• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szállítmány beérkezések

Nagyon várt Seachem szállítmányunk begurult a kapun! Lassan kipakolják a srácok, a webshopban hamarosan mindent visszaállítunk rendelhetőre és pár napon belül ki is tudjuk szolgálni, rendeljetek bátran!
 
Nem véletlen mondtam. "A szűrő ami mindenre jó".... muhaha.

De most csúnyán megszívtuk. Lehet egy későbbi állapotában az akváriumnak nem lett volna gond, de egy akvárium és környezet sem egyforma.
Ráadásul ügyfél akváriumnál nem elvárható, hogy naponta ellenőrizze az ember. Heti két-három karbantartás nem volt elég neki az első 3 hétre.

Valamiért itt több nyálka képződött az első hetekben. Az hogy a skimmert eltömíti az ok, abban egy játék szivacs van.
Az Oase előszűrőit 1 hét alatt iktatta ki és a szűrők sem működtek utána rendesen. Kicsit olyan mint a szivacs szűrő amit a beszívóra raksz. Azt is állandóan mosogatni kell, különben eltömítődik. Ebben a szűrőben is hosszúkás forma szivacs van az előszűrő rekeszben. De valószínűleg a lapka szivacsok is így jártak volna.

Mind1 tanulság, talán később egyszer visszakerülnek az előszűrők, most legalább fellélegzett az akvárium.
@viktorlantos nekem is az OASE Biomaster 250-es szűrőm van és tényleg hamar eltömődik az előszűrő. Kb 1 hete elkezdett opálosodni.az akva de nem változtattam semmin. Vízcsere után 1 nappal már ködös. Lehet az előszűrő miatt?
 
@viktorlantos nekem is az OASE Biomaster 250-es szűrőm van és tényleg hamar eltömődik az előszűrő. Kb 1 hete elkezdett opálosodni.az akva de nem változtattam semmin. Vízcsere után 1 nappal már ködös. Lehet az előszűrő miatt?

Opálos dolog azért sok mindentől lehet.

Előszűrőt mosd ki és nézd meg hogyan változik a teljesítmény.

A fenti ügyfeles akváriumnál valami ultra nyálka képződik a vízben állandóan és ez vágta haza a szűrőket.
Kiegészítettük belső szűrővel is az sem lett megoldás. Végül egy keringető lett betéve amíg elkészül a lágyító. Ez akkor is forgat ha a szűrők teljesítménye csökken.

De pl bolti OASE szűrőknél ezt nem tudtuk megfigyelni. Szóval ott ez valami helyi anomália lehet a fogászati motyókhoz használt lágyítók miatt.
 
Opálos dolog azért sok mindentől lehet.

Előszűrőt mosd ki és nézd meg hogyan változik a teljesítmény.

A fenti ügyfeles akváriumnál valami ultra nyálka képződik a vízben állandóan és ez vágta haza a szűrőket.
Kiegészítettük belső szűrővel is az sem lett megoldás. Végül egy keringető lett betéve amíg elkészül a lágyító. Ez akkor is forgat ha a szűrők teljesítménye csökken.

De pl bolti OASE szűrőknél ezt nem tudtuk megfigyelni. Szóval ott ez valami helyi anomália lehet a fogászati motyókhoz használt lágyítók miatt.
Adatok az akváriumomról: 64 literes a világítás az egy ada aquasky 601-es napi 6 óra nagynyomású co2 difivel beoldva a dc lime zöld,tápozás napi Green Aqua Micro macro 3-3 ml napi carbo 3 ml. Vízcsere heti 50 % ro vízzel visszasózva 120-as tds-re. Vízcsere után stsbilityt adok hozzá. A növényeken van valami alga ami könnyen lejön ha hozzá nyúlok. A szűrőben az alsó kosárban gyári szivacs felette s.matrix a következő kosárban matrix trop a felső kosár fele s.matrix perlon és puri. A szűrő december elején üzemeltem be.
 
Sziasztok, JBL atomizer 12/16 és ADA Co2 cső mikor érkezik hozzátok? Köszi,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kaptunk a héten három szállítmányból is halat.
  • amanda lazac
  • oto
  • amano
  • sziámi harcoshal
  • panda cory
  • törpe cory
  • bohóccsuka
  • hengeli
  • üvegharcsa
  • gömbhal
  • vörösneon
  • galaxy razbóra
  • guppy
  • yellow fire
  • crs mix
  • cbs mix
  • ramirezi
  • kakadu sügér
  • kubotaiiii (nagyon szépek)
 
Tegnap megjött a heti halszállítmány, a szokásoson kívül jött algázógéb.
Ma megjöttek a garnélák a külföldi tenyésztőtől
  • narancs sakura (brutál szépek)
  • red sakura
  • narancs tigris
  • crs SS
 
A hét egy kicsit nyugisabb, de így is heti 6-7 beszállítótól jön áru. :)
  • Feltöltöttük az OASE készleteinket
  • Odyssea lámpákból is ki vagyunk tömve, kompakt 36W-ból is érkezett végre.
  • Ma befutott a Tropica, holnap érkezik Dennerle.
  • Jött Red Moor és Indiai megkövesedett fa
  • Feltankoltunk GreenWorks üvegekből
  • Szombaton kapunk Green Aqua növényeket
Huhh, és még csak kedd van. :yawn:
Az ADA a héten elhajózott Japánból, mire kivirágoznak a cseresznyefák meg is érkezik. :)
 
Utoljára módosított:
Mivel az extrém hidegeknek vége, visszakapcsoltuk a szállításra extrém érzékeny növényeket a webshopban, ismét rendelhetők:
Blyxa japonica
Eleocharis sp. Montevidensis
Eleocharis vivipara
 
Back
Oldal tetejére