mag a buce. Eddig is fára volt kötözve, most is így lesz. Hozza az új gyökereket és hajtásokat, nem volt vele semmi gond, szépen de lassan fejlődik.
Kíváncsi vagyok fog-e virágozni. Nálam 2hét alatt 1levelet hozott.
Remélem az új berendezésben már nem történnek tragédiák és szép garnihordád lesz
 
Már majdnem 10 napos az akvárium, így ideje írnom pár sort!

Eddig 4 50%-os vízcserét csináltam, alga semmi. A vasfákon van kevés fehér cucc, lehet, hogy pár amanot be kellne rakjak.
eMZé kollega tanácsára a microsorumokat hátra telepítettem, köszi Zoli a needle leaf-t!(y) Szilvitől kaptam még Ranunculus-t, ez is bekerült.(y)

A garnélák teljesen jól vannak, szemmel láthatóan minden rendben körülöttük. Ez a tőzeges savanyítás nekik is és nekem is nagyon tetszik, kár, hogy csak most esett le ez a tantusz. Rendesen kajálnak, jönnek-mennek, nem vagyok ehhez hozzászokva.:D Az eddigi viszontagságokat túlélő két taiwan, szépen megnőtt egyébként, mire beköszönt a tavasz, talán új társakat is kaphatnak.:rolleyes:

Az üres Amazonia-val teljesen más hangulata van az akváriumnak, a színek is sokkal sötétebbek, komorabb hangulata van. Az élénkzölddel sokkal kontrasztosabb képet alkot, mintha valami gyeppel be lenne futtatva.

Végül a képek:

Totál:


Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr

közelebbi:

Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr

oldalról, szépen torzít az íves sarok:

Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr

az átmeneti szálló:

Taiwan Hotel - Restart by zilahytibor, on Flickr
 
Azt hittem csak az én perverzióm, hogy belehajolok az akvába, és letüdőzöm azt a finom illatot :smug:
Egyébként csodaszép az akvárium, nagyon tetszik az elrendezés (y)
Én mindig szoktam a vizet szagolgatni. Néha a GA-ban is veszek mintát, így össze tudom hasonlítani az enyéimmel. :D:D
Hasonlóak a szagok.:D
Egy frissen indított aksinak inkább illata van, a TH még ebben a fázisban van, remélem sokáig megmarad ez az üdesége.:)
 
Back
Oldal tetejére