• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sügéres 500

izemize

Kertész szaki
Sziasztok!
Nemrég csatlakoztam a közösséghez, egy rövid bemutatkozás Péter vagyok 37 éves és akvarista :).
Igaz nem épp a fórum alaptémájának megfelelő akvárium kialakításán fáradozom, de a sügéres fórum kihalt és reményeim szerint itt is találhatok hozzáértő tagokat.
Jelenleg is van egy kb 40 literes akváriumom amiről majd alkalomadtán teszek fel képeket de most nincs épp mutogatni való állapotban :(. Red Cherryk lakják már jó pár éve róluk is írok majd mert érdekes dolgokra jöttem rá a tartásukkal kapcsolatban.

No de térjünk a témára A sügéres első néhány lépését mutatom be egy két képpel először is a váz :
23312909_98d6858dc28718e554bbe51f66acd410_m.jpg

A méretei 200x80x50cm a keret anyagy 60x40 se zártszelvény 40x40 es merevítésekkel 6db állítható láb 14 es menetes szár behegesztve a szelvénybe 6cm es 6mm korong talpal súlya kb 80 kg.

Nos kezdetnek ennyi nemsokára folytatom a bemutatást!
 
Szia,

Hasonló cipőben járok. Én is most építem a második sügeres akváriumomat.
Kíváncsian várom a fejleményeket a tiéddel kapcsolatban.
 
Sziasztok!
Folytatom a bemutatást. Következő lépés a durva váz átváltoztatása a nappali színeinek megfelelően.

Ez Így sikerült
:
23312911_0e0bd648f51c5e513e4b50ca073c12ec_xl.jpg

Amint látható egy kétajtós egy egyajtós és négy fiókos rész került bele. Az alsó szokli mágnescsappantyúval lett felszerelve levető könnyen takarítható alatta a padló
Kérek titeket, hogy a bútoron látható akváriumszerű tünemény kiértékelésétől most tekintsetek el :)

23325601_ea9f15ac6f563578bb57b4a6d19190cb_xl.jpg


És az állítható láb amin van egy vastag filc hogy állításnál ne karcolja a padlót.
23325603_c5812a60774ccf0fadc8627d07b3a367_xl.jpg


Szerintem jó lett.
Szerintetek?
 
szebbet venni se tudtál volna...szép munka. Kiváncsi vagyok a red sheris tapasztalatokra, szeretem az érdekes "eredményeket"....
 
Újra jelentkezem!
Tehát a következő lépés maga az akvárium beszerzése volt. Ez sok időt vett igénybe mire megtaláltam a megfelelőt. Apróhirdetésből sikerült megszereznem.
23347835_2999619964025958e1fa230815e3199b_xl.jpg

Itt még nem jött meg a polifoam. és van még benne egy kis homok.

23347839_dc6ea780cbce12b8d4526f4cc9f2090d_xl.jpg


Itt már kitakarítva és alátéve a polifom.
 
Szia a méretei 170cm hosszú 60 cm magas és 50 cm mély. Alul is van benne körben merevítés és fölül is plussz fölül egy 50 cm széles összekötő is van benne.
Szia! Dizájnos egy bútort sikerült összehoznod, gratula hozzá! A tető is hasonló anyagból készül majd, vagy az gyári lesz? Milyen halakat, technikát tervezel bele?
 
Szia! Dizájnos egy bútort sikerült összehoznod, gratula hozzá! A tető is hasonló anyagból készül majd, vagy az gyári lesz? Milyen halakat, technikát tervezel bele?
Örülök hogy másoknak is elnyerte a tetszését! :) Malawi sügérek lesznek legalábbis úgy tervezem a többi részlet hamarosan kiderül ahogy lesz időm fojtatom a naplót.
 
Megvan már a telepítendő halak listája?
Milyen vonalban gondolkozol? Mbuna, ragadozó, homokozó?
Nincs még lista dolgozom rajta. Figyelembe kell vennem a kínálatot is mert ezt is mint az akvárium legtöbb részét nem az üzletben hanem fórum vagy közvetlen a tenyésztő/tulajdonostól fogom megvásárolni.
Azt hiszem kisebb testű fajok jöhetnek számításba de ez még képlékeny találnom kellene egy hozzáértő megbízható forrást vagy többet mert ugyan tanulom a témát de még csak könyvekből...
 
Ha találtál megbízható forrást oszd meg velem is légyszives. Hasonló akváriumot építek én is.
Hátteret tervezel?
 
Szia a méretei 170cm hosszú 60 cm magas és 50 cm mély. Alul is van benne körben merevítés és fölül is plussz fölül egy 50 cm széles összekötő is van benne.
170 cm hosszú, és 60 cm magas. Ráadásul középen 50 cm fényfogó... Tudom, sügéres fölé nem kell fényágyú, de mivel tervezed a világítást? Nem könnyű a helyzet.

Szerk.: az a sólámpa kevés lesz, meg kicsit féloldalas is így a fotonáradat... :D
 
170 cm hosszú, és 60 cm magas. Ráadásul középen 50 cm fényfogó... Tudom, sügéres fölé nem kell fényágyú, de mivel tervezed a világítást? Nem könnyű a helyzet.

Szerk.: az a sólámpa kevés lesz, meg kicsit féloldalas is így a fotonáradat... :D
Szia! 2835 led szalag 24w/m 120led/m 2100 lumen/m 5500K ebből lessz 2* 1.6m alusínen + ventillátor a tetőben. A merevítés üveg olyan sokat nem fog gondolom. + Sólámpa.
 
Csak hogy ne szaladjunk előre a következő lépés a háttér. Sokat filóztam hogy 3d vagy más legyen végül a poszter mellett döntöttem majd látni fogjátok miért.
23348803_717cb4bd74454fe69a81afb351df4aa2_xl.jpg

A kis algadzsungel maradjon figyelmen kívül a jobb sarokban. :)
 
Back
Oldal tetejére