• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!

Van egy 140 litere akváriumom. A szűrését most egy Tetratec EX700 végzi. Le szeretném cserélni, az következő két lehetőség közül Ti melyiket választanátok (mindkettő használt):

Tetratec EX1200 - 17000 Ft
JBL cristalprofi e1500 - 31000 Ft

Mindkét szűrőben az eredeti szűrőanyagok vannak.

Köszi a válaszokat!
Szia
Melyiket választottad végül?
Tetratec EX1200 hol nèzted?
 
Sziasztok
Mi a velemèny a resun EF-2800 ról?
Koszi a válaszokat
Ugyan nekem sosem volt, de én félek az ilyen szűrőktől. Tény, hogy ígéretesek a paraméterei. Méretes, sok anyag fér bele, van flow. De sokat fogyaszt és lehet, hogy hangos. A műanyagok nem néztek ki valami túl jól. (utube videot néztem) Rákerestem, de nem volt túl sok infó, hogy van-e tartalék alkatrész hozzá. Ki szervizeli és milyen a szolgáltatás minősége (?). Gari 1 év, karcsú. Én ezeket is mérlegelném.
Kíváncsi lennék egy tulaj véleményére.
 
Sziasztok! 40 literes akváriumba milyen szűrőt ajánlanátok? Neonhalak, leopárd dániók, guppik vannak, 3 féle növény. Aquael fan mikro plust használok de nagyon sokszor kell takarítani, ezért szeretnék nagyobbat. Nem etetem túl a halakat és minden él és virul, úgyhogy ebből gondolom hogy szimplán kicsi ide ez a szűrő. :) Ha valaki tudna ajánlani használtat az is érdekel akár külső is, amit néztem újan: Eheim pick up 60, Aquael fan 1 plus, pacific márkájút is nézegettem bár gondolom ez a nem túl minőségi kategória.
 
Sziasztok! 40 literes akváriumba milyen szűrőt ajánlanátok? Neonhalak, leopárd dániók, guppik vannak, 3 féle növény. Aquael fan mikro plust használok de nagyon sokszor kell takarítani, ezért szeretnék nagyobbat. Nem etetem túl a halakat és minden él és virul, úgyhogy ebből gondolom hogy szimplán kicsi ide ez a szűrő. :) Ha valaki tudna ajánlani használtat az is érdekel akár külső is, amit néztem újan: Eheim pick up 60, Aquael fan 1 plus, pacific márkájút is nézegettem bár gondolom ez a nem túl minőségi kategória.
Ha külső, akkor pár oldallal korábban pont a 40L körüli méretről volt szó: (bár oda kell figyelni, mert a befolyó típusa is számít adott méretnél, ez plusz költség lehet)
https://akvakertesz.hu/threads/szuro-valasztasi-segitseg.440/page-113
Ha belső, akkor pl. az Eheim Biopower http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-biopower-160.html Ez még magasságban belefér úgy látom (a helyi aljzat magasságtól is függ). Sajnos a 200-as már nem. (bár le lehet szedni az alsó kosarat..)
Nekem van otthon 240-es és nem rossz szűrő, de egy külső mellett működött rásegítésnek.
Igazából azt is mérlegelném, nem-e jobban megéréné egy picit hozzátenni és keresni egy jó állapotú, használt külső szűrőt. ;)
 
Ha külső, akkor pár oldallal korábban pont a 40L körüli méretről volt szó: (bár oda kell figyelni, mert a befolyó típusa is számít adott méretnél, ez plusz költség lehet)
https://akvakertesz.hu/threads/szuro-valasztasi-segitseg.440/page-113
Ha belső, akkor pl. az Eheim Biopower http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-biopower-160.html Ez még magasságban belefér úgy látom (a helyi aljzat magasságtól is függ). Sajnos a 200-as már nem. (bár le lehet szedni az alsó kosarat..)
Nekem van otthon 240-es és nem rossz szűrő, de egy külső mellett működött rásegítésnek.
Igazából azt is mérlegelném, nem-e jobban megéréné egy picit hozzátenni és keresni egy jó állapotú, használt külső szűrőt. ;)
Köszönöm! Erősen hajlok a külsőre, végülis nem olyan rossz a helyzet hogy most azonnal kell vennem, talán találok használtan is. :)
 
Köszönöm! Erősen hajlok a külsőre, végülis nem olyan rossz a helyzet hogy most azonnal kell vennem, talán találok használtan is. :)

Külsőt ajánlanék en is. Lehet az egy Eheim-i, több típus is szóba jöhet, vagy egy Tetra. A külsőszűrőt nem kell olyan sűrűn takarítani, mint egy belsőt, valamint sokkal több szűrőanyagot foglal magába. Már persze ha ezek szempontok neked ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm! Erősen hajlok a külsőre, végülis nem olyan rossz a helyzet hogy most azonnal kell vennem, talán találok használtan is. :)
Ha egyszerű üzembiztos szűrőt szeretnél én ezt http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html ajánlom. Nálam hibátlanul működik, esetleg később kicsit nagyobb akváriumhoz is megfelel. A gyári töltet tökéletesen megfelelő mind minőségben, mind mennyiségben! Szerintem rettentő üzembiztos gép és az ára is baráti!
 
Utoljára módosított:
Külsőt ajánlanék en is. Lehet az egy Eheim-i, több típus is szóba jöhet, vagy egy Tetra. A külsőszűrőt nem kell olyan sűrűn takarítani, mint egy belsőt, valamint sokkal több szűrőanyagot foglal magába. Már persze ha ezek szempontok neked ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Persze, meg az is jó hogy nem foglalja a helyet az akváriumban, úgyis kicsi a 40l.. :) Köszi!
 
Ha egyszerű üzembiztos szűrőt szeretnél én ezt http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html ajánlom. Nálam hibátlanul működik, esetleg később kicsit nagyobb akváriumhoz is megfelel. A gyári töltet tökéletesen megfelelő mind minőségben, mind mennyiségben! Szerintem rettentő üzembiztos gép és az ára is baráti!
Köszi! Valóban szempont az is, hogy ha nagyobbra váltok is használható legyen.
 
Sziasztok! Most találtam használtan jó áron Eheim 2215 külső szűrőt, le lehet valahogy fojtani vagy mindenképp túl nagy nekem 40 literbe?
 
Sziasztok! Most találtam használtan jó áron Eheim 2215 külső szűrőt, le lehet valahogy fojtani vagy mindenképp túl nagy nekem 40 literbe?
Szimpla vagy dupla csappal tudod folytani.Attól függően,hogy mennyire pakolod meg a szűrőt,lehet,szükség lesz folytásra.Továbbá a dupla csap nagyon praktikus szűrő takarításkor.
 
Sziasztok!
Brutto 60l akváriumba szerintetek jó a Tetratec EasyCrystal 300?
Mi a tapasztalatotok/velemenyetek errol a szurorol?
Jéé ilyen szűrő is van? Ez olyan akasztós belső szűrő benyomását tette rám. Én nem erőltetném. Ragaszkodsz a belső szűrőhöz?
 
Jéé ilyen szűrő is van? Ez olyan akasztós belső szűrő benyomását tette rám. Én nem erőltetném. Ragaszkodsz a belső szűrőhöz?

Már megvettem, es sok jot olvastam rola, csak nem emberi velemenyeket :/ es igen mindenkeppen belsot szeretnek (tudoom nem lesz profi az akvariumom) minnel halkabb annal jobb. Bent lesz a szobamban es szinte hangtalannak kene lennie.
Bar mikor megerkezett kicsit ledobbentem, mert hatalmas sok helyet elfoglal!
 
Már megvettem, es sok jot olvastam rola, csak nem emberi velemenyeket :/ es igen mindenkeppen belsot szeretnek (tudoom nem lesz profi az akvariumom) minnel halkabb annal jobb. Bent lesz a szobamban es szinte hangtalannak kene lennie.
Bar mikor megerkezett kicsit ledobbentem, mert hatalmas sok helyet elfoglal!
Üdv.
Atman cf800 szűrőm van. Teljesen hangtalan, abból lehet észrevenni hogy működik hogy fodrozódik a víz az akváriumban. Ez igaz a külső szűrőkre. Az Eheim classicnak van hangja,nálam 2213 van. Ritkábban kell egy külső szűrőt takarítani és több szűrőanyag fér bele mint egy belsőbe.
 
Már megvettem, es sok jot olvastam rola, csak nem emberi velemenyeket :/ es igen mindenkeppen belsot szeretnek (tudoom nem lesz profi az akvariumom) minnel halkabb annal jobb. Bent lesz a szobamban es szinte hangtalannak kene lennie.
Bar mikor megerkezett kicsit ledobbentem, mert hatalmas sok helyet elfoglal!
Ha már így állnak a dolgok azzal lehetne rajta segíteni, ha belteret részben fel tudnád tölteni minőségi szűrőanyaggal a filterpad vagy mi a szösz helyett. (pl. seachem mátrix, eheim substrat pro) Azzal segítenél a szűréseden.
Én ennek a lehetőségét megvizsgálnám a helyedben. ;)
 
Hali!
Most, hogy a ex 700-as szűrőm orrán, száján elkezdett csöpögni a víz... másik szűrő után nézek(lehet javítható lenne de így már nem bízok benne) Szóval a kérdés adott mi lenne a legjobb egy 64 literes akvához? Eheim 2271 vagy OASE Biomaster 250?
Valószínű, hogy szűkítővel használnám egy idő után, illetve szűrőanyagom van de jó 7-8 éves lehet így nem ártana cserélni gondolom(nem tudom nem érintkezett e oda nem illő anyaggal). Szűrőanyagot most nem szívesen vennék mellé még :)
 
Nehéz kérdés. Nekem Oase sose volt még. Mindkét szűrőt dicsérték. :) Oase annyival jobb, hogy utólag bővíthető fűtővel és kapsz 1L mátrixot vele, ill. az árkülönbségen meg újabb 0,5L-t vehetsz. Papírom egy picit talán az Oase vezet orhosszal, sajnos tapasztalatom még nincs vele.
Kicsit olyan érzésem volt a kérdésed olvasásakor: melyik finomabb a bal Twix, vagy a jobb? :D
 
Back
Oldal tetejére