• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Step in ...

Van jó pár érzékeny növény ami egyszerűen nem bírja a sötétítést, nem szeretik a black outot.
Ilyen pl. az eleocharis család, nem szeretik a sötétet, szóval csak óvatosan.

Parvula van bent az akiban, néhány szál bebarnult, de a nagy része jól bírta, zöldel még mindig. A képen nem látszik mert az előtéri kövek kitakarják, de ott virítanak a meredő előtt.

Nekem kb. muszáj volt a blackout mert az elején túl sokat bénáztam (co2 ingadozott, flow gondjaim voltak a meredő miatt pangott a víz, túl etettem, fényt nem jól lőttem be), rengeteg problémát generáltam saját magamnak, aminek az lett a következménye hogy a hydrot/cryptot ellepte a staghorn, rengeteg volt az ecset, fonal,zöldpont alga.

Ez a kúra arra volt jó, hogy kaptam egy új esélyt kísérletezni. Most megint próbálom megfelelőre belőni a tápozást, fényt, co2-t.
 
No meg ha még megvannak a zsákok, akkor újra lehet nullázni;)
Bár sok tapasztalással nyilván napról-napra közelebb kerülünk az ideális állapothoz!
 
két hetes update bejelentkezés:

Így néz ki most a helyzet, egy közeli:
IMG_0727.JPG


Tápozás: A tápozásnak hála (Elos fase1+2) a növények egy két kivétellel köszönik jól vannak. Viszont a gyári mennyiség kevésnek bizonyul, kezdetben vas, majd most kálium hiánytünetek láthatóak. Plusz mivel erősen gyanakodtam, hogy alacsony a foszfát szint (amit igazolt a teszt is), kiegészítettem a tápozást. Aktuálisan heti 5 ml vas és heti 1ml foszfát megy, a kálium úton van. Ezen kívül heti catapa, valamint greenbacter és python git kerül bele.
Technika: Világítás még mindig csak 4 órában megy (4-től 8ig), jövő héttől emelem 1 órával. A melegre való tekintettel beüzemeltem egy hűtőt, szépen kezeli a 26/27 fokos akit 23-ig. Levegőztetést kikapcsoltam, jelenleg nem üzemel. Felszínleszívó megy állandóan, nélküle hártyásodik a felszín.
Algák: Zöld pontalga már csak itt ott, ecset szinte csak elvétve van. Fonal staghorn megszűnt. köszi neritina csigák... :happy:
Kertészkedés: Most jutottam oda, hogy az élőlények igényei mintha rendben lennének, elkezdhetnék vmi kertészkedésszerűt is elővezetni :couchpotato: .
- Hottonia: A jobb oldal nagyon elhanyagolt, bár a hottonia egyik kedvenc növényem lett, nagyon elnyomja az akit. A jobb oldali kövemet szinte teljesen kitakarja, többször vágtam már vissza, de nem az igazi. Nehezen talál magára vágás után. Valszeg kifogom gyomlálni és helyére vmi mást rakok, csak azt nem tudom mit kellene :rolleyes:
- Moha: Ez a moha tenger középen jó rendezetlen, egy dolog miatt szeretem, a garnéla csöppségek előszeretettel bujkálnak/legelnek benne, jó pofa látvány felfedezni őket itt ott.
- Blyxa: jól érzi magát középen, érdekes viszont hogy a marsilea szenved (azt hittem igénytelenebb). Nem is látni, a blyxa előtt próbál magára találni, pedig eleinte nagyon nagy iramban indult meg.
- A pogon látni leginkább a kálium hiánytüneteit, rendesen lyukas a levele, kíváncsi leszek rendbe jön-e ha felpumpálom az akit káliummal.

Jövő héten újra indítom a nanomat, majd a a legozás után megnyugvásképp nekiesek ollóval itt is a hydronak, hm-nek, baloldali pogonak és a hottoniának, meglátjuk mi lesz belőle.

Végére pedig a nagy kedvencek, ők is rendesen hozzám nőttek :D
IMG_0733.JPG
 
a háttérben pedig az Eye of the tiger című szám szól.. :D .....értem én, hogy jó cucc, de ilyen tömegbunyót ??... középen aprítanak a sziámik :punch:

photo.jpg
 
Mai mérési eredmények 18:00kor:
- hőmérséklet: 24fok (ami nem semmi ahhoz képest hogy a hűtés nélküli nano 30 fokot mutat)
- KH:2
- GH:8
- Fe: 0,1
- Co2 :~10
- Po4: ~0
- No2, No3: határértéken belül.

Ebből egyedül a KH zavar (nem 5-12 között kellene vhol legyen?). Néztem JBL és tetra csepp tesztel is.
Ja és a po4-et se értem, ömlik az akiba hetente az előírt mennyiség easy lifeból, mégis 0?:eek:
 
Mai mérési eredmények 18:00kor:
- hőmérséklet: 24fok (ami nem semmi ahhoz képest hogy a hűtés nélküli nano 30 fokot mutat)
- KH:2
- GH:8
- Fe: 0,1
- Co2 :~10
- Po4: ~0
- No2, No3: határértéken belül.

Ebből egyedül a KH zavar (nem 5-12 között kellene vhol legyen?). Néztem JBL és tetra csepp tesztel is.
Ja és a po4-et se értem, ömlik az akiba hetente az előírt mennyiség easy lifeból, mégis 0?:eek:
Mivel mérsz?
 
Cseppteszt JBL combiset.
GH cseppteszt tetra
KH-t mindkettővel megnéztem (tetra is meg JBL is, ugyan az).
PH szondás.
Po4=> Ada ,amivel csak az a bajom hogy leírás full japo :)

Mérőedény öblöget, kicentiz 5ml, majd bele a cucc ahogy írja a nagykönyv.

vmit rosszul csinálok?
 
És egy picit átalakítva.

- Lenyírtam Hm-et középen, hydro és a pogo is kapott.
- A jobb oldalt szétbombáztam. Került bele petite és staugoryne, bonsai, blyxa.
- Plusz középről kibombáztam a mohát, hogy visszatérjen az aki közepe. Akinek kell moha szóljon, túl vagyok tárazva.

Foszfátot mértem megint, csak most már tetrával. Itt is nulla, úgyhogy beborítottam egy adagot easy lifeből, plusz káliumból.

Előtte:
IMG_0727.JPG



Utána:
IMG_0746.JPG
 
picit átment az aki dzsungelbe, de hétvégén jön a kaszás és indul az aratás... ez a kép legyen az előtte állapot :)

btw minden a legnagyobb rendben, blackout óta csak elvétve van zöld pont alga, illetve itt ott BBA gyötör, de az is inkább csak a köveken... szépnek nem mondanám, de szerethető az aki, a hardscape gyakorlatilag megszűnt létezni, de sebaj :)

íme

IMG_0759.JPG
 
hát nem voltál valami radikális, így is szép dzsungeles maradt :)

jogos, de nem volt túl sok ötletem:( , inkább csak ránc felvarrtam,

plusz azt is mérlegeltem, hogy ez a látvány nem a "hihetetlenül jól eltalált" hardscape miatt teszik, hanem mert ilyen dús, mondhatni amatőr rendszertelenségét csak a növények zöld bujasága tudja ellensúlyozni :D
 
Hajónapló, kiegészítés....

Némi átalakításon esett át az aki. A blyxa középen nagyon a fejemre nőtt, a jobb oldalon sessil is rakoncátlan volt. Úgyhogy helycserés támadás következett. A beszívó ágat is megvariáltam, szembe raktam a beömlővel, valamint alá került a difi. Meglátom így hogy üzemel, ha nem jó variálok rajta.

Voálá a képek:

IMG_0817.JPG

IMG_0816.JPG
 
És akkor egy kis update kedves Naplóm.

Halak: Jelentem Neon tulaj lettem. Jópofák, kis idomítás azért még kell nekik, mert eddig csak egy főokosnak esett le, hogy kaját reméljen ha mozgást lát, a többi remegő térdekkel a hátsó sorok között rossa össze magát mindentől.

Alga: Viszonylag alga mentes a helyzet, aminek nagyon örülök. Itt ott küzdök csak némi ecsettel, leginkább ott ahol a flow erősebb. A beszívó ágáról volt legnehezebb eltüntetni, itt csak a penge segített.

Növények: Növények kapcsán bonsaikat nyírom újra ültetem rendszeresen, plusz néha a pogok és kapnak egy kis ollót, de amúgy nincs sok teendőm.
A Crypto a legviccesebb. Mindentől távol hajlamos új leveleket hozni, tökmind1 neki hogy homok közepén vagy egy kővel távolabb, alatta utat törve.
A sessilt kiszedtem, nem bírtam vele, de a HM középen szép bokorrá alakult.

Tápozás: Hetente borítok bele káliumot, vasat, foszfátot és cattappa kivonatot, mindemellett kétnaponta kapja az elos fase 1- fase 2-t, 0,5ml adagban.

Sorry a fotóért, tele technikával, még csak ízlelgetem a fotózást, de majd próbálok készíteni egy olyat ami a nagykönyvben meg van írva.

És íme:
photo.jpg


Várhatóan év végén szétszedem az akit, terv szerint vmi letisztultabb kinézettel próbálkozom majd újra, egyúttal váltok egy picivel nagyobbra, addig pedig kísérletezem tovább immár három medencével :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére