• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Ezért kérdeztem rá Szentgyonál, mert láttam előtte is, hogy hirdet ilyet. A blogján is saját fotók voltak róla. Akkor még elképzelésem volt, hogy milyen áron mennek.

Tenyésztőknél mindig lesznek különleges példányok is. Csak ezekből ritkán lehet nagy mennyiséget produkálni.
 
Ez pl. egy nagyon hasznos infó. Azért azt jó tudni, hogy muszáj a szaporulat és felnevelés, mert az a legköltséghatékonyabb. :)

Mondjuk úgy hogy ketyeg az óra :)
2 év vagy annyi sem. Úgyhogy vagy megoldod, hogy sokasodjanak, vagy állandóan pótlod a népet, vagy ha elmennek kipróbálsz mást :)
 
Ez akkor van ha meg tudod oldani a megfelelő tartásukat :)
Szal a legjobb eset :)

Ez természetes. De aki ilyen garniban gondolkodik, főleg magasabb osztályúban, az azért próbál óvatosan mindent megtenni, hogy a vízminőséggel és persze a hőmérséklettel ne legyenek gondok. Ezt valahol alapnak gondolom. Ez legalább olyan dolog, mint az, amikor valaki az ADA Solar I-et 18 cm-re teszi az alig több mint 100 literes akva vízfelszínétől 8-9 órában, ahol itt ott még egész közel is vannak növények...és még néha természetes fényen kívül napsütést is kaphat a tank. Azt sem teszi meg senki úgy, hogy előtte nem figyel oda a többi fontos tényezőre, hogy ne legyen alga boom v. esetleg növény pusztulás :)
 
Utoljára módosított:
Ami az itthoni verziókat illeti, nekem nem szimpi, hogy nincs szelektálás. A feketékben a fehér sokszor kék/kékes.

Ezzel nem értek egyet, hidd el, hogy van itthon is szelektálás és jó minőségű taiwan bee ;)

Illetve a 2 eur bekerüési ár is rettentő alacsony, sehol nem lehet ennyiért taiwan bee garnélákat kapni. Ennél még az is jóval drágább ha ezres tételben hoznak be direktbe Taiwanból garnélákat.

Azért lehet időnként német shopokban 8 eur körül kapni taiwan garnikat, mert a maradékot, ami 1-1 szállítás végén ott van, ki tudják szórni, vagy pedig saját szaporulatot adják el, 2 eur/db Taiwan bee ár nem létezik :) Ezt nyugodtan higgyétek el nekem :)

A Taiwan bee garnélák esetében általában van egy alap változat (panda és red wine, illetve alacsony osztályú blue bolt) ami olcsóbb. A következő árkategória a red ruby és a king kong, majd ezeknek az extrem változata, ami azt jelenti, hogy nincs benne fehér rész, csak max a farka végén. Kb ebbe a kategóriába tartozik bele a jó minőségű blue bolt, ami elég ritka, illetve itt vannak a hinomaru taiwan garnélák-

Ezután jön a blue/red shadow mosura, majd a különböző pinto változatok.
 
Illetve a 2 eur bekerüési ár is rettentő alacsony, sehol nem lehet ennyiért taiwan bee garnélákat kapni. Ennél még az is jóval drágább ha ezres tételben hoznak be direktbe Taiwanból garnélákat.

100-200-as tételnél már ezek az árak tenyésztőtől. - nyilván nem egész évben.

Talán azért lehet ilyen eltérés, mert itthon iszonyatosan kevés szaporulat van. Összesen 1000 garnéla körül lehet. Persze arra minimális keresletre ez is sok.
De itt megint visszajön az, hogy ha fele ennyi lenne a garnéla ára akkor el lehetne adni. És lehetne 2x ennyit is csinálni vagy 5x ennyit ahogy a CRS garnélákkal történt az elmúlt 5 évben.

Érdemes megnézni pl Garnelio tárolóját. És ők csak egy morzsa a német garnélázás tengerében.

1488000_927308507283587_1663754051193101157_o.jpg
 
Azért lehet időnként német shopokban 8 eur körül kapni taiwan garnikat, mert a maradékot, ami 1-1 szállítás végén ott van, ki tudják szórni, vagy pedig saját szaporulatot adják el, 2 eur/db Taiwan bee ár nem létezik :) Ezt nyugodtan higgyétek el nekem :)

Ezt viszont én tudom cáfolni :)
Ahol 500-1000 taiwan garnéla terem egy egy eresztésre ott nincsenek rászorulva, hogy a legrosszabbat adják.

Ők is egy ilyen csapat voltak.....

 
Kétségtelenül 1 nagy előnye mindig van az itthoni vásárlásnak. Kevés utazás, esetleg válogatni is tudsz.

De ha mondjuk 20-40 garnélával szeretnél indítani, akkor lehet érdemes számolni. Mert a különbségből elautózol akár a németekhez is :)
 
Kétségtelenül 1 nagy előnye mindig van az itthoni vásárlásnak. Kevés utazás, esetleg válogatni is tudsz.

De ha mondjuk 20-40 garnélával szeretnél indítani, akkor lehet érdemes számolni. Mert a különbségből elautózol akár a németekhez is :)

Itthon szerintem egy átlag "user" 6-10 fős garnicsapatban gondolkodhat kb...addig, amíg az árakkal nem szembesül, mert akkor meg hirtelen elgondolkodik, hogy mennyit is ér ez a hobbi :) Lehet azt mondani, hogy vannak különleges halak is, amik drágák. De abból elég 1db vagy egy pár adot esetben és lehet, hogy azon az áron 1-2 garnélát sem kapunk. Így tényleg sok embert elijeszthet ezektől a szép garniktól.
 
Talán felpörög a taiwanos garnitartás is mint pl. a növényes aquascaping nálunk. Meg is lepődtem, hogy a topikban nem történt ebben az évben még semmi. Ennél azért többen tartanak ilyen garnikat itt a fórumon is.
 
Taiwan ugyben a forumozok kozott igazan 2 sikerrol beszelhetunk csak. Szentgyo es Tibi. Forumon kivul sincs sokkal tobb

Most biztos a szaporításra gondolsz. Persze a több garnitartó (igény) nagyobb kiszolgálást/több tenyésztőt is igényelne. De csak arra írtam, hogy azért valószínűleg többen tartanak taiwan garnikat még akkor is, ha nem tudatosan és értékesítési céllal teszik, mint amennyire ezt a topik mutatja. Írtad, hogy kell a szaporulat, de még mindig azt mondom, hogy nem lehet minden taiwan garnitartónak a célja, hogy több tucat garnélát értékesítsen évente. Egy stabil állomány fenntartása is kihívás lehet.
 
Talán felpörög a taiwanos garnitartás is mint pl. a növényes aquascaping nálunk. Meg is lepődtem, hogy a topikban nem történt ebben az évben még semmi. Ennél azért többen tartanak ilyen garnikat itt a fórumon is.

Úgy legyen ;)
 
Back
Oldal tetejére