• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sügéres 500

Ha nem bántod a köveket, idővel szép sötét zöld alga vonja be, jó patinások lesznek. Az ráadásul még hasonlítani is fog valamelyest az élőhelyükhöz is:)
Akkor majd nem lesz ennyire durva a különbség;)
 
Én sem igazán a sügér vonalat követem, de nagyon tetszik a folyamat, kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle. Egy apró észrevétel - és igazából ízlés dolga - hogy nekem szerintem kicsit jobban tetszene, ha nem lenne benne ennyi féle kő. Öt félét számoltam. Ovális szürke, élesebb szürke/fehér, lyukacsos szürke, termeszvár sárga és lávakő :)
Ezt a túl sokfajta köves vonalat én is támogatnám. Szerintem ide nem kellene bele plusz kő, sőt akár a kisebb fehéreket ki is lehetne venni. Maradnának a nagyok, valamint a lávakövek a növényekkel. Milyen halakat szeretnél majd bele? Ha nem kifejlett méretben veszed őket, akkor úgysem kell nekik annyi búvóhely. Amire meg nagyok lesznek, arra meg úgyis mindegyik megtalálja a maga területét.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a háttérnek használt fólia, hogyhogy kicsit sötétebbnek tűnik? Nem sikerült rendesen felragasztani vagy még a világítás nincs teljesen a helyén?
 
Ezt a túl sokfajta köves vonalat én is támogatnám. Szerintem ide nem kellene bele plusz kő, sőt akár a kisebb fehéreket ki is lehetne venni. Maradnának a nagyok, valamint a lávakövek a növényekkel. Milyen halakat szeretnél majd bele? Ha nem kifejlett méretben veszed őket, akkor úgysem kell nekik annyi búvóhely. Amire meg nagyok lesznek, arra meg úgyis mindegyik megtalálja a maga területét.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a háttérnek használt fólia, hogyhogy kicsit sötétebbnek tűnik? Nem sikerült rendesen felragasztani vagy még a világítás nincs teljesen a helyén?
Még a végén rábeszéltek meglátom de úgy meg nagyon üres... majd kialakul. A háttér azért sötét mert csak az egyik ledsor üzemel ami az elejére van rakva de ha elkészül a tető akkor lessz teljes a kép. A halak kiválasztása még folyamatban van.
 
Lenne egy kérdésem is kb egy hete megy az akvárium vízcseréket milyen sűrűn kell itt az elején? Tegnap tettem bele egy kis bacikultúrát. Aquatic nature bio bacteri 2 in1.
 
Lenne egy kérdésem is kb egy hete megy az akvárium vízcseréket milyen sűrűn kell itt az elején? Tegnap tettem bele egy kis bacikultúrát. Aquatic nature bio bacteri 2 in1.
A hétvégén költözés miatt mozgatnom kellett a nagy sügeres akit 30km-rel odébb, ezért én is teljesen új vízzel kezdtem. Annyi előnnyel indultam, hogy a szűrőket most nem takarítottam, így talán a gyors munkának köszönhetően megmaradtak a bacik. Viszont az első héten Seachem Stability-t adagolok, remélem használ is valamit. Heti max kétszer cserélnék vizet. Aztán majd mielőtt a halak érkeznek, mindenképp rámérnék egy kicsit a víz paramétereire, hogy megfelelő-e már a telepítésre. De szerintem nem lesz vele gond(y)
 
Steril akvánál heti 15-20% frissítés bőven elég. Minden második nap minimális kaját (kb mintha a levesedet megsóznád) dobjál bele, hogy legyen bomlástermék, illetve indításkor nem árt bele oltás beállt működő akvából.
Esetleg ki lehet próbálni a vodkás módszert is, de ott durvák fehér és elég "illatos" lesz az elején a víz, viszont kb fele idő alatt megvan a bejáratás.
Kb 3 hét után jöhet bele 1-2 hal, akiket természetesen etetni kell és ha egy hét alatt semmi gond, akkor létszám függvényében 2-3 lépcsőben mehet a telepítés.
Vízre folyamatosan figyelni (ha ammóniás szúrós szagot érzel, kaja leáll, feles vízcsere ha kell akár kétnaponta) óvatosan etetni a következő egy hónapban, aztán már elvileg jöhet fokozatosan a nagyüzem.
Ha már beállt akvát költöztettél akkor feltöltés után pár nappal mehet a telepítés, óvatos etetés pár hétig, ott a szűrőbacik által beoltott szűrőanyagod -és ha sikerült valamennyit mentened a vized egy része is- tudja tenni a dolgát.
Pusztul valamennyi a szállítás alatt, de ha újra beálltak a számukra kívánatos paraméterek, kb félóránként duplázzák a létszámot:)
 
Köszi a válaszokat van már az akváriumban egy marék red cherry "indikátornak" de ez nem releváns ezek mindent túlélnek :)
 
Készül a tető!
23416082_e4c8e4538cc8634a4816ce8d94a1f7ae_xl.jpg

23416084_5830f763d93194da95bb87126eaf42c1_xl.jpg


Nem sajnáljuk a szilót :)
23416086_0cce9e3d24dce91fe2f5a8bf12a5c6f5_xl.jpg

23416092_6e55eea6df8fa365f955d8851e244088_xl.jpg


Holnap kábelezek...
 
2835 led szalag 24w/m 120led/m 2100 lumen/m 5500K ebből lessz 2* 1.6m alusínen

most próbálkozom valami jó programot írni hozzá a TC420 as vezérlőre.
 
Steril akvánál heti 15-20% frissítés bőven elég. Minden második nap minimális kaját (kb mintha a levesedet megsóznád) dobjál bele, hogy legyen bomlástermék, illetve indításkor nem árt bele oltás beállt működő akvából.
Esetleg ki lehet próbálni a vodkás módszert is, de ott durvák fehér és elég "illatos" lesz az elején a víz, viszont kb fele idő alatt megvan a bejáratás.
Kb 3 hét után jöhet bele 1-2 hal, akiket természetesen etetni kell és ha egy hét alatt semmi gond, akkor létszám függvényében 2-3 lépcsőben mehet a telepítés.
Vízre folyamatosan figyelni (ha ammóniás szúrós szagot érzel, kaja leáll, feles vízcsere ha kell akár kétnaponta) óvatosan etetni a következő egy hónapban, aztán már elvileg jöhet fokozatosan a nagyüzem.
Ha már beállt akvát költöztettél akkor feltöltés után pár nappal mehet a telepítés, óvatos etetés pár hétig, ott a szűrőbacik által beoltott szűrőanyagod -és ha sikerült valamennyit mentened a vized egy része is- tudja tenni a dolgát.
Pusztul valamennyi a szállítás alatt, de ha újra beálltak a számukra kívánatos paraméterek, kb félóránként duplázzák a létszámot:)
Vodkás módszer? Még nem próbáltam....addig iszom a vodkát a kanapén az akit bámúlva még be nem áll a víz??? (Vagy én?)
 
Vodkás módszer? Még nem próbáltam....addig iszom a vodkát a kanapén az akit bámúlva még be nem áll a víz??? (Vagy én?)
Ez jó, ez nagyjából a kalapkúra receptje, csak azt forralt borral kell csinálni.
A vodkás módszer az ha jól emlékszem napi 1ml vodka/100 liter víz. A lényege, hogy az alkohol egy gyorsan lebontható táplálék a szűrő baciknak, így a sztenderd három hét helyett már kb 10 nap alatt lehet telepíteni.
 
Szerencsére a vezeték nem tudja hogy mire való :)
Ez így van! Viszont "hagyományos" vezetékből nem kapni ilyen frankón kis átmérőjüt. 2x0,35-öst szoktam használni, no meg a telefon zsinórt (a sok ereset, kb 12 szál van benne) ha pici led darabokat kell szerelni.
 
FeFfffc
Ez jó, ez nagyjából a kalapkúra receptje, csak azt forralt borral kell csinálni.
A vodkás módszer az ha jól emlékszem napi 1ml vodka/100 liter víz. A lényege, hogy az alkohol egy gyorsan lebontható táplálék a szűrő baciknak, így a sztenderd három hét helyett már kb 10 nap alatt lehet telepíteni.
Ez jó, ez nagyjából a kalapkúra receptje, csak azt forralt borral kell csinálni.
A vodkás módszer az ha jól emlékszem napi 1ml vodka/100 liter víz. A lényege, hogy az alkohol egy gyorsan lebontható táplálék a szűrő baciknak, így a sztenderd három hét helyett már kb 10 nap alatt lehet telepíteni.
Felétek meddig kell inni? Még 2 lesz a kalapból vagy meg is kell várni míg az egyik leesik?
 
Back
Oldal tetejére