• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Ezt a szűrő takarítás utáni algásodást én nem tapasztaltam, és is adok hozzá GreenBactert. A mulmban, a talajban, és a szűrőanyagban is van baci, meg még ki tudja hogy hol :)
Ha jól tudom a 2 kicsi szűrőt már valamikor nyáron lecserélte egy 2222 vagy 2224-sre, tehát a biológia szűrés megvan.
Nem lehet hogy valami bomló anyag van az akiban, vagy valamit máshogy csináltál mint máskor?

egy ellenféllel kevesebb :twisted: Azért remélem indulsz, mert nem lesz izgalmas a verseny ;)
 
jelenleg az eden meg egy eheim 2224 végzi a szűrést. igaz most egyszerre végeztem a kettő tisztítását. de kb 2 hónappal ezelőtt 2 hét eltolással.
ugyan ezeket tapasztaltam.

HAC- en még gondolkozok. köszi a bíztatást srácok ;)
art.
 
hát okosok a következőket mondják a barna algára.

+ leginkább új akiknál van amikor még nem alakult ki rendes baci kolónia. - nálad ez nem játszik
+ túl koszos szűrő, ritka karbantartás
+ kevés bio szűrőanyag
+ túletetés
+ rossz vizminőség
+ rendszertelen vízcserék
+ nitrát foszfát szint túl magas (majd jön Key és megcáfolja ;) )

érdemes végignézni a listát mi az amivel gond van. ettől függetlenül az első 4-8 hétben természetes.
 
ezek közül inkább a ritkán takarított szűrő lehet. 1-2 havonta szoktam. nem gondolnám, hogy ez lenne a gond, főleg, hogy akkor jön az alga, miután kitakarítotam.
többivel nincs gond. vízcsere 4 naponta 80%.
tápozás a vízcseréhez számolva( key)
halak most nincsenek- nincs etetés
eheim 2224+eden bio szűrőanyagnak elégnek kell lennie
nem uj az aki
 
Valaki azt mondta,hogy halak nélkül nem érik be a szűrő,az aki.Szerintem ez oltári nagy marhaság.Ha nem túl off(vagy rakjátok át máshova),mi erről a véleményetek?Van válaszom erre,h miért nem igaz,csak kíváncsi vagyok a Ti hogyan vélekedtek erről.
 
tibicuk said:
Valaki azt mondta,hogy halak nélkül nem érik be a szűrő,az aki.Szerintem ez oltári nagy marhaság.Ha nem túl off(vagy rakjátok át máshova),mi erről a véleményetek?Van válaszom erre,h miért nem igaz,csak kíváncsi vagyok a Ti hogyan vélekedtek erről.

Vmennyi igazságtartalma van. A bacikat terhelni, etetni kell (bomlástermék, ammónia) különben nem szaporodnak el annyira.
2 élű a dolog, ha túl nagy dózist kap, bedurranhat az akvárium. N-dee sötétben indításos módszere tetszik. Szelíd módszer, van idő felcseperdni a baciknak:) Minimális bomlástermék úgyis lesz.

Egy oldalpolcos szűrővel rendelkező akvarista mesélte,hogy időszerű volt a szűrő takarítása, már alig folyt át viz a szivacsokon. Takarítást megelőzőnen véletenül túletett. Később szemmel láthatóan több víz ment át a szűrőn. Véleménye szerint az elszaporodtak a bacik kiették a szivacsba ragadt mulmot:)

Természetesen nem kell túlbonyolítani. Ha van elég felület, úgyis annyi baci lesz amennyi kell és megél az adott akvárium terhelése mellett. Egyensúlyban van.
Ha nagy a felület, akkor egy esetleges túletetés, akármi miatt a megterhelt akvárium egyensúlyát hamar vissza tudják billenteni a gyorsan elszaporodó baktériumok.
 
Mennyi ideig tart egy szűrőtakarítás nálad?

Ha túl sokat áll a bio töltet csak úgy, az nem tesz jót a baciknak.

artegor said:
ezek közül inkább a ritkán takarított szűrő lehet. 1-2 havonta szoktam. nem gondolnám, hogy ez lenne a gond, főleg, hogy akkor jön az alga, miután kitakarítotam.
többivel nincs gond. vízcsere 4 naponta 80%.
tápozás a vízcseréhez számolva( key)
halak most nincsenek- nincs etetés
eheim 2224+eden bio szűrőanyagnak elégnek kell lennie
nem uj az aki
 
Itt már néhányszor előkerült a téma, hogy valóban, mikor tisztítsam a szűrőt?
Nos, én ebben (is) a hagyományokat követem. Én úgy gondolom, hogy minél ritkábban érdemes megbolygatni a szűrőt. Számomra csak is a látványosabb teljesítmény esés indokolja a szűrő tisztítást és nem a naptári napok. Sőt még azt is megmerem kockáztatni, hogy egy szépen beérett, némi teljesítmény eséssel járó külsőszűrő még mindig jóval hatékonyabb, mint egy frissen takarított. Bármennyire is odafigyelünk a takarításnál, illetve ezt állítjuk, jóval nagyobb veszteséget szenved el a mi kis féltve őrzött baktérium kultúránk. A szűrőnek is idő kell, hogy egyé válhasson az akváriummal.
 
histi said:
Mennyi ideig tart egy szűrőtakarítás nálad?
Pont ugyanezt akartam kérdezni. ;) Az ADA mérései szerint a 30 perc fölötti szűrőleállásoknál minden perc exponenciálisan csökkenti a baktériumok számát. 45 perc már olyan mértékű pusztulással járhat, hogy a felgyülemlő ammóniát képtelen nitrifikálni a szűrő. Az ammónia jelenléte pedig algásodást okoz. (Megjegyzem a Viktor checklis-jében levő új aki, gyenge szűrés, túletetés, rossz vízminőség - mind egyet lejent: TÚL SOK AMMÓNIA). A nitrát-foszfát provokációt szóra sem méltatom... :)

Levinen said:
Én úgy gondolom, hogy minél ritkábban érdemes megbolygatni a szűrőt.
Én úgy gondolom, hogy nincs ilyen, hogy szűrő "megbolygatás". A 30 perc alatti - akivízben történő - rövid takarításoknak semmi (!) kockázata sincs.

Levinen said:
Sőt még azt is megmerem kockáztatni, hogy egy szépen beérett, némi teljesítmény eséssel járó külsőszűrő még mindig jóval hatékonyabb, mint egy frissen takarított.
Ha feltételezzük, hogy a takarítás szakszerű volt, akkor egyszerűen nem látom, hogy mitől "érne be" jobban egy ritkábban takarított szűrő. Több baci nem lesz benne, sőt. A pórusok eldugításával a szűrő-felület csökken.

Levinen said:
Bármennyire is odafigyelünk a takarításnál, illetve ezt állítjuk, jóval nagyobb veszteséget szenved el a mi kis féltve őrzött baktérium kultúránk. A szűrőnek is idő kell, hogy egyé válhasson az akváriummal.
Ezért pofázok folyamatosan, hogy "mozgástér-mozgástér!!!" Egy spórolós szűrőben az X baktériumkolónia felének elpusztulása után az X/2 már nem tud megbízkózni az ammóniával (lásd Art esetét). Egy 10X fele elpusztulása után is marad 5X - mozgástér! Tény, hogy a takarításkor valamennyi pusztulás be fog következni, de nem mindegy, hogy mennyit engedhetünk meg magunknak.
 
A sűrű vagy ritka takarításra bedobnám én is a 2 centemet. Szóval van egy olyan fáma is, miszerint a koszos szűrő hal és garnéla pusztulást okoz.

Néhány külföldi fórumon olvastam ilyen esetekről.
Persze relatív mikor koszolódik el és mennyi tartalék van a szűrődbe, de hacsak nem túlméretezett szűrőd van 2-3 hónapos takarításoknál el tudok képzelni ilyen helyzeteket. Jól látszik, hogy egy hónaponta takarított szűrőnél a mulm a szűrőház alján vanleginkább max az alsó mechanikai rekeszt tömi még meg. Ahogy halad az idő ez a saras cucc eltömíti a bio kosarakat míg végül a legfelső kosár is tiszta trutyi nem lesz. következő körben gondolom szépen vissszalökné ezt az anyagot az akiba.

Én a biztonság kedvéért 4-6 heti takarítást csinálok és a baktériumok pótlására erősítésére hetente a vízcseréknél baktériummal erősítek.
 
De azt ne felejtsük el, hogy Art adagolt még ADA green bacter -t a vízbe. 45percig álló a szűrő<---> plusz green bacter :roll:
Valamennyire javított a helyzeten de úgy látszik, hogy ez nem volt elég. a Green bacter nélkül gondolom még durvább lett volna a helyzet.
Szerintem adagolj még pár napig green bacter-t a vízbe, és szedd ki az algás leveleket remélem javulni fog a helyzet. Sok sikert

viktorlantos said:
egy hónaponta takarított
:shock: :shock: Havonta :!:
 
Én kérek elnézést Dani :lol:
GB normális adagolása helyrehozza a baktérium gondokat pár óra alatt.
Valahol máshol van a kutya elásva.
 
Ugyan én is adagolok Green Bactert vízcsere után, de nem hiszem hogy ez akkora csodaszer lenne, hogy a 30 perc után exponenciális ütemben kipusztuló - amúgy hosszú hetek, hónapok alatt kialakult - baktériumkultúrát pár óra alatt helyreállítaná.

Javíts a köridődön, és adalgolj green bactert. De a minél gyorsabb csere legyen az elsődleges cél, aztán jöhet a GB.

viktorlantos said:
Én kérek elnézést Dani :lol:
GB normális adagolása helyrehozza a baktérium gondokat pár óra alatt.
Valahol máshol van a kutya elásva.
 
histi said:
Ugyan én is adagolok Green Bactert vízcsere után, de nem hiszem hogy ez akkora csodaszer lenne, hogy a 30 perc után exponenciális ütemben kipusztuló - amúgy hosszú hetek, hónapok alatt kialakult - baktériumkultúrát pár óra alatt helyreállítaná.

Érdekes kérdés ez is. Nigro is említi a blogján hogy 2 féle baktérium létezik. Az egyiket hűtőben kell tartani, a másik szobahőmérsékleten is elvan.

"Mindenesetre azok a szerek, amelyek nem hűtve tárolandók és nem nagyon rövid a lejárati idejük, mind baktérium spórát tartalmaznak. Ezek lassabban fejlődnek, mint a már “érett” baktériumot tartalmazó készítmények. Ez persze nem olyan probléma, ami hatalmas hátrány lenne, de az ilyen jellegű készítmények kizárt, hogy 24 órán belül beállt vizet produkálnának."

Tehát tényleg nem csodaszer, nem lesz azonnal ugyanúgy biologiailag aktív. Csak a spórákat nyomod a szűrőbe, aztán reméled, hogy minél hamarabb kialakul a pupuláció:)
 
A baktériumokat legjobban használat közben érzed mennyit is ér.

Léteznek folyékony típusok és szilárd készítmények. A folyékony típosok a vízoszlopba kerülve AZONNAL elkezdenek dolgozni. Ennek 2 eredménye is mérhető ami megkérdőjelezhetetlenné teszi hatékonyságukat.

1. A vized kitisztul. A bacik a vízoszlopban lebegő részecskéket szépen feldolgozzák. Pár órán belül kitisztul a vized.
2. Ha esetleg magasabb volt a nitrit/nitrát szinted, a folyékony bacik hozzáadása után pár oróval rámérsz és látod hogy hacsak nem volt óriási gebasz helyreállítja az egyensúlyt.

Ennél gyorsabb megoldás nem nagyon létezik az Ammónia/Nitrit/Nitrát egyensúly visszabillentésére.

A szilárd készítmények hosszabb távra nyújtanak megoldást.

Nálam a baktérium adagolás a TÁPOZÁS része. Igaz nem napi csak heti szinten, de körbenézel távol keleti akvaristáknál a legtöbbje alkalmaz ilyesmit.
 
van egy kis gond. majd 24 órán át nem mentek a szűrők (két külső) egy technikai malőr miatt.
lehet udni, meddig maradnak benne élve a bacik?
 
beeex said:
van egy kis gond. majd 24 órán át nem mentek a szűrők (két külső) egy technikai malőr miatt.
lehet udni, meddig maradnak benne élve a bacik?

hát ennyi idő allatt szinte 100, hogy lenulláztad őket.
 
Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de harminc perc után a bacik akkor is elkezdenek pusztulni, ha csak áll a szűrő, de azért víz alatt áll. Ennyire érzékenyek lennének a vízmozgásra? Ha igen, miért? Csak hogy tiszta legyen, valszleg ezzel szúrom el én is a dolgokat.
 
Back
Oldal tetejére