• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Kazi said:
Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de harminc perc után a bacik akkor is elkezdenek pusztulni, ha csak áll a szűrő, de azért víz alatt áll. Ennyire érzékenyek lennének a vízmozgásra? Ha igen, miért? Csak hogy tiszta legyen, valszleg ezzel szúrom el én is a dolgokat.

A bacik az oxigénhiányban pusztulnak el. Ha nem megy a szűrő nem jut oxigén így egy kis ideig bírják utána rohamos pusztulásba kezdenek.
 
viktorlantos said:
Kazi said:
Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de harminc perc után a bacik akkor is elkezdenek pusztulni, ha csak áll a szűrő, de azért víz alatt áll. Ennyire érzékenyek lennének a vízmozgásra? Ha igen, miért? Csak hogy tiszta legyen, valszleg ezzel szúrom el én is a dolgokat.

A bacik az oxigénhiányban pusztulnak el. Ha nem megy a szűrő nem jut oxigén így egy kis ideig bírják utána rohamos pusztulásba kezdenek.
Csak egy gondolat!
Olyan esetben mit lehet tenni ha valamilyen ok miatt leáll/elromlik a szűrő!
Ilyenkor, hogy lehet életben tartani a már beállt bacitelepet?
Vagy egyszerűen kuka a töltet?
Esetleg légpumpával nyomni a levegőt a szűrőanyagra?
 
A módszer a következő: végy egy üres medencét vagy vödröt, ebbe tedd bele a vödrös szűrő teljes töltetét. Egy vízpumpával (600 l/h-1200 l/h) keringtesd a vizet.
 
Vagy ahogy Amano javasolja engedd le a vizet a szűrőből ha több órás leállás van.
Azt nem tudom, hogy ez napokig működik e valószínű nem, de arra meg ott a sok baktérium termék a gyors újraindításhoz.
 
Az előzőre köszi a választ.

viktorlantos said:
Vagy ahogy Amano javasolja engedd le a vizet a szűrőből ha több órás leállás van.
Azt nem tudom, hogy ez napokig működik e valószínű nem, de arra meg ott a sok baktérium termék a gyors újraindításhoz.

Ezekszerint ez azt is jelenti, hogy takarítás közben is előnyösebb, ha nem vízben áll a szűrő, hanem leengedve. Érdekes, erre soha nem gondoltam volna.
 
Kazi said:
Az előzőre köszi a választ.

viktorlantos said:
Vagy ahogy Amano javasolja engedd le a vizet a szűrőből ha több órás leállás van.
Azt nem tudom, hogy ez napokig működik e valószínű nem, de arra meg ott a sok baktérium termék a gyors újraindításhoz.

Ezekszerint ez azt is jelenti, hogy takarítás közben is előnyösebb, ha nem vízben áll a szűrő, hanem leengedve. Érdekes, erre soha nem gondoltam volna.

A legtöbb takarítás nem több 30-60 percnél. Van aki takarítás alatt is folyamatosan járatja. Én mindig lekapcsolom, de tény, hogy nálam a vízcsere után minden alkalommal adagolok ADA Green Bacter-t.
Takarításhoz leengedni szerintem felesleges. Én sem szoktam.

Leengedni akkor kell ha előre tudod hogy több órán át nem kapcsolod vissza.
 
viktorlantos said:
Takarításhoz leengedni szerintem felesleges. Én sem szoktam.

Leengedni akkor kell ha előre tudod hogy több órán át nem kapcsolod vissza.

Bocs, rosszul fogalmaztam. A szűrő takarítására gondoltam, nem általában minden akvárium takarításra. Elkövettem ugyanis azt a hibát, hogy amikor a szűrőt puccantottam, gyorsan visszaengedtem rá az aki vizét, gondolva, hogy onnantól fogva már ráérek, pedig ha nem állt volna a vízben, még az is jobb lett volna. Most már értem, hogy tök baromság volt így is úgy is, mert hogy a vízforgatás szünetelésének ideje számít egyedül, semmi más.

Tiszta és világos. Köszi.
 
viktorlantos said:
Kazi said:
Az előzőre köszi a választ.

viktorlantos said:
Vagy ahogy Amano javasolja engedd le a vizet a szűrőből ha több órás leállás van.
Azt nem tudom, hogy ez napokig működik e valószínű nem, de arra meg ott a sok baktérium termék a gyors újraindításhoz.

Ezekszerint ez azt is jelenti, hogy takarítás közben is előnyösebb, ha nem vízben áll a szűrő, hanem leengedve. Érdekes, erre soha nem gondoltam volna.

A legtöbb takarítás nem több 30-60 percnél. Van aki takarítás alatt is folyamatosan járatja. Én mindig lekapcsolom, de tény, hogy nálam a vízcsere után minden alkalommal adagolok ADA Green Bacter-t.
Takarításhoz leengedni szerintem felesleges. Én sem szoktam.

Leengedni akkor kell ha előre tudod hogy több órán át nem kapcsolod vissza.

Tehát, ha a szűrőt úgy használom hogy napi szinten 9-10 órát megy majd estére kikapcsolom akkor adtam a sz..nak egy nagy pofont?!
Magyarul a szűrőnek éjjel nappal mennie kell és ha takarítás van vagy valami oknál fogva leállás akkor a szűrőből ki kell önteni a vizet hogy a szűrőanyagokat ne érje víz?!
Aztán újraindításkor ajánlott green bacter hozzáadása.
 
hectorvti said:
Tehát, ha a szűrőt úgy használom hogy napi szinten 9-10 órát megy majd estére kikapcsolom akkor adtam a sz..nak egy nagy pofont?!
A szűrőnek éjjel-nappal mennie kell, ez az akvarisztika egyik legfontosabb alapvetése! Javaslom, hogy kicsit több utánaolvasással próbálj meg elmélyedni a szűrés és egyáltalán az akvarisztika alapjaiban...

hectorvti said:
(...) ha takarítás van vagy valami oknál fogva leállás akkor a szűrőből ki kell önteni a vizet hogy a szűrőanyagokat ne érje víz?!
Aztán újraindításkor ajánlott green bacter hozzáadása.
Ez így nem igaz, és senki sem mondta. Ha takarítás van és az nem tart tovább 1 óránál nincs gond. Ha viszont hosszabb leállás van akkor egyesek javasolják a víz leengedését, mert az áramlás hiányában elfogy belőle az oxigén, aminek nem örülnek túlzottan a baktériumok. Green bacter hozzáadása akár szűrőtisztítás akár egyéb okból történő leállás után is javasolt, de nem alapfeltétel.
 
A szűrőnek éjjel-nappal mennie kell, ez az akvarisztika egyik legfontosabb alapvetése! Javaslom, hogy kicsit több utánaolvasással próbálj meg elmélyedni a szűrés és egyáltalán az akvarisztika alapjaiban...

Elhiheted, sok mindent megtudtam már itt és még sok mindent meg is fogok, mint pl. ezt is. Gondolom annak idején te sem egy kész akvarista aggyal születtél, vannak kezdők, haladók és profik én még az első kategóriába tartozom, azért van ez fórum, hogy az ilyen amatőrök mint én megtudjanak minden lényeges dolgot.
Elnézést a "bugyuta" kérdésért a profiktól.
 
hectorvti said:
A szűrőnek éjjel-nappal mennie kell, ez az akvarisztika egyik legfontosabb alapvetése! Javaslom, hogy kicsit több utánaolvasással próbálj meg elmélyedni a szűrés és egyáltalán az akvarisztika alapjaiban...

Elhiheted, sok mindent megtudtam már itt és még sok mindent meg is fogok, mint pl. ezt is. Gondolom annak idején te sem egy kész akvarista aggyal születtél, vannak kezdők, haladók és profik én még az első kategóriába tartozom, azért van ez fórum, hogy az ilyen amatőrök mint én megtudjanak minden lényeges dolgot.
Elnézést a "bugyuta" kérdésért a profiktól.
Természetesen nem arról van szó, hogy ki profi és ki nem. A kiemeléssel a kérdés fontosságát kívántam hangsúlyozni, az utánaolvasást pedig azért mertem javasolni, mert sok időt, energiát és pénzt spórolsz meg magadnak, ha alaposabban felkészülsz az elméletből. Nagyon sok cikkben/fórumon/weblapon le vannak írva, illetve össze vannak szedve az alapvető tudnivalók a szűrésről, világításról, CO2-ről, stb. Érdemes némi időt rászánni az olvasgatásukra, mert egyszerűbb mint a fórumon összevadászni a részinformációkat. Kezdésnek mindenképpen ezt javaslom, főleg, mivel ez a fórum valamennyire specializált, tehát szerintem jobban tudod használni az itt található információkat, ha az alapokkal már tisztában vagy. ;)
 
keymaker said:
Az ADA mérései szerint a 30 perc fölötti szűrőleállásoknál minden perc exponenciálisan csökkenti a baktériumok számát. 45 perc már olyan mértékű pusztulással járhat, hogy a felgyülemlő ammóniát képtelen nitrifikálni a szűrő. Az ammónia jelenléte pedig algásodást okoz.
 
keymaker said:
keymaker said:
Az ADA mérései szerint a 30 perc fölötti szűrőleállásoknál minden perc exponenciálisan csökkenti a baktériumok számát. 45 perc már olyan mértékű pusztulással járhat, hogy a felgyülemlő ammóniát képtelen nitrifikálni a szűrő. Az ammónia jelenléte pedig algásodást okoz.
Én erre azt találtam ki, hogy amikor hosszabb munkálatokat végzek az akváriumban, bizonyos munkafolyamatoknál bekapcsolom a szűrőt és járatom kicsit, pl vízcsere és szűrőtakarítás között, illetve vízcsere és nyírás között. Talán jelent valamit talán nem. :D
 
Négy havi GA tápozás utáni szűrő takarításkor vettem észre, hogy az összes szűrőkosáron, szűrőanyagon rozsdavörös, por szerű lerakódás volt. Javaslat szerint tápozok. Algásodás, zavaros víz nincs.
Természetes ez a lerakódás,vagy ez tuti vasfoszfát?
 
egedzs said:
Négy havi GA tápozás utáni szűrő takarításkor vettem észre, hogy az összes szűrőkosáron, szűrőanyagon rozsdavörös, por szerű lerakódás volt. Javaslat szerint tápozok. Algásodás, zavaros víz nincs.
Természetes ez a lerakódás,vagy ez tuti vasfoszfát?

Milyen talajon van? Pl.: a manado is színezheti annyira. Nekem a 8-10 szer átmosott manado színezi a szivacsot, kerámiagyűrűt, kicseréltem másik szivacsra, azt is megfogta, Ha manadod van akkor az okozza a rozsdavörös port.
 
Scar said:
egedzs said:
Négy havi GA tápozás utáni szűrő takarításkor vettem észre, hogy az összes szűrőkosáron, szűrőanyagon rozsdavörös, por szerű lerakódás volt. Javaslat szerint tápozok. Algásodás, zavaros víz nincs.
Természetes ez a lerakódás,vagy ez tuti vasfoszfát?

Milyen talajon van? Pl.: a manado is színezheti annyira. Nekem a 8-10 szer átmosott manado színezi a szivacsot, kerámiagyűrűt, kicseréltem másik szivacsra, azt is megfogta, Ha manadod van akkor az okozza a rozsdavörös port.

Nem Manado, sima mosott gyöngykavics + bazalt zúzalék.
 
GA tápban használt kelátoknál gyakorlatilag kizárt, hogy vasfoszfátot látnál.
Valami más lehet amit látsz. Egyébként a barnás "beérés" normális.
Ha por szerű cuccot látsz, akkor az pl. a kövekből vagy fából kioldódó dolog is lehet.
Nálam pl. az ilyen üveg cuccokról nehezen letakarítható porszerű lepedéket a Hanko kőből kioldódó cucc okozott. Ez nem káros semmire... (histi FYI)
 
tetratec ex700 probléma

Sziasztok!
Lenne egy olyan probléma a szűrőmmel, h az esőztető lyukai néhány nap alatt belülről apro csigaházakkal eltömődnek. A szűrő kb 2 és fél honapos, beüzemelés után már néhány héttel jelentkezett a probléma. Perlonvatta és egy csomó szűrőanyag van bent szoval nem értem h jutnak át rajt a csigák de a kifolyó gumicsövön belül is állandoan látok néhány élő csigát.volt h hazaértem és az összes lyuk az esőztetőn el volt belülről tömődve a szűrő meg kínlódott. 2 honap után tisztítottam a szűrő minden részét de ugyanugy csigákkal van most is tele a kifolyó szakasz is:)
 
Valószínű, hogy a beszívó ágon jutnak be, a kifolyó résznél. Tegyél a beszívókosár/ba/köré/rá harisnyát, vagy sűrű szúnyoghálót. Ezzel le fog csökkenni a szűrő teljesítménye, de nem lesz benne annyi csiga.
 
Back
Oldal tetejére