• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Super Jet Filter vagy Műanyag szűrők?

Status
Not open for further replies.

menygabo

Új regisztrált
Kíváncsi lennék, hogy ezek a csúcskategóriás, remek szűrők mennyi energiát használnak fel működésük során, vagyis mennyi a fogyasztásuk? Úgy gondolom ez sem mellékes szempont, ha hosszútávú megoldásban gondolkodik az ember, ha pedig a "divatos" környezettudatosság szempontjából tekintjük, akkor különösen nem mindegy. Valószínű, hogy ez másodlagos szempont azok számára, akik ezen szűrők közül választanak.
 
Üdv menygabo!
Nekem az MD-20 -as szivatyúm ami elvileg a 2400-as szériát is tolja úgy 40W +/- 2W- ot fogyaszt fogyasztásmérövel bemérve, ha jól emlékszem a 2078 3e szüröm olyan 30-35W körül fogyasztott,de teljesítményben össze sem lehet hasonlitani a kettöt ,pedig névleges szállitási teljesitményük szinte megegyezik.De viszont a melegedése az valami elképesztö, mivel kefe nélküli
motor, szóval a kezemet nem tudnám több mint 10mp-ig rajta hagyni.... De az IWAKI szakemberei szerint ez teljesen normális dolog,azt mondták ne aggódjak mivel van benne egy höbiztosíték,ha túlmelegszik akkor lekapcsol,a meglátásom szerint igy ez a hötermelés is plusz energiafogyasztás...
 
Meglátásom szerint, ezen szivattyúk fejlesztésekor, nem ez volt a fő szempont(energiatakarékosság) de mégis azok. Miért is? Amit érdemes tudni, a fizika az fizika, tehát egy adott mechanikai teljesítményhez, adott villamos teljesítmény szükséges. Viszont amiért ezek a szivattyúk hatásfoka fényévnyire van a hagyományos akvarisztikai szivattyúktól az nem más mint:- A, a motor, 1 adott wattos energiából 30-40%-al nagyobb mechanikai energiát állít elő, nagyobb a forgatónyomaték! B, a pumpa, nem lapátos , hanem járókerekes szivattyú ,ahol sokkal kisebb a folyadék súrlódása, és minimális a szállítási veszteség, egyszerűbben fogalmazva, a ráfolyó víz mennyiségének a 90% át továbbviszi, míg lapátos társai kb jó ha 50%-át képesek továbbítani. Ezen tulajdonságai teszik abszolút zajtalanná is, és egyben a nagyobb hatásfok miatt energiatakarékos! Nem beszélve a hosszabb élettartamról!
És ami még egy kis plusz, az hogy japán! Még nem fertőzte meg őket annyira a piacgazdaság, nem az a cél , hogy két év múlva vegyél egy újat, hanem tíz év múlva dicsekedj, jé ezt még nem kellett javítani, és mégis tökéletesen működik.
 
És ami még egy kis plusz, az hogy japán! Még nem fertőzte meg őket annyira a piacgazdaság, nem az a cél , hogy két év múlva vegyél egy újat, hanem tíz év múlva dicsekedj, jé ezt még nem kellett javítani, és mégis tökéletesen működik.

Azért ez elég barokkos túlzás. A japán gazdaság ugyan úgy fogyasztás alapú mint bármelyik. A trükk az árban van. A többszörösét kifizeted a szűrőért. Magyarul lehet, hogy 10 évig nem veszel új szűrőt, de a gyártó meg is fizetteti veled ezt.

Ennek semmi köze a szűrő minőségéhez és megbízhatóságához. Ez simán üzlet, mindenféle idealista megközelítés nélkül.
 
Semmi elonyt nem tudok elmondani egy alacsony fogyasztasu eheim szuronel az aran es a fogyasztason kivul. Es ide barmilyen muanyagvodros markat is irhattam volna
 
Azért ez elég barokkos túlzás. A japán gazdaság ugyan úgy fogyasztás alapú mint bármelyik. A trükk az árban van. A többszörösét kifizeted a szűrőért. Magyarul lehet, hogy 10 évig nem veszel új szűrőt, de a gyártó meg is fizetteti veled ezt.

Ennek semmi köze a szűrő minőségéhez és megbízhatóságához. Ez simán üzlet, mindenféle idealista megközelítés nélkül.

Szia!
Tehát mégis csak a minőségben rejlik a lényeg, 10 évig elmegy ez a minimum, viszont drágább, mert jobb anyagot, sokkal több fejlesztőmunkát tesz bele és éveken át kísérleti, tesztelési fázisban hagyja, nem kidobja a fogyasztónak, hogy tesztelje , a gari meg azért van, hogy majd kijavítjuk a hibát. Tehát nem fogyasztói teszelés van náluk, hanem a gyárban zajlik mindez.

Lehet, hogy félreérthető voltam, de: nem az ADA márkát favorizáltam, hanem itt az IWAKI szivattyúkról van szó, mielőtt még marketing szagát éreznéd a hsz-nek!! Ha találkoztál már valaha is IWAKI szivattyúval, nem így nyilatkoznál. Munkám szerves részét képezi, különböző szivattyúk beépítése. Tehát láttam már párat Grundfos, Pedrollo, Vilo ect... és még Iwakit-val is találkoztam, ráadásul működés közben!

Egyébként, japán autóm, szerszámgépeim, megmunkáló gépeim, mérőműszereim vannak, nem véletlen;)!
A többi Viktor-hsz-ben!!

Itt semmi idealizmus nincs, TÉNYEK azok igen!

Üdv:w-rig
 
Semmi elonyt nem tudok elmondani egy alacsony fogyasztasu eheim szuronel az aran es a fogyasztason kivul. Es ide barmilyen muanyagvodros markat is irhattam volna

Egy előnyük van: cserélhetőek és ár/érték arányban nagyon jó választás. És mint minden hobbihoz hozzá tartozik a változás. Nincs unalmasabb dolog annál, mint évekig ugyan azt nézni és használni. De ezzel a kijelentéssel nem kell egyetérteni, elég ha tömegekre vetítve értelmezzük. Másrészről felszámolni is könnyebb a hobbit, ha befejezi valaki, amikor nem méreg drága cuccokat kell fillérekért eladni. Egy Eheim szűrőt kisebb veszteséggel lehet eladni pl. és kereslet is van rá. Egy ADA szűrőnél a félár már komoly áldozat az eladó részéről és még úgy is erősen meggondolandó vevő szemmel.

De nincs ezzel semmi baj. Minden piacon vannak felsőkategóriás termékek, amiknél a minőségi különbség nincs arányban az árával.
 
Azért nem kell hogy elszaladjon a ló alattunk...
Elég csak beirni a jó öreg "google"-be hogy "iwaki problem" és már is jobban kitárul szemünk elött a világ,elég sokaknál láttam túlmelegedési problémákat,de a leggyakrabb amivel találkoztam ( köztük az enyémnél is) az a motor csapágyazása, én is lecseréltem egy jobb minöségü kerámia csapágyra,és nem egy egyszerü dolog cserélni mivel itt már csapágylehúzóra is szükség van,szóval japóéknál sincs kolbászból a kerités az én meglátásom szerint.
 
Nekem eddig semmi japán gyártású géppel, műszerrel nem volt problémám, pedig vannak öreg darabok is. Erre is mertem alapozni az előző hsz.t. A Te esetedben /k_zoltanka/ a csapágy- kopó forgó alkatrész, nem javítás, hanem karbantartás. Mint az olajcsere, stb..!
A kettőt nem szabad összekeverni. Egy gép esetében, mindig meg van határozva a leggyengébb láncszem, azért, hogy a fődarabokat védjék. Egyszerűbb, olcsóbb cserélni, azért is van szervizintervalluma minden berendezésnek.

Bocs az OFF-ért!
 
Malor kollega. Igazából nem értem a hozzászólásod. Ha flame-et szeretnél elindítani, körte és alma között lehet, de semmi értelme.

Minden terméknek megvan a piaca és a felhasználó bázisa. Míg az Eheim elad 20 ezer szűrőt 1 fajtából az ADA elad néhány százat.
Nyilván ezért sem lehet egyforma a két szűrő. Mindkettő vizet szűr ebben egyformák, de ezen kívűl semmiben. Ezért összehasonlítani is kár.

Itt a fórumon is látsz példát arra, hogy 2080-as Eheim bagóért ment el és arra is, hogy komplett CO2 szettek 20% árcsökkenéssel cserélnek gazdát. Aki keresi megveszi.

Ha már felhoztad a többi szűrőt, remélem képben vagy vele, hogy a műanyag f*s felépítmények miatt van a legtöbb szívás velük. Gyengék, törnek a csapok, elzárókarok, fogaskerekek, lapátok. Ereszt a szűrő és eláztatja a kéglit mert erre nem gondolnak hogy mi van ha a légtelenítő tömítések megadják magukat?.....

Minden technikával előfordulhat baki ahogy ezekkel a japó dolgokkal is. Én is csatlakozok Gáborhoz, hogy nem véletlen vannak a legjobb szerszámok Japánból. Ami lehet most már Kína, Taiwan vagy bármi... teljesen mind1, de az ő szemléletük az ő terveik alapján készülnek még mindig ezek a dolgok. Tartós használat. Ipari berendezések. Nekem is van egy rakat ilyen eszközöm (Makita stb) otthon pedig nem vagyok iparos.... Ezeket egy életre vettem. Rengeteg jó dolog van, de önmagában mert valami Japán még nem garancia.

Ezek a szűrők tartós használatra lettek tervezve. És nem jellemző rá, hogy megunod és eldobod. Ha így gondolkodnál nem vennél egy kést egy életre. Japóknál több dinasztia is van pl ami kardokat késeket készít. Séfek az étteremben egy életre vesznek szerszámot.

Nah mind1 sokmindenről lehetne beszélni az újrahasznosíthatóságról is stb, de nem szeretnék lavinát elindítani. Lényeg a lényeg, hogy ez más vásárlórétegnek szól. Benne vannak az üveg csövek a prémium szűrőanyag szóval ezt növényfejeknek készítették. De ott is inkább azok veszik meg akik presztizs terméket keresnek. Nem a fleabay kupecek.
 
Egy előnyük van: cserélhetőek és ár/érték arányban nagyon jó választás. És mint minden hobbihoz hozzá tartozik a változás. Nincs unalmasabb dolog annál, mint évekig ugyan azt nézni és használni. De ezzel a kijelentéssel nem kell egyetérteni, elég ha tömegekre vetítve értelmezzük. Másrészről felszámolni is könnyebb a hobbit, ha befejezi valaki, amikor nem méreg drága cuccokat kell fillérekért eladni. Egy Eheim szűrőt kisebb veszteséggel lehet eladni pl. és kereslet is van rá. Egy ADA szűrőnél a félár már komoly áldozat az eladó részéről és még úgy is erősen meggondolandó vevő szemmel.

De nincs ezzel semmi baj. Minden piacon vannak felsőkategóriás termékek, amiknél a minőségi különbség nincs arányban az árával.

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy ez a szűrő milyen anyagokból épül fel. Csak egy terméket látnak, ami alatt ott lobog egy árcédula. Tudod mi az, hogy rozsdamentes? Szerintem nem, mert akkor nem írdat volna azt, hogy a minőségi különbség nincs arányban az árral. Bárcsak olyan világban élnénk, ahol egy 1 m2 rozsdamentes lemez árban paliban lenne 1 m2 műanyag lemezzel. Ha ez így lenne a wc ülőkém is rozsdamentes lenne. Elhiheted itt a minőségi különbség arányban van az árral. Kapsz egy szétnyűhetetlen rozsdamentes szűrőtartályt, megfejelve egy csúcsminőségű mágnespumpával, üveg lilyket meg egy halom jó minőségű szűrőanyagot. Az más kérdés, hogy sokba kerül, a magyar valutával amúgy is minden sokkal tobbe kerül. Az ADA szűrő megvétele egy Japánnak, Németnek, vagy Amerikainak nem jelent túl nagy gondot.

Bocs az offért
 
Lényeg a lényeg, hogy ez más vásárlórétegnek szól.

Nagyon is érted mit akarok mondani, mert szépen összefoglaltad. "más vásárlórétegnek szól", ami megint nem idealisztikus megközelítés, hanem egyszerű pénzkérdés. Értetted szertinem az első hozzászólásom okát is, amitől nem tértem el és mindvégig kitartottam amellett, hogy ahol pénz van ott minden fogyasztásalapú. Az ADA is pénzből él, mint minden más cég. Erről van szó nem többről és nem kevesebbről. A többi már egyéni döntés.

Nekem semmi bajom a drága dolgokkal. Csak azzal, ha idealizáljuk az áruk okát.
 
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy ez a szűrő milyen anyagokból épül fel.

Félreérthetően fogalmaztam, mert nem tisztáztam, hogy mit jelent a minőség. Nálam a szűrő műkődésére vonatkozik, ahogy az a feladatát ellátja ár/érték arányban. Az, hogy miből van megépítve és hogyan az részletkérdés. Ha jól végzi a munkáját, akkor nekem mindegy miből készítették. Ha valakinek nem mindegy, az már egy másik kérdés. Az nyugodtan fizethet felárat valamiért, amire szerinte szükség van. Ez viszont már egyéni döntés, hogy mit választunk és miért.
 
Nagyon is érted mit akarok mondani, mert szépen összefoglaltad. "más vásárlórétegnek szól", ami megint nem idealisztikus megközelítés, hanem egyszerű pénzkérdés. Értetted szertinem az első hozzászólásom okát is, amitől nem tértem el és mindvégig kitartottam amellett, hogy ahol pénz van ott minden fogyasztásalapú. Az ADA is pénzből él, mint minden más cég. Erről van szó nem többről és nem kevesebbről. A többi már egyéni döntés.

Nekem semmi bajom a drága dolgokkal. Csak azzal, ha idealizáljuk az áruk okát.

A végszó továbbra is az, hogy lehet hogy drága a márka miatt, de hogy nem áztatja el a kecód és nem kell SOHA patentokat csapokat cserélgetni rajta stb az is biztos.
A márkáért és a minőségért fizetsz. Ebben nincs ideológia. És mert ilyen gyatra gazdasági körülmények vannak ebben az országban és a valutánk a béka feneke alatt van értékben....
 
Félreérthetően fogalmaztam, mert nem tisztáztam, hogy mit jelent a minőség. Nálam a szűrő műkődésére vonatkozik, ahogy az a feladatát ellátja ár/érték arányban. Az, hogy miből van megépítve és hogyan az részletkérdés. Ha jól végzi a munkáját, akkor nekem mindegy miből készítették. Ha valakinek nem mindegy, az már egy másik kérdés. Az nyugodtan fizethet felárat valamiért, amire szerinte szükség van. Ez viszont már egyéni döntés, hogy mit választunk és miért.

Addig nem is fog érdekelni amíg több százezres károd nem lesz pont emiatt mondjuk egy bútorban vagy egy laminált padlóban..... de ezt gondolom elfogadod mint kockázatot
 
Egyébként tényleg az a bajom az ilyen jellegű hozzászólással, hogy egy szűrő topik ami a tapasztalatról szólna elkezdődik egy flame, hogy miért jó egy másik.
Ha kérdés van nyugodtan nyiss egy topikot, de ne szórjuk tele teljesen off témával. Ez a topik nem a műanyag szűrőkről szól, aki ilyen szűrő felől érdeklődne kapjon némi infót. Szóval jöhet ilyen kérdés, csak általános beszélgetés, stb helyen ne a szűrő saját topikjában.

Köszi a megértést.
 
Bele lehetne rúgni kettőt az Aston Martinba és még sorolhatnám melyik gyárba, hogy miért annyiért adja az autóit.. Ennyi és kész! Kötelező megvenni? NEM... Aki áldoz rá vagy megteheti, az úgyis megveszi ha szimpatizál vele... aki meg nem, az vesz olcsóbbat és azzal éli az életét... de ha csak az akvakertész cuccokat nézzük, felmerülhet a kérdés, hogy hol ér annyit egy ADA difi mint amennyibe kerül... de azért ha valaki használja és esetleg előtte volt egy olcsóbb kategóriása is, az rájön, hogy ég és föld... persze a magas árazása nem kérdéses...
Szóval parttalan vita...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére