• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!

Van egy 140 litere akváriumom. A szűrését most egy Tetratec EX700 végzi. Le szeretném cserélni, az következő két lehetőség közül Ti melyiket választanátok (mindkettő használt):

Tetratec EX1200 - 17000 Ft
JBL cristalprofi e1500 - 31000 Ft

Mindkét szűrőben az eredeti szűrőanyagok vannak.

Köszi a válaszokat!
Értem a dilemmádat. A kisebb Tetrával legfeljebb az akvárium indításnál lehet nehezebb dolgod, mint az erősebb JBL-lel. De amúgy a Tetra is röhögve megbirkózik a 140 l-rel (sokan használják önmagában 180-200 literre is, jelenleg pl én is).
Innentől kezdve pedig már minden mellette szól :) A különbözeten meg vehetsz minőségi szűrőanyagokat.
 
Sziasztok!

Van egy 140 litere akváriumom. A szűrését most egy Tetratec EX700 végzi. Le szeretném cserélni, az következő két lehetőség közül Ti melyiket választanátok (mindkettő használt):

Tetratec EX1200 - 17000 Ft
JBL cristalprofi e1500 - 31000 Ft

Mindkét szűrőben az eredeti szűrőanyagok vannak.

Köszi a válaszokat!
Szia,
140-re szerintem is teljesen jó mind a kettő. Pont ez a kettő pöfög a sügeres akim alatt és ha vennem kellene egyet valószínűleg a Tetra mellett tenném le a voksom. Igaz a JBL picivel jobb teljesítményű, de nálam az hangosabb. Persze nem vészesen, mert abban a szobában van ahol alszunk, de a Tetra full halk miközben a JBL-nek megvan a maga kis búgó hangja. Igaz jópár éves már mindkét szűrő. JBL-el még annyi negatívumot tapasztaltam, hogy amikor lecsatlakoztatom a tömlőadaptert, akkor az picit ereszti továbbra is a vizet, ezért amíg a szűrőt takarítom addig azt bele kell raknom egy vödörbe, nehogy elázzon a szoba. Sanszos, hogy nem zár rendesen valami amikor leveszem. A Tetrával még ilyen nem fordult elő.
Remélem ha valamennyit azért tudtam segíteni. Jah és ha ilyen árkülönbséggel tudnád megvenni a két használt szűrőt, akkor egyértelmű hogy Tetra így akár a szűrőanyag tunningra is marad keret ;)
 
Szia,
140-re szerintem is teljesen jó mind a kettő. Pont ez a kettő pöfög a sügeres akim alatt és ha vennem kellene egyet valószínűleg a Tetra mellett tenném le a voksom. Igaz a JBL picivel jobb teljesítményű, de nálam az hangosabb. Persze nem vészesen, mert abban a szobában van ahol alszunk, de a Tetra full halk miközben a JBL-nek megvan a maga kis búgó hangja. Igaz jópár éves már mindkét szűrő. JBL-el még annyi negatívumot tapasztaltam, hogy amikor lecsatlakoztatom a tömlőadaptert, akkor az picit ereszti továbbra is a vizet, ezért amíg a szűrőt takarítom addig azt bele kell raknom egy vödörbe, nehogy elázzon a szoba. Sanszos, hogy nem zár rendesen valami amikor leveszem. A Tetrával még ilyen nem fordult elő.
Remélem ha valamennyit azért tudtam segíteni. Jah és ha ilyen árkülönbséggel tudnád megvenni a két használt szűrőt, akkor egyértelmű hogy Tetra így akár a szűrőanyag tunningra is marad keret ;)

Azt elfelejtettem írni, hogy tervben van egy kb 250 litere diszkoszos akvárium is és szeretném ha azt is kiszolgáná az új szűrő. így is a Tetrát javasoljátok?
 
Azt elfelejtettem írni, hogy tervben van egy kb 250 litere diszkoszos akvárium is és szeretném ha azt is kiszolgáná az új szűrő. így is a Tetrát javasoljátok?
250-300L diszkoszosra kevés. Oda 2db tetra 1200-ban gondolkodj! Viszont ha egyet már veszel, megéri újra ugyan azt, hiszen fele tartalék alkatrész kell otthonra! ;)
Sőt, 1 tetra 1200 és egy eheim 2080 is befutó lehet ha a szűrési teljesítményt nézem. :D
 
250-300L diszkoszosra kevés. Oda 2db tetra 1200-ban gondolkodj! Viszont ha egyet már veszel, megéri újra ugyan azt, hiszen fele tartalék alkatrész kell otthonra! ;)
Sőt, 1 tetra 1200 és egy eheim 2080 is befutó lehet ha a szűrési teljesítményt nézem. :D
A Tetrát így is ajánljuk, de egy 1200-as valóban kevés lesz már ekkora aksira. Viszont két ilyennel tökéletesen működne ;)
 
Sziasztok!
Kb egy éve 15l-es garnélás akváriummal indítottam, jelenleg egy 30 literesnél tartok. Jelen pillanatban egy, a 15l-eshez beszerzett Haquos Flex 200as szűrő van benne, egy kis szűrőanyaggal megtöltve, de szerintem még így is nagyon kevés hozzá, szeretném lecserélni, annál is inkább, mert elég gyakran kell tisztítani. Az aksiban red cherryk, csigaevő csigák (meg sajnos hólyagcsigák:) ) vannak. Későbbiekben beszereznék komolyabb világítást, 40l-esre cserélném esetleg, de helyhiány miatt ez lesz a maximum, nanohalakat stb. sem tervezek bele. Növények közül gömbmoha, úszó májmoha, anubias van benne, a többinek sajnos nem tudom a nevét (kifejezetten kisigényű előtéri növényeket kértem, azt is kaptam, nevet nem kérdeztem, de beváltak).

Néztem szűrőket, de eléggé ellentmondó infókat olvastam velük kapcsolatban.
A jelöltjeim:
Eheim 2040 Liberty 75
Dennerle Scaper's Flow
Eheim 2211 - duplacsapos változat

A szempontjaim fontossági sorrendben:
- minél halkabb legyen (a külső szűrőt sem tudom szekrénybe tenni)
- minél ritkábban kelljen tisztítani
- ne csináljon cunamit az akváriumban + legyen rá valami megoldás, hogy ne szippantsa be a garnélákat
- minél egyszerűbben lehessen tisztítani
- ár.
Ezek alapján melyiket ajánlanátok? Ha van más opció, kezdőként minden tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm a segítséget előre is.
 
40l-esre cserélném esetleg
Szia!
Előre látó vagy, hogy végiggondoltad a 40L-es aki is szóba jöhet a későbbiekben! Érdemes tehát ide méretezni a szűrőd, a külső szűrő is jó irány.
2211 a későbbi 40L-re karcsú. Többen 2213-al szűrik, van aki még ezt is határesetnek érzi, tehát legalább ekkora kell. Ilyen szűrőm nem volt, azt mondják hangosabb típus.
Lehet picit nagy lenne, sokan használják: http://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-ex-600-kulso-szuro-toltettel.html
Esetleg ez: http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-150-kulso-szuro-toltettel.html olvass bele a véleményekbe!
Dennerle Scaper's Flow - szerintem ne erőltesd. Eheim 2040 Liberty 75 - és ezt sem.
Garnéla beszippantás ellen védőrács a megoldás, pl.: http://www.greenaqua.hu/hu/greenaqua-gumis-szuro-vedo-13mm.html
 
Eheim eXperience 150-nel szűrtem a 27L-es kockát. Imádom, bármikor szívesen vennék újra egy ilyet, ha kellene. (Nigro javasolta, amiért azóta is nagyon hálás vagyok neki!)
Bátran rá merném tenni egy 40L-esre.
Most árul is a fórumon egy kolléga egy alig használtat, szerintem korrekt áron.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Sziasztok!
Kb egy éve 15l-es garnélás akváriummal indítottam, jelenleg egy 30 literesnél tartok. Jelen pillanatban egy, a 15l-eshez beszerzett Haquos Flex 200as szűrő van benne, egy kis szűrőanyaggal megtöltve, de szerintem még így is nagyon kevés hozzá, szeretném lecserélni, annál is inkább, mert elég gyakran kell tisztítani. Az aksiban red cherryk, csigaevő csigák (meg sajnos hólyagcsigák:) ) vannak. Későbbiekben beszereznék komolyabb világítást, 40l-esre cserélném esetleg, de helyhiány miatt ez lesz a maximum, nanohalakat stb. sem tervezek bele. Növények közül gömbmoha, úszó májmoha, anubias van benne, a többinek sajnos nem tudom a nevét (kifejezetten kisigényű előtéri növényeket kértem, azt is kaptam, nevet nem kérdeztem, de beváltak).

Néztem szűrőket, de eléggé ellentmondó infókat olvastam velük kapcsolatban.
A jelöltjeim:
Eheim 2040 Liberty 75
Dennerle Scaper's Flow
Eheim 2211 - duplacsapos változat

A szempontjaim fontossági sorrendben:
- minél halkabb legyen (a külső szűrőt sem tudom szekrénybe tenni)
- minél ritkábban kelljen tisztítani
- ne csináljon cunamit az akváriumban + legyen rá valami megoldás, hogy ne szippantsa be a garnélákat
- minél egyszerűbben lehessen tisztítani
- ár.
Ezek alapján melyiket ajánlanátok? Ha van más opció, kezdőként minden tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm a segítséget előre is.
Szia!
Eheim 2213at én is tudom ajánlani. Nálam egy 30as kockát szűrt. Áramlással nem volt gond, tette a dolgát ahogy kell. Egy pici hangja azért volt, igaz nálam egy régebbi szériás szűrő volt üzemben, nem tudom a mostaniak mennyire búgnak. Nálam kezdetben nem voltak hozzá csapok, így a tisztítás picit nehézkesebb volt. Megvan ennek is a technikája. Pár alkalom után simán belejön az ember, viszont tény hogy csapokkal azért kényelmesebb. Persze azért azt is vegyük figyelembe, hogy szűrőt nem takarít az ember minden héten, így egy kis plusz fáradalom lehet belefér. De ezt neked kell eldönteni.
Ha nagyobb akváriumra váltás is tervben van, akkor mindenképp érdemes lenne előre gondolkodni és ez esetben Tetra 600 tökéletes, ahogy @Cyberkid is ajánlotta. Max amíg kisebb üvegben üzemel addig folythatsz rajta, persze érzéssel :)
Garnélavédelembre pedig megkaptad a megoldást ;)
 
Sziasztok!
Kb egy éve 15l-es garnélás akváriummal indítottam, jelenleg egy 30 literesnél tartok. Jelen pillanatban egy, a 15l-eshez beszerzett Haquos Flex 200as szűrő van benne, egy kis szűrőanyaggal megtöltve, de szerintem még így is nagyon kevés hozzá, szeretném lecserélni, annál is inkább, mert elég gyakran kell tisztítani. Az aksiban red cherryk, csigaevő csigák (meg sajnos hólyagcsigák:) ) vannak. Későbbiekben beszereznék komolyabb világítást, 40l-esre cserélném esetleg, de helyhiány miatt ez lesz a maximum, nanohalakat stb. sem tervezek bele. Növények közül gömbmoha, úszó májmoha, anubias van benne, a többinek sajnos nem tudom a nevét (kifejezetten kisigényű előtéri növényeket kértem, azt is kaptam, nevet nem kérdeztem, de beváltak).

Néztem szűrőket, de eléggé ellentmondó infókat olvastam velük kapcsolatban.
A jelöltjeim:
Eheim 2040 Liberty 75
Dennerle Scaper's Flow
Eheim 2211 - duplacsapos változat

A szempontjaim fontossági sorrendben:
- minél halkabb legyen (a külső szűrőt sem tudom szekrénybe tenni)
- minél ritkábban kelljen tisztítani
- ne csináljon cunamit az akváriumban + legyen rá valami megoldás, hogy ne szippantsa be a garnélákat
- minél egyszerűbben lehessen tisztítani
- ár.
Ezek alapján melyiket ajánlanátok? Ha van más opció, kezdőként minden tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm a segítséget előre is.


30-as garnélás kockát szűr Eheim 2322. Névleges telj. 500l/óra, töltet: 2 l BioRio.
45 literest forgat Tetra 800, full BioRio töltettel.
Mindkét szűrő csapjaival visszafogva.

Ha lehetőséged engedi külsőt használj.
Garnélarács tökéletes megoldás.
 
Eheim eXperience 150-nel szűrtem a 27L-es kockát. Imádom, bármikor szívesen vennék újra egy ilyet, ha kellene. (Nigro javasolta, amiért azóta is nagyon hálás vagyok neki!)
Bátran rá merném tenni egy 40L-esre.
Most árul is a fórumon egy kolléga egy alig használtat, szerintem korrekt áron.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről

Igen, azt helytelenül írtam, az enyém is nettó 27l körül van. :) Utána is néztem a fórumon, ahhoz a rovathoz sajnos még nincs jogosultságom, de köszi a tippet :)
 
Szia!
Előre látó vagy, hogy végiggondoltad a 40L-es aki is szóba jöhet a későbbiekben! Érdemes tehát ide méretezni a szűrőd, a külső szűrő is jó irány.
2211 a későbbi 40L-re karcsú. Többen 2213-al szűrik, van aki még ezt is határesetnek érzi, tehát legalább ekkora kell. Ilyen szűrőm nem volt, azt mondják hangosabb típus.
Lehet picit nagy lenne, sokan használják: http://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-ex-600-kulso-szuro-toltettel.html
Esetleg ez: http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-150-kulso-szuro-toltettel.html olvass bele a véleményekbe!
Dennerle Scaper's Flow - szerintem ne erőltesd. Eheim 2040 Liberty 75 - és ezt sem.
Garnéla beszippantás ellen védőrács a megoldás, pl.: http://www.greenaqua.hu/hu/greenaqua-gumis-szuro-vedo-13mm.html

Szia! Köszönöm a segítséget, úgy látom mindenki a külső szűrőt favorizálja, szerintem maradok ennél. Ahogy a véleményeket nézegettem, a 2213ra is csak a hangja miatt volt panasz. Ha belefér a keretbe, inkább az experience 150 lesz a befutó. A szűrő kb 1 méterrel az akvárium alatt lenne egyébként. Van arról valami tapasztalatotok, hogy fojtva mennyivel lehetnek hangosabbak ezek a szűrők. Illetve ilyen kis akvához fojtva használjátok, esetleg másik befolyócsővel esőztető helyett?
 
Szia!
Eheim 2213at én is tudom ajánlani. Nálam egy 30as kockát szűrt. Áramlással nem volt gond, tette a dolgát ahogy kell. Egy pici hangja azért volt, igaz nálam egy régebbi szériás szűrő volt üzemben, nem tudom a mostaniak mennyire búgnak. Nálam kezdetben nem voltak hozzá csapok, így a tisztítás picit nehézkesebb volt. Megvan ennek is a technikája. Pár alkalom után simán belejön az ember, viszont tény hogy csapokkal azért kényelmesebb. Persze azért azt is vegyük figyelembe, hogy szűrőt nem takarít az ember minden héten, így egy kis plusz fáradalom lehet belefér. De ezt neked kell eldönteni.
Ha nagyobb akváriumra váltás is tervben van, akkor mindenképp érdemes lenne előre gondolkodni és ez esetben Tetra 600 tökéletes, ahogy @Cyberkid is ajánlotta. Max amíg kisebb üvegben üzemel addig folythatsz rajta, persze érzéssel :)
Garnélavédelembre pedig megkaptad a megoldást ;)
Szia! Köszönöm a segítséget! A Tetra-t ehhez kicsit soknak érzem, még csak elméletben bővítek, ha összejön, remélem, egy Experience 150 szerintem elég lesz, a 2213-ast a tisztítás,ill a hangja miatt - a családi béke érdekében :) ejtem.
 
Én lily-vel használtam az eXperience-t 27L-re, de úgy kissé erős volt (így jött az ecset alga), emiatt fojtanom kellett kb. a felére. Kicsit megjött a hangja, de kibírható volt abszolút. Illetve nekem nincs lehetőségem szekrénybe zárni, úgy pedig még kevesebb hangja lett volna.
Most 20L-t kavar, rendeltem rá egy spin-t a messzi kínaiaktól occóért, az jobban szétosztja az áramlatot, így most maxon van, és minden tökéletes. Van még a Poppy is, az is szépen elosztja a flow-t, illetve ha telerakod ADA BioRio-val, elvileg az is jól fojtja a szűrőt. Aztán meg a 40L-re már Lily-vel simán jó lesz.
 
En 30as nanoba 600 ex-et hasznalok spinnel, folytas nelkul. Semi gond nincs vele.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia! Köszönöm a segítséget! A Tetra-t ehhez kicsit soknak érzem, még csak elméletben bővítek, ha összejön, remélem, egy Experience 150 szerintem elég lesz, a 2213-ast a tisztítás,ill a hangja miatt - a családi béke érdekében :) ejtem.
Teljesen jó lesz az Experience 150, nem fogsz benne csalódni. A szűrő folytását pedig majd meglátod. Ahogy @Greg Filth is írta, lehet játszani a befolyó típusával valamint, hogy milyen szűrőanyagot raksz bele. Idővel úgyis tömődik a szűrő, ahogy kezd beállni. Ezt is szem előtt tartva igazíthatsz majd hozzá, aztán a végén lehet hogy max teljesítményen fog pörögni ;)
 
Használt eXperience ügyében pedig @Román Péterrel kellene felvenned a kapcsolatot üzenetben. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Köszi, láttam, hogy ő árulja, elég jó áron + még garanciális is. Sajnos sehogy nem tudom felvenni vele a kapcsolatot, még nincs jogosultságom se abba a fórumba írni, se privátot írni.
Kár, akkor hozzákezdenék itthon is egyeztetni. :)
 
Teljesen jó lesz az Experience 150, nem fogsz benne csalódni. A szűrő folytását pedig majd meglátod. Ahogy @Greg Filth is írta, lehet játszani a befolyó típusával valamint, hogy milyen szűrőanyagot raksz bele. Idővel úgyis tömődik a szűrő, ahogy kezd beállni. Ezt is szem előtt tartva igazíthatsz majd hozzá, aztán a végén lehet hogy max teljesítményen fog pörögni ;)

Igen, gondolom idővel azért csökken a teljesítmény, plusz ahogy néztem azért ha van rá keret, amúgy is célszerű azokat a zöld kifolyókat valami esztétikusabbra cserélni, és jöhet a javasolt poppy/spin. Takarítani milyen időközönként szoktátok? Jól olvastam a 3-4 hónapot?
 
Takarítani milyen időközönként szoktátok? Jól olvastam a 3-4 hónapot?

A szűrőanyagot kb. fél évente takarítjuk általában, a perlont 1-2 havonta cseréljük amikor érezhetően csökkent a flow (mert eltömődött a perlon), a csöveken pedig látszik a koszolódás. Amikor már láthatóan koszos, akkor érdemes takarítani. Az üvegeket ADA Superge-ben szoktam áztatni, a szűrőcsövekhez pedig szintén távolkeletről rendeltem egy drótos célszerszámot.
 
Back
Oldal tetejére