• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Super Jet Filter vagy Műanyag szűrők?

Status
Not open for further replies.
Abból a szempontból jó a megérzésed, hogy tényleg semmi bajom az ADA szűrőjével, de magával az ADA-val sem. Nekem azzal volt bajom, hogy ez a japán dolog felmagasztalásra került, mint valami hozzáadott érték, valami megmagyarázhatatlan különleges elhivatottság, valami felsőbbrendűbb szellem. Egy globalizált világban, ahol mindenki hat mindenkire nehéz megmondani, hogy most mégis honnan van a know-how. De nagyjából egyébként lényegtelen is, hogy milyen nemzet vagy ország jeleskedik egy-egy termék fejlesztésében. Egyébként is falra mászok az ilyen megközelítéstől, hogy ez jó mert amerikai, mert angol, mert olasz, mert német mert francia és mert japán. Nem ettől jó valami, hanem attól, hogy úgy működik, ahogy azt megtervezték. Nekem speciel sokkal szimpatikusabb a Fluval G sorozata az ADA szűrőjénél, mind külsőben és mind technikai megoldásokban hozzám közelebb áll. Hogy az is műanyag? Teszek rá. A Lego-t is imádom és az is műanyag:)

Erre csak azt tudom mondani a tapasztalat ami a legfontosabb. Nekem és ahogy olvashatod másoknak is jó tapasztalata van a japán technikával. Ez nem csak akvarisztikai de sok más termékre igaz. Nincs misztifikálva, csupán aki ismeri egy kicsit is őket, és azt hogy dolgoznak, milyen mentalitással, és milyen minőségben az tudja miről beszél. És azért pár alapkövet már leraktak az iparban van nevük..
 
Teljesen igazad van. Csak minden mögött ott van, hogy ez mennyibe kerül. Szerintem sem az a nagy kunszt ha valaki fogja bemegy a boltba és azt mondja, hogy mindenből a legdrágábbat kérem és kifizet százezreket, majd elvárja, hogy a végeredmény ehhez méltó legyen. De be kell látni, hogy ehhez a hobbihoz pénz kell, anélkül nem fog menni. Az olyan dolgok, amiktől szép lesz egy akvárium pedig már az akvarista döntése és kreativitása szab határokat, amik mögött általában mindig a pénz van. Szép vagy nem szép, zavar vagy nem zavar, kár lenne lebecsülni az anyagiak szerepét, ami mind határt szab és mind adott esetben megnehezíti, hogy szép és gondok nélküli akváriumunk legyen.

Olvashattad, van aki azért retteg, mert nem ADA szűrője van. Ha az lenne otthon, akkor nem félne az áradástól. De mivel nem az van, ezért folyamatosan eszébe jut, hogy bármikor katasztrófa lehet. Ez is csak pénz kérdése. Ha nem lenne teher, akkor ADA lenne otthon is.

Na pont erről beszéltem. És egy kicsit már cinikus is. Én befejeztem, ehhez már nem adom a nevem.
 
És azért pár alapkövet már leraktak az iparban van nevük.

Nem olyan régmúltra tekint vissza az akvakertészet mint pl. akvarisztika. A 90-es évek közepétől ha jól tudom létezik az akvarisztika növényes ága. Biztosan sokan azt hiszik, hogy már ez a csúcs, de szerintem ez még inkább csak a kezdet. A szűrőkön is lehetne még mit fejleszteni, akármilyen anyagból is építik meg őket.
 
Olvashattad, van aki azért retteg, mert nem ADA szűrője van. Ha az lenne otthon, akkor nem félne az áradástól. De mivel nem az van, ezért folyamatosan eszébe jut, hogy bármikor katasztrófa lehet. Ez is csak pénz kérdése. Ha nem lenne teher, akkor ADA lenne otthon is.

A fórumra kikapcsolódni és informálódni jövünk és nem szurkálódni, ráadásul ennyire túlzóan. Ezt hanyagoljuk most és a továbbiakban. Köszi
Van szerencsém ismerni Viktort, nekem nem úgy tűnik, mint aki rettegne, pláne nem azért, mert nem ADA szűrője van. Ez ugyan olyan, mint amikor egy nem megbízható autóval mész nyaralni. Ott lesz benned a félsz, hogy ne történjen semmi baj. Ilyenkor sem azon retteg az ember, hogy neki nem egy Ferrarija van (a hasonlatnál maradva).

Szerintem ezt a témát zárjuk le és beszélgessünk a csikóhalak szaporodásáról. :D
 
Jó kis topic...nem is olvastam végig, mert azt láttam már az elején is, hogy a vita itt arról megy vajon a bömös, vagy a merci a jobb. kb. Nincs igazam? :LOL:
 
Nekem jöhetne az EHEIM is, de ha lenne pénzem rá tuti ADA-t vennék...

OFF: Egy korábbi gondolatra reagálva picit (bár szerintem már a gondolat is erősen OFF volt): kiváncsi lennék, ha nekünk lenne tengerünk tele bálnákkal akkor mi mit tennék velük...így könnyű ítélkezni más nemzet fölött! ;) Van nekünk is elég sarunk, meg lesz is. Ebbe jobban nem is mennék bele...
 
Van szerencsém ismerni Viktort, nekem nem úgy tűnik, mint aki rettegne, pláne nem azért, mert nem ADA szűrője van.

Maga Viktor írta, hogy nem tartja normálisnak ő sem, hogy hetente tóbbször eszébe jut, hohy mi lenne ha szűrő eresztene vagy folyna. Ezt olyan szövegkörnyezetben tette, ahol ennek az az oka, hogy műanyag szűrőt használ.

Hogy ez egy őszinte kijelentés volt vagy csak egy kósza gondolat, nem tudom, de tényleg paranormális:)

Ez az autós hasonlat meg több sebből vérzik. A vezetési élmény és a biztonság nem egy Ferrarinál kezdődik. Sőt a legtöbb ember nem egy szuper sportautóba ülne vissza, ha kipróbálná. Olvastam a Green Aqua oldalán is hasonlatot. Biztos nem Ferrarihoz hasonlítanám. Nincs összefüggés semmilyen szinten. Párhuzamot vonni sem szerencsés. Az ADA lehetne inkább az kvarisztika királya vagy királynője, high-tech design, az akvakertészet japánul, egy filozófia, stb.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére