• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Super Jet Filter vagy Műanyag szűrők?

Status
Not open for further replies.
Egyébként tényleg az a bajom az ilyen jellegű hozzászólással, hogy egy szűrő topik ami a tapasztalatról szólna elkezdődik egy flame, hogy miért jó egy másik.

Teljesen igazad van. Csak ha éppen túl pozitív vélemény jelenik meg ebben a topikban, az szó nélkül marad, azzal nincs gond, az nem flame, ha már szereted ezt a kifejezést. Én pedig arra a túlzásra tettem néhány kijelentést, ami ugyan úgy hamis és félrevezető, ha valaki pl. ilyen szűrőben gondolkodik.

Vagyis tényleg jó lenne csak és kizárólag objektív maradni a témában, ami nehéz, mert vékony a határ.
 
Ez itt a dügöngő, jöhet minden gondolat. :) Csak a szűrő topikjában nem akartam offolni nagyon.

Kezdődhet a harc! pff :D

Egyébként azért mert esetleg védelmére kelek pl a Super Jet szűrőnek pontosan képben vagyok a jelenlegi helyzetével. Én is két eheim szűrőt pörgetek otthon.
Működik.

De őszintén közöttetek hány embernek szalad át az agyán hetente, hogy ugye minden ok a szűrővel és nem ereszt sehol? Nekem semmi gondom az otthoni gépekkel, de hetente többször jut eszembe és nézem meg.... ez a része sem normális.
 
Teljesen igazad van. Csak ha éppen túl pozitív vélemény jelenik meg ebben a topikban, az szó nélkül marad, azzal nincs gond, az nem flame, ha már szereted ezt a kifejezést. Én pedig arra a túlzásra tettem néhány kijelentést, ami ugyan úgy hamis és félrevezető, ha valaki pl. ilyen szűrőben gondolkodik.

Vagyis tényleg jó lenne csak és kizárólag objektív maradni a témában, ami nehéz, mert vékony a határ.

Aki ránéz az árára képben van a negatív oldalával. Ha ezt megemésztettük nincs fejfájás.
Viszont hasznos lenne a termékoldalon szereplő alap infóknál többet is olvasni róla. Nem leszek optimista, akik megveszik valószínűleg nem fórumoznak. De hátha.
 
Múltkor unalmamban elkezdtem számolgatni, hogy egy prof 3-mas szűrő + ADA üvegcsövek + sok liter bio rio + antrachit és végül az ADA szűrő lett az olcsóbb nem az eheim tuningolva. Sokszor nincs megemlítve, hogy az ADA nem zöld műanyag csövekkel küldi a szűrőit amiben 1.2liter fekete műanyag cső is van szűrőanyagnak.
 
Daniiiiiiiiiiiii! Nem három liter van csak 1,2 + 1,2 MechPro + 1,2 substratpro...........mármint a 2073-ban.

Jó-jó :) Kicsit túloztam, a 2080-ra emlékeztem, hogy van 3 liter valami benne. Javítom.
 
Én ha megtehetném, nem sokat gondolkodnék egy superjet vásárlásán. Masszív, marha jól néz ki, egy jó minőségű bika pumpa a tetején, meg a további nem elhanyagolható nyalángságok üveg ki-be ömlők bio-rio! Még nehogy nekiessek és csináljak egyet olyan Patzu DÍY mester félét :p
 
De őszintén közöttetek hány embernek szalad át az agyán hetente, hogy ugye minden ok a szűrővel és nem ereszt sehol? Nekem semmi gondom az otthoni gépekkel, de hetente többször jut eszembe és nézem meg.... ez a része sem normális.

Egy bypass szűrőtől miért kell ennyire félni?
 
Aki ránéz az árára képben van a negatív oldalával. Ha ezt megemésztettük nincs fejfájás.

Az az érdekes, hogy a beszélgetés nem abból indult ki, hogy mennyibe kerül, hanem abból, hogy a japán mentalitás és piacgazdaság miatt (=ideológia) kerül ennyibe, mert a legjobbat akarják és örök életre. Ezt én túlzásnak gondolom és csak belemagyarázásnak. Azért kerül ennyibe, mert még ennyiét is megveszik. Adnák drábábban is, csak akkor már nem érné meg gyártani, mert nem lenne rá kereslet. Biztosan sokat jártak utána és kutattak (legalább annyit, hogy miben és hogyan legyen más az ő szűrőjük), hogy mennyi a lélektani határ egy szűrő esetében és meddig lehet a külső és belső tulajdonságokat az adott árban érvényesíteni. Magyarul a pénzről szól ez is mint minden más. Nem kell ebbe felesleges érzelőgésseget belevinni. Ezért gondolom feleslegesnek az árat ilyen "japán mentalitással" alátámasztani, ami azért legalább annyira ellentmondásos, mint az egész japán történelem. Ha már akvarisztika és környezettuadottság, akkor gondolom tudja mindenki, hogy a japánok még ma ölik a bálnákat, hogy megegyék és hasonlóan tesznek a delfinekkel is. Aki meg tudja nézni az Öböl című dokumentumfilmet a delfinölésről, annak ajánlom, hogy gondolja úja ezt a "japán mentalítást"...
 
Folyni attól még folyhat, de ha csöpög az is elég. EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések | Magyar Akvakertész Fórum

Az ilyen vis major szituk biztosan nem lehetnek kellemesek, de azért attól rettegni, hogy majd az én szűröm is egyik pillanatról a másikra egyszer csak folyni fog, az akkoris butaság. Ez olyan mintha attól rettegnénk minden nap, hogy megölnek minket az utcán, autóbeleset ér minket, belénk csap a villám, földrengés lesz, vagy mi tudom én pl. leáll a szűrő magától éjszaka és csak reggel veszem észre vasárnap és nincs másik szűrőm és elindul a katasztrófa az akváriumban, de teljesen felesleges ilyesmin aggódni.

Vannak peches esetek, de abból nem kellene általánsítani.
 
Az az érdekes, hogy a beszélgetés nem abból indult ki, hogy mennyibe kerül, hanem abból, hogy a japán mentalitás és piacgazdaság miatt (=ideológia) kerül ennyibe, mert a legjobbat akarják és örök életre. Ezt én túlzásnak gondolom és csak belemagyarázásnak. Azért kerül ennyibe, mert még ennyiét is megveszik. Adnák drábábban is, csak akkor már nem érné meg gyártani, mert nem lenne rá kereslet. Biztosan sokat jártak utána és kutattak (legalább annyit, hogy miben és hogyan legyen más az ő szűrőjük), hogy mennyi a lélektani határ egy szűrő esetében és meddig lehet a külső és belső tulajdonságokat az adott árban érvényesíteni. Magyarul a pénzről szól ez is mint minden más. Nem kell ebbe felesleges érzelőgésseget belevinni. Ezért gondolom feleslegesnek az árat ilyen "japán mentalitással" alátámasztani, ami azért legalább annyira ellentmondásos, mint az egész japán történelem. Ha már akvarisztika és környezettuadottság, akkor gondolom tudja mindenki, hogy a japánok még ma ölik a bálnákat, hogy megegyék és hasonlóan tesznek a delfinekkel is. Aki meg tudja nézni az Öböl című dokumentumfilmet a delfinölésről, annak ajánlom, hogy gondolja úja ezt a "japán mentalítást"...

Azért ettől függeten úgy látom még nem láttál, nem használtál ilyen termékeket. Nyilván haszonnal árulnak mindent mint mindenki, de vannak cégek akik a kereslet ellenében a minőséget választják. Ők ilyenek. Nem azért mert ennyiért is megveszik, hanem mert ilyen a szemléletük. Minőségi terméket amiből kevesebb van a piacon. Amivel kevés a garis probléma és hosszabbtávon is használható. Nyilván ebből élnek, de ettől a szemléletük még erősen más mint a kici kínai cégnek aki futószalagon tolja a gagyit.

Az hogy ipari felépítényt vélasztottak a szűrőnek eleve azt feltételezi, hogy hosszabb távra gondolnak.

Egy bypass szűrőtől miért kell ennyire félni?

Fogalmam sincs mit értesz ez alatt, de ahogy Dani is írta pl a Prof 3 szériánál nem óvatosan csöpögött a szűrő az első szériáknál, hanem elengedte az egész akit ha nem voltál otthon 2 napig. Nah ha valamitől akkor ettől aggódok.
 
Az ilyen vis major szituk biztosan nem lehetnek kellemesek, de azért attól rettegni, hogy majd az én szűröm is egyik pillanatról a másikra egyszer csak folyni fog, az akkoris butaság. Ez olyan mintha attól rettegnénk minden nap, hogy megölnek minket az utcán, autóbeleset ér minket, belénk csap a villám, földrengés lesz, vagy mi tudom én pl. leáll a szűrő magától éjszaka és csak reggel veszem észre vasárnap és nincs másik szűrőm és elindul a katasztrófa az akváriumban, de teljesen felesleges ilyesmin aggódni.

Vannak peches esetek, de abból nem kellene általánsítani.

Arra a sansz, hogy megölnek az utcán, autobaleset ér belénkcsap a villám mondjuk nem 5-10% az esélye.:)
Egy minőségibb szűrőnél kb ezzel lehet számolni. Eheim esetében 4-5%-os hibát észleltünk korábban. Nem véletlen volt annyi visszajelzés.

Egy gyatrább szűrőnél ez a hibahatár magasabb.

Értem, hogy valami okból erősen védelmezed ezeket a sorozatgyártott darabokat, de lassan 1000-es értékesítés után szerintem van alapom általánosítani ;)
 
Ezért gondolom feleslegesnek az árat ilyen "japán mentalitással" alátámasztani, ami azért legalább annyira ellentmondásos, mint az egész japán történelem. Ha már akvarisztika és környezettuadottság, akkor gondolom tudja mindenki, hogy a japánok még ma ölik a bálnákat, hogy megegyék és hasonlóan tesznek a delfinekkel is. Aki meg tudja nézni az Öböl című dokumentumfilmet a delfinölésről, annak ajánlom, hogy gondolja úja ezt a "japán mentalítást"...

Mért van olyan érzésem, hogy neked nem a szűrővel van bajod, hanem a Japókkal. Ennyi hibájuk legyen, hogy szeretik a tenger gyümölcseit. Hogy ölik a bálnákat és a delfineket nem szép dolog, de minden nemzetnek megvan a maga sara. Valahol tigrist ölnek a bundájukért, másutt elefántot az agyarukért. De azt be kell látnod, hogy amihez a Japánok hozzányúlnak azt teljes alázattal és tisztelettel teszik megalkuvás nélkül!! Nem hiszem, hogy az ADA-nál a nagyon különleges dolgokat hajszolnák, hanem az új technológiát ötvözik a praktikummal és ezt a legmagasabb szintre emelik!
 
Én már csak egy dolgot nem értek, egy szűrő jellemzéséről szóló topic, meg egyáltalán mi köze a növényes akvarisztikának a termékek árához? És engem r@hadtul zavar, hogy lassan a "hogyan nem virágzik a Lotus" témába is és mindenhova beférkőzik az a nyavajás szó "mennyibe kerül"!!!
Egy dolog érdekel, és gondolom másokat is: egy szép akvárium és a mögötte rejlő kreativitás, munka ennyi....
 
Mért van olyan érzésem, hogy neked nem a szűrővel van bajod, hanem a Japókkal.

Abból a szempontból jó a megérzésed, hogy tényleg semmi bajom az ADA szűrőjével, de magával az ADA-val sem. Nekem azzal volt bajom, hogy ez a japán dolog felmagasztalásra került, mint valami hozzáadott érték, valami megmagyarázhatatlan különleges elhivatottság, valami felsőbbrendűbb szellem. Egy globalizált világban, ahol mindenki hat mindenkire nehéz megmondani, hogy most mégis honnan van a know-how. De nagyjából egyébként lényegtelen is, hogy milyen nemzet vagy ország jeleskedik egy-egy termék fejlesztésében. Egyébként is falra mászok az ilyen megközelítéstől, hogy ez jó mert amerikai, mert angol, mert olasz, mert német mert francia és mert japán. Nem ettől jó valami, hanem attól, hogy úgy működik, ahogy azt megtervezték. Nekem speciel sokkal szimpatikusabb a Fluval G sorozata az ADA szűrőjénél, mind külsőben és mind technikai megoldásokban hozzám közelebb áll. Hogy az is műanyag? Teszek rá. A Lego-t is imádom és az is műanyag:)
 
A lego 15 év múlva is ott lesz. A Fluval G.... háát gondolom a padláson :)
Én addig cserélek egy tömítést a Super Jet-en pfff :)
 
Egy dolog érdekel, és gondolom másokat is: egy szép akvárium és a mögötte rejlő kreativitás, munka ennyi....

Teljesen igazad van. Csak minden mögött ott van, hogy ez mennyibe kerül. Szerintem sem az a nagy kunszt ha valaki fogja bemegy a boltba és azt mondja, hogy mindenből a legdrágábbat kérem és kifizet százezreket, majd elvárja, hogy a végeredmény ehhez méltó legyen. De be kell látni, hogy ehhez a hobbihoz pénz kell, anélkül nem fog menni. Az olyan dolgok, amiktől szép lesz egy akvárium pedig már az akvarista döntése és kreativitása szab határokat, amik mögött általában mindig a pénz van. Szép vagy nem szép, zavar vagy nem zavar, kár lenne lebecsülni az anyagiak szerepét, ami mind határt szab és mind adott esetben megnehezíti, hogy szép és gondok nélküli akváriumunk legyen.

Olvashattad, van aki azért retteg, mert nem ADA szűrője van. Ha az lenne otthon, akkor nem félne az áradástól. De mivel nem az van, ezért folyamatosan eszébe jut, hogy bármikor katasztrófa lehet. Ez is csak pénz kérdése. Ha nem lenne teher, akkor ADA lenne otthon is.
 
A lego 15 év múlva is ott lesz. A Fluval G.... háát gondolom a padláson :)
Én addig cserélek egy tömítést a Super Jet-en pfff :)

Ha valaki ott tartaná, akkor dobjon majd egy privit:) Egyébként a két Eheim szűrőt előtte le kellene cserélni ADA-ra, hogy csak tömítést kelljen rajta cserélni. Elég magas labda volt, remélem nem veszed zokon:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére