• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sügéres 500

Szia! 2835 led szalag 24w/m 120led/m 2100 lumen/m 5500K ebből lessz 2* 1.6m alusínen + ventillátor a tetőben. A merevítés üveg olyan sokat nem fog gondolom. + Sólámpa.
Szia, szerintem ez nem rossz összeállítás. Egy évvel ezelőtt váltottam én is a sügeres felett ledes világításra, igaz én az 5050-es szalagból használtam. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Ez nem egy növényes akvárium, nem kell ide fényágyú. A növényeket amúgy sem raktam én bele. Az elején még próbálkoztam, de elsősorban a halak miatt nem maradtak meg sokáig. Viszont én az alap hidegfehér mellet beszereltem két dimmelhető kék csíkot is, ami ad egy kis extrát a kinézetnek. Igaz ennek szüksége szerintem attól is függ, hogy milyen halakat szeretnél majd bele. Viszont a felszínt, ha teheted, valamilyen úton-módon mozgasd, mert én kifejezettem az ezáltal kapott "csillámló(shimmer)" effekt miatt váltottam a ledes világításra.
Csak hogy ne szaladjunk előre a következő lépés a háttér. Sokat filóztam hogy 3d vagy más legyen végül a poszter mellett döntöttem majd látni fogjátok miért.
A kis algadzsungel maradjon figyelmen kívül a jobb sarokban. :)
Jó ez a háttér. Korábbi sügeres akimban 3D háttér volt, az aki igaz 450 liter volt de sokat elvett a háttér az élettérből. A jelenlegin kék fólia díszeleg.

Az összeállításod eddig nagyon jó, várjuk a fejleményeket. ;)
 
A kő!
Súlya kb 100 kg
Következő postban bemutatom hogy varázsoltam bele.

Helyezd őket biztos alapokra, mert ha az aljaz homok vagy apró szemű kavics lesz, akkor készülj fel rá hogy a lakók kedvük szerint át fogják rendezni a dolgokat. Ekkora súlynál meg nem célszerű ha megdől kicsit a dekoráció :D
 
500 literbe normál növényesnél is beugrik sokaknál a mázsa kő;)
De nem 1 darabban! :D
Azért ezt óvatosan betenni külön mutatvány, valószínűleg gyöngyözne a homlokom a súlytól is (neeem, egyedül nem állnék neki) és persze hogy egyben maradjon körülötte az üveg.
 
De nem 1 darabban! :D
Azért ezt óvatosan betenni külön mutatvány, valószínűleg gyöngyözne a homlokom a súlytól is (neeem, egyedül nem állnék neki) és persze hogy egyben maradjon körülötte az üveg.
A széles (50 cm!) kereszt merevítő miatt ide kb két Toldi Miklós kellene, hogy egyben bekerüljön, de nem lehetetlen;) Képzeld el, milyen faja biotóp jellegű medencét lehet egy bazi nagy, ráadásul tagolt kő köré kialakítani:)
Alá egy 2 cm-es lépésálló polisztirolt, kivágni/kitörni a nem felfekvős részeket, elbarikádozni a kilátszó részeket, aztán jöhet minimum egy zsák homok és az alapok meg is vannak:)
Személyes kedvenc ebben a témában: a görgeteg és a homokos aljzat találkozása, ami a Malawi tóban valahogy így néz ki:
vcp.png


Ha meg már beállt a rendszer meg lehet kukkolni a halak mindennapjait:
hqdefault.jpg
 
Tisztelt fórumtársaim, kedves szakértő közönség!
El kell hogy keserítsem a hívőket és a határtalan képzelő erővel bírókat. Csodák nincsenek ez a KŐ egyben nem megy be!
Legnagyobb szívfájdalmamra de más választás nem lévén gondolva arra is hogy esetleg ezt később ki is kell szedni darabolnom kellett.
23348807_b268a52edff928ffbd3ae0688a639f16_xl.jpg

23348809_750b787d4be6c3ac23380ad53f802efa_xl.jpg
 
ez így talán még megragadóbb:) szinte tengeri
belül nem lehet ezt valahogy újra összeragasztani? vagy ilyesmi?

És íme az eredmény!
23348811_28eb2e070648db5142cdf89017d88c06_xl.jpg

Alátétnek 3cm es zárt cellás lábazati polisztirol lap van alatta beragasztva.
23348813_031d4543804f976e77c80f592538427e_xl.jpg

Itt pedig már egy kis fehérvárcsurgói homok is van körülötte.

Ui.: bocs a képek minőségéért nincs még világítás felette így nagyon tükröződik.
 
15273960628_a7d951b96d_b.jpg
DSCF8418[/url] by Szabolcs Peter, on Flickr[/IMG]
15273960628_a7d951b96d_b.jpg

A kupac közepén-alul lévő világos görgeteg kövekkel próbáld kicsit összhangba hozni a háttér és a károm kolosszus diszharmóniáját, úgy jobb lesz.
Ez a fehér homok + mészkő "tornyok" úgy látszik az utóbbi 5-6 évben a sztenderd induló afrikai sügéres akvák.
Esztétikai dolgokba nem szólok bele, mert rendkívül szubjektív dologról van szó, az afrikai nagy tavak sügéreinek viszont rengeteg búvóhelyre van szükségük a lazacsügérek és a homoksügérek kivételével. Még a frontiknak is kellenek beálló helyek.
 
Szia!

Köszi az akvárium méreteiről az infókat! A háttérposztert hol szerezted? Jól néz ki, afrikai sügereshez nagyon megy! Szépen alakulnak a dolgok!(y)
 
A posztert webshopból rendeltem + poszterragaszó is kellett hozzá kétoldalas a másik oldalán növényes kép van.
Örülök hogy tetszik!
 
Nem vagyok otthon nagyon sügeres témában ,de kíváncsian várom a későbbieket is,mert tetszik ahogy összerakod az egészet.;)
És nem mellesleg megtudtuk tőled ,hogy mikor jön a Scorpions BP-re:):woot:
 
Én sem igazán a sügér vonalat követem, de nagyon tetszik a folyamat, kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle. Egy apró észrevétel - és igazából ízlés dolga - hogy nekem szerintem kicsit jobban tetszene, ha nem lenne benne ennyi féle kő. Öt félét számoltam. Ovális szürke, élesebb szürke/fehér, lyukacsos szürke, termeszvár sárga és lávakő :)
 
Én sem igazán a sügér vonalat követem, de nagyon tetszik a folyamat, kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle. Egy apró észrevétel - és igazából ízlés dolga - hogy nekem szerintem kicsit jobban tetszene, ha nem lenne benne ennyi féle kő. Öt félét számoltam. Ovális szürke, élesebb szürke/fehér, lyukacsos szürke, termeszvár sárga és lávakő :)
Jó az észrevétel ezen én is filóztam sokat Az ok amiért ennyi fajta van egyszerű ezek vannak abból dolgozom ami van az akvárium nagyrésze másodkézből van. A kövek egy része személyes emlék azért nem hagyhattam ki a lávakőbe kapaszkodik az anubias. És ha elmertem volna menni követ venni az asszony biztos megölt volna. Tehát ez a berendezés egyedi de azért próbáltam nem giccses lenni végül us nincs benne kék lila meg piros hajóroncs, kincsesláda.
És késöbb ez még változtatható.
 
Back
Oldal tetejére