• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Ezzel a ráhúzok valamit témával megjártam,úgyhogy nem ajánlom.A Vivipara állandó szűrő beszívó ághoz "ragadt" a nagy flow miatt,e miatt mindig kitéptem takarításkor.Ezért ráhúztam egy tűlhálót.Nagyon hamar eltömődött olyannyira,hogy totál levette a teljesítményt,de brutálisan.Nem is gondoltam elsőre,hogy ez lehet a gond.Szűrő szétszed,kitisztít,összerak.Ismét ugyan az,szinte nem szívott semmit.Ezt eljátszottam még kb egy óráig,már kezdtem aggódni,hogy valahol levegősödik a szűrő.Ahogy levettem a tűlt,rögtön a régi lett a flow.
Én inkább a csigák kiirtását ajánlom,vannak erre eszközök,persze ha ezek nem nemes csigák.
Vagy a heti vízcserénél takarítani a szívó ágat,de ahogy Dani is mondta ,egyébként is le fog csökkenni a flow.
Talán a szivacs jobb lenne,egy ideig nálam volt egy ilyen fenn,nem volt vele gond.
 
Re: tetratec ex700 probléma

lac1983 said:
Sziasztok!
Lenne egy olyan probléma a szűrőmmel, h az esőztető lyukai néhány nap alatt belülről apro csigaházakkal eltömődnek. A szűrő kb 2 és fél honapos, beüzemelés után már néhány héttel jelentkezett a probléma. Perlonvatta és egy csomó szűrőanyag van bent szoval nem értem h jutnak át rajt a csigák de a kifolyó gumicsövön belül is állandoan látok néhány élő csigát.volt h hazaértem és az összes lyuk az esőztetőn el volt belülről tömődve a szűrő meg kínlódott. 2 honap után tisztítottam a szűrő minden részét de ugyanugy csigákkal van most is tele a kifolyó szakasz is:)

Milyen típusú a szűrőd?
 
Re: tetratec ex700 probléma

atti76 said:
lac1983 said:
Sziasztok!
Lenne egy olyan probléma a szűrőmmel, h az esőztető lyukai néhány nap alatt belülről apro csigaházakkal eltömődnek. A szűrő kb 2 és fél honapos, beüzemelés után már néhány héttel jelentkezett a probléma. Perlonvatta és egy csomó szűrőanyag van bent szoval nem értem h jutnak át rajt a csigák de a kifolyó gumicsövön belül is állandoan látok néhány élő csigát.volt h hazaértem és az összes lyuk az esőztetőn el volt belülről tömődve a szűrő meg kínlódott. 2 honap után tisztítottam a szűrő minden részét de ugyanugy csigákkal van most is tele a kifolyó szakasz is:)

Milyen típusú a szűrőd?

bejegyzés címe:

Re: tetratec ex700 probléma

;)
 
Re: tetratec ex700 probléma

Nigro said:
bejegyzés címe:

Re: tetratec ex700 probléma

;)

Jogos, eddig olvastam: Re: Szűrők takarítása...

Azért kérdeztem egyébként, mert 2224-nél előfordult ismerősömnél, hogy a perlont a felső kosárnál a fogó alá tette (nem az előírásoknak megfelelően az egész kosár fölé), így lebegett kétoldalt, átengedve a szennyeződéseket.
 
4 szűrőkosár van benne a legfelsőbe van a perlonvatta és arra rájön még egy fedél és ugy a szűrő fedele. amugy hogyhogy milyen tipusú a szűrőm? mint irtam tetratec ex700:) az "izém" tele van már a csigákkal:) és nem nemes csigák, hanem többszáz barna apro csiga. de lehet több ezer:) ráadásul pont ma este törtem el a diffuzorom üvegcsövét lol:)))
 
Sziasztok!

Eheim 2213 esetében ugyebár egy darab műanyag szűrőanyag tartó van. Kérdés: tisztításkor ha azt kiveszem ki kell a szűrőházat is takarítani? Tehát öntsem ki a vizet belőle és rakjak bele akvárium vízből feltöltésnek?

Választ előre is köszi.
 
Igen, ha nagyon el van koszolódva akkor ajánlatos! ;)
A szűrőanyagot a leengedett vízben kitudod mosni, a szűrőházat meg feltudod tölteni tiszta akvárium vízzel vagy RO vízzel (a lányeg hogy klór mentes legyen a víz)!! ;)
 
Sziasztok!

Egy kicsit meglepodtem a minap. Kb. 2 hete volt komplett tisztitasom: szuro + csovek, mert erosen csokkent az aramlas. +bekerult 100 ml Seachem Purigen.
Minden szep es jo volt, de az utobbi par napban eszrevettem, hogy az atomizer hatasfoka csokkent, odalett a megszokott 'kod', csak a buborekok rohangaltak a csoben.

Tuzetesebb vizsgalat soran latom, hogy a szuro visszatero aga teli van feher lebego 'vattapamacs' szalakkal, amik kb. 0.5 - 1.5 cm hosszuak. Annyira lenyomtak az atmerot ill. eldugitottak a csoveket a csapoknal, hogy szinte mar csak csordogalt a viz. (Az aramlas csokkeneset nem nagyon vettem eszre elsonek, mert egy Koralia is hadrendben van, az pedig forgatja rendesen a vizet ... )

Az atomizer belseje is tomitve volt ezzel, a vmivel, de it mar tomor feher nyalkaba allt az egesz, ezert hiaba porlasztott szegeny, mire ezen atjutott a gaz egy-ket lukon, mar szep buborek lett belole. :-(

A kerdesem, hogy Ti is talakoztatok mar ezzel a feher vmivel? Nem a megszokott barnas biofilm reteg, inkabb a dekor fakon inditaskor elofordulo peneszhez hasonlitanam, szine feher, tapintasra nyalkas, szaga nincs.

A fura az, hogy csak a visszatero agon volt, a szivo ag tokeletesen tiszta. Amennyire belatok a szurobe a zold plexin at, ott is minden rendben, az akiban sem lattam sehol. Talan a szuro tisztitasakor kerult be szennyezodes, s a jelenlegi meleg miatt elburjanzott a csoben.
 
Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Az egészen finom porszerü szemcséket egy réteg perlon vatta nálam nem igazán szűri ki 330liter 2028,2026 rakjak be még egy réteg perlont vagy cseréljek szűrőt?
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

firefrog said:
Az egészen finom porszerü szemcséket egy réteg perlon vatta nálam nem igazán szűri ki 330liter 2028,2026 rakjak be még egy réteg perlont vagy cseréljek szűrőt?

Mikori a perlon? Lehet hogy már cserélni kéne.
 
Szia firefrog!

Halak vannak benne? (mármint nem a szűrőben hanem az akváriumban)
Csak mert elő fordul a kezdetekkor, hogy amíg nem áll be az egyensúly a halak nem fogyasztják el a nekik szánt tápot.
Az el kezd bomlani és pont ilyen tüneteket produkál!
Próbáld meg a halak etetésének felfüggesztését néhány napra!
Majd két naponta kezd el etetni őket az eddigi adag felével!

Ha nincs hal nincs más ötletem!
 
A. Kavicsos said:
Szia firefrog!

Halak vannak benne? (mármint nem a szűrőben hanem az akváriumban)
Csak mert elő fordul a kezdetekkor, hogy amíg nem áll be az egyensúly a halak nem fogyasztják el a nekik szánt tápot.
Az el kezd bomlani és pont ilyen tüneteket produkál!
Próbáld meg a halak etetésének felfüggesztését néhány napra!
Majd két naponta kezd el etetni őket az eddigi adag felével!

Ha nincs hal nincs más ötletem!

Szia Kavicsos!

Vannak benne halak no nem a szűrőben :D, nem új akváriumról van szó csak egy túlzásba vitt szűrőtakarítás utáni állapotról :( ... Valószínűleg csak türelmetlen vagyok...
 
Sziasztok!

Mivel először van külső szűrőm (EX 700), így felmerült bennem, hogy ezt hogyan is kéne helyesen tisztítani? A topicot végigolvasva nem kaptam kielégítő választ.
A tisztítással egy időben részleges vízcserét is csinálnék.
Én kb. így gondoltam a munkafolyamatot:
- víz leengedés pl. 2 vödörnyit
- szűrő kikapcsolás, szétszedés
- a négy tálcát egyenként a vödrökben mozgatva átmosni
- szűrőházat kimosni
- tálcákat visszarakni
- szűrőt összerakni, lezárni
- ki- és befolyócsöveket visszakötni
- akvárium vizet belepumpálni, majd újraindítani a szűrőt
- az akvárium vizét pótolni csapvízzel, melybe vízkezelőt adagolok.

Szerintetek ez jó így, vagy valami t csináljak másképp?

A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv: DarlaX
 
Jól gondolod, még könnyebb lehet elindítani a szűrőt ha a szűrőházat megtöltöd vízzel mielőtt rárakod a fejet.
A külsőszűrőt ritkábban kell takarítani jóval mint egy belsőt erre figyelj, meg arra is, hogy az elején adagolj bakt. kultúrát mert új szűrővel indítottál és lényegében nincs ami lebontsa a bomlástermékeket.
 
Köszi.
Amikor beüzemeltem a külső szűrőt, akkor az aki már évek óta ment, csak a belső szivattyúm ment tönkre. Az akvárium vizével töltöttem fel (van egy pumpa a szűrőn). Baktérium kultúrát nem adtam hozzá, mert nem tudtam, hogy van ilyen, de látszólag nem is hiányzik neki. :)
 
inadsz said:
Jól gondolod, még könnyebb lehet elindítani a szűrőt ha a szűrőházat megtöltöd vízzel mielőtt rárakod a fejet.
A külsőszűrőt ritkábban kell takarítani jóval mint egy belsőt erre figyelj, meg arra is, hogy az elején adagolj bakt. kultúrát mert új szűrővel indítottál és lényegében nincs ami lebontsa a bomlástermékeket.

Nekem rendszerint könnyebben lelevegőtlenedett a rendszer, ha üresen raktam rá és a nyomóágat megszívtam. Légtelenítő pumpa ide vagy oda.
 
Na, meg volt az első szűrő tisztításom, melynek eredménye 2 Anci, akik a szűrőházban ficánkoltak. :D
Visszaraktam őket az aksiba, bár gőzöm sincs, hogy tudtak oda bekerülni, hisz nincs akkora hely szerintem. :?
 
Régóta használok külső szűrőmben lávakövet. Úgy fél évente szoktam kitakarítani a szűrőt. Viszont gyanítom, hogy a lávakő a sok szennyezés miatt eltömődött az idők során, és úgy hallottam, hogy hőkezeléssel újra teljesértékűvé lehet varázsolni. Tud valaki erről valamit? Ti hogyan tisztítanátok?
 
Back
Oldal tetejére